Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Vahekord

Postitas:

Tere! Olen 17-aastane neiu ja olen mures. Astusin esimest korda oma noormehega vahekorda. Oleme kasutanud kondoomi. Proovisime siis ka ilma kondoomita ehk nimelt noormees tegi esimesed 2-3 lüket ilma kondoomita ja edasi jätkasime kondoomiga. Kas peaksin olema mures?Kas peaksin igaks juhuks sos-pillivõtma? Kardan, et mõtlen üle aga siiski parem karta kui kahetseda ja kirjutasin oma mure!

Aitäh!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikk on menstruatsioonitsükkel ja mitmendal päeval alates mensese 1.päevast lugedes toimus vahekord? Ohtlikke päevi on ühes tsüklis vaid mõned päevad, need tuleks välja arvestada. Kui vahekord toimub päevade ajal või vahetult enne uusi päevi, siis nendel päevadel ei saa näiteks rasedust tekkida.

Oma ohtlikud päevad ehk ovulatsiooni saad välja arvutada ka veebikalkulaatoril, aga juhul kui sul ei ole perioodid ühepikkused, sellega arvestada ei saa:

https://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/ovulatsiooni-arvutaja.php

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikk on menstruatsioonitsükkel ja mitmendal päeval alates mensese 1.päevast lugedes toimus vahekord? Ohtlikke päevi on ühes tsüklis vaid mõned päevad, need tuleks välja arvestada. Kui vahekord toimub päevade ajal või vahetult enne uusi päevi, siis nendel päevadel ei saa näiteks rasedust tekkida.

Oma ohtlikud päevad ehk ovulatsiooni saad välja arvutada ka veebikalkulaatoril, aga juhul kui sul ei ole perioodid ühepikkused, sellega arvestada ei saa:

https://kasulik.delfi.ee/calc/rasedus-ja-pere/ovulatsiooni-arvutaja.php

Mitte kunagi ei või teada, millal tekib tsüklihäire! Sellist soovitust ei tohiks küll noorele anda!

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 15:13; 01.12 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelised ei tohiks kunagi toetuda ohtlike päevade arvestamisele! Mu sõbrannal on üks selline 16-aastaselt saadud “ohutul päeval ju võib” kodus.

Tõesti pigem karta, kui kahetseda. Ja kui on ikka huvi kondoomita seksida, siis lasta endale pillid välja kirjutada, sest kuigi hormoonide söömisel on omad ohud, on see ikkagi parem kui sos-pille süüa.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soe soovitus. Niikaua, kui sa ei tea, kuidas rasedust ja/või suguhaigusi vältida, ei peaks sa seksima. Pärast peavad kõik teised tagajärgedega tegelema.

Materjali on tänapäeval internet täis. Lugeda ehk oskad. Noortekabineti nõustamine on tasuta. Käi palun seal ära.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta pilli. 2-3 lüket, no sellest rasestuda…. suht võimatu.

Aga sos-pillid vms on hullult ebatervislik rohi, see lööb organismis kõik pahumpidi.

ma pigem kardaks suhugaigusi… neid on palju. ja piisab vaid 1-sekundilisest kontaktist.

 

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kindlasti võtaksin SOS-pilli. Minul oli teismelisena korduvalt juhuseid, kus päevad algasid täiesti nö plaanivälisel ajal, läks ikka pikalt, et tsükkel paika saada, seega niinimetatud päevade lugemise meetod poleks mingil juhul toiminud. Üleüldse on see väga kahtlane vahend, mida raseduse vältimiseks kasutada, sest täpselt nagu eespool öeldud – tsüklihäire võib igal ajal tekkida.

Olen elus paar korda SOS-pilli ka võtnud, mitte midagi see pahupidi ei pööranud ja mingeid kõrvalmõjusid mulle ei põhjustanud. Aga tõenäoliselt tänu sellele ei saanud ma hilisteismelisena emaks.

Nii et igal juhul võtaksin praegu selle pilli ja edaspidi kasutaks kas alati kondoomi või siis võtaks kasutusele hormonaalsed rasestumisvastased vahendid. Aga enne kondoomist loobumist tuleks mõlemal osapoolel teha suguhaiguste test, et oleks kindel, et teineteisele mingeid haigusi edasi ei anta.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 16:59; 27.11 20:48; 30.11 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline neiu, kellel ei pruugi tsükkel olla regulaarne, ei peaks küll toetuma mingitele ohtlike päevade arvestamisele! Ega see pole ka täisealiste naiste jaoks mingi hea vahend- justnimelt, kunagi ei tea, millal võib olla tsüklihäire.

Kui tegite kondoomita ainult päris alguses ja lõpuni kasutasite kondoomi ja võtsite korralikult välja kondoomi jne, siis on tõenäosus väga väike. Siiski mitte olematu, aga mina sos-pilli ei soovitaks, sest peale seda on tsüklihäire ülitõenäoline ja kasu vähem kui kahju hilisema närvipinge näol. Kui kahtled, võta sos-pill, aga seda ei tohi tihedalt kasutada, see on ikka tõesti hädajuhuseks.

Korralikult kondoomi kasutada ja nt võid kasutada lisaks spermitsiidi (ma küll Pharmatexi soovitan raske südamega, sest kunagi jäin seda (ilma kondoomita) kasutades rasedaks, kuid nn topeltkaitseks sobib). Oleneb, kui tijtui kohtute ja seksite, kas on mõtet pille sööma hakata või spiraali panna (ammu enam ei kehti see sünnitamise jutt, et spiraal pannakse spnnitanud naistele, vabalt võib panna ka noortele). Võid alati minna noortekabinetti nõustamisele.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovitate mitte võtta SOS-pilli? Sellest ühest korrast ei juhtu küll mingit pöördumatut kahju, samas rasestuda võib ka eelspermast, seal pole vaja lõpuni jõuda ega ole kuskil kirjas sekundeid või minuteid, kui kaua peab peenis sees olema enne, kui tekib võimalus rasestumiseks.  See võimalus tekib sel hetkel, kui peenis tuppe siseneb. Muud polegi vaja mõnikord.

Minu meelest äärmiselt vastutustundetu soovitada mitte võtta ja riskida rasedusega.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 16:59; 27.11 20:48; 30.11 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest äärmiselt vastutustundetu soovitada mitte võtta ja riskida rasedusega.

Aga minu meelest on äärmiselt vastutustundetu seksida 17-aastaselt ilma kondoomita, ise teemast mitte ööd ega mütsi teades.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovitate mitte võtta SOS-pilli? Sellest ühest korrast ei juhtu küll mingit pöördumatut kahju, samas rasestuda võib ka eelspermast, seal pole vaja lõpuni jõuda ega ole kuskil kirjas sekundeid või minuteid, kui kaua peab peenis sees olema enne, kui tekib võimalus rasestumiseks. See võimalus tekib sel hetkel, kui peenis tuppe siseneb. Muud polegi vaja mõnikord.

Minu meelest äärmiselt vastutustundetu soovitada mitte võtta ja riskida rasedusega.

Ei rasestu mingist eelspermast, see on müüt tegelikult. Rasestuvad nii ikka need, kelle mehel reaalselt “lahti läheb” naise sisse jumaluke küll 😀

Olen 10 aastat nii seksinud ja teadlikult saanud ka lapsed. Mitte ainsastki eelspermast ei ole rasestunud, ka mitte ov ajal(katkestatud vahekorrad). Aga kui ikka mehes kindel pole, peaks ehk võtma, kui pole kindel ta täpsuses jne.

Ahjaa, lapsed sain alati 1x ovulatsiooni ajal sisse lõpetades. Olen väga viljakas ja samuti ka mees.

Et minu kogemus võiks olla mõttekohaks, aga rõhutan, mees peab olema äärmiselt täpne, 70% mehi ei oska end nii ajastada ja muidugi kogemata pool sisse lastes on tulemuseks rasedus 🙂

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 15:34; 30.11 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovitate mitte võtta SOS-pilli? Sellest ühest korrast ei juhtu küll mingit pöördumatut kahju, samas rasestuda võib ka eelspermast, seal pole vaja lõpuni jõuda ega ole kuskil kirjas sekundeid või minuteid, kui kaua peab peenis sees olema enne, kui tekib võimalus rasestumiseks. See võimalus tekib sel hetkel, kui peenis tuppe siseneb. Muud polegi vaja mõnikord.

Minu meelest äärmiselt vastutustundetu soovitada mitte võtta ja riskida rasedusega.

Ei rasestu mingist eelspermast, see on müüt tegelikult. Rasestuvad nii ikka need, kelle mehel reaalselt “lahti läheb” naise sisse jumaluke küll ????

Olen 10 aastat nii seksinud ja teadlikult saanud ka lapsed. Mitte ainsastki eelspermast ei ole rasestunud, ka mitte ov ajal(katkestatud vahekorrad). Aga kui ikka mehes kindel pole, peaks ehk võtma, kui pole kindel ta täpsuses jne.

Ahjaa, lapsed sain alati 1x ovulatsiooni ajal sisse lõpetades. Olen väga viljakas ja samuti ka mees.

Et minu kogemus võiks olla mõttekohaks, aga rõhutan, mees peab olema äärmiselt täpne, 70% mehi ei oska end nii ajastada ja muidugi kogemata pool sisse lastes on tulemuseks rasedus ????

Aa, et see, et sina pole eelspermast rasestunud, muudab selle müüdiks?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgugi, et eelsperma ja sperma koostised on veidi erinevad, on ka eelspermas seemnerakke. Noormehed (eriti veel esimese vahekorra ajal tydrukuga) erutuvad palju vōimsamalt kui täiseas mehed, kes on lugematuid kordi oma naisega juba hullanud. Seega paraku on võimalik ka nii rasestuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovitate mitte võtta SOS-pilli? Sellest ühest korrast ei juhtu küll mingit pöördumatut kahju, samas rasestuda võib ka eelspermast, seal pole vaja lõpuni jõuda ega ole kuskil kirjas sekundeid või minuteid, kui kaua peab peenis sees olema enne, kui tekib võimalus rasestumiseks. See võimalus tekib sel hetkel, kui peenis tuppe siseneb. Muud polegi vaja mõnikord.

Minu meelest äärmiselt vastutustundetu soovitada mitte võtta ja riskida rasedusega.

Ei rasestu mingist eelspermast, see on müüt tegelikult. Rasestuvad nii ikka need, kelle mehel reaalselt “lahti läheb” naise sisse jumaluke küll ????

Olen 10 aastat nii seksinud ja teadlikult saanud ka lapsed. Mitte ainsastki eelspermast ei ole rasestunud, ka mitte ov ajal(katkestatud vahekorrad). Aga kui ikka mehes kindel pole, peaks ehk võtma, kui pole kindel ta täpsuses jne.

Ahjaa, lapsed sain alati 1x ovulatsiooni ajal sisse lõpetades. Olen väga viljakas ja samuti ka mees.

Et minu kogemus võiks olla mõttekohaks, aga rõhutan, mees peab olema äärmiselt täpne, 70% mehi ei oska end nii ajastada ja muidugi kogemata pool sisse lastes on tulemuseks rasedus ????

KUI rumal jutt :/

 

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 16:59; 27.11 20:48; 30.11 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te soovitate mitte võtta SOS-pilli? Sellest ühest korrast ei juhtu küll mingit pöördumatut kahju, samas rasestuda võib ka eelspermast, seal pole vaja lõpuni jõuda ega ole kuskil kirjas sekundeid või minuteid, kui kaua peab peenis sees olema enne, kui tekib võimalus rasestumiseks. See võimalus tekib sel hetkel, kui peenis tuppe siseneb. Muud polegi vaja mõnikord.

Minu meelest äärmiselt vastutustundetu soovitada mitte võtta ja riskida rasedusega.

Ei rasestu mingist eelspermast, see on müüt tegelikult. Rasestuvad nii ikka need, kelle mehel reaalselt “lahti läheb” naise sisse jumaluke küll ????

Olen 10 aastat nii seksinud ja teadlikult saanud ka lapsed. Mitte ainsastki eelspermast ei ole rasestunud, ka mitte ov ajal(katkestatud vahekorrad). Aga kui ikka mehes kindel pole, peaks ehk võtma, kui pole kindel ta täpsuses jne.

Ahjaa, lapsed sain alati 1x ovulatsiooni ajal sisse lõpetades. Olen väga viljakas ja samuti ka mees.

Et minu kogemus võiks olla mõttekohaks, aga rõhutan, mees peab olema äärmiselt täpne, 70% mehi ei oska end nii ajastada ja muidugi kogemata pool sisse lastes on tulemuseks rasedus ????

KUI rumal jutt :/

Rumal võib see idee olla teismelistele, aga 10 aastat praktiseerinud paarile võib olla mugav ja turvaline lahendus. Asja turvalisus on seda taktikat kasutades ikka 100% mehes ning kui seda asja tâie täpsusega teha on kaitse 98%, kui ov ajad ka teada ja testitud. Pole ju paha, arvestades kui halvad on hormoonid ja muud võõrkehad.

No selgitage siis kuidas saab see ometi 10 aastat toimida? Osav mees on asja võti. Sellisel teemal on palju sõna võetud just kogenumate paaride poolt. Jah, saabki rasestuda, kui juhtub mehe poolt UPS, kontroll kaob, aga seniks, kuni mees on täpne on rasestuda pea olematu protsent. Sealhulgas peaks sellist takikat kasutades vältima seksi alkoholi tarbinuna(vähendab enesekontrolli, kogetud-mehe puhul). Välismaa lehtedelt ja uurimustest saab muidugi rohkem infot, aga sellist asja tõesti noorele alustavale paarile ei soovita. Lihtsalt, seda tehakse ja need paarid kellel see toimib-see on naise kehale parim-ei mingit kunstlikku jama ega võõrkeha. Kes rahul, see rahul. Rumalusega pole siin pistmist.

Muide, samal põhimõttel toimib ju ka daisy viljakusmonitor, mis on väga kórge kaitseprotsendiga rasestumise suhtes, vahe on selles, et daisyt kasutades lópetab mees sisse(mulle kólaks ohtikuna). Kes sellest muidugi teab-see teab, eraldi seletama ei hakka.

Selle daisy kórval tundub ju coitus interruptus veel mitukümmend protsenti tõhusam meede.

Minu arvamust selles osas ja taktikas ei muuda 🙂  Inimesed ja nende omavaheline usaldus, seksuaalkogemus ja instinktid ongi erinevad, kui ühele sobib, siis teisele ei pruugigi.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 15:34; 30.11 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumal võib see idee olla teismelistele, aga 10 aastat praktiseerinud paarile võib olla mugav ja turvaline lahendus. Asja turvalisus on seda taktikat kasutades ikka 100% mehes ning kui seda asja tâie täpsusega teha on kaitse 98%, kui ov ajad ka teada ja testitud. Pole ju paha, arvestades kui halvad on hormoonid ja muud võõrkehad.

Ja kellest siin teema on, kellele mures nõu vaja anda?
Esimeste vahekordade ajal tuleb loomulikult kasutada päris vahendeid, kui noored veel arugi ei saa, kust millal mida tulema hakkab.
Keda siin sinu suur kogemus ja mehe osavus huvitab? Päris imelik ikka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rumal võib see idee olla teismelistele, aga 10 aastat praktiseerinud paarile võib olla mugav ja turvaline lahendus. Asja turvalisus on seda taktikat kasutades ikka 100% mehes ning kui seda asja tâie täpsusega teha on kaitse 98%, kui ov ajad ka teada ja testitud. Pole ju paha, arvestades kui halvad on hormoonid ja muud võõrkehad.

Ja kellest siin teema on, kellele mures nõu vaja anda?

Esimeste vahekordade ajal tuleb loomulikult kasutada päris vahendeid, kui noored veel arugi ei saa, kust millal mida tulema hakkab.

Keda siin sinu suur kogemus ja mehe osavus huvitab? Päris imelik ikka.

100% nõus, mõnel lihtsalt on vaja oma targutused kirja panna, olgugi, et täiesti vales teemas. Ei suuda kuidagi oma “õpetusi” tagasi hoida. Loodetavasti teemaalgataja seda lollust omaks ei võta.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 15:13; 01.12 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina noorena rasestusin katkestatud vahekorrast, olin 18, seega ei soovita seda noortele ja viljakatele. Apsakaid ka juhtub, noored mehed ei ole nii kogenud. Praegu olen poole vanem ja järgmised 2 last tulnud planeeritult, kuigi ka katkestatud vahekordi oleme harrastanud, just vanemast peast (oleme arvestanud sellega, et laps võib tulla). Tean ise ka paare kes 10 ja rohkem aastat seda meetodit harrastanud ja lapsed tulnud planeeritult, mitte kogemata. Ehk siis vanemate ja kogenumate puhul ehk toimib, aga noortele kindlasti ei soovita. Ja mis puutub sellesse, et 3 lüket ja kondoom peale, siis vähetõenäoline rasestuda, aga ära enam seda tee. Kui toimub 2 vahekorda järjest, kus algselt mees lõpetas kondoomi ja väikse pausi järel kolm lüket ja uuesti kondoom peale – sedasi rasestumine vägagi tõenäoline, sest spermat jääb sugutile.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )