Esileht Kodunurk käed peale riisumist

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: käed peale riisumist

Postitas:

Kuidas saada peale seda lõputut lehtede riisumist käed jälle puhtaks ja pehmeks? Kannan küll töökindaid ja pesen alati peale kasutamist kindad ka ära, aga ikka on käed jubedad.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 17:11; 16.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo mis sa neist kätega riisud? Vōta reha. Abiks ikka.

+25
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 17:12; 16.10 17:52; 17.10 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kanna töökindaid, need on seest karedad, alati kas liiga väiksed või suured ja hõõruvad. Riisumisel, kaevamisel jms. tööd juures kannan vanu, pehme voodriga nahkkindaid- ei libise reha varrel, kätel on soe, täpselt minu number ja seest väga pehmed.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannan küll töökindaid

Mida sa nende kätega seal teed????
Sul on pigem kinnastest käed mustad, kui riisumisest. Osta omale korralikud uued kindad.

/Löwenruh’ pargi hooldus.

P.S. Lehti on riisutud tonn kindlasti ja teised kaks tonni on veel puudel küljes.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.10 17:15; 16.10 17:23; 16.10 18:22; 16.10 18:37; 16.10 19:23; 16.10 21:21; 17.10 09:58; 17.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale riisumist on need ära ka vaja vedada, paratamatult on neid vaja käte abil tõsta, ainult rehaga ei saa.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 17:11; 16.10 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale riisumist on need ära ka vaja vedada, paratamatult on neid vaja käte abil tõsta, ainult rehaga ei saa.

Lumelabidas on? Vot, kasuta seda. Rehaga tõmbad lumelabidale, labidaga kärusse – lihtne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära riisu lehti, miks sa neid riisud?

Kui kevadel kuskil ette jäävad, siis riisud. Selleks ajaks saad endale ka uued kindad hangitud.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale riisumist on need ära ka vaja vedada, paratamatult on neid vaja käte abil tõsta, ainult rehaga ei saa.

Sul õigus, kottidesse topime käsitsi ka meie ja siis tuleb pisike rekka.
Aga see samuti kätt mustaks ei tee.

Kusjuures huvitav detail – vahtramahla küll juuakse, aga märja vahtraLEHE mahl küll tõenäoliselt maitsev ei ole. Ja kätele jätab mingi imeliku mitte eriti meeldiva lõhna, mis pesuga muidugi lihtsalt eemaldub.
Aga käed ei määrdu küll kuidagi.

Viimane nädal on kasutuses olnud seestpoolt kummikattega ja väljast võrk, töökindad.
Kõige rohkem ajavad närvi koerasitutajad, kes enda järgi ei korista – kui mõne kätte peaks saama, siis juba plaan olemas, mida sellisega tegema hakkame.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.10 17:15; 16.10 17:23; 16.10 18:22; 16.10 18:37; 16.10 19:23; 16.10 21:21; 17.10 09:58; 17.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale riisumist on need ära ka vaja vedada, paratamatult on neid vaja käte abil tõsta, ainult rehaga ei saa.

Sul õigus, kottidesse topime käsitsi ka meie ja siis tuleb pisike rekka.

Aga see samuti kätt mustaks ei tee.

Kusjuures huvitav detail – vahtramahla küll juuakse, aga märja vahtraLEHE mahl küll tõenäoliselt maitsev ei ole. Ja kätele jätab mingi imeliku mitte eriti meeldiva lõhna, mis pesuga muidugi lihtsalt eemaldub.

Aga käed ei määrdu küll kuidagi.

Viimane nädal on kasutuses olnud seestpoolt kummikattega ja väljast võrk, töökindad.

Kõige rohkem ajavad närvi koerasitutajad, kes enda järgi ei korista – kui mõne kätte peaks saama, siis juba plaan olemas, mida sellisega tegema hakkame.

Mida ziis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 17:12; 16.10 17:52; 17.10 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rehaga tüütu. Lehepuhur asjalikum ja saab kiiremini. Paari saja eest saab päris kobeda.

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 17:56; 17.10 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik ainult õiendavad, aga keegi ei aita!
lehepuhur on nõme lariseja, lisa mürareostaja, töötab ainult kuivade lehtede puhul. märgi lehti võid sa ise puhuda.

vana kätepuhastusnipp on sidrunimahl. vahel aitab ka bensiin või tärpentin, aga siis pead muidugi pärast hoolega seebi ja veega üle pesema, ja need kaks viimatist muidugi lõhnavad ka vängelt, parem, kui käsi õues lapiga puhastad.
ja siis määri käed paksult kreemiga kokku ja pane puuvillased kindad nt ööseks kätte. Hommikul on käed nagu beebil.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rehaga tüütu. Lehepuhur asjalikum ja saab kiiremini. Paari saja eest saab päris kobeda.

Muru pealt iseenesest saab puhuriga, ega enamuses ja lõpu jaoks kasutatakse ikkagi tavalist reha.
Puhur on muidugi teede jms kõvade pindade n. sillad jne puhul asendamatu.
Samuti umbes 3cm sügava lombi puhul, kus lehed sees, pühib ära.
Märjad lehed pole absoluutselt probleem, sadagu või vihma.

Mida ziis?

Tulge läbi ja tehke üks kook, mida ära ei korista ning kuhu ma pean pärast käed sisse panema, et lehti kotti toppida.
Kui su kätte saan, ziizz saad ka teada, mis plaan on. Kui muidugi kohe trahvi ei taha maksta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.10 17:15; 16.10 17:23; 16.10 18:22; 16.10 18:37; 16.10 19:23; 16.10 21:21; 17.10 09:58; 17.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rehaga tüütu. Lehepuhur asjalikum ja saab kiiremini. Paari saja eest saab päris kobeda.

Puhurid on suhteliselt ajuvabad. Lärmi on kuulda juba kaugele: uuuuuu. Kasutegurit on selle kisa kohta vähevõitu. Olen näinud neid linna heakorrastustüüpe nende undavate torudega. Tuulisel päeval ja kuivade lehtedega puhus ta lehti ühes suunas, tuul puhus neid hulga kiiremas tempos teises suunas. Tükk aega undas. Teine kord olid märjad lehed, siis ta lihtsalt undas selle puhuriga nende kohal, need ei kõssanudki. Efektiivsust ta tööl eriti ei paistnud olevat, aga töötunnid said muidugi täidetud ja mõisa köis las lohiseb.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud neid linna heakorrastustüüpe nende undavate torudega.

Miks sa mõnitad neid tüüpe? Mis ma sulle teinud olen?

Puhuriga teeb pargi kõik teed vblla kahe tunniga ära, aga rehaga kaks päeva.
Ja teed PEAVAD puhtad olema, vastasel korral tuleb linnavalitsusse kohe mingilt kepikõndija-memmelt kõne, et teed lehtedest libedad ja temal pretensioon.

Ma arvan, et sa ise oled suhteliselt ajuvaba.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.10 17:15; 16.10 17:23; 16.10 18:22; 16.10 18:37; 16.10 19:23; 16.10 21:21; 17.10 09:58; 17.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud neid linna heakorrastustüüpe nende undavate torudega.

Miks sa mõnitad neid tüüpe? Mis ma sulle teinud olen?

Puhuriga teeb pargi kõik teed vblla kahe tunniga ära, aga rehaga kaks päeva.

Ja teed PEAVAD puhtad olema, vastasel korral tuleb linnavalitsusse kohe mingilt kepikõndija-memmelt kõne, et teed lehtedest libedad ja temal pretensioon.

Ma arvan, et sa ise oled suhteliselt ajuvaba.

Aga miks te neid lehti minema ei vea? Mis kasu sellest on, kui need puhutakse lihtsalt teelt eemale muru peale, kust nad ööga tagasi jälle teele lendavad ja te hakkate hommikul täpselt samu lehti uuesti puhuma. Sel asjal oleks mingi mõte sees, kui kokkupuhutud lehed päriselt ka kokku kogutakse ja minema viiakse, et nad lõpuks kaoks, aga niipalju kui mina neid undajaid olen linnapildis kohanud, siis mitte keegi ei kogu neid kokku ega vea ära.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks te neid lehti minema ei vea?

Seda vist nimetatakse siin perekoolis funktsionaalse lugemisoskuse puudumiseks?
Loe uuesti mu 17:15 postitust. Kus ma ütlesin, et umbes tonn on kokku riisutud ja kaks tonni on veel puude küljes.

Arvata võib, et see tonn lehti, mis kokku riisutud on, on juba ära ka veetud. (kilekottidega viime Akadeemia trollipargi taga asuvale kinnisele territooriumile, kus on suured konteinerid, mis omakorda suurte rekkadega ära veetakse)
See, et sa seda näinud ei ole, on lihtsalt sinu kitsas silmaring.

——–

Mis mulle hoopis rohkem muret valmistab, on see, et need lehed lähevad tavalisele prügimäele. Ei kompostiks, ei midagi.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.10 17:15; 16.10 17:23; 16.10 18:22; 16.10 18:37; 16.10 19:23; 16.10 21:21; 17.10 09:58; 17.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige enam kobisemist puhurite kohta kipub alati olema neil, kes ise oma käekesi lehtede koristamisega vaevama ei pea. Aga alati jube täpselt teavad, kuidas seda ikka tegema peaks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teema polnud puhuritest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi praegu on just täpelt see aeg, kus lehti tuleb puudelt kogu aeg juurde.
Sa võid mingi pargi täiesti puhtaks puhuda, riisuda, ära vedada, AGA kaks päeva hiljem on täpselt sama olukord. See kestab seni, kuni lehtpuud täiesti puhtad on. Aga mingit muud tarka ja odavat lahendust ka ei ole.

Seega, teemaalgataja, ära viska reha nurka. Osta korralikud kindad ja korja kokku.
Kui on 75L kottidesse topitud ja kotid välja aia äärde tõstetud, anna kohalikule LOV-ile teada, tullakse ja korjatakse ära.
2,5€/kott Tlnas. (prügimäel on sama hind)
Ja mõnikord unustatakse ka arve esitamata.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.10 17:15; 16.10 17:23; 16.10 18:22; 16.10 18:37; 16.10 19:23; 16.10 21:21; 17.10 09:58; 17.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2,5€/kott Tlnas. (prügimäel on sama hind)[/quot
Tallinna elanik saab jäätmejaama viia täiesti tasuta (oletatavasti kord päevas) 600l aiajäätmeid, st 75l kotte 8tk.
Teemaalgatajal soovitaks mingid korralikud töökindad osta, Tamrexis on näiteks mitmesuguseid kindadid (samu müüvad ka supermarketid), ei vetti esimese niiskusega läbi. Kui tõesti käed on kõigest hoolimata mudaseks ja mustaks muutunud, siis kõige lihtsam on pesta üks laar pesu käsitsi (sidrunivees leotamine on alternatiiviks), siis peaks käed küll täiesti puhtad olema, pärast mingi normaalse kätekreemiga kokku ja on pehmed ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rehaga tüütu. Lehepuhur asjalikum ja saab kiiremini. Paari saja eest saab päris kobeda.

Muru pealt iseenesest saab puhuriga, ega enamuses ja lõpu jaoks kasutatakse ikkagi tavalist reha.

Puhur on muidugi teede jms kõvade pindade n. sillad jne puhul asendamatu.

Samuti umbes 3cm sügava lombi puhul, kus lehed sees, pühib ära.

Märjad lehed pole absoluutselt probleem, sadagu või vihma.

Mida ziis?

Tulge läbi ja tehke üks kook, mida ära ei korista ning kuhu ma pean pärast käed sisse panema, et lehti kotti toppida.

Kui su kätte saan, ziizz saad ka teada, mis plaan on. Kui muidugi kohe trahvi ei taha maksta.

Nojah, aga eks sa ise ole ju selle töö endale valinud ja sitarookimise vastu aitab eelpool nimetutd labidas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 17:12; 16.10 17:52; 17.10 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna elanik saab jäätmejaama viia täiesti tasuta (oletatavasti kord päevas) 600l aiajäätmeid, st 75l kotte 8tk.

Pidasin silmas Tallinna elanikke, kellel POLE kodus aia ääres kastiga sõiduautot kohe võtta.
Sul ilmselt pole probleemi, sest Toyota Hilux käivitub võtmest…

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.10 17:15; 16.10 17:23; 16.10 18:22; 16.10 18:37; 16.10 19:23; 16.10 21:21; 17.10 09:58; 17.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik ainult õiendavad, aga keegi ei aita!

lehepuhur on nõme lariseja, lisa mürareostaja, töötab ainult kuivade lehtede puhul. märgi lehti võid sa ise puhuda.

vana kätepuhastusnipp on sidrunimahl. vahel aitab ka bensiin või tärpentin, aga siis pead muidugi pärast hoolega seebi ja veega üle pesema, ja need kaks viimatist muidugi lõhnavad ka vängelt, parem, kui käsi õues lapiga puhastad.

ja siis määri käed paksult kreemiga kokku ja pane puuvillased kindad nt ööseks kätte. Hommikul on käed nagu beebil.

Mürareostaja!?
Mis pärast üks tööriistu reostaja on ja teised pole?
Järjekordne lumehelbeke või amish äkki?
Tolmuimejat sul pole, liigud jala, reisid sõudepaadiga jah?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 17:56; 17.10 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mürareostaja!?
Mis pärast üks tööriistu reostaja on ja teised pole?
Järjekordne lumehelbeke või amish äkki?

Pigem on kitah helbeke, sest arvuti ja internet pole talle võõras. Aga puhurit ilmselt käes pole ta kunagi hoidnud. (kui ekslikult arvab, et märgi lehti ei puhu)

Linn kasutab Stihli BG56-tesid. Ja tihtilugu on nii, et kui kuskil otsas töötan, siis tuleb käruga emme ja muudkui ligineb.
Alul mõtlesin, et peab viisakas olema, suretasin välja ja küsisin, et kas ma segan last.
Emme vastas, et Eeei, tal pole sellest sooja ega külma, sügav tudu tuli niisamamagi peale…
Edaspidi pole mina end segada lasknud ja ega ta ikka kõvasti ei karju ka nagu trimmerid näiteks.
Kus ka endal tuleb kõrvaklapid pähe panna.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.10 17:15; 16.10 17:23; 16.10 18:22; 16.10 18:37; 16.10 19:23; 16.10 21:21; 17.10 09:58; 17.10 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mõjuvad kätele halvasti need nahast töökindad (valge või hall nahk ja siis kangast detailid). Ma arvan, et see naha töötlemise aine (parkaine) teeb mu käed karedaks.
Kõige paremad on tekstiilist kindad, mis pealt kummeeritud – käe pealt on kangas ja peopesa pool ja näppude peal on kumm (selline natuke kare).
Vanade nahkkinnastega on ka hea tööd teha või siis vanade õhemate suusakinnastega (need on veekindlad).
Kui su käed ikka töökinnastes märjaks saavad, siis sul on valed kindad. Mine otsi veekindlaid variante.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lehepuhur on nõme lariseja, lisa mürareostaja, töötab ainult kuivade lehtede puhul. märgi lehti võid sa ise puhuda.

Sa tõenäoliselt pole puhuriga isiklikult kokku puutunud, ainult näinud.
Väga hästi puhub märgi lehti, v.a. maa külge külmunuid, aga siis ei riisuks ka neid enam keegi.
Kuiva lehe hunnik kipun nii ehk naa tuulega lendu minema ja puhuri läheduses seda enam. Niisked lehed palju paremad.
Kindlasti oleneb ka puhurist – viletsamad ei puhu tõesti suurt midagi.
Tööriistadesse on mõtet siiski investeerida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk käed peale riisumist