Esileht Koolilaps Väikeklassid tavakoolides

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Väikeklassid tavakoolides

Postitas:

Miks nemad ainsana peavad koolis käima? Kõik sõbrad kodus ja minu oma koos kaaslastega iga päev kooli. Lapsel on meeletu hirm, iga päev on tekkinud jutud surmast. Need lapsed polegi inimesed? Tavakoolide väikeklassid siis.

+1
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 00:18; 24.03 00:26; 24.03 01:09; 24.03 08:07; 24.03 09:17; 24.03 17:09;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Nad ei pea ju, neil on võimalus.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 00:24; 24.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ei pea ju, neil on võimalus.

Ei ole võimalust. Peavad paraku

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 00:18; 24.03 00:26; 24.03 01:09; 24.03 08:07; 24.03 09:17; 24.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kirjutaks tõendi, et on haige ja jätaks koju.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kirjutaks tõendi, et on haige ja jätaks koju.

Terve kuu on haige?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 00:18; 24.03 00:26; 24.03 01:09; 24.03 08:07; 24.03 09:17; 24.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nemad ainsana peavad koolis käima? Kõik sõbrad kodus ja minu oma koos kaaslastega iga päev kooli. Lapsel on meeletu hirm, iga päev on tekkinud jutud surmast. Need lapsed polegi inimesed? Tavakoolide väikeklassid siis.

Mida su perearst räägib? Sa oled ometi temaga konsulteerinud? Sa ei jäta last ilma abita ja ei hakka tegema foorumisse teemat, kui saad oma lapse tervise eest seista sellega, et küsid nõu, mida teha oma perearstil. Jutud surmast ja hirm ei ole midagi normaalset. Seda esitaks. Mida ütles kooli juhtkond, sest sa oled ju otseselt küsinud, miks sinu laps peab hirmu tundes koolis käima. Mida nad vastasid? Sa ei jätnud ju ometi küsimata? Seisa oma lapse eest, otse ja üheselt. Selline nurga taga õiendamine on lapse suhtes kuritegu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on ju võimalus, kui tagad ise, et su laps õpib kodus ja täidab vajalikul määral koolikohustust. Väikeklassid käivad koolis seetõttu, et need lapsed ei saa reeglina iseseisva õppimisega hakkama, vajavad kontakttuge. Kui ise suudad tagada, et su laps igapäevaselt õpib, ei ole probleemi distantsõppele jäämisega.

Distantsõpe on õpilastele keerulisem, rohkem omavastutust. Kõik tavaklassilapsedki ei saa sellega hakkama.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ei pea ju, neil on võimalus.

Ei ole võimalust. Peavad paraku

Minu laps väikeklassis ja ei käi koolis. Aga peame ise hakkama saama. Kool pakub tuge ja võimalust kontaktõppeks aga see pole kohustuslik. Ma räägiks kooliga ja ei usu kohe üldse, et see saab olla kohustuslik, kui pere saab hakkama ja garanteerib, et lapsel ei teki õppimises lünki. Valitsus on öelnu, et väikeklassid võivad, mitte ei pea, olla kontaktõppel.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väikeklassiõpetaja. Mina tegin kõikide oma klassi laste peredega eraldi kokkulepped, lähtuvalt laste vajadustest ja perede võimalustest. Kaks last käivad iga päev koolis, kaks on kodus ning meiega video vahendusel koos. Kõik on läbi räägitav, võta klassijuhatajaga ühendust!

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nemad ainsana peavad koolis käima? Kõik sõbrad kodus ja minu oma koos kaaslastega iga päev kooli. Lapsel on meeletu hirm, iga päev on tekkinud jutud surmast. Need lapsed polegi inimesed? Tavakoolide väikeklassid siis.

Mispärast su lapsel meeletu hirm ja surmajutud on? Kas oled ise talle liiga palju hirmujutte koroonast rääkinud või milles asi?

Minu lapsed on tavaklassis ja koduõppel, kuid nad on ise korduvalt öelnud, et nemad jookseksid kooli iga kell. Koolis õppimise kvaliteet on ikkagi midagi muud kui kodus arvutiga voodis passida ja sõpradega tahaks näost näkku suhelda. Koroona on meie perel läbi põetud (kõigil kergelt, ilma palavikuta) ja endil midagi karta pole.

Kadestame väikeklassi lapsi, kes saavad päriskoolis käia, kahjuks meil ei ole seda võimalust. Saame aru, et väikeklassis õpivad tavaliselt need lapsed, kes vajavad lisatuge, ja kodus võib olla seda keeruline korraldada.

No kui su laps tõesti midagi kardab ja koolis käia ei taha, siis võid leida talle võimaluse jääda koju. Nt palud õpetajal tundi Zoomi kaamera sisse lülitada ja saata õpitud materjale koju. Eeskätt pead aga ise olema sel juhul valmis teda õpetama, võimalik et pidevalt juures istuma.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et sul on kuidagi jäänud mulje, et teised lapsed istuvad kodus ja puhkavad. Nad tegelikult ikka õpivad ja kodus iseseisev õppimine nõuab enamiku laste puhul vanemalt märkimisväärset lisatööd. Kindlasti ei sobi distantsõpe nõrgematele ega ka paljudele erilistele lastele, kes tavaliselt just väikeklassis. Seda teades on tehtud tohutu privileeg, et osad lapsed saavad koolis käia.  Kui see privileeg häirib, tuleb kooliga ühendust võtta ja kokku leppida, et õpetad ise. No ma ei tea, äkki on sinu laps tubli õppija. Kui aga pole, siis ole valmis tundidepikkuseks ja igapäevaseks üks-ühele õppeks kodustes tingimustes. Ja muidugi tulemuse eest vastutad siis ikka sina. Nii et anna aga minna.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 07:24; 24.03 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga õnnelik, et minu laps on väikeklassis ja saab iga päev koolis käia. Loodan, et keegi seda võimalust ära ei võta.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikeklassis õpib mitte mõistuse ja ka mitte kuna hakkama ei saa, vaid muudel pôhjustel. Kooli väitel peavad käima kohal.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 00:18; 24.03 00:26; 24.03 01:09; 24.03 08:07; 24.03 09:17; 24.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis jäeti väikeklassid koju. Pahased vanemad pommitavad direktorit kõnede ja kirjadega, on juba igale poole kaevanud…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida su perearst räägib?

See ei kuulu perearsti pädevusse. Tegemist on haridusameti korraldusliku rumalusega.

Teemaalgataja, sa saad teha koolile avalduse jätta laps kuuks ajaks koduõppele. Kui on arusaaja juhtkond, siis nad võimaldavad seda.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 08:41; 24.03 09:04; 24.03 09:09; 24.03 09:11; 24.03 15:30; 24.03 15:33; 24.03 15:37; 24.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õpib väikeklassis ja nemad on distantsõppel. Iga päev on zoomitunnid ja kõik sujub kenasti. Aga ka varem, kui oli kontaktõpe, oli Stuudiumis võimalik puudumise põhjuseks märkida distantsõpe ehk vanem sai iga kell lapse ise distantsõppele suunata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 08:51; 24.03 10:22; 27.03 10:30; 28.03 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt pean ma ütlema, et ma ei saa aru nendest rumalatest, kes on teemaalgatust massiliselt miinustanud. Milleks? Te ei tea olukorda, teil ei ole piisavalt andmeid ja te muudkui annate hinnanguid.

Teiseks. Katsuge aru saada, et erivajadusega lapsed ei ole kõik ühtemoodi erivajadusega vaid iga erivajadus on erinev. Nii mõnigi erivajadusega laps on väikeklassis just seetõttu, et kuigi ta on täiesti võimeline õppima, ei sobi talle tavakooli keskkond ehk siis ei sobi põhimõtteliselt koolis käimine kui niisugune.  On lapsi, kellele sobib distantsõpe paremini kui kontaktõpe ja on neid, kellega on vastupidi.

Kolmandaks. Paraku pole valitsus selles küsimuses võimaldanud diferentseeritud lähenemist vaid virutab kõigile ühtemoodi – erivajadusega lastel on kontaktõpe. Mitte võimaldatud, pange tähele, sest meil on koolikohustus. Vaid kohustuslik. Jah, oma lapse saab iga vanem koju jätta, aga kui ülejäänud väikeklass või erikool käib samal ajal koolis, siis see koju jäetud laps ei saa õppetöös osaleda, sest erivajadustega lastele distantsõpet lihtsalt ei korraldata.

Kas te saite aru? Ma kordan: Normlastele on vähemalt valitsuse korraldusel (iseasi kui hästi iga kool seda teostada suudab) ette nähtud distantsõpe. Erivajadusega lastele ei ole ette nähtud distantsõpet, sest neil on ju ometi kontaktõpe, järelikult pole neil distantsõpet vaja.

Muuhulgas tähendab see seda, et isegi kui erivajadusega laps lihtsalt jäetakse koju ja ta õpib Stuudiumisse üles pandud materjalide põhjal (mis ei ole alati täielikud) siis näiteks kontrolltööd jäävad tal ikka tegemata, sest hariduskorralduslikult pole talle seda võimalust ette nähtud. Rääkimata sellest, et teamsi tunnid, ja videokonsultatsioonid on samuti miski, mida talle pole ette nähtud. Nii et on valida. Kas jääb laps – kes võib olla igati õpihimuline ja intelligentne – ilma hariduseta või riskib oma tervisega läbi linna kooli minnes.

On hea, kui mõni kool suudab asja korraldada nii, et need väikeklassi lapsed, kellele see sobib, saavad kodus õppida. Aga enamik koole ei suuda diferentseeritult läheneda isegi mitte neljapealise klassi piires vaid põrkab otsekohe bürokraatiamüüri vastu.

Seega, miinustajad, palun mõelge enne kui lahmite. See laps, keda teie miinused siin halvustavad, on tõenäoliselt oluliselt intelligentsem kui teie.

0
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 08:41; 24.03 09:04; 24.03 09:09; 24.03 09:11; 24.03 15:30; 24.03 15:33; 24.03 15:37; 24.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei sobi distantsõpe nõrgematele ega ka paljudele erilistele lastele, kes tavaliselt just väikeklassis.

Kõik väikeklassi lapsed ei ole akadeemiliselt nõrgemad vaid neil võib olla sotsiaalse suhtlemise probleeme. Kodus istuva lapse sotsiaalse suhtlemise probleemid kahanevad kohe pea olematuks, tegelikult sellistele lastele sobib distantsõpe vägagi.

Seda teades on tehtud tohutu privileeg, et osad lapsed saavad koolis käia.

Paraku pole see privileeg vaid kohustus.

Kui see privileeg häirib, tuleb kooliga ühendust võtta ja kokku leppida, et õpetad ise.

Ee… mille eest need õpetajad palka saavad? Teised, tavaklassi lapsed saavad vähemalt zoomi või teamsi tunde, kus neile õpetajad – kellel on vastav ettevalmistus, ja kes IGAÜKS SELGITAB OMA ERIALA – asja selgeks teevad; ja nüüd ootad sina, et üks laps, kelle peamine eripära seisneb selles, et ta ei saa suures klassis hakkama, saaks kõigi nende kümne erialaspetsialisti töö enda juures ise tehtud? Kas sina suudaksid oma lapsele kõiki 8-9 klassi materjale adekvaatselt selgitada?

Miks tavaklassi lastele võimaldatakse videotunde aga eriklassi lastele ei võimaldata?

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 08:41; 24.03 09:04; 24.03 09:09; 24.03 09:11; 24.03 15:30; 24.03 15:33; 24.03 15:37; 24.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väikeklassiõpetaja. Mina tegin kõikide oma klassi laste peredega eraldi kokkulepped, lähtuvalt laste vajadustest ja perede võimalustest. Kaks last käivad iga päev koolis, kaks on kodus ning meiega video vahendusel koos. Kõik on läbi räägitav, võta klassijuhatajaga ühendust!

Suurepärane inimene, kahjuks on sinusuguseid ülivähe. Oleks hea, kui sa jagaksid oma kogemust laiemalt, näiteks FB distantsõppe grupis.

Kuidas te lastega kontrolltöid teete?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 08:41; 24.03 09:04; 24.03 09:09; 24.03 09:11; 24.03 15:30; 24.03 15:33; 24.03 15:37; 24.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ee… mille eest need õpetajad palka saavad? Teised, tavaklassi lapsed saavad vähemalt zoomi või teamsi tunde, kus neile õpetajad – kellel on vastav ettevalmistus, ja kes IGAÜKS SELGITAB OMA ERIALA

Paraku ei ole ükski õpetaja saanud eriväljaõpet, kuidas olla kolmes kohas korraga: klassis, zoomis ja muidu koduõppele jäetud laste päralt. Praeguses olukorras toimetab iga õpetaja oma parema äranägemise järgi.

Pakun, et varsti hakkate nägema õpetajate massilist lahkumist koolist. Igaüks ei kannata sellist skisofreenilist olukorda välja. Meie koolis on selle õppeaasta jooksul juba 4 õpetajat pillid kotti pannud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona on meie perel läbi põetud (kõigil kergelt, ilma palavikuta) ja endil midagi karta pole.

Seda on karta, et õpetaja jääb haigeks või teine klassi õpilane jääb haigeks ja kogu klass on ikka isolatsioonis. Kui õpetaja jääb raskrelt haigeks, lõppeb ka kogu õpe ajutiselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õpib väikeklassis prooviks, kuna talle lihtsalt ei sobi see 28 last klassis. Muidugi ta igatseb oma vana klassi aga samas kinnitas, et on rahulikum õppida. Järgmine aasta kahjuks peab naasma tavaklassi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 00:18; 24.03 00:26; 24.03 01:09; 24.03 08:07; 24.03 09:17; 24.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd ma saan aru küll, miks TA lapsel on kontaktõpe kohustuslik. Lapsevanem nimelt pole võimeline midagi läbi rääkima, vaid hakkab süüdimatult lahmima ja kogu maailma oma toimetulematuses süüdistama. Siia juurde veel jutt, kuidas tema tupsunupsul on surmahirm (kool on ikka üks hirmus koht küll) ning kohutav ebaõiglus, et sõbrad ei peagi koolis käima (kuigi need ja nende vanemad muidugi vannuvad olukorra maapõhja), aga muidu on lapsuke targem kui ülejäänud maailm kokku ja meie kõik oleme lihtsalt lo.llakad.

Normaalselt suhtlevale vanemale, kes ära põhjendab, et saab ise kodus lapse ära õpetatud, ei hakka ükski kool distantsõpet keelama, eriti praeguses olukorras. Kõik õpetajad üle Eesti teevad veebitunde ja ka kontrolltöid veebis. Kontrolltööde tegemiseks on väga palju erinevaid võimalusi. Probleem võib ehk olla selles, et koolil pole hübriidõppeks vajalikku tehnikat ning sel juhul tõesti ei saa õpetaja igapäevaselt olla korraga kontakttunnis ja ekraanilt sinu last õpetamas. Aga kuna laps on nii andekas ja sina nii tubli lapsevanem, et võtad kodus passimise eesmärgil kontakttunni kohustuse virisemata enda peale ning üleüldse lapsele sobibki just üksi õppimine, siis milles probleem. Pigem on ehk asi selles, et õpetajal on põhjust arvata, et päriselt ei saa te ikkagi koduõppega hakkama. Aga ei, tegelikult ju ei taha sa last koju jätta ning selle nimel pingutada. Sa tahad ta koju jätta oma tingimustel – et õpetaja peaks ikkagi 100% panustama tema õpetamisse ja sina ei peaks midagi tegema.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 07:24; 24.03 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te lastega kontrolltöid teete?

Meie lapse õpetajad teevad netiteste. St zoomitunni ajal avab õpetaja ekraanil testi, mida iga laps oma arvutis teeb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 08:51; 24.03 10:22; 27.03 10:30; 28.03 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad ei pea ju, neil on võimalus.

Ei ole võimalust. Peavad paraku

Ema võib alati otsustada, et laps jääb koju õppima. Väikeklassis on laps põhjusega ja sellest põhjusest tulenevalt nad ka koolis on.

Osad koolid lubavad ka õpilasi kooli, kes ütlevad, et nad ei suuda ise kodus end motiveerida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikeklassis on laps põhjusega ja sellest põhjusest tulenevalt nad ka koolis on.

Need põhjused on iga lapse puhul erinevad ja see põhjus ei sisalda kõikidel väikeklassilastel eeldustingimust “ei saa hakkama distantsõppega” Seega on vale kohelda kõiki väikeklassilapsi ühtmoodi.

Ema võib alati otsustada, et laps jääb koju õppima.

Distantsõppel tavalapsed saavad vähemalt teoreetiliselt koolipoolset tuge õppimisel ja keegi ei eeldati, et ema peaks neid üksinda õpetama. Miks seda siis eeldada väikeklassi lapse emast? Õppekava on ju sama, mitte lihtsam.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 08:41; 24.03 09:04; 24.03 09:09; 24.03 09:11; 24.03 15:30; 24.03 15:33; 24.03 15:37; 24.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalselt suhtlevale vanemale, kes ära põhjendab, et saab ise kodus lapse ära õpetatud, ei hakka ükski kool distantsõpet keelama, eriti praeguses olukorras

On olnud selliseid juhuseid, kus on keelatud, õigemini keeldutud, olen seda ise näinud.

Tuletame meelde, et distantsõpe ei võrdu ja ei peagi võrduma lapse koduõppele jätmisega. See eeldab ikka õpetaja tööd, kuigi distantsilt. Enamasti jäetakse koduõppele määratud lapsed sellest toest ilma.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 08:41; 24.03 09:04; 24.03 09:09; 24.03 09:11; 24.03 15:30; 24.03 15:33; 24.03 15:37; 24.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tahad ta koju jätta oma tingimustel – et õpetaja peaks ikkagi 100% panustama tema õpetamisse ja sina ei peaks midagi tegema.

Ideaalis peaks distantsõpe just nii toimumagi. Sest nii on ette nähtud. Õpetaja saamatuse ja kohanematuse tõttu jääb muidugi väga palju lapsevanemate kaela.

Palun mitte segu ajada distantsõpet ja koduõpet! Teie rumal miinustamine ei muuda neid samaks asjaks.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 08:41; 24.03 09:04; 24.03 09:09; 24.03 09:11; 24.03 15:30; 24.03 15:33; 24.03 15:37; 24.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku ei ole ükski õpetaja saanud eriväljaõpet, kuidas olla kolmes kohas korraga: klassis, zoomis ja muidu koduõppele jäetud laste päralt. Praeguses olukorras toimetab iga õpetaja oma parema äranägemise järgi.

Ja lapsevanemad on saanud kõik eriväljaõppe, kuidas anda lõpuklasside kõiki aineid oma isikliku töö kõrvalt? Paluks siis kõigile lapsevanematele õpetaja palka ka.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 08:41; 24.03 09:04; 24.03 09:09; 24.03 09:11; 24.03 15:30; 24.03 15:33; 24.03 15:37; 24.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, sobib. Jään koju, saadan koolile oma konto nr. ja ôpetan kodus. Seni kuni peab ôpetaja olema pôhitòò kôrvalt, ei ole nôus.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 00:18; 24.03 00:26; 24.03 01:09; 24.03 08:07; 24.03 09:17; 24.03 17:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Väikeklassid tavakoolides