Esileht Ilu ja tervis Vähja pandeemia

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Vähja pandeemia

Postitas:
Kägu

Ei teki. Minu tutvusringkonnas enamus vähidiagnoosi saanutest on alla 50.

Ju sa tunned 50+ inimesi vähem.

Võta ette vähi esmasjuhtude statistika 2010-2019. Alates 30. eluaastast vähirisk iga uue vanusekümnendiga kahekordistub. Vanuserühmas 30-40 lisandub aastas 200 vähijuhtu, vanuses 40-50 lisandub 500 juhtu, vanuses 50-60 lisandub 1200 juhtu, vanuses 60-70 lisandub 2500 juhtu (need on absoluutarvud, mis ei arvesta inimeste arvu vanuserühmades, eeldame, et on enamvähem sama). Ja sama loogika püsib läbi aastate.

Tutvusringkonnas igas vanuses inimesi. Silma on jäänud, et põhiline vähk on leukeemia. On olnud 3- aastasel lapsel, 60+ inimesel ning sugulane suri 18-aastaselt leukeemiasse. Alles hiljuti kaotasin oma kalli sõbranna soolevähile vaatamata sellele, et avastati varakult. Kaks aastat operatsioone ja ravi ning ikka ei midagi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tutvusringkonnas igas vanuses inimesi. Silma on jäänud, et põhiline vähk on leukeemia. On olnud 3- aastasel lapsel, 60+ inimesel ning sugulane suri 18-aastaselt leukeemiasse. Alles hiljuti kaotasin oma kalli sõbranna soolevähile vaatamata sellele, et avastati varakult. Kaks aastat operatsioone ja ravi ning ikka ei midagi.

Ahah. Eks see sinu isiklik kogemus muidugi lükkab aastakümnete statistika täielikult ümber. Nii on.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesed ei elaks nii sissepoole oma emotsioone, oleks ühiskonnas vähem ärevus- ja paanikahäireid, depressiooni ja kokkuvõttes ka vähki. Keha annab tegelt juba varakult teada, kui midagi talle ei meeldi, lihtsalt enamus inimesi eelistab neid asju mitte märgata, emotsioonidega mitte tegeleda ning kui lõpuks see kuhjubki kuskil, siis selle tulemusena saamegi haiguse.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukaajal ei ravitud vanainimesi nii nagu praegu. Kedagi ei huvitanud, mis haigus vanuril on, mu vanaemale ütles kiirabi infarkti ajal, et “starast, babuška”, viisid siiski haiglasse kuna minu isa palus, tänu sellele jäi tookord ellu. Lahkamisi, et mis surma põhjus oli, ei tehtud 70+ inimestele kunagi, “vanus” oli süüdi. Nii, nagu nüüd 95-aastaseid ravitakse ja poputatakse, ei ravitud siis ühtki tavainimest, kes üle 70. Mõni ime siis, et vähki “polnud”.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jah, vähist on kõigil suva, peaasi et koroonat ei saa. Päris piinlik, kuidas mingi nohu pärast tõmmeldi ja raha raisati, samas kui palju tõsisemad haigused jäid tähelepanuta.

Koroonasüstist keeldujate peedistamise asemel oleks võinud näiteks ebatervislike eluviiside viljelejaid peedistada.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba sõnakasutus “vähja” teeb teema naeruväärseks. Liigne emotsionaalsus veel lisaks.

Vähja ja vähk kasvaja – äge sõnakasutus tõesti.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal lõpuks kuulutatakse välja vähk kasvajate pandeemia? Kuidas on võimalik et vähk on nüüd sisuliselt kõikidel ja kasvajate kiire levik on võrreldav nakkushaigusega. Ma ei räägi siin vanadest inimestest. Jutt on noortest ikka.Kas te ei leia et ühiskonnas on midagi väga valesti? Millised uuringuid Eestis tehakse et selgitada välja kasvajate rohket levik? Kas pea liivaalla peitmine on hetkel ainuke lahendus?

varem lihtsalt ei räägitud sellest. Patsient ise ka tihti päris diagnoosi ei teadnud.

Diagnostika ammusel ajal oli olematu ja inimesed lihtsalt surid mingi hetk ära, teadmata miks.

Täpselt! Pakun, et Vargamäe Krõõtki suri just vähki.

Krõõt suri sünnitusjärgsesse verejooksu. Mari suri vähki. Äkki loed/vaatad uuesti?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu arvamus on, et poleks seda vaktsiiniterrorit toimunud, oleks ka vähki oluliselt vähem. Endal tutvusringkonnas juba 4 vähki haigestunud inimest, kes enne kõik olid terved.

Oi sa pagan, appi…juba 4 inimest…issand, mis nüüd küll saab, otse loomulikult on see kõik seotud vaktsiinidega…4 vähki haigestunud inimest…milline terror, onju, õudne lugu… no jh, nad muidugi poleks sellesse vähki haigestnud, kui  nad ei oleks ennast vaktsineerinud. Enne olid kõik terved. Täitsa lõpp.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jah, vähist on kõigil suva, peaasi et koroonat ei saa. Päris piinlik, kuidas mingi nohu pärast tõmmeldi ja raha raisati, samas kui palju tõsisemad haigused jäid tähelepanuta.

Koroonasüstist keeldujate peedistamise asemel oleks võinud näiteks ebatervislike eluviiside viljelejaid peedistada.


kergeks on koroona praeguseks muutunud. 2020 surid inimesed, ka täiesti noored ja terved, koroonasse hulgakaupa, seda, et me ettevaatlikud olime, võib vaid taevani kiita, pääsesime hullemast ja saime aega võita kogemusteks ja viiruse ohutumaks muteerumiseks. Pahatahtlik ja rumal on takkajärgi targutada, oleksid tahtnud Itaalia moodi surmarallit? Või Peruud? Või Hiinat?

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kergeks on koroona praeguseks muutunud. 2020 surid inimesed, ka täiesti noored ja terved, koroonasse hulgakaupa, seda, et me ettevaatlikud olime, võib vaid taevani kiita, pääsesime hullemast ja saime aega võita kogemusteks ja viiruse ohutumaks muteerumiseks. Pahatahtlik ja rumal on takkajärgi targutada, oleksid tahtnud Itaalia moodi surmarallit? Või Peruud? Või Hiinat?

Rootsi moodi.

Ma rääkisin pandeemia algusest peale, et ärge pingutade üle ja seda ka siin perekoolis, saades palju negatiivset tagasisidet. Vaktsineerinud pole, kerge kurguvaluga läbi põetud. Loomulikult ma toetan vabatahtlikku koroonavaktsiini, aga see oli ikka meeletu, mis toimus. Oleks võinud selle ressursi siis näiteks vähi ennetamiseks ja raviks suunata, mis on kordi tõsisem asi.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ma toetan vabatahtlikku koroonavaktsiini, aga see oli ikka meeletu, mis toimus.

Midagi erilist ei toimunud ju. Oli riike, kus olid palju karmimad meetmed. Rootsis oleks ka päris palju surmasid saanud vältida.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu arvamus on, et poleks seda vaktsiiniterrorit toimunud, oleks ka vähki oluliselt vähem. Endal tutvusringkonnas juba 4 vähki haigestunud inimest, kes enne kõik olid terved.

Oi sa pagan, appi…juba 4 inimest…issand, mis nüüd küll saab, otse loomulikult on see kõik seotud vaktsiinidega…4 vähki haigestunud inimest…milline terror, onju, õudne lugu… no jh, nad muidugi poleks sellesse vähki haigestnud, kui nad ei oleks ennast vaktsineerinud. Enne olid kõik terved. Täitsa lõpp.

Mul ka tutvusringkonnas 4 inimest praegu vähis – 72-, 60-, 40- ja 16-aastane. Enne viimast aastat tõesti ei teadnud isiklikult hulk aega kedagi, kellel oleks vähk olnud (no muidugi lugenud ja kuulnud olin ikka, lihtsalt oma tuttavate seas polnud). Ning uurinud-urgitsenud nüüd muidugi pole, aga lihtsalt tean, et Eestiski olid mRna vaktsiinid kõige popimad. Ega need vähki otseselt ei nakata, seda ma ka ei arva, aga olemasolevaid vähirakke tunduvad aktiveerivat küll. Igatahes loodan kogu südamest ja palvetan, et nad saaksid terveks. Ja samuti loodan, et väljakuulutatud vähivaktsiinid varsti turule jõuavad (Põhimõtteline teadusevihkaja niisiis ei ole, lihtsalt leian jätkuvalt, et nii koroonavaktsiinide väljatöötamise kui ka pealesurumisel tehti rapsides ning rahaahnuses lubamatuid vigu.)

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen onkoloogias töötanud aastal 1999 ja hiljem ja ka siis surid inimesed vähki. Ka noored. Ei ole ikka nii, et tegime nüüd vaktsiini ja ongi vähk.

Mehed, kes tuumakatastrofi käisid likvideerima said enamus hiljem mõne vähi vormi. Enamus neist on nüüd surnud.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen onkoloogias töötanud aastal 1999 ja hiljem ja ka siis surid inimesed vähki. Ka noored. Ei ole ikka nii, et tegime nüüd vaktsiini ja ongi vähk.

Minul surid vanaema ja onu kaheksakümnendatel vähki päris lühikese ajavahemikuga. Vanaemal oli soolevähk ja seda ilmselt väga kaua aega juba, sest ta rääkis aastaid, et ei saa seda ja teist süüa, kõht valutab jne. Onul oli kopsuvähk, oli kõva suitsetaja ja viinanina.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Vähk” on tegelikult üle 100 erineva kasvajatüübi, millel on eri moodi ravid, eri elulemus ja avaldumine, geneetiline baas on mõnel vähil väga tugev, mõnel üldse mitte seotud  jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kergeks on koroona praeguseks muutunud. 2020 surid inimesed, ka täiesti noored ja terved, koroonasse hulgakaupa, seda, et me ettevaatlikud olime, võib vaid taevani kiita, pääsesime hullemast ja saime aega võita kogemusteks ja viiruse ohutumaks muteerumiseks. Pahatahtlik ja rumal on takkajärgi targutada, oleksid tahtnud Itaalia moodi surmarallit? Või Peruud? Või Hiinat?

  1. Rootsi moodi.

    Ma rääkisin pandeemia algusest peale, et ärge pingutade üle ja seda ka siin perekoolis, saades palju negatiivset tagasisidet. Vaktsineerinud pole, kerge kurguvaluga läbi põetud. Loomulikult ma toetan vabatahtlikku koroonavaktsiini, aga see oli ikka meeletu, mis toimus. Oleks võinud selle ressursi siis näiteks vähi ennetamiseks ja raviks suunata, mis on kordi tõsisem asi.

Mis meeletu meil toimus siis? Olime üks vabamaid riike koroona ajal, sai käia looduses, poes jne, samal ajal kui teistes riikides püssimees koeri jalutas ja hiinas kortermajade uksi kinni keevitati. Mask oli väga lühikest aega nõutav, samas kui osades riikides pidi 2 maski korraga kandma veel pool aastat peale seda, kui meil keegi ei kandnud. Mis ving see ometi on kogu aeg? ja Rootsis on ka väga vastakaid arvamusi, kui inimesed massidena surema hakkasid, olid neil ka piirangud.
Vähiravimist räägiti juba 50 aastat tagasi, et kihe kihe tuleb, olemas oli vähk ka vanas Egiptuses, ja mismoodi seda ennetada, anna siis nõu, arstidki ei suuda seda. Ja ravi saavad ka kõik vähihaiged ju, paraku on osa vähke ravile mittealluvad, ka kõige suurema raha eest, nagu tänase uudise valguses näeme.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen onkoloogias töötanud aastal 1999 ja hiljem ja ka siis surid inimesed vähki. Ka noored. Ei ole ikka nii, et tegime nüüd vaktsiini ja ongi vähk.

Mehed, kes tuumakatastrofi käisid likvideerima said enamus hiljem mõne vähi vormi. Enamus neist on nüüd surnud.

Minu isa käis ka Tšernobõlis, terve tema tuletõrjebrigaad käis ja olid ühed esimeste seas. 16 meest, 3 on vähki surnud, üks õnnetuse läbi ja kaks südame tõttu, aga mitte eriti noores eas, olid juba seal käies keskealised. Ülejäänud siiani tip-top ja paljud neist ka jätkuvalt töötavad päästjana.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

16 meest, 3 on vähki surnud,

Kas tahtsid öelda, et seda on vähe? Ligi 20 protsenti on ju väga suur suremus.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

16 meest, 3 on vähki surnud,

Kas tahtsid öelda, et seda on vähe? Ligi 20 protsenti on ju väga suur suremus.

No palju või vähe, aga kindlasti mitte “enamus” nagu keegi siin mainis.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No palju või vähe, aga kindlasti mitte “enamus” nagu keegi siin mainis.

Ta liialdas, aga vähki suremus oli nendel tuumakatastroofi likvideerijatel ju siiski erakordselt suur, seda tõestab ka sinu jutt. Lisaks olid nendel inimestel ka muud tervisehädad, ka vaimse tervise probleemid ja nende eluiga teistega võrreldes jäigi väga lühikeseks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jah, vähist on kõigil suva, peaasi et koroonat ei saa. Päris piinlik, kuidas mingi nohu pärast tõmmeldi ja raha raisati, samas kui palju tõsisemad haigused jäid tähelepanuta.

Koroonasüstist keeldujate peedistamise asemel oleks võinud näiteks ebatervislike eluviiside viljelejaid peedistada.

kergeks on koroona praeguseks muutunud. 2020 surid inimesed, ka täiesti noored ja terved, koroonasse hulgakaupa, seda, et me ettevaatlikud olime, võib vaid taevani kiita, pääsesime hullemast ja saime aega võita kogemusteks ja viiruse ohutumaks muteerumiseks. Pahatahtlik ja rumal on takkajärgi targutada, oleksid tahtnud Itaalia moodi surmarallit? Või Peruud? Või Hiinat?

Kusjuures Itaalia tervishoiuminister on täiesti avalikult vabandanud, et paljud inimesed surid pandeemia algul valede ravivõtete tagajärjel, mitte koroonasse (elan Itaalias)

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures Itaalia tervishoiuminister on täiesti avalikult vabandanud, et paljud inimesed surid pandeemia algul valede ravivõtete tagajärjel, mitte koroonasse (elan Itaalias)

Mis nad tegid nendega siis, et ravi tõttu surid, mitte koroonasse?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ravida ei osatud ju, uus haigus. Alles kogemustega õpiti, millest abi ja kuidas ravida ja mispidi hingamisaparaadi all jne. Samuti saime me hea õppetunni tänu sellele, et Itaalia kogemustest õppisime, et haiglasse kohe ei viida enam koroonahaigeid kõiki kokku, tulemuseks oli ülisuur viiruse kontsentratsioon ja ka seetõttu metsik suremus. Aga selle kogemuse andiski maailmale Itaalia, kui meie oleksime olnud esimesed või vältinud seda lockdowni, oleksime ise surnud teiste kogemustest õppimise asemel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ravida ei osatud ju, uus haigus.

Sellest ma saan aru, et ravida ei osatud ja seda ongi ju raske ravida, ravi on sümptomaatiline. Kui ei osatud veel nii hästi ravida, siis surid need inimesed ju ikkagi koroonasse, mitte ravi tõttu, nagu sina väitsid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures Itaalia tervishoiuminister on täiesti avalikult vabandanud, et paljud inimesed surid pandeemia algul valede ravivõtete tagajärjel, mitte koroonasse (elan Itaalias)

Mis nad tegid nendega siis, et ravi tõttu surid, mitte koroonasse?

Sundhingamise alla või mis see ravivõte ongi ei tohiks ka nii kergekäeliselt panna kui alguses pandi. See võib palju hullemalt mõjuda kui koroona.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sundhingamise alla või mis see ravivõte ongi ei tohiks ka nii kergekäeliselt panna kui alguses pandi. See võib palju hullemalt mõjuda kui koroona.

No sinna eriti kergekäeliselt ei panda ka, inimene hakkab ikka ära surema, siis pannakse. Välja tulevad sealt umbes pooled.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

surid need inimesed ju ikkagi koroonasse, mitte ravi tõttu, nagu sina väitsid.

Mina ei väitnud seda, vaid vastasin su küsimusele, mida teisele esitasid. Muidugi surid nad koroonasse, lihtsalt praegu osataks neid paremini aidata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei väitnud seda, vaid vastasin su küsimusele, mida teisele esitasid. Muidugi surid nad koroonasse, lihtsalt praegu osataks neid paremini aidata.

Väitsid ju, et surid ravi tõttu, mitte koroonasse:

Kusjuures Itaalia tervishoiuminister on täiesti avalikult vabandanud, et paljud inimesed surid pandeemia algul valede ravivõtete tagajärjel, mitte koroonasse (elan Itaalias)

Ei surnud ju ravivõtete tagajärjel, vaid koroona tagajärjel.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastan uuesti, mina ei kirjutanud seda, vastasin selle kirjutaja asemel, miks inimesed surid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Ilu ja tervis Vähja pandeemia