Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Väike koolipoiss Narva mnt.-Kreutzwaldi ristmikul

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Väike koolipoiss Narva mnt.-Kreutzwaldi ristmikul

Postitas:

Kirjutan siia lootuses, et kõne all oleva väikese koolipoisi ema ehk loeb…
Sõidan hommikuti kindlal kellaajal Narva maanteed mööda linna poole. Umbes kell 7.38 ületab, koolikott seljas, Kreutzwaldi tn. juures Narva maanteed üks väike, nii 7 aastane poiss. Ilmselt läheb ta 21. kooli. Umbes kuu aega tagasi, seistes sama ristmiku valgusfoori taga, pidi mu süda seisma jääma kui see väike poiss täiesti punase tulega veel seisvate autode eest teed ületas–viis rida autosid seisis ja neile oli roheline tuli! Poisil oli lihtsalt tähtis oma rohelise tule ajal foori juurest lumekamakat kangutada.
Täna, täpselt samal ajal läks see poisike ilusti rohelisega üle tee, kuid üks idioot sportliku Audiga kihutas III reas poisi nina eest sügava punasega üle ristmiku. Poisike ei oska ju sellist asja ette näha!
Palun, kui see on sinu (sõbranna, töökaaslase, tuttava) poeg, siis kas sa saaksid midagi ette võtta, et ta ei peaks tipptunnil seda ristmikku üksi ületama?
Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 08:50; 07.03 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punase tulega ristmikku ületavaid autosid oleme me ilmselt kõik näinud. Kuid mul on eriliselt südame alt külmaks võtnud alati see, kui näen Vabaduse väljaku ristmikust autosid punasega üle kihutamas – mõtelda, kui palju koole seal ümber on!
Täiskasvanu on nii tark, et oskab arvestada – enne kui teele astun isegi rohelise tulega, veendun, et pole lähenemas värvipimedaid hulle!
Aga lapsed seda veel ei tunneta!

Paljud lapsevanemad kiidavad, kuidas nende lapsed esimesest klassist peale iseseisvalt kooli ja koju käivad. Ja mina mõtlen sealjuures ikka nendele BMW-dele, keda ma olen kesklinnas rajupunasega ristmikul kihutamas näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe kappavad siia kohale mõned perekooli emmed, kes enesekindlalt kuulutavad et last ei tohtivat vati sees kasvatada ja ainult puudeline laps läheb kooli vanema saatel 😛

Aga nagu teemaalgataja väga kenasti neid näiteid kirjeldas, ei ole tavaline 7 aastane laps üldiselt veel valmis Tallinna linna liiklust adekvaatselt jälgima. Ka minu tütar on 7 aastane ja igati hästi arenenud, st puuet tal ei ole. Kuid liiklusse teda üksi ei lase. Olgugi et nii mul kui abikaasal on palju tööd ja muudki tegemist ning lihtne oleks visata, \”mul pole võimalust last kooli viia!\”, võtame ennast siiski kokku ning korraldame lapse ohutult koolijõudmise. Küll see iseseisvuski omal ajal tuleb! 🙂

P.S. Muide, Prantsuse Lütseumis on selline kord, et esimese klassi juntsusid ei lubata kooli poolt üksinda liiklusse; neile peab täiskasvanu järele tulema ning laps antakse vanemale kätte. Kas 21.koolis sellist korda ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 09:54; 04.03 10:10; 04.03 16:53; 05.03 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin ka just nendele vaidlustele, mis siin pea iga aasta augustis on – \”minu laps pole vatist ja hakkab ise koolis käima\”. No ma ei tea, minu laps pole rauast ja seetõttu ma teda saadangi (või organiseerin saatmise) kuni olen kindel, et ta liikluses ise hakkama saab. Eriti oluline, kui laps juhtub väiksemat kasvu olema, neid tõesti pole lihtsalt liikluses nii kerge märgata.
Ja kes siin ütleb, et pole võimalik saata-tuua – tean mitut-mitut peret, kes on teinud pensinäridega nö diili, et nemad saadavad/toovad . Ja ei ole see \”teenus\” kallis sugugi. Ühel perel on näiteks kokkulepe, et kord nädalas viivad proua autoga poodi ja kord nädalas õhtul teise linna otsa sugulasele külla. Selle eest toob ta lapse 4-l päeval nädalas koolist koju (elab kõrvalmajas). Pere poetab iga kuu tänutäheks ka ümbriku sest see on emale-isale ikka väga oluline, et koolijüts turvaliselt liigeldud saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 09:58; 04.03 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TPL-s ei ole sellist korda 🙂
Ära aja jama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ristmikku ületavad sellisel kellaajal ka Lenderi kooli (Kunderi ja Kreutzwaldi nurgal)õpilased kes tulevad bussidega nt Lasnamäelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 10:06; 05.03 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]TPL-s ei ole sellist korda 🙂
Ära aja jama![/tsitaat] Kuidas ei ole? Minu laps käib seal ja on küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 09:54; 04.03 10:10; 04.03 16:53; 05.03 09:28;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kuidas ei ole? Minu laps käib seal ja on küll.[/tsitaat]

Põnev! Minu laps käib ka, kolmas juba (II klassis, suuremad on lõpetanud). Tuleb ja läheb ise. Mis klassis see selline \”erikord\” kehtib siis, kui küsida tohib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te omavahel veidi viisakamalt ei võiks vaielda? Või kuskil mujal? Vahetage meiliaadresse ja laske meili teel edasi, kummal õigus ja kummal mitte. Tüütu on neid risustamisi lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 09:58; 04.03 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole TPL-s sellist korda! Jummel mis loll jutt.
Kuigi ka minu laste klassijuhatajad on rääkinud, et parem oleks, kui lapsevanem suudaks korraldada turvalise kodutee.
\”Laps antakse vanemale kätte\” – johhaidii!??
Mine vaata pärast tundide lõppu korra koolimajja, kuidas lapsed tulevad garderoobi ja siis kes-kuidas: kas läheb uksest välja või jääb vanemat ootama vms.

Aga tahtsin ka lisada, et seda teed mööda lähevad mudilased sellesse vene õppekeelega kooli, mis on Kunderi nurgal. Nii et see ema ei pruugi kuidagi siinset lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taiskasvanudki ei ole valmis Tallinna linna liiklust adekvaatselt jalgima.Koikidest jalakaijatest soidetakse yle kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Taiskasvanudki ei ole valmis Tallinna linna liiklust adekvaatselt jalgima.Koikidest jalakaijatest soidetakse yle kui vaja.[/tsitaat] Seda küll, ent võrreldes täiskasvanut ja 7 aastast last, on siiski vaks vahet sees ju. Samahästi võib väita, et enamus õnnetusi juhtub kõikide inimestega kodus, see pole aga nüüd küll mingi vabandus jätta näiteks 1 aastane laps terveks päevaks üksinda koju. Tõenäosus, et lapsega midagi juhtub, on paraku lihtsalt suurem kui et see juhtub täiskasvanuga, kel elukogemus suurem ning reaktsioonid kiiremad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 09:54; 04.03 10:10; 04.03 16:53; 05.03 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looduslik valik! Sellepärast küll kõiki seitsmeaastasi näpu otsas hoidma ei saa hakata, et üks loll ei oska liiklust jälgida!

PS. Jah, toetan looduslikku valikut ja oma laste seisukohast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Looduslik valik! Sellepärast küll kõiki seitsmeaastasi näpu otsas hoidma ei saa hakata, et üks loll ei oska liiklust jälgida!

PS. Jah, toetan looduslikku valikut ja oma laste seisukohast![/tsitaat]

Kui see \”üks loll\” juhtub olema sinu laps ja temaga nii hästi ei lähe nagu selle lapsega, kas siis on ka looduslik valik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 10:06; 05.03 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui see \”üks loll\” juhtub olema sinu laps ja temaga nii hästi ei lähe nagu selle lapsega, kas siis on ka looduslik valik?[/tsitaat] Sinu arvates pole siis mingit lapsehoiuteenust ega lapse valvamist üldsegi vaja, nii kui jalad alla võtavad, nii olgu omapead ja tehku, mis tahavad/oskavad. Vaikselt harjutada ega oskusi kinnistada polegi vaja. Kui hukka saab, ju siis oli \”looduslik valik\”.

Mis looduslikku valikusse puutub, siis meie kassil on praegu pojad, ja oi kuidas ta neid valvab. Pruugib vaid äsja silmad avanud pojukesel korvi äärest üle ukerdada, nii on emakass silmapilk jaol, rabab hammastega poja turjast kinni ning tõstab ta pikema jututa pesakorvi tagasi. Vahel veel sakutab kurjalt poega, et ikka paremini meelde jääks! Nii käituvad loomad:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 09:54; 04.03 10:10; 04.03 16:53; 05.03 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jube-jube-jube ohtlik ülekäik. Ma ei lubagi oma lapsel sealt üksi sõbrale külla minna. Ohutum neist kahest on Tallinna Ülikooli poolne valgusfoor, sest seal ei ole keeramist.
Iga kord kui ma sealt üle lähen, näen mingit kriitilist situatisiooni. Kreutzwaldi poolt keeravad autod ei saa kõik aru, et nad peavad jalakäijad üle laskma või lisavad gaasi, et ise saaks pööratud või mõni ei saa üldse aru, millal ta võib pöörama hakata jne.
Samuti on ohtlik Tallinna Ülikooli esine ülekäik. Seal olen näinud lapsele otsasõitmist ning samuti ülekäoigu juurde kogunenud kiirabisid. Üks rida autosid laseb jalakäija üle, teisest reast tuleb keegi, kes ei lase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina ise oleksid saanud ette võtta, kui selle \”sportliku\” audi numbrist ja käitumisest oleksid teatanud politseisse.
Jagan sinu arvamust, et selliste kaabakatega tuleb midagi ette võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna jutt oli tipptunnist, siis ei saanud see laps ilmselgelt üksi ristmikul olla. Seega oleks kasu ka sellest, kui me kõik märkaksime enda ümber neid väikseid maailmaavastajaid ja hoiaksime neil sellistes kohtades veidi silma peal.
Mina tegin talvel mitu korda märkuse lastele, kes kõõlusid tee ääres lumevallide otsas, põhjendasin ära ka, miks see ohtlik on, said aru küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Vastuseks–sportliku AUDI numbrit ei jõudnud märgata ja laps läheb pea alati sealt ÜKSI üle tee, nii ka neil kordadel. Ta läheb ristmiku Lasnamäe poolsel küljel üle tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 08:50; 07.03 15:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Väike koolipoiss Narva mnt.-Kreutzwaldi ristmikul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.