Esileht Erivajadustega laps Väikeklass 1. klassi astujale Tallinnas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Väikeklass 1. klassi astujale Tallinnas?

Postitas:

Hei tallinlased, kelle laps läheb sügisel 1. klassi, palun abi!
Need, kelle lapsele on Rajaleidja poolt tehtud väikeklassi otsus, kas keegi on juba uurinud ka, millistes Tallinna koolides väikeklassid üldse avatakse? Huvitaks just kesklinn-Nõmme suund.
Kui saladus pole, siis mille tõttu väikeklassi otsuse saite? Meil ATH.
Ühesõnaga, huvitaks, millisest otsast nüüd üldse tegutsema tuleks hakata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 00:52; 04.04 00:37; 16.06 15:43; 05.04 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps käib VHK-s väikeklassis. Seal on 1.-9. klassini igas astmes vähemalt 2 väikeklassi paralleelklassi.
Rajaleidja nõustamiskomisjoni otsus oli, et “arvestades lapse keskendumisraskusi soovitab nõustamismeeskond õppetööd tõhustatud toega klassis, et tagada lapsele rahulik õppekeskkond ja individuaalsem lähenemine. Tõhustatud toega õpet rakendada kuni I kooliastme lõpuni.”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.04 14:43; 19.06 09:24; 10.05 19:07; 11.05 19:27; 13.05 14:34; 14.05 18:11; 20.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No VHK väikeklass ilmselt eeldab, et sul on see Rajaleidja otsus olnud juba sel ajal, kui VHK sisseastumiskatsed olid. Eeldan, et see pole päris see kool, kuhu nüüd vastu suve väikeklassi otsus näpus minna uksele koputama…?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 00:52; 04.04 00:37; 16.06 15:43; 05.04 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamik tallinna piirkonnakoole on valmis avama ja enamikes need ka on,
aga klassi avamise paberimäärimise etapp on suht pikk, st et kui sul on otsus käes ja tahad lapse juba sügisest väikeklassi panna, siis tuleks oma piirkonnakooli juba kevadel (apr lõpus-mais) oma soovist teavitada, siis nad jõuavad enne 1.sept paberimajanduse korda saada, sest väikeklassi avamine tähendab linna ja kooli eelarvereal lisaridu ja need niisama ei teki. lisaks võib tekkida vajadus uuele klassile uus klassijuhataja leida.

kui kool saab sinu lapse väikeklassivajadusest teada alles septembris, siis parimal juhul saab laps väikeklassi koha alles 2.poolaastast.

väikeklass tähendab 4 õpilast klassis ja linnale klassi avamise taotluse jaoks peab koolil olema need konkreetse vajadusega lapsed ka ette näidata, kas kõik 4 või vähemalt 3, täpselt ei tea.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 15:45; 11.06 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis te arvate, kas oleks lootust 21.kk väikeklass korraldada?

kohe “kodu lähedal” on ka Kadrioru KK aga selle väiksemate maja on Lasnamäe veerel ja olgu ma neetud kui 1 kl ATH juntsiku sinna saadan, bussiga seiklema. mäletan väga selgelt, kui pidevalt mina ise kogu aeg Kullo õigest peatusest mööda sõitsin veel 2.-3. klassis.

Kolmas variant on Südalinna kool aga see on ka ikka päris pikk jalutuskäik ja päris ohtlikud ristmikud.

Kiidetakse küll ka VHK väikeklasse aga 1) sinna saamine pole garanteeeritud ja 2) samamoodi kaugel – tuleb ühistransporti kasutada.

PS! Ma olen Kadrioru KK ärakäkkimise peale ikka kuramuse vihane – kodulähedasest koolist on tehtud just väiksemate jaoks logistiline õudusunenägu.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 09:50; 13.04 07:10; 10.05 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis te arvate, kas oleks lootust 21.kk väikeklass korraldada?

kohe “kodu lähedal” on ka Kadrioru KK aga selle väiksemate maja on Lasnamäe veerel ja olgu ma neetud kui 1 kl ATH juntsiku sinna saadan, bussiga seiklema. mäletan väga selgelt, kui pidevalt mina ise kogu aeg Kullo õigest peatusest mööda sõitsin veel 2.-3. klassis.

Kolmas variant on Südalinna kool aga see on ka ikka päris pikk jalutuskäik ja päris ohtlikud ristmikud.

Kiidetakse küll ka VHK väikeklasse aga 1) sinna saamine pole garanteeeritud ja 2) samamoodi kaugel – tuleb ühistransporti kasutada.

PS! Ma olen Kadrioru KK ärakäkkimise peale ikka kuramuse vihane – kodulähedasest koolist on tehtud just väiksemate jaoks logistiline õudusunenägu.

Proovida ikka võib. Tasapisi peavad kõik koolid harjuma sellega, et neil ei ole õigust hariduslike erivajadustega lapsi tõrjuda.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 15:00; 14.05 06:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

21k on väga tugev südamega töö küljes olev eripedagoog, kuid enamus õpetajaskonnast eesotsas direktoriga suhtub HEV-lastesse nagu paariasse. Väikeklassini läheb seal veel kaua.

Kadrioru on HEV-laste toetamise südameasjaks võtnud. Mäe maja on kena ja korralik, kuid asub kesklinna laste jaoks logistiliselt kehvas kohas.

Valiku ees olles valiks ma Kadrioru koos saksa keelega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahjuks pole mu vennike ka kuigi keeleandekas (kõne hilistumine jm). inglise keel on võrreldes saksa keelega imelihtne keel, tean sest valdan ise mõlemaid.

aitäh siseinfo eest!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 09:50; 13.04 07:10; 10.05 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas käisid uurimas, kas tehakse väikeklass? Meil on sama teema, väikeklassi otsus (nüüd see natuke teisiti öeldud, aga mõte jääb samaks),aga ega koolid neid klasse luua küll ei taha 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sama teema, väikeklassi otsus (nüüd see natuke teisiti öeldud, aga mõte jääb samaks),aga ega koolid neid klasse luua küll ei taha ????

koolid ei taha sellepärast, et see paberimajandus võtab pool aastat aega. enamik väikeklassi sooviga vanemaid teavitab koole sellest alles sept 1.nädalal, klassi saab sel juhul avada alles jaanuarist, seni upub direktor teiste lastevanemate kaebuste laviini alla, sest seni peavad nood septembris vastu võetud erivajadustega lapsed käima tavaklasside tundides. üksainuski käitumishäiretega lapsuke võib terve 30-35 õpilasega klassi õpimotivatsiooni nullini viia.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 15:45; 11.06 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsida tasub ehk Tallinna Rahumäe Põhikoolist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 00:52; 04.04 00:37; 16.06 15:43; 05.04 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No VHK väikeklass ilmselt eeldab, et sul on see Rajaleidja otsus olnud juba sel ajal, kui VHK sisseastumiskatsed olid.

Meile öeldi pärast katseid, et sobiks väikeklass. Ja alles augustis saime Rajaleidja otsuse. Alati tasub koolist küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.04 14:43; 19.06 09:24; 10.05 19:07; 11.05 19:27; 13.05 14:34; 14.05 18:11; 20.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, paljudel Tallinna koolidel ei ole lihtsalt ruumi. Kui tekib küsimus, kas tavaline 24 õpilasega klass või 4-6 õpilasega, siis mõelge ise edasi…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 01:02; 11.05 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, paljudel Tallinna koolidel ei ole lihtsalt ruumi. Kui tekib küsimus, kas tavaline 24 õpilasega klass või 4-6 õpilasega, siis mõelge ise edasi…

Aasta pärast valmib Arte gümnaasiumi uus renoveeritud hoone kus on planeeringu järgi mitmeid ruume väikeklassideks. Seega asi liigub Tallinnas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kogemused

VHK sissepääs toimub pagan teab, mis asjade alusel. Käisime seal koguni eelkooli väikeklassis. Sisse ikkagi ei saanud, ei lugenud Rajaleidja ega midagi. Seal valitakse väga muude asjade järgi.

Kadriorust on tuttaval õudsad kogemused. Sisuliselt last ei õpetatud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemused

VHK sissepääs toimub pagan teab, mis asjade alusel. Käisime seal koguni eelkooli väikeklassis. Sisse ikkagi ei saanud, ei lugenud Rajaleidja ega midagi. Seal valitakse väga muude asjade järgi.

Kadriorust on tuttaval õudsad kogemused. Sisuliselt last ei õpetatud.

Väikeklasside avamise puhul ei jää ju asi ainult selle taha, et paberimajandus ja ruumipuudus või ei taheta õpetada.
HEV laste puhul peab oskama ka nende eripära arvestada ja sellest lähtuvalt õpetada. Kui surutakse laps kodulähedasse kooli, sest “ta peab sinna saama”, siis võibki juhtuda, et koolis pole õpetajaid, spetsialiste, kes päriselt oskaks teda õpetada nii, nagu see praegusel ajal ideaalis peaks olema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on ju see jabur, et tehakse otsus ja siis otsi mööda ilma kooli taga?!? Sama kui psühholoog soovitaks mul stressi vähendamiseks minna kõrgemalt tasustatud tööle.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 23:22; 10.03 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mööda ilma peab kooli taga peab otsima?

Kui saad suunamise väikeklassi ja lapsele täiendava spetsialisti abi vaja pole, sotsiaalselt paigas ja muidu iseseisev, siis muidugi on mõistlik valida kodulähedane kool.

Kui lapse probleemid on suuremad kui a la vajab rahulikumat tempot ja väiksemat kollektiivi, tee valik ikka kooli tugiteenuste ja vajalike erialaspetside järgi.
Ei tasu pead liiva alla peita ja lapse tegelikke probleeme ignoreerida – need reeglina iseenesest ei kao ja mida nooremana neisse tõsiselt ja toetavalt suhtuda, seda suurem tõenäosus on lapse arengut toimivalt juhtida.

Olen kahjuks oma töös kokku puutunud näidetega, kus lapse probleeme eitavaid ja valehäbis elavaid (või lihtsalt ükskõikseid) vanemaid teevad oma egost tuleneva kooli valikuga lapse arengule korraliku karuteene. Ja hiljem seda heastada on väga palju keerulisem kui algklassi valikusse rohkem oma aega ja objektiivset meelt panustada.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 00:51; 10.03 17:03; 21.07 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mööda ilma peab kooli taga peab otsima?

Kui saad suunamise väikeklassi ja lapsele täiendava spetsialisti abi vaja pole, sotsiaalselt paigas ja muidu iseseisev, siis muidugi on mõistlik valida kodulähedane kool.

Kui lapse probleemid on suuremad kui a la vajab rahulikumat tempot ja väiksemat kollektiivi, tee valik ikka kooli tugiteenuste ja vajalike erialaspetside järgi.

Ei tasu pead liiva alla peita ja lapse tegelikke probleeme ignoreerida – need reeglina iseenesest ei kao ja mida nooremana neisse tõsiselt ja toetavalt suhtuda, seda suurem tõenäosus on lapse arengut toimivalt juhtida.

Olen kahjuks oma töös kokku puutunud näidetega, kus lapse probleeme eitavaid ja valehäbis elavaid (või lihtsalt ükskõikseid) vanemaid teevad oma egost tuleneva kooli valikuga lapse arengule korraliku karuteene. Ja hiljem seda heastada on väga palju keerulisem kui algklassi valikusse rohkem oma aega ja objektiivset meelt panustada.

Neid väikeklasse ju reaalselt pole, minu teema on selles. Meie lapsele ka soovitati ja ma olin sellega väga nõus, aga mitte üheski kodulähedases koolis tegelikult väikeklassi ei ole! Rajaleidja peaks siis ka ütlema, et kus koolides REAALSELT see võimalus oleks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 23:22; 10.03 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mööda ilma peab kooli taga peab otsima?

Kui saad suunamise väikeklassi ja lapsele täiendava spetsialisti abi vaja pole, sotsiaalselt paigas ja muidu iseseisev, siis muidugi on mõistlik valida kodulähedane kool.

Kui lapse probleemid on suuremad kui a la vajab rahulikumat tempot ja väiksemat kollektiivi, tee valik ikka kooli tugiteenuste ja vajalike erialaspetside järgi.

Ei tasu pead liiva alla peita ja lapse tegelikke probleeme ignoreerida – need reeglina iseenesest ei kao ja mida nooremana neisse tõsiselt ja toetavalt suhtuda, seda suurem tõenäosus on lapse arengut toimivalt juhtida.

Olen kahjuks oma töös kokku puutunud näidetega, kus lapse probleeme eitavaid ja valehäbis elavaid (või lihtsalt ükskõikseid) vanemaid teevad oma egost tuleneva kooli valikuga lapse arengule korraliku karuteene. Ja hiljem seda heastada on väga palju keerulisem kui algklassi valikusse rohkem oma aega ja objektiivset meelt panustada.

Neid väikeklasse ju reaalselt pole, minu teema on selles. Meie lapsele ka soovitati ja ma olin sellega väga nõus, aga mitte üheski kodulähedases koolis tegelikult väikeklassi ei ole! Rajaleidja peaks siis ka ütlema, et kus koolides REAALSELT see võimalus oleks.

Kui piirkonnas on sellise vajadusega lapsi, on kodukool kohustatud selle võimaluse tagama ja see on sinu kui lapsevanema õigus seda küsida. Oled sa käinud küsimas?

 

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 00:51; 10.03 17:03; 21.07 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üheski koolis pole väikeklassi enne, kui mõne lapse kohta pole vastavat Rajaleidja otsust! 🙂
Ja kui vastav otsus olemas, siis iga kool on kohustatud väikeklassi avama, kool saab selleks ka lisaraha. Seega tuleb ise otsus koolile edastada ja väikeklassi nõuda. Vajadusel ka Rajaleidjalt tuge paluda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 00:52; 04.04 00:37; 16.06 15:43; 05.04 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna kesklinnas pole hetkel  ühelgi koolil plaanis 1. klassi väikeklassina avada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 09:50; 13.04 07:10; 10.05 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna kesklinnas pole hetkel ühelgi koolil plaanis 1. klassi väikeklassina avada.

Ei vasta tõele, VHK avab kaks väikeklassi nagu igal aastal.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.04 14:43; 19.06 09:24; 10.05 19:07; 11.05 19:27; 13.05 14:34; 14.05 18:11; 20.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikeklassid on olemas kõikides erikoolides ja Tallinnas on neid erikoole mitmeid. Mis mõtet on last suruda tavakooli väikeklassi, kus puudub vajaliku kogemusega õpetaja ja tugipersonal. Enamik väikeklassi suunamise saanud lastest on madalate vaimsete võimetega sh nad ei suudagi tavaprogrammi järgi õppida. Lihtsalt vanematel raske leppida, et nende lapsel on vaimupuue ja siis viisakam väljend ongi väikeklass.

PS jah on üksikuid lapsi, kelle on tõsine ATH ja autismispektrihäire, kuid kes on võimelised õppima tavaprogrammi järgi. Aga nendele lastele on ka sobiv kool Tallinnas täiesti olemas.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 13:29; 13.05 11:58; 14.05 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus viimati kirjutanule: Mis see sobiv kool Tallinnas täpsemalt on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus viimati kirjutanule: Mis see sobiv kool Tallinnas täpsemalt on?

Ristiku ja Tondi.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 01:02; 11.05 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik väikeklassi suunamise saanud lastest on madalate vaimsete võimetega sh nad ei suudagi tavaprogrammi järgi õppida.

Minu väikeklassis õppiv laps läheb reedel TÜ teaduskooli Känguru võistlusele. Aga hea teada, et keegi teda automaatselt madalate vaimsete võimetega lapseks peab.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.04 14:43; 19.06 09:24; 10.05 19:07; 11.05 19:27; 13.05 14:34; 14.05 18:11; 20.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik väikeklassi suunamise saanud lastest on madalate vaimsete võimetega sh nad ei suudagi tavaprogrammi järgi õppida.

Minu väikeklassis õppiv laps läheb reedel TÜ teaduskooli Känguru võistlusele. Aga hea teada, et keegi teda automaatselt madalate vaimsete võimetega lapseks peab.

Haa! Tänan hea huumori eest!

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik väikeklassi suunamise saanud lastest on madalate vaimsete võimetega sh nad ei suudagi tavaprogrammi järgi õppida.

Minu väikeklassis õppiv laps läheb reedel TÜ teaduskooli Känguru võistlusele. Aga hea teada, et keegi teda automaatselt madalate vaimsete võimetega lapseks peab.

Haa! Tänan hea huumori eest!

Kus siin huumor on? Pigem on kurb, kui ei teata, et känguru võistlustel käivad ka lihtsustatud õppekava lapsed. See on populaarteadluslik mäng, kus saavad osaleda kõik lapsed klasside kaupa kui soovi on. See ei ole olümpiaad, kus käivad ainult parimad.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.05 13:29; 13.05 11:58; 14.05 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on kurb, kui ei teata, et känguru võistlustel käivad ka lihtsustatud õppekava lapsed.

Minu laps ei õpi lihtsustatud õppekava järgi. Tal on tavaline riiklik õppekava + süvendatud keeleõpe (1. klassist inglise keel, 3. klassist vene keel, 6. klassist saksa keel). Hinded on väga head.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 02.04 14:43; 19.06 09:24; 10.05 19:07; 11.05 19:27; 13.05 14:34; 14.05 18:11; 20.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Erivajadustega laps Väikeklass 1. klassi astujale Tallinnas?