Esileht Pereelu ja suhted vägivald

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: vägivald

Postitas:

Aga mida siis ikkagi teha, kui armsast ja hellast inimesest on saanud loom, kes aina mõnitab ning vihahoos on võimeline ka kallale tulema. Kuidagi ei tahaks ootama jääda aega, mil löömiseks otseselt läheb. Mulle piisab juba ründamisest ja niisama väänamisest. Mis edasi? Süda on puruks loomulikult. Töö on, aga ei saa ju minna, kui laps väike. Alla 100 euro kuus on raske üksi hakkama saada, isegi siis kui alimendid peale panna jätkub vaid maksudeks ja üüriks. Mida me sööme? Nii palju küsimusi, lõputu ring. Samas ei jaksa ka siin istuda ja seda mõnitust taluda… Ma ei tea mida teha. Lihtsam oleks kuskilt alla karata 🙁 Mitte kellegi peale loota ka ei ole. Kust ma saan abi? Kas kaitsetud väikeste lastega naised peavadki taluma sellist jõhkrust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 08:34; 09.09 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ja veelkord EI, vägivalda ei pea keegi taluma. Probleemi lahendamiseks kaasa oma tugivõrgustik, on kellegiga võimalik rääkida? Otsi üle vanu kontakte, koosta enda jaoks plaan. On võimalus saada lapse hoidmisel abi? Võta ühendust oma töökohaga ja küsi töölenaasmise võimalustest. Vägivaldsest inimesest vabanemine tähendab suht külmanärviliste otsuste vastuvõtmist ja tahtejõudu. Oled noor inimene ja sa suudad! Olen selles kindel.

Mis mõttes on lihtsam kuskilt alla karata, ega sa seda päriselt ei mõtle!? Kas see vägivaldne koletis vääriks seda?
Eluraskused on elu üks produktidest. Neile tuleb ületada, mitte ära joosta. Iga naine peaks pidama oma elusaavutuseks vägivaldsest suhtest väljaastumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emade-laste varjupaik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üürid soodsa korteri ja esialgu taotled toimetulekutoetust, mõistad välja elatise – saate hakkama küll. päästa oma laps sellisest keskonnast, palun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur on toimetulekutoetus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 08:34; 09.09 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt varjupaika ja sealt vaatad edasi. Ning edaspidi ela ma elu sõltudes endast, mitte mingist mehest ja loo omale sotsiaalne turvavõrk! Mehe nimel oma elust ja lähedastest loobimine on kõige ülim lollus üldse ja selle hind on sulle nüüd teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt minnakse selles olukorras tagasi sinna, kust tuldud, ehk siis oma vanemate juurde. Kui vanemaid enam pole, siis nt õe-venna juurde. Kui neid ka pole, siis turvakodusse. Kõige tavalisem on tegelikult ilmselt see, et jäädakse paigale, loodetakse parimat ja tehakse halva mängu juures head nägu, aga see ei ole kardetavasti kunagi lahendus, see on lihtsalt probleemi eiramine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta kõigepealt üendust varjupaigaga ja küsi nendelt nõu.

Asi on selles, et vägivald eskaleerub tavaliselt järsult just sel hetkel, kui ohver on lahkumas. Sest vägivallatseja kaotab lõplikult mõistuse, kui tema senine ohver käitub allumatult. Just lahkumise hetkel toimub väga palju tapmisi ja üliraskeid kehavigastusi.

Ära minemine peab olema väga hästi ette planeeritud – dokumendid jms juba varem ära viidud, ja lahkuma peaks loomulikult siis kui vägivallatsejat kodus pole. Kõigest sellest sulle varjupaiga nõustajad räägivad.

Ilmselt oleks varjupaik praegu vajalik.

See, et \”süda on puruks\”, unusta praegu üldse ära. See on antud hetkel absoluutselt asjassepuutumatu ja mõttetu – vabandust, et nii karmilt ütlen. Puruks ei ole mitte sinu süda, vaid sinu illusioon (ma ei ütle isegi \”unistus\”). Sa kujutasid ette midagi, mida tegelikult ei olnud, ja nüüd oled õnnetu. Tead mis – viska pea selga ja saa üle! See on suures osas otsustamise küsimus. Pea meeles: nii kaua, kui sa ei suuda loobuda mõttemängudest \”kuidas oleks olnud, kui oleks olnud teisiti (nagu mina seda ette kujutasin)\”, ei saa sa ka lahti sellest destruktiivsest suhtest. Niipea, kui sa silmad avad ja tunnistad endale, et TEGELIKULT ei ole ju asjad nii, nagu sina silmi kinni pigistades ja jalaga põtkides jonnakalt unistasid – niipea saad sa sellest asjast emotsionaalselt üle, ja edasine on juba rohkem tehniline küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina räägin omast kogemusest. Muidu täiesti normaalne mees, muutus just selliseks nagu sa kirjeldasid. See muutus ei toimunud üleöö vaid aastatega, tasapisi. Olles tõeliselt lahkumineku ääre peal sain oma mehe sööma antidepressante. Ja uskuge või mitte aga mees muutus täiesti normaalseks, selliseks nagu ma teda juba aastaid näinud polnud. Mehel oli raske depressioon. Aga ärge arveke, et ta ise arsti juurde läks, tema pole ju hull, tüüpiline eesti mees noh. Lihtsalt juhtus nii, et mehe parim sõber pihtis kuidas just antidepressandid olid teda aidanud nõiaringist välja ja kuna tal ka enam midagi kaotada polnud siis soostus neid proovima. Juba esimesel päeval peale tableti võtmist oli mees märgatavalt rahulikum. Võtnud on neid u 8kuud ja niipea ilmselt veel loobuda neist ei saa, annab kohe tunda kui ei võta. Ma ei taha kuidagi propageerida antidepressante ja kõigil need ei aita aga kui muidu täiesti normaalne mees muutub vägivaldseks ( emotsionaalset ja/või füüsiliselt), siis mõnel juhul võib siin tegu olla depressiooniga. Minu abikaasa on selline hirmus muretseja tüüp ning ta tundis suurt muret raha pärast – vaja osta kodu, katta ja toita peret, suur vastutus. Pluss paine ühiskonnast olla edukas. Oskamatus lõdvestuda ja alkoholist abi otsimine. Veidi pärilikkust ka ja nii ta läks. Igal juhul on see ravi päästnud meie pere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.naistetugi.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eelmine mees oli vägivaldne (konkreetselt peksis, rusikaga, jalaga, kuidas aga pähe tuli, jättis kordi ja kordi ukse taha, on välja visanud sõitvast autost jne), üle 5a elasime koos. Ise ka imestan, kuidas ma nii kaua suutsin. Enne lahkuminekut üritas hakata veel vägisi last tegema- käisin salaja tablette ostmas, et mitte jääda. Tekkis uus armastus, läksin päevapealt minema. Tervis sai kohe korda- enne vaevasid seedehäird, peavalud, unetus…Eksi suhtes on politseis mitu avaldust, sest ta ka peale lahkuminekut terroriseerinud mind. Uus mees, keda kolimise ajaks tundsin vaid kuu aega, on ideaalne- hoiab ja armastab, on mõistev ja hoolitsev. Nüüdseks oleme ka abielus ja ootame titat. Tänu taevale, et selle eelmise hulluga lapsi ei saanud- vaesed lapsed, kel selline \”isa\”… Igal juhul soovitan vägivallatseja juurest ära minna, ükskõik kuhu: turvakodu, vanemad, tuttavad jne. Ükskõik kuhu. Laps ei pea saama traumeeritud ja ka Su enda tervisele on lahkumine parim. Raha tuleb ja läheb-aitavad ehk sõbrad, saab taotleda vallalt-linnalt toimetulekuks toetust jne. See ei ole häbiasi ja küll hakkama saad! Tähtis on lhtsalt teha see kõige peamisem samm ja juba näed, kuidas elu helgemaks läheb!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vägivaldse isa laps ja see on kõige õudsem lapsepõlv, mida oma lastele tahta. Igal õhtul palusin \”jumalat\”: palun, et issi poleks täna purjus, palun, et issi ei tuleks emmele kallale. Sisimas süüdistan siiamaani ema, et ta mitte midagi ette ei võtnud ja sellise lapsepõlve tõttu olid mul juba noores eas närvid läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina räägin omast kogemusest. Muidu täiesti normaalne mees, muutus just selliseks nagu sa kirjeldasid. See muutus ei toimunud üleöö vaid aastatega, tasapisi. Olles tõeliselt lahkumineku ääre peal sain oma mehe sööma antidepressante. Ja uskuge või mitte aga mees muutus täiesti normaalseks, selliseks nagu ma teda juba aastaid näinud polnud. Mehel oli raske depressioon. Aga ärge arveke, et ta ise arsti juurde läks, tema pole ju hull, tüüpiline eesti mees noh. Lihtsalt juhtus nii, et mehe parim sõber pihtis kuidas just antidepressandid olid teda aidanud nõiaringist välja ja kuna tal ka enam midagi kaotada polnud siis soostus neid proovima. Juba esimesel päeval peale tableti võtmist oli mees märgatavalt rahulikum. Võtnud on neid u 8kuud ja niipea ilmselt veel loobuda neist ei saa, annab kohe tunda kui ei võta. Ma ei taha kuidagi propageerida antidepressante ja kõigil need ei aita aga kui muidu täiesti normaalne mees muutub vägivaldseks ( emotsionaalset ja/või füüsiliselt), siis mõnel juhul võib siin tegu olla depressiooniga. Minu abikaasa on selline hirmus muretseja tüüp ning ta tundis suurt muret raha pärast – vaja osta kodu, katta ja toita peret, suur vastutus. Pluss paine ühiskonnast olla edukas. Oskamatus lõdvestuda ja alkoholist abi otsimine. Veidi pärilikkust ka ja nii ta läks. Igal juhul on see ravi päästnud meie pere. [/tsitaat]

Päästetud pole ju veel midagi, kui mees alles tablette sööb ja nende poolelijätmine tunda annab.
Ma arvan et kergendatult saab hingata siis, kui tabletid lõpetatud ja mõni aeg ilma nendeta elatud.
Omamoodi nõiraring võib saada alguse ka tablettidest.
Inimene võtab endale seisukoha, et selleks et ta oleks normaalne on tal hädasti VAJA tablette aga mitte muuta iseennast. Ega see depressioon lõputult kesta ju ei saa. Ükshetk peaks see saama ikka väljaravitud ja elu peaks normaalses rütmis jätkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mitte kellegi peale loota ka ei ole. Kust ma saan abi? Kas kaitsetud väikeste lastega naised peavadki taluma sellist jõhkrust?[/tsitaat]

Ei pea ja ei tohikski. Kõik oleneb sinust. Sa pead valima kumb on hullem, kas mingi aeg vireleda või jäädagi taluma peksmist.
Olen olnud sinu olukorras. Siis ei olnud veel vanemahüvitistki. Võtsin oma lapse, 7 asja ja läksin. Sissetulek oli pea olematu, 300 krooni lasteraha ja kõik. Elatist ei saanud. Õnneks oli olemas mingi koht, kus vähemalt üüri ei pidanud maksma, aga maja oli vana ja räpane, nurgad hallitasid, vesi ja kanalisatsioon puudusid. Talvel käisin metsast oksi korjamas, et tuppa sooja saada. 1,5 aastat elasin nagu viimane rott. Süüagi tihti ei olnud muud peale makaronide. Oi, kuidas ma unistasin lihtsalt viilust pehmest saiast või ja vorstiga. Lubasin endale, et mitte iialgi ei ole ma enam samas olukorras, sest tegelikult on meie elu ju meie enda kätes. Ma ei kahetse midagi, see periood minu elus õpetas mind olema tugev ja ma sain aru, et ma suudan välja tulla kõigest. Nüüd on sellest möödas 8 aastat. Olen oma elu sellisele järjele saanud, et saan ka üksi hästi hakkama. Ma ei pea enam mitte kunagi kellestki sõltuma. Olin kaua üksik, sest teadsin täpselt, et enne olen oma lapsega kahekesi, aga ühtegi sitta meest omale kõrvale ei vaja. Praeguseks olen abielus ideaalse mehega.
Võta ennast kätte naine. Ükskõik millised raskused ka ees ei oota, on see ikkagi parem, kui su praegune elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Pereelu ja suhted vägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.