Esileht Väikelaps Väike vanusevahe

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Väike vanusevahe

Postitas:

Sündimas teine laps, laste vanusevahe jääb täpselt 2 aastat

Kindlasti oskab keegi mingeid imelisi nippe jagada, kuidas kõigi pereliikmetega suhted korda jääks ning keegi ennast kõrvaleheidetuna ei tunneks 🙂

Issi kaasan kindlasti suurema lapse õhturutiini korraldama kuni ise beebit tissitan ja tuttu panen aga kuidas muuta elu lihtsamaks kui tema tööl on ning olen lastega kahekesi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingeid imenippe pole, laps tuleb ja harjute kõik omavahel jne, küll kõik laabub. Ainuke paha asi, et uneajad on neil väga erinevad, tuleb üritada tita ja suurem laps lõunaunne ühel ajal saada, kasvõi kaisus (tissitad väikest ja loed või laulad suuremale vms).  Ja muidugi tuleb meeles pidada, et “suur laps” on ju tegelikult  ise ka veel väga väike, ta ei suuda olla kogu aeg suur. Mänguväljakul käite kui tita vankris magab  jms.

(kaksikute ja noorema lapse ema, kelle vahe oli 2a1k)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last vahedega 1a9k ja 1a11k. Üritasin, mis ma üritasin, ei saanud ma argipäeva toimima üksi normaalselt. Palju sul mees kodus on ja abiks? Vanaemad? Lõpuks taandus asi küsimusele, et palju olin nõus järele andma oma põhimõtetes. Mina otsustasin, et vajan lasteaia abi, et jaksaksin imetamise-pumpamisega jätkata ja suurem ei istuks pool päeva multikate taga. Ja ise ennast ka inimesena tunneks nii palju kui see beebiaastal üldse võimalik on. Kui ma olen stressis, siis lapsed kannatavad närvilise, kergesti ärrituva ema tõttu. Lasteaed 6h päevas suuremale oli see, mis pani asjad toimima.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 15:21; 05.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel vanusevahe 18 kuud. Lugesin enne palju nippe kaksikute foorumist. Soovitaks vanema lapse lasteaeda panna paariks päevaks nädalas, aga mitte kohe peale teise lapse sündi, muidu ta tunneb end kõrvale jäetuna. Minul oli pool aastat kodus enne kui lasteaeda läks. Meeldis väga, et sai enda vanuste lastega suhelda

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 15:43; 05.08 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ka, mis tingimused sul on ja kui suure tähelepanuvajadusega kumbki laps on.

Esimene ja väga oluline reegel – BEEBI VÕIB NUTTA! St kui sa mängid suuremaga ja berbi hakkab nutma, ei pea kohe püsti kargama ja suuremat üksi jätma. Võta paar sekundit aega, et suurem kohaneks, mul nt hakkas ta ise ütlema, et mine ruttu beebi juurde jne.

Mina sain vankri akna alla jätta. Beebi magas kõik uned vankris. Kui suurem jäi tuppa nt hommikul vara või kohe tal ka lõunaune aeg, siis panin talle 10 min multikad ja kiigutasin vankrit terrassil nii, et uks oli lingist lahti ja kardin eest – laps nägi mind ja sai ka ukse rääkimiseks avada. Õnneks teine laps oli kiire uinuja.

Õhtust unerutiini ei muutnud suuremal. Pigem vajadusel rahustas mees beebit, kuni olin unejutu ja unelaulu lõpetanud.

Nüüd on 3. beebi ja ka suurematel (4,6) unerutiini ei muutnud – vajadysel lähvad 30 min hiljem magama, kuni beebiga olen lõpetanud ja kui beebi hakkab voodis nutma, on isa olemas. Üks õhtu alguses juhtus, et beebiga läks megakaua ja mees saatis nad voodisse ära. 4aastane ootas nii kaua voodi serval, kuni ikka läksin lugema ????

Tuleb teadvustada, et ka suurem on väike ja tema ei pea kannatama, et teie tahtsite veel lapsi. Muidugi, niimõndagi muutub. Aga just olulised rutiinsed asjad nagu unerutiin vmt, võiks mitte muutuda.

A, ja mida iseseisvam suurem, seda parem. Mäletan, et enne beebi sündi loobusin söögitoolist, et 2a ei jääks lõksu, kui nt beebi hakkab akna taga nutma jne. Aga jäta meelde – mida iganes sa talt ootad, ta ei pea midagi oskama seetõttu, et teie saite lapse, vaid lihtsalt kuna ta kasvab ju

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 18:49; 26.07 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A, ja kui asjad ei toimi, magamine, kärutamine – siis on olemas kandekotid, linad. Mul kolmandaga läks nii, et vankris magab lühidalt. Iga päev vähemalt korra teeb kõhukotis pikema une, sel ajal saan mängida lauamänge, lugeda raamatuid neile jne

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 18:49; 26.07 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitas ainult lasteaed suuremale ja see, et mees vähendas töökoormust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sündimas teine laps, laste vanusevahe jääb täpselt 2 aastat

Kindlasti oskab keegi mingeid imelisi nippe jagada, kuidas kõigi pereliikmetega suhted korda jääks ning keegi ennast kõrvaleheidetuna ei tunneks ????

Issi kaasan kindlasti suurema lapse õhturutiini korraldama kuni ise beebit tissitan ja tuttu panen aga kuidas muuta elu lihtsamaks kui tema tööl on ning olen lastega kahekesi?

Meil oli suureks abiks see, et väiksem magas kõik päevauned vankris akna taga terrassil. Aga muidu – pigem soovitaksin nii mõelda, et elu jätkub vanaviisi, kõik toimetused teed lihtsalt beebi kaenlas/põrandal/linas/toolis. Ei pea alati vanema lapsega ekstra mängima, kaasata teda tegevusse, teete asju koos. Tissitamise ajal saab vanema lapsega suhelda jne. Lõunaund soovitan proovida ühele ajale – saad ise puhata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat, et küsida nôu vankri osas.

Detsembri alguses on sündimas beebi, suurem laps selleks ajaks 1,8k. Kas oleks vaja kahelapsekäru vôi mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:30; 05.08 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, on vaja, sest suurem teeb ka lõunauinakuid veel. Seisulaud toimib ainult vanemate laste puhul, 3-4a. Alla 3a on tegu tujudega – ei ole alati nõus peale minema ega ka mitte ise kõndima, jonn. Lõuna paiku ei saa kunagi linna peale minna, kui ei taha lihtsalt suuremat kanda nagu laipa, kui magama jääb. Mountainbuggy Duet (lapsed kõrvuti) on sama kitsas kui ühelapsevanker, ei ole probleemi ka ühistranspordis, käib lihtsalt kokku. Ära osta sellist, kus üks laps ees ja teine taga – lapsed ei ole jälle nõus, sest ei meeldi, ei näe välja.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 15:21; 05.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laste vanusevahe 1a11k

Abiks oli kandelina ja babybjörni beebitool, beebi oli suure aja koduseid toimetusi tehes linas või vaatas tasakesi toolikeses meie toimetusi. Mul suurem tüdruk oli väga rahulik ja beebisõbralik laps õnneks. Kindel päevarutiin on abiks, beebil see muidugi muutub aga suurema lapse seisukohalt on lihtsam, kui päevased toimingud on omal kindlal ajal ja oma järjekorras (nt hommikul ärkamine – pesemine-söömine – õueaeg- koju sööma – magama – ärkamine ja vahepala – mäng emmega/õueaeg – mäng issiga 🙂 ).

Abiks oli ka see, et beebi magas oma päevased uned rõdul.

Ja lase koduste tööda osas latt alla, las need tolmurullid olla/triikimata pesuga ei juhtu midagi/mees võib õhtul nõusid pesta-masinat tühjendada – tuba koristada/ kui beebi ei lase öösel magada, maga ise ka siis, kui mõlemad magavad päeval.

Võta vahel endale veidi aega, õhtul v nädalavahtusel, kas või tunnikeseks jalutava v trenni vmt. Aitab lastega olla rahulikum ja loovam.

Viimane häda on lasteaed, aga praegusel katkuajal ma kasutaks seda viimase õlekõrrena, tegelikult on vähe 2-aastaseid, kellele väga aias käimine meeldib, see on enamasti ikkagi lisastress lapsel pluss erinevad haigused, mida võidakse koju tassida.

Ja see on väga hea soovitus, et jäta suuremale lapsele teadmine, et ta on tähtis, beebi võib tõesti veidi nutta, suurem peab oma vajadused ja tähelepanu kätte saama, siis ta on ilmselt mõistvam ja tähelepanelikum ka beebi suhtes.

Toidu osas on lihtsam, kui õhtul on järgmise päeva toidud läbi mõeldud ja tegemiseks valmis. Parim, kui lõuna on millegi soojendamine vmt.

Üle pole ka mõtet mõelda, eks oma pere rütm loksub aegapidi paika :).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat, et küsida nôu vankri osas.

Detsembri alguses on sündimas beebi, suurem laps selleks ajaks 1,8k. Kas oleks vaja kahelapsekäru vôi mitte?

Hea, kui oleks jah kaksikute käru. Beebi paned kookoniga sisse. Hiljem tasub seisulaud tavalisele vankrile juurde osta

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 15:43; 05.08 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas selle dekreedi rahadega üldse on? Oktoobris saan viimase emapalga , detsembri alguses tähtaeg.
Ei ole googlest infot ka leidnud sellepärast küsin targematelt ????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:30; 05.08 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas selle dekreedi rahadega üldse on? Oktoobris saan viimase emapalga , detsembri alguses tähtaeg.

Ei ole googlest infot ka leidnud sellepärast küsin targematelt ????

Kas sa oled kuskil tööl ja hetkel lapsehoolduspuhkusel? Siis katkestad 30-70 päeva enne tähtaega lapsehoolduspuhkuse ja lähed kohe rasedus- ja sünnituspuhkusele ning saad ka selle eest nagu ikka.

Kui sul ei ole kehtivat töölepingut, siis ei saa ka rasedus- ja sünnituspuhkusele minna ja selle eest raha saada, vaid hakkad lapse sündimise hetkest saama uuesti vanemahüvitist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult pidanuks sa raha kas varasemalt koguma või vanemapalgast kõrvale panema, et sissetulekutes auku ei tekiks. Et vanemapalga ja dekreediraha saamise vahel hakkama saada. Rahaliselt on tegelikult mõistlik minna dekreeti pigem 30 päeva enne eeldatavat tähtaega, mitte 70 päeva varem. Sest dekreedi raha ja vanemapalga vahet kompenseeritakse alates lapse sünnist kuni dekreetpuhkuse lõpuni. Vaata haigekassa lehelt täpsemat infot näidetega. https://www.haigekassa.ee/inimesele/rahalised-huvitised/sunnitushuvitis

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dekreeti mine, jah, 30 päeva varem mitte rohkem, nii kaotad kõige vähem rahaliselt. Kui eelmisel aastal sots maksuga maksustatav tulu puudus, siis riik maksab dekreedi rahad miinimumi järgi ning hüvitab vanemapalga ja miinimumi vahe ainult selle aja, mis jääb pärast lapse sündi.

Ehk kui dekreet on 140 päeva ja lähed dekreeti 30 päeva enne sündi ja laps sünnib täpselt TA-l, siis miinimumi alusel makstakse 30 päeva ja 110 päeva puhul makstakse vahe tagasi (140-30=110). Aga kui laps sünnib nt 10 päeva pärast TA-d, siis hüvitatakse vahe 140-30-10=100 päeva eest. Miinimumi saad siis 40 päeva eest. Kõik lõpuks sõltub sellest, millal sul laps reaalselt sünnib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui tegeled beebiga on suu vaba. Räägi vanema lapsega, kaasa teda tegevustesse, nii, et tal tekiks tunne, et olete meeskond, Vahel kui tita kannatamatu on ütle kahese kuuldes silmakirjaks beebile ” oota natuke, praegu ma tegutsen sinu õega, praegu on õe kord, Varsti on sinu kord. Ja siis paar sekundit jätkad veel vanema lapsega tegutsemist ning küsid vanemalt lapselt, kas päästame õe/ venna ära, siis on meil kergem edasi tegutseda.

Kui kaasad lapse, annad talle selgelt teada, et alati jõuab kätte ka tema kord ja beebi ei tule alati esimesena, siis tekib armukadedust vähem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat pole ju väike vahe. Väike vahe on 1 aasta.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat pole ju väike vahe. Väike vahe on 1 aasta.

Ametlikult on väike vanusevahe 0-3 aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Väike vanusevahe