Esileht Pereelu ja suhted Vägivaldne suhe ja head perioodid

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Vägivaldne suhe ja head perioodid

Postitas:

Olen kuulnud, et vägivaldsed suhted kestavad kaua, sest mehed on osavad manipulaatorid. Kui kaua on vägivaldsed suhtes olnud neid häid perioode? Kas need on kestnud nädala, kuu, kuid või ka aastaid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see on ikka nii, et halvad perioodid vahelduvad pidevalt headega. Nendega, kus mees püüab tõestada ja näidata, et ta on ikka hea mees, oma vägivaldset käitumist nö heastada, et ikka naine ära ei läheks. Aastaid ju vägivaldur teeselda ei suuda.
Pigem ehk maksimum kuu, enne kui jälle midagi tuleb.

Miks küsid? Kas kahtlustad, et su uus kaaslane on tegelikult vägivaldur ja mõtled praegu, et kaua see hea periood kestab? Või oled juba vägivaldses suhtes ja mõtled, kas head perioodid kaaluvad halvad üle. Et kui need head ajad ikka võimalikult kaua aega kestaks, siis nagu isegi ehk võiks..
No ei soovita. Vägivaldses suhtes pole mõtet olla, olgu neid häid aegu nii palju ja pikalt kui tahes.

Olen olnud ja see oli JUBE väsitav ja kurnav. Nagu sõit Ameerika mägedel. Iial ei tea, mis järgmiseks tuleb. Pidev ärevus ja teadmatus. Pidev lootus, et kaaslane ehk muutub. Et ehk nüüd jääb see nn hea aeg kestma. Absoluutne turvatunde, stabiilsuse ja kindluse puudumine. Ei sooviks enam iial kogeda. Pärast seda suhet olen lõpuks hakanud end palju paremini tundma ja lõpuks saan jälle tunda, mis on harmoonia, tasakaal ja rahu. Inimene vajab turvatunnet. Eriti naised.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivaldse suhte “head perioodid” on näiline pinnavirvendus. See, et mees ei peksa või sõnadega pole paar kuud haiget teinud, ei ole automaatselt hea periood või vägivaldse suhte muutumine mittevägivaldseks. Loomulikult on olemas tsüklilisus parem-halvem-parem-halvem aga üldpilti tasuks ka vaadata.

Inimene, kes on vägivaldses suhtes olnud, saab tagantjärele aru, et munakoortel käimine kestab kogu sellise suhte aja ja pidev valvelolek ei kao kuhugi. Tegelikult saab aru ka vägivaldses suhtes olija. Vägivallatsejad suudavad lihtsalt väga oskuslikult inimest omaenda reaalsustajus kahtlema panna.

Kui sulle tundub, et selles suhtes on teine võimupositsioonil või talle on rohkem lubatud, siis see ongi nii. See on päris reaalsus.

Kui sulle tundub, et teine inimene ei arvesta su tunnetega või ütleb sulle asju, mis teevad haiget, siis see on ka reaalsus. Sinu tunded on tõelised.

Manipulaatori selgitused “see oli ainult nali”, “ära ole nii ülitundlik/paranoiline/midaiganes” – see ei ole reaalsus. See on teater, kus üks on nukk ja teine on puppetmaster.

Jube väike osa vägivallatsejaid paraneb. Kui sa aasta aega jutti oled end tundnud selle inimese kõrval turvaliselt ja hästi, siis ilmselt on juhtunud see harukordne ime, et teine ongi muutunud. Niikaua, kuni sa otsid seda õlekõrt, küsides, kuidas teistel on, et end kahtluse korral võrrelda, ei ole midagi paranenud.

-ellujäänu-

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 22:01; 02.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

puppetmaster

Nukujuht.
Eestikeelsed sõnad on enamasti olemas.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

puppetmaster

Nukujuht.

Eestikeelsed sõnad on enamasti olemas.

Lõpeta! Pole selline teema, kus kirjapildi üle vingumine oluline oleks. Kui teema kohta midagi tarka pole öelda, mine harrasta oma keeleparandamisaktsiooni mujal. Tänan vastajaid, sellest peab rääkima.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses on need head perioodid pikemad ja vägivald on selline pigem nagu kompav “maakuulamine”…..siis vaikselt hakkab vägivald tuntavamaks muutuma, aga head perioodid on ikka veel piisavalt pikad, et need vägivalla episoodid unustad või arvad, juu äkki oli lihtsalt teisel paha tuju vms…ja siis tasapisi hakkavad need head perioodid vähenema, kuni lõpuks käidki pmst kogu aeg munakoortel. Tuled töölt koju ja ei tea, mis tujuga sind ees oodatakse…..

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

puppetmaster

Nukujuht.

Eestikeelsed sõnad on enamasti olemas.

Vastab tõele.
Tegemist on teemaga, mida läbielanutel on teinekord emotsionaalselt raske kirja panna ja võibolla pole sõnavalik eeskujulik ja haaratakse sellest, mis on kinnistunud. Mina olen väga palju endaga tööd teinud ingliskeelse kirjanduse abil, sealt ka see puppetmaster. Sellele vaatamata, katsu ka ise teist poolt näha. Kui ma jagan sinuga enda jaoks emotsionaalselt rasket teemat, olgugi, et anonüümsena, siis mul ei ole hea meel, kui sa virutad mulle selle eest lingvistilise märkusega.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 22:01; 02.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vaimselt vägivaldne suhe kestis kokku 7 aastat. Oleme abielus ja neil on kaks last. Lõpuks sai minul mõõt täis ja mõtlesin enda jaoks suhte selgeks ja jäin ennast lõpuks uskuma,et selline suhe ei ole normaalne ega tervislik. Tee selle endale selgeks tegemiseni oli raske ja pikk. Alati on see mõte,et äkki läheb paremaks ja et lapsed ja kuidas ma teisele nii teen. See on raske olukord,millest ei saa aru,kui pole selles ise olnud. Ta alune kommentaar,aga miks sa siis minema ei làinud,on sarnane anorektikule “miks sa siis ei söö” kommentaariga. Mul on nii kahju inimestest,kes enda jaoks seda lahti ei mõtesta ja raiskavaks oma elu toksilises suhtes…. Alati on võimalus abi saada ja sellisest olukorrast välja saada,aga seda peab ka päriselt tahtma.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugege seda: https://lood.delfi.ee/perejakodu/peresuhted/emotsionaalne-vagivald-paarisuhtes-kui-nahtamatud-haavad-jaavad-ravimata?id=84661979&fbclid=IwAR0-n-GRrxfCs_HEvqoasVior8ZYwWLbUr3kn84b54pHVUtRl3E24ksM5B4
Kes inglise keelest aru saab, hea artikkel emotsionaalse vägivalla kohta: https://www.joinonelove.org/learn/emotional_abuse/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses oli rohkem häid perioode. Kui oli halb periood, tundsingi end süüdi. Siis halvad perioodid tihenesid – juba kord kuus. Aga kuna mulle oli selgeks tehtud, et see on minu käitumise tagajärg ja minu alateadvus oli seda uskuma hakanud, siis jällegi tundsin mina end süüdi. Mina pean ennast muutma, tema tahab ju ainult head. Ja siis halvad perioodid tihenesid kuni enamjaolt kõik oligi üks halb uni. Kusagil kuulendal abieluaastal hakkasin mõistma, et ma võin ju kasvõi käte peal käia, asjad on ikka halvasti. Selguse tõi majja ka lapse sünd ja tema kasvamine. Järsku oli ka tema maailma asjades süüdi. Kuidas saab olla väike laps, keda ongi vaja õpetada ja suunata, juba süüdi selles, et isal on paha tuju!? Ma sain kaitsta ennast aga laps ei saanud. Suurest jaost lapse heaolu huvides lahkusin. Selleks ajaks oli elu märkamatult muutunud selliseks, et koguaeg käisin kikivarvul mööda munakoori ja kodurahu huvides hakkasin õpetama ka last. Peale lahkumist hakkasin aru saama, mida ma endale olin teinud. Kui segi minu aju oli keeratud, kui valesti ma paarisuhet mõistsin. See lahkumine oli vaja mulle. Lahkumine…see on teine eraldiseisev teema. See oli kole… Ütleks isegi, et mõnikord on lõputu õudus lihtsam kui õudne lõpp… Lahutusest möödas 4 aastat. Nagu raske õnnetuse tagajärjel peab inimene õppima uuesti käima… Pidin ma algusest peale hakkama õppima inimesi usaldama, seejärel aru saama, mis on normaalne paarisuhe (et vanast kogemusest samasse auku ei kukuks), elama läbi hirmud, et hakata rahus elama. …

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need head perioodid kestavad täpselt nii kaua, kui vägivaldur suudab ennast kontrollida.
See on tohutult väsitav teisele poolele, sest teine pool on siis kogu aeg pinges ja valvel, sest ei tea, millal see järgmine plahvatus tulla võib. Kogu aeg püüab olla ja käituda nii, et vägivallatsejat mitte ärritada, aga plahvatus võib tulla täiesti kõrvalisest ja tühisest asjast, mis vägivallatseja tuju on rikkunud, näiteks on ilm liiga palav või töö juures oli midagi häirivat. Teine pool õpib juba näoilmest aru saama, mis tujus vägivalltseja on ja kui see tuju on paha, siis püüab teine pool veel eriti olla madalam, kui muru, et seda tuju mitte enda peal välja elada lasta, kuid see ei tööta nagunii, sest vägivallatsejal on vaja ennast maandada.
Seega on täiesti võimatu öelda, kaua need kesta võivad, sest kõik sõltub ikkagi ainult vägivallatsejast.
Eriti raske on lastel, sest nad ju tajuvad seda pinges õhkkonda ja see jätab kindlast nende psüühikale jälje. Veel suurema jälje muidugi siis, kui kodus on pidevad tülid ja ka rusikad käiku lastakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud, et vägivaldsed suhted kestavad kaua, sest mehed on osavad manipulaatorid. Kui kaua on vägivaldsed suhtes olnud neid häid perioode? Kas need on kestnud nädala, kuu, kuid või ka aastaid?

Nädalaid või kuu-kaks. Vahet pole. Nende nimel koos elamine on enesetapp, vaimne ja/või füüsiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 16:03; 22.04 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti raske on lastel, sest nad ju tajuvad seda pinges õhkkonda ja see jätab kindlast nende psüühikale jälje. Veel suurema jälje muidugi siis, kui kodus on pidevad tülid ja ka rusikad käiku lastakse.

Seepärast ongi laste pärast vägivaldses suhtes elamine, on see siis vaimne või füüsiline vägivald, esmajoones vägivald oma laste suhtes. Naine, kes hoolib oma lastest, kaob sellisest suhtest nagu välk, mitte ei hakka ennast maha surudes seksi, raha või mille iganes pärast kooselu jätkama.

Kui naine jääb vägivaldsesse suhtesse, on ta ise samamoodi vägivaldne. Seda oma laste suhtes, laste psüühika suhtes. Äärmiselt ebameeldiv, tülgastav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 16:03; 22.04 16:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Vägivaldne suhe ja head perioodid