Esileht Lapse ootamine Vahekord valus/ebamugav

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Vahekord valus/ebamugav

Postitas:
Kägu

Panen teadlikult selle teema siia, mitte suhted ja seks teema alla, kuna antud vahekorra küsimus puudutab konkreetselt lapseootel vahekorras olemist.

Rasedusega on kaasnenud väga suur ebamugavus seksides. Hetkel 15. nädal jookseb ning kõhtu pole ennast veel õige ollagi, aga vahekorras olles ma tunnen, kuidas “see asi” käib mulle vastu emakat. Alguses oli vähem, ent nüüd on asi nii hulluks läinud, et kõik imepoosid oleme läbi proovinud ja mitte üks ainus ei sobi. Nüüd polegi nädal aega juba vahekorras olnud, sest lihtsalt ei saa.

Internetis surfates loen, et sellist probleemi siiksi tihti ei esine. Paljudel lihtsalt pole isu (mul sellega probleemi iseenesest pole, kuigi tõesti nii palju ei taha, kui enne rasedust), paljudel on see, et emakas kisub toonusesse pärast vahekorda jne, aga ma ei suutnud leida, et kellelgi oleks sama probleem, et juba vahekorra ajal on tunda, kuidas käib kuhugi vastu ja on seetõttu kas ebamugav või valus.

Mingi arsti kommentaar oli kusagil, et selline ebamugavus võib olla naistel, kellel on platsenta (oi ma vabandan ette, ei mäleta õiget sõnastust ja õiget asetust) kas nüüd liiga all või liiga ees vms. Ühesõnaga, mõnel naisel ongi raseduse ajal see asetus nii seal emakas, et lähebki kuhugi vastu ja ongi valus.

Kas kellelgi veel sama mure ning oskab jagada soovitusi või tulebki seksuaalelust sünnituseni loobuda?
Ning uudishimuliku eestlasena küsin ka seda, et kui tihti üldse rasedana vahekorras olete?

Endal on ämmaemanda visiit järgmine nädal, eks sealt saan ka uurida, kuid suurema üldsuse kogemus ei jookse ka mööda külge maha.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mõlema rasedusega (2 last) olen olnud lõpuni välja vahekorras nii 1-2x nädalas. Ei ole olnud sellist asja, et ei taha/isu pole. Pigem isegi vastupidi kohati. Aga valulikkust pole esinenud, seega ei oska aidata selle koha pealt..

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sa oled ise juba teadlikult rohkem krampis ja sellepärast tundub, et midagi on ees ja igatepidi paha olla?

Mul viimase raseduse ajal oli ka paar korda, kus tundsin end ebamugavalt, et pole nagu kõik õige, miski nagu takistab jne. Aga ma ise olin krampis/pingul, mõtlesin üle, muidugi paar poosi ei sobinud selles olukorras antud hetkel. Nii kui end vabamaks lasin, siis oli kohe palju parem. Muidugi eelmäng aitab hästi, et oleksid erutatud, et kõik sujuks paremini. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oled piisavalt erutunud? Pikem eelmäng? Erutunud seisundis naise tupp ka nö suureneb ja emakael liigub taha poole. Mitte piisavalt erutunud seisundis võibki see ebamugavust põhjustada kui vastu läheb – st see on täiesti reaalne, et vastu käib kuna ka sõrmega on emakakaela lõdvestunud olekus võimalik katsuda ka mitte rasedana.

Võtke vajadusel ka libesti siis pole nii ebamugav see tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis imepoose kasutate, aga kas mees siis vähem ei saa sisse lükata? Seda ei ole proovinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peab siis nii hirmsasti seksima kui valus on?

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kohe kindlasti ei lähe vastu. Pigem on see surve, mida tunned. Koerapoosis on surve kindlasti tugevam. Proovida pigem kas naine peal või klassikaline misjonär. Ja kindlasti libestit proovida.

Ja järgmisel visiidil ämmaemandaga rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlema rasedusega (2 last) olen olnud lõpuni välja vahekorras nii 1-2x nädalas. Ei ole olnud sellist asja, et ei taha/isu pole. Pigem isegi vastupidi kohati. Aga valulikkust pole esinenud, seega ei oska aidata selle koha pealt..

Tüüpiline perekooli kägu. Absoluutselt pole teemaga seotud, aga ei, tema peab oma lugu ikka jagama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlema rasedusega (2 last) olen olnud lõpuni välja vahekorras nii 1-2x nädalas. Ei ole olnud sellist asja, et ei taha/isu pole. Pigem isegi vastupidi kohati. Aga valulikkust pole esinenud, seega ei oska aidata selle koha pealt..

Tüüpiline perekooli kägu. Absoluutselt pole teemaga seotud, aga ei, tema peab oma lugu ikka jagama.

Kui sa loed TA loo lõpuni, siis saad aru, et vägagi teemasse on vastus. Lugemisoskus nii puudulik v?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peab siis nii hirmsasti seksima kui valus on?

Mees käsib äkki. ????

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul läks ka teisel trimestril mõneks ajaks vahekord küllaltki ebamugavaks, just valulikuks. Ühelt poolt on mul rasedana vaja palju rohkem aega et käima saada, aga isegi libestit kasutades oli vahekord pigem valulik. Sel ajal oli ka naistearsti juures vag. läbivaatus äkitselt valulik, kuigi muidu pole need mul kunagi füüsiliselt nii ebamugavad polnud.
Nüüd olen 31. nädalas ja valulikkus on kadunud, nüüd on pigev kõht segav ja lihtsalt isu eriti ei ole.

Poosid vahetasime ka välja, seni ma pigem ise peal olemist vältisin, aga nüüd on see põhiline poos – hea on kontrollida tempot, sügavust, intensiivsust ja kui siiski peaks valusaks minema, siis saan ise ruttu reageerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Vahekord valus/ebamugav