Esileht Ilu ja tervis Väike naps kanget alkoholi igapäevaselt – tervislik või mitte?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Väike naps kanget alkoholi igapäevaselt – tervislik või mitte?

Postitas:

Palju on vastuolulist infot selle kohta, et väike, tõesti väike, kogus kanget kvaliteetset alkoholi nagu viski või konjak mõjub tervisele positiivselt.
Kas olete ise sellist nii öelda profülaktikat järginud ja kas on avaldunud tervislikke mõjusid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige, sellega on ainult see nipp, et need “tõesti väikesed” kogused ei jää alatiseks väikeseks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem mitte. Joo hommikul ärgates klaas leiget vett.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on madal vererõhk. Arst soovitas võtta pitsi konjakit. Nii ma teengi juba aastaid, peaaegu iga päev pealelõunal 😀 Muud alkoholi ei tarbi ja üle 1 väikese pitsi päevas ka mitte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on madal vererõhk. Pole ükski arst seda haiguseks pidanud ega napsi igapäevaselt soovitanud.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on madal vererõhk. Pole ükski arst seda haiguseks pidanud ega napsi igapäevaselt soovitanud.

No sel juhul ei saa küll kuidagi olla, et see nüüd lubatud, või veelgi enam, lausa kasulik saaks olla!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei ole aga tean ühte 95-aastast naist, kes võtab korgitäie, ma ei tea kas just iga päev aga aeg-ajalt.
Mul on ka madal vererõhk ning paks veri ja arst soovitas rohkem vedelikku tarbida ning rohkem liikuda. Nüüd siis joon iga 1,5 tunni tagant klaasikese vett ja liigutan end iga päev aktiivselt (nii et otsmik kergelt higistab) ja tervis on korras. Alkohol viiks aga veelgi rohkem vedelikku kehast välja ning minu puhul ei aitaks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 20:45; 06.07 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige, sellega on ainult see nipp, et need “tõesti väikesed” kogused ei jää alatiseks väikeseks.

Tegelikult on nii, et kui sul juba infarkt ja insult on olnud, siis alkoholi võiksid juua 1 x aastas sõrmkübaratäie, seda juhul kui sulle on süda ja veresoonkond kallid ja ei plaani neid aasta pärast välja vahetada uute vastu.

Tromboos on väga sagedane infarkti põhjus ning alkohol oma kehast vedeliku väljutava omaduse tõttu just troboosiga kokku ei sobi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 20:45; 06.07 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole õige – see “pits” soovitus on vast inimesele, kellel on alkoholiprobleem ja arst mõistab, et parem võtab siis juba pitsi kui joob kui loom.

Aga alkohol ei ole mingis koguses tervislik, ei ole ühtki terviseprobleemi, mida tuleks teise probleemiga ravida. See käib ka veini jms kohta, mille kohta on samasuguseid “müüte” ridamisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:05; 18.07 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogenud kardioloog soovitas neile vanematele inimestele, kel vererõhk väga kõrgele tõusis mingil põhjusel, võtta väike pits konjakit. See lõõgastab pisut ja vererõhk langeb. Inimesed hirmsasti ärrituvad kui tunnevad vererõhu tõusu ja see ajab veel hullemaks, seetõttu väike lõõgastus parandab asja. Mitte igapäevaselt muidugi vaid tegeliku probleemiga ja tõepoolest see üks pits.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju on vastuolulist infot selle kohta, et väike, tõesti väike, kogus kanget kvaliteetset alkoholi nagu viski või konjak mõjub tervisele positiivselt.

Sama palju vastuolulist saad sa selle kohta perekoolist. Kes vihkab kõike ja kõiki ja kes võtab ise hommikuti või lõunati.

Mul tädi võtab igal hommikul Jägermeistrit, doos on u. 30-40g ja juba pikka aega nii. Tõsi, hetkel ta veel noor (75a) ja jookseb ringi, organiseerib ühistuasju, parandab fonolukke, käib sõimab rõdul suitsetajaid jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 93aastane vanavanaema võtab ka iga päev korgitäie konjakit ja ütleb, et see lööb vanainimesel vere soojaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole õige – see “pits” soovitus on vast inimesele, kellel on alkoholiprobleem ja arst mõistab, et parem võtab siis juba pitsi kui joob kui loom.

Alkohoolik just ei tohi kindlasti seda pitsi võtta. Alkohoolik ongi inimene, kes võtab pitsi ja seejärel joob nagu loom. Ilmselgelt on see igahommikune või pärastlõunane pits mittetöötavate pensionäride teema, kui nad autot ei juhi (ma loodan). Kasuteguriga on nii, et ma küll kahtlen, kas regulaarne pits päevas ikka on hirmus kasulik, organism harjub ju ära, raviefekt võib nii just kaduda. Samas, kui suudetakse tõesti juua ainult 1 pits ja autot juhtima vms ohtlikke masinaid kasutama ei minda, siis ega ta midagi halba ehk ka ei tee. Aga paljud ei suuda samasuguse väikese kogusega regulaarselt piirduda, see on risk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:46; 16.07 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei soovita.

Hoiab infarktid-insuldid eemal. Maakeeli, vedeldav verd.

Selleks otstarbeks võib süüa igapäevaselt ühe küüne küüslauku. Alkohol mõjub väga maksa laastavalt ja selline pidev tipsutamine kuhjub ajas ja maksas. Kui maks on läbi, pole enam pikka pidu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks otstarbeks võib süüa igapäevaselt ühe küüne küüslauku. Alkohol mõjub väga maksa laastavalt ja selline pidev tipsutamine kuhjub ajas ja maksas. Kui maks on läbi, pole enam pikka pidu.

Nojah, aga kui sa oled 93, kui pikk see pidu ikka enam tuleb.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 10:46; 16.07 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Kreetal reisil käisime, siis giid väitis, et kohalike pikaealisuse ja tervise saladus on lusikatäies oliiviõlis ning pitsis rakis (nende kohalik viin). Seda “dieeti” pidid kohalikud paljud mehed pidama ning olema terved kui purikad ka kõrges eas.
No eks neil muidugi toitumine ka tervislikum kui meil ning külmast ja niiskusest tingitud tervisehädasid vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol mõjub väga maksa laastavalt ja selline pidev tipsutamine kuhjub ajas ja maksas.

2cl-ga tuleb maks küll rõõmsalt toime. Palju kahjulikum on juua magusaid gaseeritud jooke ja süüa palju rasvast toitu. Jutt käib sõrmkübaratäiest, mitte klaasitäiest. Kes sellega ei suuda piirduda, hoidku alkoholist eemale.

Sul on huvitav loogika – võrdled sõrmkübarat viina ja suure hulga rasvase toidu söömist? Mida sa sellega omast arust tõestad? Miks sa ei võrdle võrreldavaid – sõrmkübaratäit viina ja sama suurt limonaadijooki?

Loomulikult ei tee sõrmkübaratäis viina ega ka limonaadi eriti midagi. Iseasi, miks peaks oma organismi seda sõrmkübaratäit viina viskama, kui see midagi head kaasa ei too?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 14:05; 18.07 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kadunud vanaema, olgu muld talle kerge, ravis kõiki haiguseid viinaga. Alati oli pudel viina kapis ja kui hakkas tühjaks saama – pidi poeg või väimees uue tooma. Elas 87 aastaseks. Mäletan, et ravis isegi oma koera sedasi, et kallas leivatükile natuke viina ja andis koerale. Seda siis 70ndate alguses, mis tõbi sel koeral oli, ei mäleta – aga terveks ta sai.
Samuti andis lastelastele pühapäeva lõunasöögi juurde väikse pitsi vanaisa tehtud marjaveini, et turgutab verd.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ükski teaduslik uuring (mõtlen korralikku uuringut mitte Telegrami vms) ei ole tõestanud alkoholi kasulikkust mitte mingis koguses.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol mõjub väga maksa laastavalt ja selline pidev tipsutamine kuhjub ajas ja maksas.

See kogus küll maksale midagi ei tee. Pigem mõjutavad eaka maksa need ravimihulgad, mida mõni arst kirjutab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kadunud vanaema, olgu muld talle kerge, ravis kõiki haiguseid viinaga. Alati oli pudel viina kapis ja kui hakkas tühjaks saama – pidi poeg või väimees uue tooma. Elas 87 aastaseks. Mäletan, et ravis isegi oma koera sedasi, et kallas leivatükile natuke viina ja andis koerale. Seda siis 70ndate alguses, mis tõbi sel koeral oli, ei mäleta – aga terveks ta sai.

Alkohol on koertele eluohtlikult mürgine!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kadunud vanaema, olgu muld talle kerge, ravis kõiki haiguseid viinaga. Alati oli pudel viina kapis ja kui hakkas tühjaks saama – pidi poeg või väimees uue tooma. Elas 87 aastaseks. Mäletan, et ravis isegi oma koera sedasi, et kallas leivatükile natuke viina ja andis koerale. Seda siis 70ndate alguses, mis tõbi sel koeral oli, ei mäleta – aga terveks ta sai.

Alkohol on koertele eluohtlikult mürgine!

Paistab, et need koerad ei teadnud seda hoolimata kõigist uuringutest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikeses koguses doseerides pidavat kasulik olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Väike naps kanget alkoholi igapäevaselt – tervislik või mitte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.