Esileht Väikelaps Väikelaps 5 p nädalas lasteaias

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Väikelaps 5 p nädalas lasteaias

Postitas:
Anonymous

Jutt käib 2,5 aastasest. Seni on käinud sõimes 4 päeva nädalas pikki päevi, nüüd peaks aga 5 päeva nädalas panema ja süda valutab.
On kellelgi nii väike laps pikki päevi järjest käinud? Kuidas see lapsele mõjus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida pikemad päevad, seda stressirohkem lapsele. Ja tänu sellele võib haigestuda kergemini. Kui võimalust oleks võiksid jätta kuni 3 aastaseks saamiseni ühe või pool lisapuhkepäeva. Saaksid aja maha võtta, kui lapsel väsimus ja vbl siis haigusteni ei jõuagi.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hakkas aias käima 2 aasta ja 2 kuuselt (sõimerühmas tegelikult) ja harjumiseks oli tal 6 nädalat. Peale seda on ta käinud alati 5 päeva nädalas lasteaias. Suvel on 3 kuud puhkust. Praegu on 5-aastane ja järgmisel õppeaastal koolieelik. On keskmisest tervem, kahe haiguse vahel saab tavaliselt ikka 1-2 kuud aias käia. Tavaliselt ei ole kodus tervet nädalatki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps hakkas hoius käima 1a8k, alates 2a6k käis 5 päeva nädalas. Ei tea mina midagi harjumisperioodist, haigustest ega lapse trotsist või stressist. Või noh, valetan… Tegelikult vahel on küll trots kui liiga vara järgi lähen 🙂 Haige (st kerges köhas-nohus) on aastas max 2-3x. Rasket, palavikuga ja vinduvat haigust ei ole veel 3 aasta jooksul olnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas käima 5 p nädalas, kui oli 2a3k. Alguses tegin talle ka mõne vaba või lühema päeva, aga siis hakkas ta protestima, kui vanem laps läks kooli ja tema ei saanud lasteaeda. Lasteaed talle väga meeldib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib lastesõimes teist talve. Alustas kui oli 1a7k. Nende 2 aasta jooksul oleme saanud talle anda keskmiselt 2 vaba päeva kuus. Kuid on olnud ka kuid, kus vabu päevi pole üldse olnud. Tervise üle ei kurda. Esimesel õppeaastal puudus tervise pärast aasta peale kokku u 1 kuu. Teisel aastal on siiani puudunud kokku 2 nädalat. Talle meeldib lasteaias ja pole näha, et lasteaed talle stressi tekitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see sõltub kõige rohkem sinu lapsest ja sinu võimalustest. Üldjuhul soovitatakse lastele teha vabu päevi, ka suurematele. Väsimus ikka kipub pisikuid ligi meelitama. Haiguste puhul loeb ilmselt ka lisaks veel see, et kuidas ûlejäänud rühm oma haigete lastega teeb, toovad aeda või mitte.

Minu suurem laps sai vabu päevi aiast rohkem, talle lihtsalt oli vaja neid. Väsib kergemini ja haigestub kergemini. Väiksem ei vajanud ja pigem tahtis lasteaeda. Aga nüüd on koolieelik, viimases rühmas ja naudib vabu päevi minuga kodus, saan talle neid teha ning teen siis nüüd järgi. Ta läks 1,6 aastaselt ja kohe 5 päeva, väiksesse hoidu küll esialgu.

Uuri õpetajadelt, mis nemad arvavad. Mina soovitan teha selle vaba päeva, kui võimalust on. Saate lapsega kahekesi midagi mõnusat teha või lihtsalt olla:):)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus on tegelikult väga lihtne – väikelapsele tasub pakkuda nii mitu lasteaiavaba päeva nädalas, kui tööelu võimaldab. Kui muud võimalust ei ole, siis käib laps täiskoormusega aias. Ja kui ema on kodune, siis ma ei paneks üldse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, mida rohkem ja pikemad päevad, seda haigem laps.
Ise olen alati lastele vähemalt ühe vaba päeva teinud või 2-3poolikut, et laps saaks puhkust.
Just nüüd kevadel on hästi näha, et lapsed väsinud ja ei taha neid pikkipäevi, need kes saanud vabu päevi, on tihti lasteaias rõõmsamad ja tervemad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab kohe 2-seks. Sõime läjs 1a6k. Üldiselt käib 4p nädalas ja pikad päevad. Kuna mul töö on paindlik, siis ei pea haiguslehte võtma, küll aga tähendab see seda, et vahel on ta 5 päeva lasteaias ja siis vahel 3. Haige on ta nii nagu ka mu vanemad lapsed, kes läksid lasteaeda 3-aastaselt.
Minu soovitus on jälgida last. Minu lapsele meeldib lasteaias ja haiguse ajal kurvastab, et ei saa minna. Samas ise usun, et 5 päeva on palju, aga kui vaja, siis saab hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kohe kolmene laps valib alati pigem kodu kui lasteaia. Talle on 5 päeva silmnähtavalt palju, õnneks enamasti ei pea päris 5 käima. Vähendan maist ka enda koormust, et saaksime rohkem puhkust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kohe kolmene on küll siiani vaba päeva saanud, aga oma mulje järgi ma ütleksin, et peale lapse oleneb väga ka rühmast.

Kui mu suurem laps läks 2,5-aastaselt sõimerühma, siis neil olid sellised haruldased sõimekad, kes olid maru terved. Nimekirjas 14 last, valdav enamik päevi talv läbi oli kohal 10–12 last! Õpetajad olid küll maru tublid ja haldasid asja imeliselt, aga sihuke kari titasid ja see jube lärm pidevalt! Kuidagi nad olid ka lapsed, kes juba selles vanuses koos mängisid, hästi intensiivselt omavahel suhtlesid. Lapsele endale küll hirmsasti meeldis, aga mulle tundusid ja tunduvad ta lasteaiapäevad ikka maru intensiivsed. Õnneks olin tema kaks esimest lasteaia-aastat väiksemaga kodune, nii et üle 3 päeva nädalas last aeda ei viinud.

Noorem laps on nüüd kolmveerand aastat sõimerühmas käinud, mina olen tööl. Jälle on rühmas 14 last, aga pidevalt on korraga kohal 3–5 last! Lähen rühma, täielik rahu ja vaikus, üks nokitseb oma nurgas puslet, teine ehitab Legodest, kolmas mängib vaikselt nukuköögis. Nagu polekski lasteaed, ausalt! 🙂 Nii et kuigi mul noorem käib nüüd 4 päeva nädalas ja pikemad päevad, kui suuremal olid, siis tema lasteaiastressi pärast ma kuigivõrd ei muretse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, anna lapsele nädala keskel puhkepäev. Jää kas ise koju või mees, võib-olla elavad vanavanemad lähedal vms. Ja kui võimalik ei ole, siis tuleb tal nagunii need viis pikka päeva seal olla, sel juhul pole ju midagi arutadagi.

Mõtlesin hiljuti sellele, et minu ema käis täiskohaga tööl ja olin päris väikesest peale pikki päevi lasteaias. Mäletan, et kurb oli kui ema hommikul ära läks, aga see kurbus läks mänguga üle. Seda, et keset päeva teda igatsenud oleksin, ei mäleta. Kui oli vaja arsti juurde minna vms ja ta keset päeva järele tuli, siis sellest küll midagi paremat polnud! Milline rõõm! Õhtul oli kõige hullem viimaste sekka jääda kui kellegagi enam eriti mängida ei olnud ja tuli mure, kas ema üldse tuleb. Kasvasin pikkadest lasteaiapäevadest hoolimata täitsa normaalseks inimeseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine laps käis selles vanuses lasteaias 5p nädalas 8 – 4 ja kõik oli korras. Väike rühm ja toredad kasvatajad.
Kolmas laps on praegu 2,5 ning tema käib 4 päeva. Vahest on üksikud nädalad, kus ta on lasteaias 5 päeva, kuid näen, et tema jaoks on see liig ja jääme ikkagi 4 päeva juurde veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, mida rohkem ja pikemad päevad, seda haigem laps.

Ise olen alati lastele vähemalt ühe vaba päeva teinud või 2-3poolikut, et laps saaks puhkust.

Just nüüd kevadel on hästi näha, et lapsed väsinud ja ei taha neid pikkipäevi, need kes saanud vabu päevi, on tihti lasteaias rõõmsamad ja tervemad.

Minu kogemus: laps läks kõige varem, tuli kõige hiljem. Praktiliselt E-R ja laps üks tervemaid aias. Nii et see suhteline.
Ju siis osadel lapsel niisamagi nõrgem ja vasuvõtlikum immuunsus, lasteaiapäev pole mingi näitaja.
Jälgin last. Nii kui näen, et tatt lippamas või nina kahtlaselt kinni, kohe Sinupret ja Sudafed sprei kodus olemas, alguses õigel ajal hetk ära tabada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Väikelaps 5 p nädalas lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.