Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikelaen, krediitkaart või järelmaks?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Väikelaen, krediitkaart või järelmaks?

Postitas:
Kägu

Pikaajalise suhte üsna šokeeriva lõpu tõttu oli sunnitud elukohta vahetama ja töökohtade vaheline aeg+ üürikorteri sissemaks võtsid kõik säästud. Ja kuna üürikorter on sisustuseta, tekkis mõte, et äkki sooduspakkumiste ajal õnnestub madratski leida, et veidi paremini välja puhata saaks.

Ära osta sellises olukorras asju, sul võib seda raha palju olulisemateks puhkudeks vaja olla. FB marketplace’is või gruppides antakse tihti väga heas korras asju ära, kindlasti leiad endale voodi/madratsi. Ja kui tasuta ei leia kohe, siis leiad oluliselt väiksema raha eest. Ma saan aru, et madrats ei pruugi olla selline asi, mida tahaks kasutatuna osta, aga kui ostad uue kattemadratsi peale, siis tegelikult ei ole vahet.

Pea vastu!

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan arutelu eest, sain mõtlemisainet juurde.

Lubasin teemat tehes endale, et ei hakka end õigustama, kuid mõni kommentaar torkas ikkagi valusat kohta. Ei, ei vaja rahasüsti jõulukingituste ostmiseks ega “mustal reedel” suvalise kraami kokku krahmamiseks. Pikaajalise suhte üsna šokeeriva lõpu tõttu oli sunnitud elukohta vahetama ja töökohtade vaheline aeg+ üürikorteri sissemaks võtsid kõik säästud. Ja kuna üürikorter on sisustuseta, tekkis mõte, et äkki sooduspakkumiste ajal õnnestub madratski leida, et veidi paremini välja puhata saaks.

Kui rahaliste vahenditega kriitiline seis, tasub vaadata ringi nt Facebook Marketplace tasuta asjade kategoorias ning leiad ehk ajutisi lahendusi, mis ei sunni järgmise kuu tulude kallale minema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pereelu algas 90ndate alguses, kus oli totaalne vaesus ja riigikorraline segadus.  Olin väga tänulik, et mulle kõik tuttavad jagasid omi asju. Need olid materiaalsed asjad, mitte raha. Kes andis madratsi, kes andis beebile piimapulbri. Jube raske aeg oli, aga välja tulime.Tollal ei olnud mõtteviisi, et enne taga omale viimseni kõik, ja siis alles hakka lapsi planeerima.

Minu algus algas ilma igasugu laenudeta. Tol ajal mõistagi pangalaene ja järelmakse ei antudki. Siiski lähedastelt ja tuttavatelt ka raha ei küsinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nii kummalised inimesed, et päriselt või kardate väikelaene ja järelmakse, aga krediitkaarte suisa soosite ja kiidate? Mis see krediiitkaart on te meelest kinkekaart või? See on ju palju hullem lõks, kui ühe korra ühest kohast järelmaksu või väikelaenu võtta. Jupikaupa on ikka kindlam iga kuu tagasi maksta ja pole sellist kaarti (nagu krediitkaart), et muudkui iga kell eksprompt mõttega jälle võlga koguda saaks.

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No nii kummalised inimesed, et päriselt või kardate väikelaene ja järelmakse, aga krediitkaarte suisa soosite ja kiidate? Mis see krediiitkaart on te meelest kinkekaart või? See on ju palju hullem lõks, kui ühe korra ühest kohast järelmaksu või väikelaenu võtta. Jupikaupa on ikka kindlam iga kuu tagasi maksta ja pole sellist kaarti (nagu krediitkaart), et muudkui iga kell eksprompt mõttega jälle võlga koguda saaks.

Mingi külahull 80-ndatest?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pereelu algas 90ndate alguses, kus oli totaalne vaesus ja riigikorraline segadus. Olin väga tänulik, et mulle kõik tuttavad jagasid omi asju. Need olid materiaalsed asjad, mitte raha. Kes andis madratsi, kes andis beebile piimapulbri. Jube raske aeg oli, aga välja tulime.Tollal ei olnud mõtteviisi, et enne taga omale viimseni kõik, ja siis alles hakka lapsi planeerima.

Minu algus algas ilma igasugu laenudeta. Tol ajal mõistagi pangalaene ja järelmakse ei antudki. Siiski lähedastelt ja tuttavatelt ka raha ei küsinud.

Siin sa küll eksid. Iga riigikorra ja ajastu ajal on olemas mõtteviis, et enne lapsi ei muretse, kui neid toita ja katta jõuad. Oli see mõtteviis olemas ka 90ndate alguses, lihtsalt sinul polnud seda mõtteviisi.

Olen sinuga samast ajastust, tean väga hästi.

Mina näiteks sain esimese lapse 1999, mitte varem. Siis oli elu juba stabiilne ning hubane kodu olemas, samuti muu elementaarne. Polnud lihtsalt võimalik varem lapsi saada, vaesus, elementaarsete koduste asjade puudumine jne. Ikka ehitasime enne oma elu üles ja siis tulid lapsed.

Miks peaks keegi mulle madratseid ja piimapulbrit andma? Ma ei osanud sedapidi mõelda ei 1990 ega ka nyyd.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikelaen, krediitkaart või järelmaks?