Esileht Beebi ja mitmikud “Vahvad lapsenimed”

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: “Vahvad lapsenimed”

Postitas:

http://www.ekspress.ee/news/kaardid_ja_edetabelid/edetabelid/tipp30-koige-vahvamad-lapsenimed.d?id=27680405

PS! Lugege kommentaare. Äkki mõnel emal läheb isu ära totaka ja keerulise nime panemisest oma lapsele:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.ohtuleht.ee/460594

Viimati lõid kommentaariumid kihama, kui tuli ilmsiks, et Andrus ja Angela Veerpalu perre sündinud viies laps sai nimeks Andorres.

Paraku ei õnnestu väikese Andorrese isalt teada saada, kas poisile nime panemine ka vaidlusi ametnikega kaasa tõi. Kuigi üle pika aja võtab skandaalidest räsitud suusakuningas lehereporteri kõne vastu, teatab ta, et ei soovi rääkida oma elust ega sellest, kuidas Andorres ja pere neljas laps Anlourdees oma nime said.

Tavatud nimed on lastele pannud ka Kristiina Heinmets-Aigro. Vanem poeg on Airon Kindlus, noorem Charlton Leonhard.

Naine kinnitab, et ametnikel vastuväiteid polnud: \”Laste nimed on pandud esivanemate nimede järgi, abikaasa vanaisade nimed olid Kindlus ja Leonhard. Airon ja Charlton said valitud rahvusvaheliselt kasutatavate nimede seast, mida oleks hea mitmes keeles hääldada.\” Poistele jääb valik, kumba tulevikus kasutada.

Või siis raadio- ja telemees Alari Kivisaar ja tema tütar Lakendra Amerii. Kivisaar kinnitab, et ainus, mis enda poolt lisatud, on i teise nime lõpus. Muidu on mõlemad maailmas nimedena kasutusel.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna nõunik Eve Mitin selgitab, et Lakendra Amerii vastab eestikeelsete nimede õigekirjutusele ja Lakendra leiab kasutust näiteks Ameerikas, nime tähenduseks pakutakse ka \”suurim t¨empion\”.

Kivisaar ise meenutab, et korra miskit justkui ametnikud ütlesid, aga ta ei pidanud neile nimevaliku põhjustest eriti aru andma. Mikkude-Mannidega sarnaselt ei kõla ka Kivisaarte poegade nimed Adrian Hanley ja Arle.

Ametnikud ei peaks sekkuma

\”Ma saan aru, kui keegi tahab lapsele panna nimeks Hapukurk või Jobu. Aga kui see on lihtsalt nimi, siis mis see teie asi on?\” küsib Kivisaar ja on seda meelt, et ametnik ja seadus nimepanekusse liigselt sekkuma ei peaks. \”Lakendra Amerii ise ütleb oma nime juba väga uhkelt. Pole seal midagi väga keerulist,\” lisab ta.

Blacky solisti Lea Liitmaa ja trummari Silver Ulviku tütarde nimeks on aga Jasmiin Dali ja Geiti Gerbera. Jasmiin Dalii nimi oli Leal ammu kukla taga vasardanud, nii et ta selle juba enne ametlikku registreerimist meedias välja ütles.

Nii teadiski ametnik juba Leale kabinetiukselt öelda, et Dalii asemel tuleb leppida Daliga, nagu on nime hispaaniapärane originaalkuju. Lillenimede kasutamisel aga probleemi polnud. Pojale Robi-Reenole nime pannes tuli Leal juba möödunud sajandil samuti seadustele järele anda ja kahe nime vahele sidekriips lisada.

Seadus annab mõne reegli

Eakaaslaste suhtumine on seni mõistlik olnud: \”Selles vanuses pole ilmselt vahet, kas su nimi on Tool, Lamp või Kristi. Ise arvan, et minu laste nimed on suhteliselt tavalised,\” leiab Lea.

\”Oled sa kuulus või mitte, seadus kehtib kõigile,\” ütleb Mitin ja selgitab, et eesnime panekul võetakse aluseks nimeseadus: \”Üldreegel on lihtne – eestikeelsed nimed peavad vastama eesti nimede õigekirjutusele, võõrkeelsed aga asjaomase keele õigekirjutusele. Lisaks peavad võõrkeelsed eesnimed leidma kasutust mujal maailmas.\” Siiski kinnitab Mitin, et ametnikud ei ole valdavalt keeleinimesed. Kuna sünde registreerib umbes 240 maavalitsuste ja kohalike omavalitsuste ametnikku, siis praktikas ei tundugi kõik nii lihtne nagu nimeseadusest lugedes. Ministeerium korraldab seetõttu nimeteemalisi koolitusi ja koostab abimaterjale.

Lastele aga jääb võimalus täisealiseks saades oma nime muutmist taotleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa teemaalgataja topid seda linki juba igapäev kuskile. Igav on või? Ma ei poolda mingeid värdnimesid, aga ei arva ka , et peaks panema lapse nimeks mingi Krõõt, Raul, Kati, vms.
Mulle tundub, et sulle jäi ette nimi Deklan. Nimi on igati aus, pole kasutatud vöörtähti , on huvitav ja omapärane. Vähemalt ei ole ohtu, et lasteadea ja kooli minnes on terve hulk samasuguseid, nagu ma tean näiteks juba tervet hulka Karle, Karl-Markuseid, Markuseid, Eliisesid ja Rasmuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

:))) Rahune maha Kägu 15:57, ise teate mida oma lapsele nimeks panete. Lihtsalt see artikkel jäi silma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Nüüd alles jäi artikkel silma? Loeks ikka värskemaid uudiseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud “Vahvad lapsenimed”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.