Esileht Sünnitus Vahetult peale sünnitust, millal laps esimest korda rinda võttis?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Vahetult peale sünnitust, millal laps esimest korda rinda võttis?

Postitas:
Kägu

Tere

Ei taha seda teemat imetamise alla liigitada, sest küsimus käib justnimelt sünnitustoas toimuva kohta.

Olen lugenud, et on hea, kui laps võtab rinda esimese tunni jooksul peale sünnitust. Samuti lugesin, et vastsündinul on instinkt kohe hakata rinda otsima, kui ema kõhu peale saab.

Tahakski talle kohe seda võimaldada. Kuidas teie kogemused on, kui kiiresti ta võttis rinda ja kas piim on siis selleks ajaks olemas kenasti?

Lugesin, et paar päeva enne sünnitust tekibki ternespiim, mis lapsele esimeseks toiduks sobilik.

Palun jagage kogemusi, ma pole varem sünnitanud, seega ei tea.

Olen kuulnud naistelt lugusid, et sünnitustoas laps siiski rinda ei võta, vaid hiljem.

Lugesin, et ideaalis võiks aga laps juba 20 min jooksul peale sündi kohe rinda võtta ja imetamise käigus tekivad emaka kontraktsioonid, mis väljutavad platsenta. Nii seda reaalselt haiglas siiski vist ei tehta, vaid olen kuulnud, et ämmakas pressib kõhule vajutades ise platsenta välja (vähemalt ühel mu tuttaval nii oli).

Aitäh ette

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Piim on pärast sünnitust kohe olemas neil, kes on senimaani eelmist last imetanud. Teistel on esmalt ikka ternespiim, selline kollakas-läbipaistev energiarikas vedelik, mis on beebile väga kasulik. Ternespiima hakkavad rinnad tootma juba raseduse ajal, mõnel lekib kuid enne sünnitust ternespiima nii palju, et rinnahoidjal, pluusidel on ees plekid…

Kui laps rinna juurde panna, siis üsna kohe hakkab otsima ja imema jah. Aga mul on 3x kogemus, et enne jõudis platsenta väljuda kui laps imema hakata. Siiski tegid kõik oma esimese väikese eine esimese elutunni sees.

Kui platsenta ise väljuda ei taha, siis pressitakse kõhule ja hakatakse veel vaatama, mida teha. Muidu väljub platsenta ikka ise, paari kergema (võrreldes lapse väljutamisega) kontraktsiooniga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemad lapsed vahetult peale sünnitust nahk-naha kontakti ajal. Esimese lapsega olin natuke ise ebakindel, et kuidas see imetamine üldse käib, ei julgenud ilma ämmaemanda suunamiseta rinnale panna. Teine laps hakkas sööma enne platsenta väljumist, pakun, et umbes viis minutit peale sündi. Ämmaemand kommenteeris, et väga tublisti sööb.
Olen sünnitanud kahes erinevas haiglas, kummaski ei surutud kõhule, vaid oodati, millal platsenta on väljumiseks valmis. Mõlemal juhul toimus see umbes 10 minutit peale lapse sündi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemaid lapsi imetanud sünnitustoas. Esimene sai hiljem kui 20 minutit (ma arvan, sest ajataju oli nii nagu oli), oli niisama kaisus enne.
Teine laps sai natukene peale sündimist kohe rinda, oli näha et otsis suuga rinda, esimene seda ei teinud.
Mõlemad olid rinnaotsas tund aega kindlasti, nii kaua kuni hakati riietuma-kaaluma-mõõtma. Platsentad väljusid ka sel ajal, kui rinnal olid. Mul platsenta oli mõlemal korral raskelt kinni, seega sai rohkem kui paar surumist tehtud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole kindel, kas ma õigesti mäletan, aga pärast sündi mul ka oodati platsenta väljumist ja aidati surumisega kaasa. Õmblemise ajal oli beebi lihtsalt kaisus minu peal. Pärast õmblemist läksin külili ja pandi beebi rinda võtma, aga kas ta sealt ka midagi reaalselt sai, ma ei tea..
Esimene sünnitus oli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ei hakanud laps sünnitustoas imema, aga põhjus oli ilmselt nibude eripäras ja ka hiljem sain imema vaid nibukaitsmega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemad lapsed said siis, kui õmblemised ja mõõtmised tehtud olid. Üks viidi selleks ajaks minema ja kui ta tagasi sain, siis sai kohe tissi otsa. Teine jäi mulle kaissu ja oligi seni kaisus, kuni mõõdeti, pärast mida hakkas imetamine. Aga esimese tunni jooksul ikkagi mõlemad.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Sünnitus Vahetult peale sünnitust, millal laps esimest korda rinda võttis?