Esileht Ajaviite- ja muud jutud Väike puhkus aastase lapsega

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Väike puhkus aastase lapsega

Postitas:
Kägu

Palun soovitage kohta, kuhu minna aastase lapsega. Läheksime kahekesi. Ideaalis sooviksime mere äärde lihtsalt randa minna, aga ei tea häid kohti. Ise asume Lõuna-Eestis. Auto on.

Jah, olen aastaid päris elust olnud võõrdunud (pikk vägivaldne suhe) ja vaikselt püüan normaalsesse ellu tagasi astuda ning soovin lapsega koos kvaliteetaega veeta.

Jah, ka sõpru pole kelle käest küsida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ilmaga ei vea, on mereääres meeletult tuuline ja vesi külm. Väikesele lapsele on täiesti ükskõik, kus on tema ema ja kus on midagi liikuvat, mis on huvitav. Meri on ilmselt emale oluline. Kui oled vähe käinud lapsega kahekesti, siis peaksid kindel olema, et see kahekesti minek oleks ikkagi sulle puhkuseks. Emale võib see tähendada mitmekordset koormust ehk siis pinget. Pinge on seda suurem, mida enam panustad puhkusele. Ise valiksin puhkuseks Nõva ranna. Aga aeg, mis Lõuna-Eestist Nõvasse jõudmiseks kulub, on ehk liiga pikk 1 aastasele. Nii et soovitaks valida rand, mis oleks võimalikult lähedal oma lähtekohale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui meri jääb kaugeks, siis Peipsi ääres on samuti mõnus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, nii Peipsi kui ka Võrtsu ääres on väikelapsele sobilikke hästi madala veega randu. Nt Kallastel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise elan Tallinnas ja käin Loksa või Lohusalu rannas, aga Lõuna-Eestist korraks rannas käimiseks jäävad need ilmselgelt kaugeks. Kui aega ja raha lahedamalt käes, siis läheksin 2-3 päevaks mereäärsesse Laulasmaa spa-hotelli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise elan Tallinnas ja käin Loksa või Lohusalu rannas, aga Lõuna-Eestist korraks rannas käimiseks jäävad need ilmselgelt kaugeks. Kui aega ja raha lahedamalt käes, siis läheksin 2-3 päevaks mereäärsesse Laulasmaa spa-hotelli.

No sealt basseinidest võib väikelaps igasugu batsille saada alates kassihaigusest lõpetades okseralliga. Mina soovitaks ka puhtamat väikelinna järvekest. Ehk saad seal öömajagi võtta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sõidaks Pärnu. Oleks seal võimalusel 1-2 ööd. Peatuks spaas. Siis ei peaks muretsema ka toitlustuse pärast. Päeval oleks mõnus rannas olla ja õhtul ranna ääres jalutada. Või näiteks päeval kui laps kärus magab, siis istuks välikohvikus ja naudiks head kohvi ja kooki 🙂 Ranna juures ka mänguväljakud, laps saaks kiikuda 🙂 minu meelest Pärnus on alati kuidagi mõnusalt pingevaba õhkkond, lastega alati puhkame Pärnus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui raha on, siis vast tõesti Pärnu SPA. Kui raha vähem, äkki paar öòd Kabli minikämpingus näiteks. Pole Lõuna-Eestist väga kaugel. Või tahtsid lihtsalt mere äärde? Ilma majutuseta? Siis vast Kabli on väga ilus. Samas kahekesi aastase lapsega on rannas päris keeruline. Kuhu sa auto võtmed paned kui vette soovid minna? SPA on mugavam

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aastane on nii titt, edu :)!
Kui sul on auto, siis mine sinna kuhu ise tahad, kus sa tunned et saad lapsega mugavalt asjatada (soe kraanivesi jm). Ei mäleta mida need aastased teha oskasid, suht mõttetud vist (sorri, endal lapsed juba 8+), käputavad? Siis liiva peal kõige etem vist ei ole? Hea oleks et lapse ärkvelajal lased tal käputada kuskil muru peal, aga nii kui uneaeg, siis kärutad randa ja peesitad ja ujud ise. Aga eks mingi katusealune peaks olema (kämping v turismitalu), telkimist hästi ette ei kujuta.

Lapse pärast ära muretse, aastane on nii loll, talle pole tivoleid ja värke vaja, ta on niisama ka rõõmus.

Oled tubli ema, et aastasega lähed! Kiidan (y)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma väga tänan vastajaid.

Jah, mere äärde soovin eelkõige ise. Lapse mainisin, sest tema võtaksin kaasa ja paljudesse kohtadesse nii väikesega siiski ei lähe.

Kohe uurin Pärnu Tervise Paradiisi. Tahaksi sellist mõnusat rutiinist välja olekut tunda, et teises kohas, jalutame ringi, oleme rannas.

Kui ei tulegi puhkusest midagi välja, siis ootan lapse suuremaks kasvamist, vähemalt proovisin.

Ma tänan ka tähelepanekute eest, et kuhu võtmed jätaksin jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin aastase lapsega Pärnu lähedal Valgerannas. Ausalt, poleks uskunudki kui palju rõõmu pakub meri aastasele lapsele. Valgerannas on lapsega mõnus, see ei ole nii ülerahvastatud kui Pärnu rand. Ise ujuma minnes saab lapse panna väikelapse rõnga sisse ja ta ujub sinuga kaasa. Mõlemil on lõbus. Ämber ja kühvel kaasa ning olgu teil tore!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen lastega selliseid väikeseid 1-2 öö ööbimisega puhkusteks olnud Laulasmaa spaas näiteks. Rand mõnusalt lähedal, saab rannas olla, saab ka spaas logeleda, kui ilmaga ei vea. Aastane on muidugi veel üsna väike, nii et ega ta uues kohas palju ei jaksagi üleval ja reibas olla, nii et liiga pikka sõitu ilmselt ette ei tasu võtta. Rutiinist välja saab ka kodule lähedal, mõnikord piisabki sellest, et kuskil mujal ööbida, hotellis, puhkekeskuses, spaas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mul lapsed nii pisikesed olid nagu sul, siis mulle meeldis väga käia nendega Pühajärve Spas. Eriti meeldib mulle seal olev rand, kus saab aega veeta nii liiva peal kui ka suurel avaral muruplatsil, vajadusel saab puude all päikese eest varjus olla. Spahotell on ise kohe ranna lähedal ja kui võtad hotelli paar ööd, siis on toitlustus garanteeritud, samuti on vajadusel väga mugav otse rannast tuppa kõndida lapsega.
Loomulikult on mere ääres väga tore, aga igaks juhuks mainisin ka sinule lähemat paika 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

No sealt basseinidest võib väikelaps igasugu batsille saada alates kassihaigusest lõpetades okseralliga.

Andmed räpase basseini kohta, kus sinu lapsed on kassihaiguse, okseralli ja “igasugu batsille” külge saanud, tuleks esitada Terviseametile (kesk@terviseamet.ee). Kui aga niisama huupi hirmutad, siis minu teada võetakse supluskohtadest, sh ka veekeskuste basseinidest, regulaarselt veeproove ja teostatakse järelevalvet ühiskasutuses olevate ruumide üle, nii et kontrollitud on nii vesi kui ka sealne keskkond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan ka pühajärve spa ees olevat väikest randa. See on just sellises vanuses ja ka veidi suuremate laste jaoks hea. Vesi on samuti soe, saab olla puude varjus. Pärnus on väikese lapsega kordades ebamugavam minu meelest – lina saad panna veest üsna kaugele, siis tuleb võtta kindlasti ka rannasirm, sest puid pole ja oled muidu lapsega lõõskava päikese käes, asju üksi jätta ei saa, sest rannas on massid. Pühajärvel oled soovi korral rannast mõne meetri kaugusel kohe puu varjus, ka asjade pärast põdema ei pea, sest seal on vähe rahvast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõuna-Eestist küll pikk maa, kuid mina kiidan väga Narva- Jõesuud. Meri on imeline sealkandis ja lõputud liivarannad. Ka Peipsi on tore, pole küll meri aga see avarus on vabastav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõuna-Eestist küll pikk maa, kuid mina kiidan väga Narva- Jõesuud. Meri on imeline sealkandis ja lõputud liivarannad. Ka Peipsi on tore, pole küll meri aga see avarus on vabastav.

Jajah, mina näiteks kiidan Barcelona randa, kuigi on ka Lõuna-eestist veidi kaugel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kabli kämpingusse 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin aastase lapsega Pärnu lähedal Valgerannas. Ausalt, poleks uskunudki kui palju rõõmu pakub meri aastasele lapsele. Valgerannas on lapsega mõnus, see ei ole nii ülerahvastatud kui Pärnu rand. Ise ujuma minnes saab lapse panna väikelapse rõnga sisse ja ta ujub sinuga kaasa. Mõlemil on lõbus. Ämber ja kühvel kaasa ning olgu teil tore!

Olen Pärnu inimene ja ühinen eelpool kõnelejaga, et Valgerand on Pärnu rannast natuke mõnusam väikse lapsega askeldamiseks. Seal on ka mänguväljak, wc, kohvik jm vajalik. Parkimine tasuta ja parkla suur. Asjad saad jätta rahulikult rannale – rannaala on suur ja rahvast Pärnuga võrreldes väga hõredalt, nii et saad pilku peal hoida. Ja ega asulast nii kaugel keegi eriti spetsiaalselt varastamas käia ei viitsi ka. 🙂 Lisaks saate jalutada Valgeranna terviseradadel või Audru pargis.

Kui raha on vähe, siis ööbimiseks sobib Jõulumäe puhkekeskus, mis on Pärnust teises suunas. Sellele on lähim liivarand Reiu rand. Reiu randa on kõige parem minna nii, et pargid Lottemaa parklasse (2 eurot päev) ja siis jalutad randa. See rand on otse Lottemaa taga ning seal on ka kohvik ning väiksem mänguväljak. Valgerannaga võrreldes pole rand ise nii mõnus, kuigi on liivarand.

Lottemaa ise on muidugi ka minu meelest sobilik ka aastasele – eriti kui sul endal ka natuke lapsemeelsust sees. Mul oli väiksem laps 6-kuune, kui esimest korda käis, ning 12-kuune, kui talvel teist korda käisime, ja võin kinnitada, et tal oli terve päev tegemist ja askeldamist ning ta nautis iga hetke. Ja mina nautisin ka, sest Lottemaal on lihtsalt väga tore ka endal. Pilet on 20 euro ligi, seega odav lõbu ei ole, aga kui eesmärk on terve päev kuskil mõnusalt vedeleda – vajadusel minna tuppa, puhtasse vetsu, visata võrkkiike pikali, lasta liugu majas sees või õues, siis kokkuvõttes tasub ära küll. Ma igatahes valiks pigem Lottemaa kui mõne spa, sest kui kaua sa seda aastast ikka ujutada jaksad. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole aastasel lapsel viga midagi. Nõva randa ei soovita, seal läheb väga kiiresti sügavaks, muidu on ilus.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Väike puhkus aastase lapsega