Esileht Lapse ootamine Väike hirm, kas lapsega on ikka kõik ok.

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Väike hirm, kas lapsega on ikka kõik ok.

Postitas:

Ma sünnitan kuu aja pärast. Viimasel ajal olen hakanud mõtlema, et peale looteanatoomiat, kus last uuriti väga põhjalikult, ei ole seda rohkem tehtud. Et kas organid on arenenud ja kõik normaalne. On kuulatud ainult südant. Ma muidugi saan aru, et ega see teadmine mulle selles osas midagi ei annaks, et midagi polegi ju praegu enam teha muud kui oodata. Ainsal nn. lapse kaalumisel oli ta keskmisest 300 gr raskem, aga öeldi, et see pole täpne ja muretsema ei pea. Äkki see kaal näitab midagi halba?
Kas on palju juhtumeid, kus looteanatoomias on kõik ok, aga sünnib puudega laps?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 09:35; 22.09 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalus on alati. Näiteks paljud geneetilised haigused ei avaldu füüsiliselt ja ei testiga neid ka skriiningu käigus.
20 nädala uh annab hea ülevaate lapse arengu kohta füüsiliselt ning kui see korras siis pole põhjust rohkem põhjalikku uh teha. Kui kasvupeetuse vms siis jälgitakse rohkem.
Samuti võib sünnitusel paljugi juhtuda. Aga milleks seda ette karta kõike?

Hirm on arusaadav aga keskendu sellele parem, et sul sünnib tubli ja terve laps!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalus on alati. Näiteks paljud geneetilised haigused ei avaldu füüsiliselt ja ei testiga neid ka skriiningu käigus.

20 nädala uh annab hea ülevaate lapse arengu kohta füüsiliselt ning kui see korras siis pole põhjust rohkem põhjalikku uh teha. Kui kasvupeetuse vms siis jälgitakse rohkem.

Samuti võib sünnitusel paljugi juhtuda. Aga milleks seda ette karta kõike?

Hirm on arusaadav aga keskendu sellele parem, et sul sünnib tubli ja terve laps!

Jah, sul on õigus. Proovin olla positiivsem!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 09:35; 22.09 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike võib juhtuda – aga üldiselt harva. Mul oli ka looteanatoomia korras, lapsel aga avastati üliraske südamerike (peale sündi). Samas on ka juhtunud, et rasedusega kõik korras, laps aga sureb ootamatult kõhus ja sünnibki surnuna – umbes pooltel juhtudel ei leitagi põhjust. Või eelnevalt täiesti terve imik sureb hällisurma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud vaimsed haigused, arenguhäired, ei avaldu ka peale sündi ja alles lasteaias õpetajad oskavad tähelepanu juhtida või selgubki alles kooli eel/koolis, et lapsel on tõsine probleem.

ma ei taha hirmutada vaid just öelda – sa ei saa niimoodi hirmus elada. Kõike võib juhtuda. j ajust see teadmine, et kui ka oleks nt 30. nädalal midagi uuritud ja tuvastatud – ega sa poleks ju sind kuidagi enam aidanud, midagi ette võtta nagunii poleks enam saanud.

Kui laps on sündinud ja kasvab, siis ära otsi koguaeg, et kas tal on midagi viga. Kahjuks siit foorumist mõnikord on jäänud mulje, et vanemad mõtlevad liigselt oma lapsele diagnoose külge, kohe kui laps ei käitu samamoodi kui sõbranna laps. Hea on, kui oskad õigel ajal märgata, kui miskit on viga ja võibolla kui varakult õige kasvatusmeetod valida, on perel lihtsam, aga ära ise vigasid külge mõtle, sellega kahjustad ainult ennast ja last.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse natuke suurem kaal küll midagi halba ei näita. Kõik ei sünnigi ju 3,5kilostena. Minu teine laps oli 33. nädalal nii suur, et vastas mõõtudelt 37. nädalale. Tuligi suur poiss, 4,5 kg. Ja kõik oli korras. Praegu on ta juba teismeline, keskmise pikkuse ja kaaluga.

Ultraheli ei näita kõike, näeb vaid suuremaid kõrvalekaldeid, mis tolleks hetkeks on avaldunud. Tõenäosus, et hiljem midagi on valesti läinud, on suhteliselt väike. Ja mida hilisemas arengujärgus midagi viltu läheb, seda väiksem see kõrvalekalle tegelikult on. Aga seda, kas sündival lapsel on näiteks raske puusadüsplaasia või on ta tulevikus autist, UH ei näita. Esimest saab enamasti nii ravida, et hilisemat elu ei mõjuta, vaimsete kõrvalekalletega normist on raskem, võib nii ja naa minna. Aga kui ka sünnib ideaalselt terve laps, pole välistatud, et hiljem juhtub raske õnnetus või tabab raske haigus. Aga enamasti elab inimene vanaduseni enam-vähem normaalse tervise ja mõistusega. Selline on lihtsalt elu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Väike hirm, kas lapsega on ikka kõik ok.