Esileht Beebi ja mitmikud Vähe rinnapiima

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Vähe rinnapiima

Postitas:

Mida teha,et rinnapiima hulka suurendada? Ostsin isegi rinnapiima teket soodustavad kapslid,aga need pole veel vist mõjuma hakanud. Pumpan iga 3 h tagant. Öösel tuleb pikem vahe 6 h. Ja ei saa üle 10 ml. Tavaliselt saan 0,5 ml. Kuigi peaks juba mühinal ju tulema. Laps 7 päevane. Olen hetkel beebiga lastehaiglas kuna ta sündis kuu aega enne ja hingamine pole korras. Käin teda iga 3 h tagant toitmas(saab rpa rp lutist nii palju kui sööb ja ülejäänu sondiga)ja mähkimas. Ise arvan,et nii palju emotsioone ja pingeid on olnud,et selle pärast ei taha piim ka korralikult tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga paljud emad ei saagi pumbates erilisi koguseid, selle järgi ei saa järeldusi teha. Mina sain ka pumbates mingi 15 ml ainult, ometi laps näljas ei olnud (üritasin pumbata, kui oli vaja kodunt ära käia).

Kuna sul laps on ilmselt intensiivis, nagu järeldan (“käid last toitmas”), siis ma võinn kõiksugu soovitusi anda, aga tuleb arvestada ka lapse tervisliku seisundiga ja meditsiinitöötajate soovitustega. Kindlasti konsulteeri imetamisnõustajaga!

tavaolukorras, kui tegemist on terve ajalise lapsega, siis esmane samm peaks olema saad alaps rinnale – et ta sööks rp rinnast, mitte lutist
Ja seal tedasi, kui tundub, et rinnal jään nälga, siis rp antakse nii pisikestele süstlast (ämmaemand õpetab, kuidas), mitte lutipudelist. Kui laps lutipudelist söömisega saab hakkama, siis jääb üle küsimus, miks ta sondist veel täis topitakse? Niimoodi võetakse ära võimalus last sagedamini rinnale panna. Kas on mingi konkreetne näidustus, miks talle rohkem süüa natakse, kui laps ise soovib?

kindlasti soovitan võtta ühendust nt ITK imetamisnõustajatega, sest foorumis võib kõiksugu soovitusi anda, aga kui laps on tõesti intensiivis, siis ei ole võibolla võimalik neid “tavapäraseid” soovitusi rakendada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et minu soovitus – äta põe selle rpa pärast. Aga ära anna ka rp suhtes alla!

Toetan eelmist soovitust siin. Küll koduses rahulikus õhkonnas asi laabub.

Kui oled Tartus, siis seal on vastsündinutele mõeldud osakonnas kiviaegne sisustus ja piima pumpamiseks või imetamiseks vajalik ema toetatud ning mugav asend pole seal võimalik.

Muidu haigla pumbad on standard lehtritega. Enamus inimesi on aga ebastandartsed. Võib-olla aitab kui võtad lehtrit rinna küljest lahti peale nt igat nelja tõmmet, sest lehter vajutab piimajuhad kinni. Lisaks on haiglas pumpadel klapid kulunud ja tõmme pole pooltki nii hea kui uue klapiga. Isegi järelturult ostetud pumbad pole nii ära ruunatud.

Imetamisnõustajaid on erinevaid. Mõni tunnistab ka enneaegse imikuga ainult rinnast imetamist ja pumpamise teemal ei oska juhendada. Uuri nõustaja käest, kas ta oskab juhendada, kuidas ise käega piima sõõrutada.

Et piima juurde tuleks, peab iga kord rinna täitsa tühjaks pumpama. Kui pumbaga oled 15-20 min toimetanud ja iga paari korra tagant lehtrit lahti võtnud, et lehtriga kinnisurutud piimajuhad saaksid täituda, siis proovi lõpus kui palju saad veel rinnast sõrmedega kätte.

Proovi ka öist vahet mitte jätta. Just öösel sagedamini sõõrutamine suurendab piima hulka ja öösel pikema vahe jätmine vähendab piima hulka. Ja leia mugav asend, kus keha, selg ja kael on stabiilselt toetatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina proovisin kõik teed ja kapslid ära, toitsin last tihti ja pumpasin ka, aga piima hulk ei suurenenudki. Laps ei tahtnud esimestel nädalatel kuidagi juurde võtta, mõni nädal võttis isegi maha, kuigi andsin natuke rpa-d lisaks (ei tahtnud eriti anda, uskusin, et loodus teab ja küll piim tuleb, nii väga tahtsin ise toita). Piima hulk jäi aga täpselt samaks, mis see oli esimese nädala lõpuks. Toitsin last rinnaga umbes 9 kuud, siis kadus piim. Rpa-d sai umbes 3-nädalaselt alates kogu aeg juurde, sest vereproovid näitasid (kaalumistele lisaks), et laps on näljas. Ei taha sind hirmutada, aga ma arvan, et ka sellistest asjadest peab rääkima, muidu jääbki mulje, et “kõik teised ju saavad ise toita”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vähe rinnapiima