Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vähenenud töövõime ja lisapuhkus

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Vähenenud töövõime ja lisapuhkus

Postitas:

Tere
Tean, et vähenenud töövõimega inimese põhipuhkus on 35 päeva, st siis tavalised 28 päeva ja lisaks riigi poolt kompenseeritav 7 päeva.
Aga kui asuda tööle aasta keskel, kas siis saab neid lisapäevi vähem? Poole aasta eest 3.5?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 20:37; 31.03 11:16; 31.03 12:01; 31.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa vähem! Saad ikka 7 p

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 21:31; 02.04 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Tean, et vähenenud töövõimega inimese põhipuhkus on 35 päeva, st siis tavalised 28 päeva ja lisaks riigi poolt kompenseeritav 7 päeva.

Aga kui asuda tööle aasta keskel, kas siis saab neid lisapäevi vähem? Poole aasta eest 3.5?

Põhipuhkus on 35 klp, puhkust saad võrdeliselt töötatud ajaga, enam-vähem 2,92 klp töötatud kuu eest (arvutuskäik on tegelikult veidi täpsem). Ei ole mingeid lisapäevi, mida eraldi antaks. Kui sa nüüd mõtled, et peaks arvutama 28/2 + 7 klp, siis nii ei ole.
Mida riik tööandjale hüvitab, on iseasi ja ei puutu töötajasse.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 10:10; 01.04 18:12; 02.04 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Tean, et vähenenud töövõimega inimese põhipuhkus on 35 päeva, st siis tavalised 28 päeva ja lisaks riigi poolt kompenseeritav 7 päeva.

Aga kui asuda tööle aasta keskel, kas siis saab neid lisapäevi vähem? Poole aasta eest 3.5?

Põhipuhkus on 35 klp, puhkust saad võrdeliselt töötatud ajaga, enam-vähem 2,92 klp töötatud kuu eest (arvutuskäik on tegelikult veidi täpsem). Ei ole mingeid lisapäevi, mida eraldi antaks. Kui sa nüüd mõtled, et peaks arvutama 28/2 + 7 klp, siis nii ei ole.

Mida riik tööandjale hüvitab, on iseasi ja ei puutu töötajasse.

Tänan, saan ka ise seaduste järgi niimoodi asjast aru.
Samas eelmises töökohas oli töölepingus ikkagi kirjas põhipuhkus 28 päeva ja need ülejäänud 7 päeva käsitleti lisapuhkusena. Ja kui ma nüüd meelde tuletan, oli ka üle-eelmises töökohas kirjas põhipuhkus 28 päeva… Sellepärast ma asjast aru ei saagi, kirjas on üks, aga reaalselt talitatakse teistmoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 20:37; 31.03 11:16; 31.03 12:01; 31.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ma asjast aru ei saagi, kirjas on üks, aga reaalselt talitatakse teistmoodi.

see 7 lisapäeva on võimalus, mitte kohustus. kui inimene ei soovi, ei pea ta neid kasutama.
samamoodi on ka 3 või 6 lapsepuhkusepäevaga, mida inimene võib soovi korral kasutada ja mis tööandjale hüvitatakse

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ma asjast aru ei saagi, kirjas on üks, aga reaalselt talitatakse teistmoodi.

see 7 lisapäeva on võimalus, mitte kohustus. kui inimene ei soovi, ei pea ta neid kasutama.

samamoodi on ka 3 või 6 lapsepuhkusepäevaga, mida inimene võib soovi korral kasutada ja mis tööandjale hüvitatakse

Sellisel juhul ei saa ju rääkida 35-päevasest põhipuhkusest, vaid ikkagi 28+7

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 20:37; 31.03 11:16; 31.03 12:01; 31.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul ei saa ju rääkida 35-päevasest põhipuhkusest, vaid ikkagi 28+7

selle point on see, et mõnel töökohal ongi põhipuhkus kõigil 35 või rohkem päeva. sel juhul riik seda seitset lisapäeva ei maksa.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul ei saa ju rääkida 35-päevasest põhipuhkusest, vaid ikkagi 28+7

selle point on see, et mõnel töökohal ongi põhipuhkus kõigil 35 või rohkem päeva. sel juhul riik seda seitset lisapäeva ei maksa.

Jah, seda muidugi, küsimus on hetkel 28-päevase puhkuse puhul. Et kumb ta siis on, kas 35-päevane põhipuhkus, mis peaks ju kirjas olema ka töölepingus või lisapuhkus. Eelmises töökohas lõpetasin samuti aasta keskel, sain need 7 päeva ära kasutatud ja tööga teenitud puhkus maksti lihtsalt rahas välja, sain siis seaduse järgi justkui rohkem puhkusetasusid kui oleksin pidanud, kuna seda 7 päeva ei käsitletud minu põhipuhkuse osana, vaid lihtsalt lisana olenemata minu aasta jooksul töötatud ajast.
Ehk siis seaduse järgi on see osa põhipuhkusest, mida antakse vastavalt tööstaažile, tegelikkuses aga kasutatakse just seda 28/2 + 7, mille siin üks vastaja välistas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.03 20:37; 31.03 11:16; 31.03 12:01; 31.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kumb ta siis on, kas 35-päevane põhipuhkus, mis peaks ju kirjas olema ka töölepingus või lisapuhkus. Eelmises töökohas lõpetasin samuti aasta keskel, sain need 7 päeva ära kasutatud ja tööga teenitud puhkus maksti lihtsalt rahas välja, sain siis seaduse järgi justkui rohkem puhkusetasusid kui oleksin pidanud, kuna seda 7 päeva ei käsitletud minu põhipuhkuse osana, vaid lihtsalt lisana olenemata minu aasta jooksul töötatud ajast.
Ehk siis seaduse järgi on see osa põhipuhkusest, mida antakse vastavalt tööstaažile, tegelikkuses aga kasutatakse just seda 28/2 + 7, mille siin üks vastaja välistas.

Seaduse järgi on su põhipuhkus 35 klp ja mingit lisapuhkust ei ole ette nähtud.

§ 57. Osalise või puuduva töövõimega töötaja põhipuhkus

Eeldatakse, et töövõimetoetuse seaduse alusel tuvastatud osalise või puuduva töövõimega töötaja iga-aastane puhkus on 35 kalendripäeva, kui töötaja ja tööandja ei ole leppinud kokku pikemas põhipuhkuses või kui seadus ei sätesta teisiti.

Ei ole sõnagi juttu 28-päevasest puhkusest, millele lisanduks 7 päeva.
Kui mõnes töökohas on sulle võimaldatud 28 + 7, siis ole rahul (ilmselt raamatupidaja elab veel eelmises sajandis), aga ei tasu loota, et see ka kõigis järgnevates kohtades samuti käiks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 10:10; 01.04 18:12; 02.04 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti nii selgeks, et seadus eeldab 28 päevast põhipuhkust ja sellisel juhul on töövõimetul (osalise töövõimega) isikul põhipuhkuse pikkuseks 35 päeva, ehk 7 päeva lisaks. Kusjuures need 7p võib ka ühekaupa välja võtta.
Arusaamatu on, et kuna ma olen õppejõud siis mul on põhipuhkuse pikkuseks hoopiski 56päeva, kas sellele siis 7 päeva lisaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 22:25; 02.04 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti nii selgeks, et seadus eeldab 28 päevast põhipuhkust ja sellisel juhul on töövõimetul (osalise töövõimega) isikul põhipuhkuse pikkuseks 35 päeva, ehk 7 päeva lisaks. Kusjuures need 7p võib ka ühekaupa välja võtta.

Arusaamatu on, et kuna ma olen õppejõud siis mul on põhipuhkuse pikkuseks hoopiski 56päeva, kas sellele siis 7 päeva lisaks?

Siis ei ole midagi lisaks, see 56 päeva on ja kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 06:28; 02.04 06:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähenenud töövõimega inimeste +7 päeva töölepingusse sisse ei kirjutatagi, sest kui inimene tunnistatakse terveks, siis lepingusse kirjutatud puhkust peaks talle ikkagi andma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 06:28; 02.04 06:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti nii selgeks, et seadus eeldab 28 päevast põhipuhkust ja sellisel juhul on töövõimetul (osalise töövõimega) isikul põhipuhkuse pikkuseks 35 päeva, ehk 7 päeva lisaks. Kusjuures need 7p võib ka ühekaupa välja võtta.

Arusaamatu on, et kuna ma olen õppejõud siis mul on põhipuhkuse pikkuseks hoopiski 56päeva, kas sellele siis 7 päeva lisaks?

28 klp on seadusega ette nähtud minimaalne puhkus. Arvatakse, et sellest on osalise töövõimega inimese jaoks vähe, tema peaks saama aastas puhata vähemalt 35 klp, see nõue on ka TLSis kirjas.
Nii mõneski ettevõttes on kõigi töötajate põhipuhkus pikem, olgu siis 35, 42 või 56 klp – sellega on täidetud TLS § 57 nõuded automaatselt ka osalise töövõimega töötaja suhtes.
Ei ole kuskil kirjas, et vähenenud töövõimega töötaja peaks saama puhata 7 klp rohkem kui teised sama ettevõtte töötajad, sellel puuduks ju mõte.
Põhipuhkus peab tal olema vähemalt 35 klp ja kui ka ülejäänute puhkus on 35+ klp, siis ongi ju korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.03 10:10; 01.04 18:12; 02.04 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti nii selgeks, et …

Siis ei ole midagi lisaks, see 56 päeva on ja kõik.

Ma hakkasin ka jah arvutama, et kui 56+7 siis … jääb suvest puudu puhkamiseks, osa puhkust nihkub kas kevadisse eksamisessi või siis sügisese sessi algusesse 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 22:25; 02.04 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle point on see, et mõnel töökohal ongi põhipuhkus kõigil 35 või rohkem päeva. sel juhul riik seda seitset lisapäeva ei maksa.

Muidugi maksab! Minul on põhipuhkus 28 päeva, lisaks 7 päeva nn. talvepuhkust ja siis veel 7 päeva seda nö. pensionäri puhkust. Kuidagi ei jõua ära puhata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle point on see, et mõnel töökohal ongi põhipuhkus kõigil 35 või rohkem päeva. sel juhul riik seda seitset lisapäeva ei maksa.

Muidugi maksab! Minul on põhipuhkus 28 päeva, lisaks 7 päeva nn. talvepuhkust ja siis veel 7 päeva seda nö. pensionäri puhkust. Kuidagi ei jõua ära puhata ????

Ma arvan ka et riik töölepingut ei kontrolli, vaatab ainult maksuameti andmeid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 21:31; 02.04 21:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vähenenud töövõime ja lisapuhkus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.