Esileht Sünnitus Vahetult peale sünnitust, millal laps esimest korda rinda võttis?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Vahetult peale sünnitust, millal laps esimest korda rinda võttis?

Postitas:

Tere

Ei taha seda teemat imetamise alla liigitada, sest küsimus käib justnimelt sünnitustoas toimuva kohta.

Olen lugenud, et on hea, kui laps võtab rinda esimese tunni jooksul peale sünnitust. Samuti lugesin, et vastsündinul on instinkt kohe hakata rinda otsima, kui ema kõhu peale saab.

Tahakski talle kohe seda võimaldada. Kuidas teie kogemused on, kui kiiresti ta võttis rinda ja kas piim on siis selleks ajaks olemas kenasti?

Lugesin, et paar päeva enne sünnitust tekibki ternespiim, mis lapsele esimeseks toiduks sobilik.

Palun jagage kogemusi, ma pole varem sünnitanud, seega ei tea.

Olen kuulnud naistelt lugusid, et sünnitustoas laps siiski rinda ei võta, vaid hiljem.

Lugesin, et ideaalis võiks aga laps juba 20 min jooksul peale sündi kohe rinda võtta ja imetamise käigus tekivad emaka kontraktsioonid, mis väljutavad platsenta. Nii seda reaalselt haiglas siiski vist ei tehta, vaid olen kuulnud, et ämmakas pressib kõhule vajutades ise platsenta välja (vähemalt ühel mu tuttaval nii oli).

Aitäh ette

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim on pärast sünnitust kohe olemas neil, kes on senimaani eelmist last imetanud. Teistel on esmalt ikka ternespiim, selline kollakas-läbipaistev energiarikas vedelik, mis on beebile väga kasulik. Ternespiima hakkavad rinnad tootma juba raseduse ajal, mõnel lekib kuid enne sünnitust ternespiima nii palju, et rinnahoidjal, pluusidel on ees plekid…

Kui laps rinna juurde panna, siis üsna kohe hakkab otsima ja imema jah. Aga mul on 3x kogemus, et enne jõudis platsenta väljuda kui laps imema hakata. Siiski tegid kõik oma esimese väikese eine esimese elutunni sees.

Kui platsenta ise väljuda ei taha, siis pressitakse kõhule ja hakatakse veel vaatama, mida teha. Muidu väljub platsenta ikka ise, paari kergema (võrreldes lapse väljutamisega) kontraktsiooniga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed vahetult peale sünnitust nahk-naha kontakti ajal. Esimese lapsega olin natuke ise ebakindel, et kuidas see imetamine üldse käib, ei julgenud ilma ämmaemanda suunamiseta rinnale panna. Teine laps hakkas sööma enne platsenta väljumist, pakun, et umbes viis minutit peale sündi. Ämmaemand kommenteeris, et väga tublisti sööb.
Olen sünnitanud kahes erinevas haiglas, kummaski ei surutud kõhule, vaid oodati, millal platsenta on väljumiseks valmis. Mõlemal juhul toimus see umbes 10 minutit peale lapse sündi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemaid lapsi imetanud sünnitustoas. Esimene sai hiljem kui 20 minutit (ma arvan, sest ajataju oli nii nagu oli), oli niisama kaisus enne.
Teine laps sai natukene peale sündimist kohe rinda, oli näha et otsis suuga rinda, esimene seda ei teinud.
Mõlemad olid rinnaotsas tund aega kindlasti, nii kaua kuni hakati riietuma-kaaluma-mõõtma. Platsentad väljusid ka sel ajal, kui rinnal olid. Mul platsenta oli mõlemal korral raskelt kinni, seega sai rohkem kui paar surumist tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kindel, kas ma õigesti mäletan, aga pärast sündi mul ka oodati platsenta väljumist ja aidati surumisega kaasa. Õmblemise ajal oli beebi lihtsalt kaisus minu peal. Pärast õmblemist läksin külili ja pandi beebi rinda võtma, aga kas ta sealt ka midagi reaalselt sai, ma ei tea..
Esimene sünnitus oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei hakanud laps sünnitustoas imema, aga põhjus oli ilmselt nibude eripäras ja ka hiljem sain imema vaid nibukaitsmega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed said siis, kui õmblemised ja mõõtmised tehtud olid. Üks viidi selleks ajaks minema ja kui ta tagasi sain, siis sai kohe tissi otsa. Teine jäi mulle kaissu ja oligi seni kaisus, kuni mõõdeti, pärast mida hakkas imetamine. Aga esimese tunni jooksul ikkagi mõlemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pandi laps ka kohe peale sündi rinnale aga mida rindadest ei tulnud oli piim ja ei tulnud seda ka järgmisel päeval. Ja olen kuulnud seda mitmelt lähedaselt, et neil on olnud sama olukord. Mina seda muidugi enne sünnitust ei teadnud ja see tekitas minus suurt stressi, et mis ema ma selline olen. Lasin mehel ka rinnapumba tuua, et äkki suudan välja pumbata midagi – õnneks haiglaõde rahustas maha ja ytles et see on normaalne. Pärast, kui piim tekkis teisel päeval oleks võinud ära toita vist kõik haigla lapsed.

Seega tasub olla ka valmis selleks, et alati ei ole kohe piima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses suurel osa enamustest ei olegi piima kui sellist. Nagu keegi siin mainis, saab laps alguses rinnast ternespiima ja seda ise ei pruugi märgatagi. Päris piim on mul alati alles kolmandal päeval tulnud. Siis on korralik piimapais tekkinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas laps imema kohe pärast sündimist, kui laps mu kõhule pandi. Mis sealt rinnast tuli või ei tulnud, ma ei teagi, aga lapsed imesid ka siis, kui algul suurt midagi ei tulnud. Algul igatahes oli piimakogus üliväike ja lapse kaal maru kiirelt ei tõusnud, vaikselt see asi aga paranes. Esimene laps pandi natuke allapoole kõhule, panin käed talle ümber, toetades jalgu ja ta justkui tõukas end kohe rinnani ja haaras automaatselt rinna suhu. Jäin suu lahti lausa vaatama, et loodus on ikka vägagi hästi need instinktid välja voolinud. Teiste lastega oli samuti, et mingit probleemi kohe rinnale saamisega ei olnud. Aga ma ise selleks midagi muud ei teinud, kui, et ei stressanud selle pärast absoluutselt ega mõelnud ette, lõppudelõpuks ei juhtu midagi hullu ka siis kui rinnast piima ei tule, söögisegud on ju ometigi olemas. Kui laps rinda imeb, väljub platenta kergemini, nii, et reeglina ei võeta platsenta väljutamise ajaks last rinnalt, lapsevanem keskendub siis selle protsessi valulikkusele ka vähem, kui ta mõtted tegelevad beebiga rinnal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin lapse, seejärel umbes 5 minutit hiljem sündis platsenta. Seejärel vaadati tekkinud kahjustused üle. Oli üks rebend mis õmmeldi kokku, samal ajal oli laps kõhul. Peale õmblemist võeti laps. Kaaluti, mõõdeti pikkus, pandi riidesse ja seejärel asetati minu kõrvale rinnale. Hakkas kohe ilusti sööma. Seega rinnale sai umbes 40 peale sünnitust.

 

Tänapäeval pakutakse süsti ka, mis tekitavad emakakokkutõmbeid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin pool aastat tagasi ITK-s ja kuna peale sünnitust oli pulss 190 ja verekaotus suur, siis platsenta suruti välja. See oli tõesti väga ebameeldiv, aga vajalik.

Laps sai rinnale kuskil 10 minutit peale sündi ja hakkas kohe imema. Mul endal oli küll tunne, et ega mul ju midagi ei tule, midagi pidi ikka tulema, sest kaalukaotus oli väga väike. Piim tekkis teisel päeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sai rinnale 12 tundi hiljem peale sündi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps pandi kohe mulle kõhule ja ta tõukas end otsejoones rinnale ning üritas süüa. Rinda ta küll päris õigesti suhu ei saanud, nii et kaheldav, kas tal õnnestus midagi kätte saada. Platsenta sündis 8 minutit pärast last ja ämmaemand natuke aitas kaasa küll, aga minu mäletamist mööda see kuidagi valus ega ebameeldiv protsess küll polnud.

 

Päris piim tekkis mulle rinda alles viiendal päeval pärast sünnitust. Paar päeva pidime seega rinnapiimaasendajat lisaks andma, sest lapsele jäi lõpuks ternespiimast ikkagi väheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli erakorraline keiser. Laps sündis öösel 1:35 ja rinda sai 2:30, kohe kui üldnarkoosist ärkasin. Haaras kohe kenasti. Ternespiima tuli mul lausa 4.raseduskuust alates nii et linad olid hommikuks märjad ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündis laps 35+2. Platsenta sündis ise ja üsna kohe peale beebit.  Laps pandi kõhule kaissu ja hakati kahjustusi üle vaatama. Vaja oli paar pistet ja kuskil oli verejooks, mida arstid kambakesi vähemalt 45 min otsisid. Kui verejooks järgi jäi (vist iseenesest?), siis ämmakas aitas esimese imetamisega. Minu enneaegne tita ei olnud huvitatud ja  ämmaemand  lüpsis beebile mõne tilga ternespiima suhu.
Minul sellist suurt piimapaisu ei tekkinudki, sest beebi oli mul alguses väga  kehv imeja.  Pidin teda pidevalt tagant utsitama, et tal tissi otsa magama ei jääks. Esimene nädal oli vast kõige raskem.  Edasi läks juba lihtsamaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed said kohe peale sündi rinnale ämmaka abiga. Kohe hakkasid imema ka.

Platsenta esimesega ei tulnudki ise, hoolimata kõhule surumisest, nabanöörist tõmbamisest, süstist jms. Tund aega peale sündi tehti narkoos ja võeti välja, kaotasin palju verd ja olin raskes seisus. Ei teadnud enne üldse, et selline asi võimalik on, et platsenta ise ei tulegi.

Teise lapsega tuli platsenta 10 min pärast sündi. Keegi kuhugi pressima ei pidanud, probleemi ennetamiseks tehti 2 süsti. Ootasin platsenta sündi peaaegu samapalju kui lapse sündi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ternespiima lekkis juba kolmandal trimestril. Pärast sündi pandi kohe rinnale, ent mul olid kehvad nibud ja beebi sööma ei hakanud, st ei haaranud ja ega keegi seal ei abistanud ka. Lisaks polnud selleks aega ka, kuna oli veidi komplikatsioone ja last oli vaja veidi turgutada ning viidi intensiivi. Rinda sain anda alles ca 10 h hiljem, kui laps minu juurde toodi. Imetades sain abi nibukaitsmest. Piim tekkis rinda täpselt kolmandal päeval ja enne seda isegi pumpasin ternespiima ja viisin intensiivi lapsele ???? Aga piimapais oli jõhker ikka, rinnad mega suured ja kõvad. Kahju, et pilti mälestuseks ei teinud, vaatepilt oleks olnud ikka jäädvustamist väärt ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Sünnitus Vahetult peale sünnitust, millal laps esimest korda rinda võttis?