Esileht Lapse ootamine Väike laps

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Väike laps

Postitas:

Kas on kellelgi on kogemust, et laps on liiga väike?

I UH arvele võttes ja kuklavoldis vastas loode raseduse suurusele. Nüüd 20n UH arst aga suunas 28n eraldi arsti juurde, kes loote suurust hindab, kuna laps väike.

Ämmaemand ei osanud nagu midagi öelda. Kõht on mõõtes natuke väiksem ka.

Mul esimese lapse sünnikaal oli 2,9kg (tähtaegne), kuid siis mind ei saadetud eraldi arsti juurde enne.

Nüüd ämmaemand küsis, et kas esimesel lapsel on kasvupeetus, ütlesin, et ei ole, normi min.

Arvas, et ehk siis seekord ka lihtsalt väiksem laps, aga olen tegelikult nüüd natuke mures.

Samas, kas ma ise saan kuidagi lapse kaalu mõjutada? Söön rohkem viinamarju vms?

Söön muidu normaalselt ja olen kaalus ka ca 6kg juurde võtnud (praegu 24n). Kõik proovid korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:12; 24.11 18:17; 26.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu. Sul on siis mingi 20-21 nädalat? See 28. nädala UH on igaks juhuks. Seal alles vaadatakse mõõdud uuesti üle. Võibolla on kõik korras. Ära paanitse ette. Sa ei saa tõesti nagunii kuidagi mõjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ära muretse. Uh ei ole ju kunagi 100% täpne. Mulle räägiti 9kuud kuidas mul beebi väga pisike,normi alumisel piiril ja kõht ka nii väike. Ausalt see mõjutas mind väga need kommenaarid ja pidevad uh-d. Laps sündis 40 nädalal ja kaalus 3kg nii et jah.</p>
 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kogemus on selline, et esimene laps oli sündides umbes 2,8kg. kõik ultrahelid näitasid suuruse järgi, et peaks hiljem sündima, aga sündis täpselt sel kuupäeval, mis esiti päevade järgi arvutades tähtajaks tuli. kõht oli hiiglaslik. aga kordagi keegi ei maininud, et selle kaaluga mingi probleem oleks. tänaseni laps oma vanuste seas kasvult väike. aga kuna tüdruk ja kõik muu nii hästi kui üldse saab, siis pole põhjust mitte rahul olla. ise olin ka oma ema esimene laps ja sündides teistest väiksem.

probleem oli hoopis teise lapsega. kõht jälle hiiglaslik ja arst kartis, et laps mu enda kasvu kohta ehk liiga suur ja pani juba esilekutsumise tähtajagi paika. pidin toiduga tagasi hoidma ja kõik jutud. poiss oli sündides 3,5kg. pole ju mingi kalevipoeg. samas on mul kaks õde, kes ise väiksemad kui mina ja palju suuremad lapsed sünnitanud. pole mingit probleemi olnud.

ma arvan, et see ei ole nii suur mure, et sellepärat stressata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas loode kolmandal trimestril kasvust maha jääma. Ennustati 2500g sünnikaaluks. Tehti lisa-UH-d, uuriti loote verevarustust. Nabaväät oli ok, aga platsentas endas oli vereringe häirunud. Laps sündis 2 päeva enne tähtaega kaaluga 3400g – minu kõige raskem ja suurem laps (esimene oli 2800g ja kolmas 3100g, kusjuures nende puhul UH mingit probleemi ei näidanud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 16:02; 24.11 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas loode kolmandal trimestril kasvust maha jääma. Ennustati 2500g sünnikaaluks. Tehti lisa-UH-d, uuriti loote verevarustust. Nabaväät oli ok, aga platsentas endas oli vereringe häirunud. Laps sündis 2 päeva enne tähtaega kaaluga 3400g – minu kõige raskem ja suurem laps (esimene oli 2800g ja kolmas 3100g, kusjuures nende puhul UH mingit probleemi ei näidanud).

Mille järgi nad aru saavad, kui III trimestril kasvust maha hakkab jääma? Viimane ultraheli on 20n ju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 16:07; 24.11 16:08; 24.11 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on kellelgi on kogemust, et laps on liiga väike?

I UH arvele võttes ja kuklavoldis vastas loode raseduse suurusele. Nüüd 20n UH arst aga suunas 28n eraldi arsti juurde, kes loote suurust hindab, kuna laps väike.

Ämmaemand ei osanud nagu midagi öelda. Kõht on mõõtes natuke väiksem ka.

Mul esimese lapse sünnikaal oli 2,9kg (tähtaegne), kuid siis mind ei saadetud eraldi arsti juurde enne.

Nüüd ämmaemand küsis, et kas esimesel lapsel on kasvupeetus, ütlesin, et ei ole, normi min.

Arvas, et ehk siis seekord ka lihtsalt väiksem laps, aga olen tegelikult nüüd natuke mures.

Samas, kas ma ise saan kuidagi lapse kaalu mõjutada? Söön rohkem viinamarju vms?

Söön muidu normaalselt ja olen kaalus ka ca 6kg juurde võtnud (praegu 24n). Kõik proovid korras.

Mis tähendab ‘väike’? Mille järgi hindavad? Ei vastanud mõõtudele? Kui palju mõõtudelt väiksem oli siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 16:07; 24.11 16:08; 24.11 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas loode kolmandal trimestril kasvust maha jääma. Ennustati 2500g sünnikaaluks. Tehti lisa-UH-d, uuriti loote verevarustust. Nabaväät oli ok, aga platsentas endas oli vereringe häirunud. Laps sündis 2 päeva enne tähtaega kaaluga 3400g – minu kõige raskem ja suurem laps (esimene oli 2800g ja kolmas 3100g, kusjuures nende puhul UH mingit probleemi ei näidanud).

Mille järgi nad aru saavad, kui III trimestril kasvust maha hakkab jääma? Viimane ultraheli on 20n ju?

Mul tehti 36n veel üks UH (sest ämmakas mõõtis emakapõhja kõrgust igal visiidil ja mingi aeg see enam ei suurenenud). Seal avastatigi, et loote suurus vastab ainult 32-33n. Siis tehti hulgim UH-sid (et vaadata, kas kasvab veel ja miks ei kasva).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 16:02; 24.11 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on kellelgi on kogemust, et laps on liiga väike?

I UH arvele võttes ja kuklavoldis vastas loode raseduse suurusele. Nüüd 20n UH arst aga suunas 28n eraldi arsti juurde, kes loote suurust hindab, kuna laps väike.

Ämmaemand ei osanud nagu midagi öelda. Kõht on mõõtes natuke väiksem ka.

Mul esimese lapse sünnikaal oli 2,9kg (tähtaegne), kuid siis mind ei saadetud eraldi arsti juurde enne.

Nüüd ämmaemand küsis, et kas esimesel lapsel on kasvupeetus, ütlesin, et ei ole, normi min.

Arvas, et ehk siis seekord ka lihtsalt väiksem laps, aga olen tegelikult nüüd natuke mures.

Samas, kas ma ise saan kuidagi lapse kaalu mõjutada? Söön rohkem viinamarju vms?

Söön muidu normaalselt ja olen kaalus ka ca 6kg juurde võtnud (praegu 24n). Kõik proovid korras.

Mis tähendab ‘väike’? Mille järgi hindavad? Ei vastanud mõõtudele? Kui palju mõõtudelt väiksem oli siis?

ma ei teagi rohkem midagi. Mulle 20n UH arst ei öelnud midagi konkreetset, vaid et laps väike ja paneb ämmakale kirja, et ta mulle 28n arsti juurde aja paneks, kes siis hindab lapse suurust. Ju seal siis kuulen täpsemalt.

Ämmakas veel küsis, et kas võtan aspiriini, aga ei võta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:12; 24.11 18:17; 26.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on kellelgi on kogemust, et laps on liiga väike?

I UH arvele võttes ja kuklavoldis vastas loode raseduse suurusele. Nüüd 20n UH arst aga suunas 28n eraldi arsti juurde, kes loote suurust hindab, kuna laps väike.

Ämmaemand ei osanud nagu midagi öelda. Kõht on mõõtes natuke väiksem ka.

Mul esimese lapse sünnikaal oli 2,9kg (tähtaegne), kuid siis mind ei saadetud eraldi arsti juurde enne.

Nüüd ämmaemand küsis, et kas esimesel lapsel on kasvupeetus, ütlesin, et ei ole, normi min.

Arvas, et ehk siis seekord ka lihtsalt väiksem laps, aga olen tegelikult nüüd natuke mures.

Samas, kas ma ise saan kuidagi lapse kaalu mõjutada? Söön rohkem viinamarju vms?

Söön muidu normaalselt ja olen kaalus ka ca 6kg juurde võtnud (praegu 24n). Kõik proovid korras.

Mis tähendab ‘väike’? Mille järgi hindavad? Ei vastanud mõõtudele? Kui palju mõõtudelt väiksem oli siis?

ma ei teagi rohkem midagi. Mulle 20n UH arst ei öelnud midagi konkreetset, vaid et laps väike ja paneb ämmakale kirja, et ta mulle 28n arsti juurde aja paneks, kes siis hindab lapse suurust. Ju seal siis kuulen täpsemalt.

Ämmakas veel küsis, et kas võtan aspiriini, aga ei võta.

Aga kas loode vastas suurusele? See info peaks olema ka paberil, mis sa sealt said.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 16:07; 24.11 16:08; 24.11 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aspiriini teema ja väike laps panid mind mõtlema seda, et äkki arsti arvates ei saa laps piisavalt toitained kätte, see on seisund, mida peab uurima ja parem tegeleda sellega varem kui et liiga hilja. Aspiriin vedeldab verd ja toitained ning hapnik liiguvad lapseni paremini/kiiremini/rohkem.

Minu esimene ja teine laps olid sündides 2,4kg ja 2,9kg, kolmas laps suri raseduse keskel ja põhjuseks oli paks veri, see oli ka põhjus, miks esimene ja teine sündides väikesed olid. Neljanda raseduse ajal võtsin aspiriini ja laps oli sündides 4,3kg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmakas veel küsis, et kas võtan aspiriini, aga ei võta.

Kolmandat last oodates ütles dr. Šois Oscari UH-s, et mul on ühe emakaarteri verevarustus kehv ning lapsel võib tulla kasvupeetus. Soovitas võtta südameaspiriini Hjertemagnyl.

Mitte terve raseduse, aga mingid nädalad. Seega saan aru, millest see küsimus ajendatud on. Võid ämmaka käest küsida, äkki tasuks praegu aspiriini võtma hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

helistasin ämmakale. Ütles, et 20n UH järgi oli kasvust maas 4-5 päeva, mis on veel normi piires, et UH arst oleks siis öeldnud, kui on kasvupeetus. Praegu aspiriini siiski võtta ei tohi. 28n UH arst hindab suurust uuesti ja eks siis paistab, kuidas kasvanud on.

Kui enda sünnikaal + hilisem kaal on väiksemad, siis ongi suurem tõenäosus, et sünnivad ka endal väiksemad lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:12; 24.11 18:17; 26.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

helistasin ämmakale. Ütles, et 20n UH järgi oli kasvust maas 4-5 päeva, mis on veel normi piires, et UH arst oleks siis öeldnud, kui on kasvupeetus. Praegu aspiriini siiski võtta ei tohi. 28n UH arst hindab suurust uuesti ja eks siis paistab, kuidas kasvanud on.

Kui enda sünnikaal + hilisem kaal on väiksemad, siis ongi suurem tõenäosus, et sünnivad ka endal väiksemad lapsed.

Mul oli ka selle rasedusega LAs laps 4-5 päeva võrra väiksem. Küsisin, et kas on normaalne. Öeldi, et on ja hiljem oma arstilt üle küsides kinnitas ka oma arst, et see 16protsentiili(st 16% looteid selle suuruse juures minu omast väiksemad ja ülejäänud suuremad) on täiesti normaalne veel. Kui küsisin, et kas laps võikski väiksemapoolsem sündida, siis ütles, et LA järgi seda siiski öelda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Väike laps