Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps vägisi armsaks ei saa

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: vägisi armsaks ei saa

Postitas:

Mida siis öelda lapsele, kui ongi olukord, et mõnele sugulasele laps ei meeldi?
nt kui laps on kasvatamatu ja seepärast ta ei meeldi sugulasele. kas siis ütlete lapsele, et sa oled kasvatamatu ja seepärast tädi või vanaema sinuga ei tegele. või ootas vanaema tüdrukut, aga sündis poiss. kas ütlete, et see on põhjus? või ütlete, et vägisi armsaks ei saa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, miks peaks sellest üldse mingi teema tekitama või põhjendusi otsima? Kui sa ise oma last armastad, siis mis vahet seal on, kui ta mõnele sugulasele ei meeldi? Keda huvitab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvatamatuse kohta ütleks. Muul juhul põhjendaks, et kõik inimesed ei sobi omavahel hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

öelda oma lapsele, et ta on kasvatamatu? samahästi võiks seda peegli ees iseendale öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aga miks sa pead ütlema lapsele, et laps ei meeldi – ei meeldi ju kasvatamatus, mitte laps. Nii ütlegi – tädile ei meeldi sinu kasvatamatus. Sina ise oleks ok, kui korralikult käituks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu tüdruk küsis, miks teda ei kutsuta külla, aga teisi kutsutakse, siis nii ütlesingi, et tema ei kuula perenaise sõna ja seepärast ei kutsuta. Las mõtleb oma käitumise üle ja ehk parandab ennast (tüdruk 9 aastane).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui põhjus on selles, et laps on kasvatamatu – siis mõtle natuke enda üle järgi, mida oled valesti teinud. Asi ei ole armasaks olemises -vaid selles et su laps ei oska käituda. mina ei suuda ühe sugulase last taluda, kui põhjus on vanemates – laps arvab et võib kõike teha, on lärmakas, vägivaldne jne – miks peaksin ma sellist last oma kodus taluma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ütleks tõese põhjuse (kui probleeme käitumisega, vanavanemadelt ei ole kohustus hoida ja kasvatada, jättes kõrvale et võiks siiski sidet hoida või käivad vanavanemad käivad tööl ja vajavad väheseid puhkepäevi puhkuseks jne). Tädidel ja onudel on omad tegemised (vallalistel lisaks tööle omad hobid, pereinimestel omad perekäimised), eraldi nemad minu last hoidma ei pea (hea, kui sina aitad mind, mina aitan sind hoidmisi siiski üksteisele tehakse). Aeg-ajalt üksteisel külas käime ja suhtleme perekonniti ikka. Meil sellist olukorda ei ole olnud, et üksteisega suheldes tuleks mingil põhjusel üks lastest koju maha jätta (et ei sobi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esmalt mõtleks, et kui asi kasvatamatuses, kas olen ise vea teinud? Ehk kas olen jätnud kasvatamata lapse või on tõesti asi lapse iseloomus?

näiteks kui sa pole lapsele õpetanud, et külla minnes öeldakse pererahvale tere või et jalanõud tuleb jalast ära võtta või külas olles ei vahetata telekanalit luba küsimata, siis ei sa aju last süüdistada, et ta ei tea neid asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul ütleksingi välja tõe: sind ei aktsepteerita minu tõttu, kuna mina ei ole viitsinud sinu kasvatamisega tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldan, et laps on kooliealine. Ma vist sel juhul ütleks lapsele ausalt ära milles asi. No nt kui tädi Pille ikka järjepidevalt blokib mu lapse soovi temaga midagi koos teha, külla minna vms ja ma kindlalt tean, et põhjus on selles, et minu Aksel talle ei sümpatiseeri ja Aksel sellest ise aru ei saa, kuid on samas juba kooliealine, siis niimoodi pehmelt selgitaks. Näiteks et vaata sulle ka see Oskar ei meeldi, kuigi ta pole sulle midagi paha teinud, vot tädi Pillel on sinuga sama lugu.

Minu äsja 7seks saanud poiss käis aeg-ajalt naabripoisi juures, see temast aasta vanem. Meie poiss muudkui kutsus külla, välja mängima jne, aga naabripoiss ei olnud väga huvitatud. Ükspäev mu poiss ütles mulle, et talle tundub, et naabripoiss ei taha temaga eriti suhelda, “ta küll ei ütle et ei taha, aga on sellise näoga.”
Selle põhjal tundub mulle, et selles vanuses lapsed saavad või võiksid juba asjadest aru saada, pole vaja hoida liigselt vati sees. Talle ei meeldi kõik inimesed ja paratamatult ei meeldi ka tema kõigile. Elu on selline. Meil kõigil. On aeg vaikselt harjuma hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka üks sugulase laps ei meeldi, sest ta on kasvatamatu, sõnakuulmatu, kade, jonnakas, kiuslik jne. Kui veel titt oli, siis lõhkus iga kord midagi ära, kui meil külas käis või tegi hambajäljed peale või lihtsalt ilastas kokku. Mul endal on ka kaks väikset last, nii et ma tean, kuidas normaalne laps peaks käituma või kuidas mina reageeriksin, kui minu laps nii käituks. Aga ilmselt ei pea keegi talle kunagi seletama, et ma teda ei salli, sest ma ei näita seda kuidagi välja, ma vähemalt loodan seda. Lapse vanemad on tegelikult toredad inimesed, aga lapsekasvatamise koha pealt küll peast soojad, no mis teha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps vägisi armsaks ei saa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.