Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vähesed lapse liigutused, kas minna erakorralisse?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Vähesed lapse liigutused, kas minna erakorralisse?

Postitas:

Rasedust hetkel 28+6 ja eile öösel rapsis laps väga kõvasti aga nüüd eile hommikust saati suht vähe liigutab 🙁 Suure kiusamise peale saan paar väikest toud aga see ka kõik. Enamus need vähesed liigutused lööks nagu põie peale sealt on valus. Siiani pole sellist vaikuse hetke olnud ja hakkasin muretsema. Kuna sõitma pean Tallinna 50km siis tahan teada kas ikka hakatakse kontrollima kas ja mis viga on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla keeras ennast sellisesse asendisse, et enam pole tunda.

Kuid ütlen ausalt, et kui sa ikka tunned, et midagi on pahasti, siis mine kindlasti erakorralisse.

Proovi juua külma vett ja viska pikali, kui ikka tunned, et toimuvad väikesed liigutused, siis ma usun et on kõik korras.
Edaspidiseks võid endale muretseda lootedopleri, et oleks lihtsam südamerahu saada.

Jõudu ja jaksu ja usalda ennast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista oma ämmaemandale või itk rasedate erakorralisse ja küsi nõu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK.ee lehel on valveämmaemanda telefoni nr.

http://www.itk.ee/kliinikud/naistekliinik/naistekliinikust/perinataalkeskus/sunnituseelne-osakond/erakorraline-vastuvott-rasedatele

Küsi sealt otse nõud. Või selle haigla erakorralisest osakonnast, kus oled arvel.

Ma ise käisin käisin sama murega kontrollis. Tolle vahetuse ämmakas ütles kohe: Alati tuleb kontrolli tulla, kui on mure. Kui kõik on korras, siis on süda rahul. Muretsemine ei tee head.
Arvesta sellega, et sinna minnes võib minna väga kaua aega (järjekord).
Nad kuulavad KTG lapse südametööd ja valvearst vaatab UH, kas lapsega kõik korras.

Minul oli laps keeranud väga varakult peaseisu. Seetõttu tema tagumik ja selg oli pidevalt vastu kõhu seina. Jalgade ja käte liigutused jäid nn. vee sisse, mida ma ei tundnud. UH vaadates arst küsis, kas tunnen liigutusi. Ta nägi, et laps liigutab ilusti. Mina aga ei tundnud, sest liigutused jäid nn. lootevette. Mul oli kõht oli suurem, kui tavaliselt norm rasedusega. Seetõttu oli tal ka ruumi rohkem ja mina ei tundnud liigutusi.
Vähemalt läks endal kergemaks ja sain teada põhjuse, et miks ma ei tundnud liigutusi.

Kui sul on mineks erakorralisse, soovitan võtta mõned mugavamad riided kaasa. Igaks juhuks , kui peaksid jääma mingil põhjusel haiglasse jälgimise alla.

Mõned nädalad hiljem sattusin nõrkushoo tõttu haiglasse (minestasin). Valveämmakas oleks mind kohe minema saatnud, kuid valvearst tahtis jätta jälgimise alla. Kuigi kõik oli korras. Haiglast tulin koju 2 päeva hiljem sama targalt, sest midagi ei leitud. Haigla poolt saab hommikumantli ja nn. kitli. Siis tundsin puudust enda isiklikest mugavatest asjadest ja raamatust vms, et aega sisustada.

Alati tasub helistada enne ette ja üle küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus, kas laps peab pidevalt ennast liigutama, et ülemuretsevad emmed rahu saaksid ?
Laps ei tohi rahulikult üldse olla ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]küsimus, kas laps peab pidevalt ennast liigutama, et ülemuretsevad emmed rahu saaksid ?
Laps ei tohi rahulikult üldse olla ?[/tsitaat]

Üldiselt lootel tekib oma kindel graafik (magab/on üleval), mis ajal ta peab liigutama. Kui jätab juba mitu korda vahele, võib asi halb olla. Minu esimene laps muutus ka 33.nädalal väheaktiivseks – nädal hiljem sündis surnuna (platsentaga oli halvasti, laps ei saanud enam vajalikku hapnikurikast verd ja lämbus pikkamisi). Oleks õigel ajal avastatud, oleks ta võibolla erakorralise keisrilõike abil suudetud päästa.
Kui kahtlete, minge EMOsse. Vahel võib mingi lihtne asi, nt keerdus nabaväät saatuslikuks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minul esimese lapsega oli emakas nii tugevas toonuses,et tita tundis halvasti ja liigutused olid olematud.Kuigi ise küll aru ei saanud ,et oleks toonuses olnud.Igatahes kirjutati välja nospa ja asi sai korda 🙂
Arstil käisin näitamas end tookord .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lausa naudin neid päevi kui ta on uimasem ja rahulikum ja vahest on niii mõnus lõunauinakut teha kui kõhus ka vaikus. Aga natuke ta ikka peaks liigutama ka vaiksematel päevadel. Mina ka muretsenud aga nii kui kasvõi väikse müksu saan kätte siis on süda rahul, et elab ikka. Koguaeg nad ei peagi võimlema ühtemoodi, mõnipäev rabeleb nii nagu tahaks kõhust välja saada ja mõni päev on tagasihoidlikum, kui koguaeg trall käiks siis läheks mina küll hulluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti keeras beebi ennast asendisse kus sa teda vahem tunned lisaks kui ta öö otsa rapsib siis päeval ta jarelikult magab. Enam ei maleta aga vist kuskil 10 liigutust tunnis tahendas et beebi tunneb ennast hasti.mina lahtusin kogu raseduse sellest et parem karta kui kahetseda. Mitu korda käisin emos ja keegi halvasti ei vaadanud 🙂 seega kuiarvad et miski valesti siis mine lase kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka liigutas laps vähem ja läksin erakorralisse, nädalaid siis 31. Seal pandi mind aparaadi alla ja kuulati südamelööke. Rahunesin maha, sest kuulsin südamelööke aga ultraheli ei tehtud ja millegi pärast ei nõudnus ka kuna lööke ju kuulsin ja öeldi, et kõik korras. Viis päeva hiljem läksin ämmaka vastuvõtule ja seal enam südamelööke ei kuulnud. Siis saadeti kiirelt ultrahelisse ja seal selgus, et lapse süda ei löönud enam. See oli jube tunne, sest mõned päevad tagasi ju alles lõi. Kahetsen, et ma ultraheli ei nõudnud. Ma ei taha sind hirmutada aga vähimagi hirmu puhul käi ikka erakorralises ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]küsimus, kas laps peab pidevalt ennast liigutama, et ülemuretsevad emmed rahu saaksid ?
Laps ei tohi rahulikult üldse olla ?[/tsitaat]
Idioot. Nendel ülemuretsevatel emmedel on võibolla juba kord laps kõhus surnud? Mina olen samasugune \”ülemuretseja\”, kui rahulikum päev on, tulevad kohe automaatmõtted, et nüüd on kõik. Sest ka mina olen oma last UH-ekraanil surnuna näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vähesed lapse liigutused, kas minna erakorralisse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.