Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikelaen, krediitkaart või järelmaks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Väikelaen, krediitkaart või järelmaks?

Postitas:
Kägu

Hädaolukorra tõttu olen oma “mustade päevade” fondi täiesti nulli kasutanud. Palgapäevani on veel minna aga oleks vaja mõned kriitilisemad väljaminekud teha ja ei suuda otsustada, mis lahendust selleks kasutada. Võlgades pole kunagi olnud ja sms laen vms kahtlane asi on välistatud.

Väikelaenu plussina näen võimalust ilma trahvita see ühe summana tagasi maksta, miinuseks kõrged intressid ja kallis kogukulukus. Krediitkaardi krediiti saaks 40 päeva ilma intressideta kasutada, nii et kui teen see nädal väljamineku, siis palgapäeval saaksin arve ilusasti tagasi maksta. Kuid miinuseks see, et krediitkaardiga ei saa (vist?) ülekandeid teha ehk netipoest osta? Järelmaksu negatiivne see, et ostukohtade variandid piiratud (ei saa mitut asja eri kohtadest hankida), kuid võib hea intressiga leida, kui otsida.

Summa on 600 euro ringis. Milline variantidest kõige mõistlikum oleks?

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krediitkaardi krediiti saaks 40 päeva ilma intressideta kasutada, nii et kui teen see nädal väljamineku, siis palgapäeval saaksin arve ilusasti tagasi maksta. Kuid miinuseks see, et krediitkaardiga ei saa (vist?) ülekandeid teha ehk netipoest osta?

Kui see tagasimakse su järgmisse kuusse auku ei tee, siis kasutaksin seda võimalust. Miinusesse lasta on juba kallis, aga samas voibolla odavam kui väikelaen.

kui netipoel on pangalingiga maksevõimalus, siis saad küll krediitkaardiga maksta. Sõltuvalt pangast saad krediidiarvelt ka ülekandeid teha ja lõpuks ka sularaha võtta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Summa on 600 euro ringis. Milline variantidest kõige mõistlikum oleks?

Kõige mõistlikum oleks palgapäevani oodata. Ei kujuta ette, mis hirmus hädaline asi see on, mille peab nüüd ja kohe saama.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi saad krediitkaardiga maksta. Miks ei peaks saama? Lisaks kehtib veel ostukindlustus ka. Kõige praktilisem variant. Kui kasutad panga raha ja enne tähtaega tagasi kannad, pole ka mingit intressi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamus intetnetipoode siiski võimaldavad ka kaardimakseid lisaks otse kontolt tehtavatele ülekannetele. Sellist asja nagu krediitkaardiga ülekanne ei ole olemas, sest raha ei tule sinu kontolt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellist asja nagu krediitkaardiga ülekanne ei ole olemas, sest raha ei tule sinu kontolt.

On siiski olemas, aga intressi arvestus algab (reeglina?) kohe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellist asja nagu krediitkaardiga ülekanne ei ole olemas, sest raha ei tule sinu kontolt.

• On siiski olemas, aga intressi arvestus algab (reeglina?) kohe.

Intressi arvestamine algab ikka vastavalt lepingule. Mis peaks takistama oma krediitkaardi kontolt ülekannet tegemast?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks jääb segaseks, et inimene on rahaga kriitilises olukorras, mustade päevade raha on kõik nulli kasutatud, aga tal on tungiv vajadus mingeid oste teha. Saan aru, et mitmeid ja erinevatest kohtadest. Jõulud on tulekul? Sellepärast?

Kui mul oleks raha otsas, siis ma ostaksin ainult hädavajaliku – söök ja tasuksin vaid arveid. Mingi šoppamine ei tuleks üldse kõne allagi.

Mul on alati korralikud säästud hinge taga. Normaalne palk on ka. Vaatamata sellele võib mõnikord nädalaid mööda minna, ilma et ostaksin midagi peale söögi ja muu eluks hädavajaliku. Ilmselt sellepärast on mul ka need arvestatavad säästud kogunenud.

Mida iganes sa teemaalgataja ka ei otsusta, siis ära vähemalt kiirlaenu võta!

+13
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmine kägu olen. Vastan teemaalgataja küsimusele ka.

Limiidikontolt saab teha ülekandeid, maksta arveid ja võtta sularaha välja. E-poodides ostmiseks pead kaardil aktiveerima internetiostude tegemise võimaluse.

Kui tagastad kasutatud krediidilimiidi iga kuu viimasel päeval, siis kasutatud summalt intressi ei arvestata.

Limiidikontolt maksete tegemisel ja sularaha väljavõtmisel algab intressi arvestus kohe, välja arvatud juhul, kui oled kandnud limiidikontole oma raha ja krediidilimiidiga miinusesse ei lähe.

Sularaha väljavõtmine on aga alati tasuline ja teenustasu võetakse maha kohe.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Huviline

Ise olen korduvalt kasutanud LHV (ei pea olema klient, ise ka pole) väikelaenu. Vastus tuleb sekundiga ja raha ka arvele. Maksan alati kiirelt ka tagasi. Viimane laen oli kõige suurem neilt, 18 000€.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Intressi arvestamine algab ikka vastavalt lepingule. Mis peaks takistama oma krediitkaardi kontolt ülekannet tegemast?

Jah, tavalist ülekannet küll, aga mitte e-poes maksmise võimalusena. Siis peaks valima pangalingi, et maksta ülekandega ja teha see ülekanne krediitkaardikontolt, aga mis mõte sellel on, kui saaks kohe kaardimakse teha.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tahad teha krediitkaardilt ise mingeid makseid, siis algab intressiarvestus kohe. Nt tahad maksta arveid või sõbrannale kanda vms.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Intressi arvestamine algab ikka vastavalt lepingule.

Taevas hoidku, loomulikult on see ka lepingus kirjas. Sa arvasid, et ei ole või?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga paljud kohad kasuvavad ka estot või ma ei tea mis see teine oli, et maksa 3 osas või maksa 30 päeva jooksul. Ilmselt paljud ka kasutavad seda, sest seal puudub ka igasugune lepingutasu. Aga miks üldse järsku tekkis selline vajadus, et nüüd ja kohe on vaja osta 600 euro eest asju? Must reede? Ma miskipärast kahtlen, et odavamalt saab. Aga olgu nagu on. Mina ei viitsiks järelmaksu teha, krediitkaarti veel enam.

Naljakas on see, et saan aru, kui toidu jaoks raha ei jätku. Aga kui ilmselt järsku musta reede pärast on vaja laenata raha, et hakkama saada, siis on ju teada, et must reede on igal aastal nov viimane reede ja erilisi allahindlusi küll ei ole..

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa pead selleks valmis olema, et järgmine kuu on sul 600 eurot juba ette vähem, tegemist on ka jõulukuuga. Lugesin ühest tööandjast, kes kurtis et kui võtad inimese tööle, siis saad ka kohe kaela kohtutäiturid. Jäi mulje, et oli natuke pahane kohtutäiturite peale. Aga milles nemad süüdi, kui elatakse üle võimete – järelmaks siit ja laen sealt, kui töö ära kaob – siis ongi kohtutäitur kaelas + nõuab ju tema oma töö eest tasu.

Mina pingutaks rihma ja mõtleks, kas ma saan järgmine kuu hakkama, kui pean kohe 600 eurot ära maksma.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks käod nii paaniliselt krediitkaarte kardavad, tavaliselt on neid inimesel isegi mitu ja kõik sujub. Soodustusi saab ja kaasas reisikindlustused.

Ja siis pakutakse välja mingeid aferistide ja ajukääbikute väikelaene.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks käod nii paaniliselt krediitkaarte kardavad, tavaliselt on neid inimesel isegi mitu ja kõik sujub.

Lihtsalt nõrgad inimesed lasevad krediitkaardi miinusesse.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks käod nii paaniliselt krediitkaarte kardavad, tavaliselt on neid inimesel isegi mitu ja kõik sujub. Soodustusi saab ja kaasas reisikindlustused.

Ja siis pakutakse välja mingeid aferistide ja ajukääbikute väikelaene.

Vaata, krediitkaardid ongi tavaline süütu maksevahend nagu iga teine, mis lebab rahakoti vahel nende inimeste jaoks, kes teevad selle niisama tagataskusse varuvariandiks ja juhuks kui mingit teenust saabki vaid krediitkaardiga maksta (näiteks autorent on selline teenus). Neil pole seda vaja oma kasutatava rahahulga suurendamiseks, nad ei vaja laenu, lihtsalt mugav on, kui oma raha kasutamiseks üks praktiline võimalus veel.

Ohtlikuks relvaks võib krediitkaart saada aga inimese käes, kel omad kontod tühjad ning pole söögirahagi, kuid hädavajadus osta internetipoodidest 600.- euro eest.

Teemaalgataja pakutud variantidest küll kõige mõistlikum, teised on täiesti pildist väljas. Kui kaaluda ei ole võimalik varianti jätta ostud sooritamata, mille valiksin mina isiklikult.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ei ole olemas?

Ja siis, kui teeb krediitkaardiga kaardimakse või võtab sularaha välja, siis tuleb inimese enda kontolt? Või mis sa nüüd öelda tahadki?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige mõistlikum oleks palgapäevani oodata. Ei kujuta ette, mis hirmus hädaline asi see on, mille peab nüüd ja kohe saama.

Äkki talverehvid? Kui auto on töölkäimise vahend. Siis nendega küll palgapäevani oodata ei saa, kui palgapäev on uuel kuul.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Talverehvid saab osta ka järelmaksuga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Talverehvid on nüüd küll üllatus, üllatus – mida varem ei teadnud.

Minul on ka krediitkaart, seda kasutan tagatisema – broneerimiseks, auto rendiks jne. Raha tagasi maksta on igavesti vastik, seega tulebki nii elada, et ei sattu laenurattasse. Olen seoses tööga ühte pangakonto väljavõtet näinud, kes inimesel oli tegelikult korralik palk, aga maksis erinevaid sms-laene, kuulõpuks oli raha otsas ja võttis uue laenu. Kokku maksis vist 5-6 laenu, väiksed summad küll, aga kokku ca 500 eurot. Samas, kui ta seda 500 ei oleks pidanud iga kuu alguses ära maksma, oleks palgaga väljatulnud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki talverehvid? Kui auto on töölkäimise vahend. Siis nendega küll palgapäevani oodata ei saa, kui palgapäev on uuel kuul.

Ma loodan, et mitte. Kui see nii oleks, et TA avastab alles novembri lõpus, et libedate teede aeg on käes, aga talverehve ei ole ja raha ka ei ole, siis ta oleks küll lollide loll. Ehk siin ikka ei käi nii lolli rahvast.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla läks mõni kodumasin (või mitu) läbi või andis auto mootor otsad või ujutas põranda üle ja kodukindlustust pole või /jätka nimekirja/. Variante on, ja kui sääste pole või neid ei ole piisavalt veel kogunenud, siis ongi kööga.

/endal pole juhtunud.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla läks mõni kodumasin (või mitu) läbi või andis auto mootor otsad või ujutas põranda üle ja kodukindlustust pole või /jätka nimekirja/. Variante on, ja kui sääste pole või neid ei ole piisavalt veel kogunenud, siis ongi kööga. /endal pole juhtunud.

Kas selle tarbeks pole siis inimesel mitte säästud? Või reaalselt elabki keegi nii, et kulutab südamerahuga igal kuul palga nulli ja siis, kui kodumasin katki läheb, võtab laenu?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla läks mõni kodumasin (või mitu) läbi või andis auto mootor otsad või ujutas põranda üle ja kodukindlustust pole või /jätka nimekirja/. Variante on, ja kui sääste pole või neid ei ole piisavalt veel kogunenud, siis ongi kööga.

/endal pole juhtunud.

Kuid miinuseks see, et krediitkaardiga ei saa (vist?) ülekandeid teha ehk netipoest osta?

Kui tahetakse osta netipoest, siis vast mitte autojuppe ega põrandaremondi vahendeid, ükski kodumasin ei ole selline, mida peaks kohe ostma, pesumasina saab ka odavamalt, kui 600 eurot.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuid miinuseks see, et krediitkaardiga ei saa (vist?) ülekandeid teha ehk netipoest osta?

Juba öeldi ju, et saab.
Oleneb krediitkaardi tüübist, aga kui juat see vajadua on, siis saab vabalt võtta etqldi kontoga kaardi, kust saab ka ülekandeid teha.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole selles, kas saab või ei saa teha netipoes oste, küsimus on selles, et vaevalt netipoe ostud nii vajalikud on.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan arutelu eest, sain mõtlemisainet juurde.

Lubasin teemat tehes endale, et ei hakka end õigustama, kuid mõni kommentaar torkas ikkagi valusat kohta. Ei, ei vaja rahasüsti jõulukingituste ostmiseks ega “mustal reedel” suvalise kraami kokku krahmamiseks. Pikaajalise suhte üsna šokeeriva lõpu tõttu oli sunnitud elukohta vahetama ja töökohtade vaheline aeg+ üürikorteri sissemaks võtsid kõik säästud. Ja kuna üürikorter on sisustuseta, tekkis mõte, et äkki sooduspakkumiste ajal õnnestub madratski leida, et veidi paremini välja puhata saaks.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et Eestis iga aasta talv saabub ja koos sellega ka talverehvide vajadus ei tohiks ühtegi elanikku üllatusena tabada. Kui selle jaoks pole varasemalt vahendeid kõrvale pandud, siis tundub, et kusagil on ikkagi valed valikud tehtud ja/või elatakse üle oma võimete ning vaja oleks sügavamat analüüsi, miks ja kuidas see olukord tekkis ning kuidas seda tulevikus vältida.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikelaen, krediitkaart või järelmaks?