Esileht Väikelaps Väikelaps ja inglise keel

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Väikelaps ja inglise keel

Postitas:

Tere
Poiss on 4,5 ja ca 2 a vahib päevas ca 2 tundi kanalit Playhouse Disney (Elioni digikanalite valikus). Iseenesest super kanal, nii õpetlikud, sõbralikud ja arendavad multikad ja saated. Tänaseks on seis aga selline, et poiss kasutab juba inglise keelseid väljendeid. Ja seda eesti R tähte ta enam ei põrista (enne sai hakkama põrinaga) vaid hääldab seda nagu inglased. Ühelt poolt muidugi tore, et mingit laadi keeleoskus aga see R täht mõjub küll halvasti. Mõni arvab, et ei oska R tähte öelda aga tegelikult oskas aga võtab nüüd eeskuju inglise keelsest kõnest. On kellegil veel kogemusi ?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ühte last, kes istus praktiliselt oma esimesed 5 eluaastat AINULT teleka ees (2 h on väga vähe sellega võrreldes) ja vaatas cartoon networki. Tänaseks on ta 10 aastane ja käib erikoolis. Grammatiliselt räägib eesti keeles väga halvasti, muidu terane laps. Ainult selline maailma pilt ja arusaamine on ka natuke teine (pidavatki olema, et kui üldse reaalset suhtlemist ei ole,siis tekibki teine arusaamine maailmast…) Veel 7 aastaselt rääkis vabalt inglise keelt, enam mitte, sest tal on igasuguse inglise keele kuulamine keelatud. Ainult koolis hakkas nüüd ainena õppima.
Lihtsalt räägin kuidas on tolle lapsega, keegi psühholoogidest ei ole muidu kinnitanud, et tal see kõne on halb just väiksena inglise keelsete multikate vaatamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsed vaatavad ka väga palju sati pealt multikaid. Ja eriti just siis, kui on kodus haiged ja lasteaeda ei saa minna. Mul vaatavad päevas kohe kindlasti rohkem, kui 2tundi. Tunnen ka muret ja vahepeal peidan pulte ära. Rääkimist ei ole seganud, r-täht tuli poisil alles suht hiljuti. Poiss saab nüüd 5-aastaseks. Mõningaid asju nimetab inglise keeles, kui ei tea, kuidas on eesti keeles. Näiteks \”kolmnurk\”, \”hüppepall\”. Numbreid tundis inglise keeles varem kui eesti keeles. Tundub, et ta saab peaaegu kõigest aru, mis multikas toimub või mida räägitakse.
Tõsiasi on see, et seda multikate vaatamist peab piirama. 2h on ikka suht lühike aeg. See nüüd küll ei tohiks last mõjutada, aga kes teab. Samas inglise keele selgeks saamise seisukohast on ikka natuke kasulik ka neid multikaid vaadata. Omal ajal sain mina niimoodi soome keele selgeks. Tean tüdrukut, kes vaatas kunagi saksa kanaleid sati pealt ja sai saksa keele väga hästi selgeks. Siiski, enne peaks eesti keele selgeks saama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kahekeelne pere, lapsed räägivad nii eesti keelt kui ka inglise keelt, enamasti inglise keelt, sest on valinud omavaheliseks suhtlus keeleks inglise keele.
Ainult ühel lapsel tuli R täht kuskil 5 aastaselt. Ma selle teleka pärast küll ei muretse, kaks tundi on ikka nii vähe. See eesti perest pärit laste inglise keel nii noortel ei ole ikka kohe üldse see õige, isegi kui käivad siin inglise keele kursutel,see hääldus on juba nii teistmoodi,see on ikkagi nii mänguline. Inglise keelt kõneleva inimesene aimad mis nad ütlevad aga ikka sõnad päris õiged ei ole( vähemalt ma ei ole isiklikult veel ühtegi last kohanud kuigi lapsed käivad inglise keelt õppimas ja vanemad juba väidavad et lapsed räägivad inglise keeles) nii et muretseda ma usun ei ole sul küll vaja. Kui ta sul juba ütles R tähte ennem ja nüüd mitte, siis eks tal on see seal kuskil olemas ja küll ta tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa küll nõustuda väitega, et 4,5-aastasele ei ole palju 2 tundi päevas telekat vaadata. Eriti kui ta on seda 2 viimast aastat teinud. Võõrkeele mõju ma kommenteerida ei oska, aga laps saab liiga palju ühekülgset stimulatsiooni. Kas laps mängib ise? Mõtleb ise mänge välja? Joonistab ja meisterdab? Ma oletan, et tegu on koduse lapsega, sest lasteaialapse puhul tähendaks 2 tundi teleka ees iga päev, et vanematega suhtlemise aega lapsel praktiliselt polegi. Lisaks on see pidev teleka ees passimine väga kahjulik lapse arenevatele silmadele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on kahekeelne pere.[/tsitaat]

Mitte paha pärast aga loodan, et teil on ikka kakskeelne pere :). Kahekeelne = kahepalgeline = silmakirjalik.

Mul lapsed 4a ja 2a, päevas on lubatud 1h vaadata telekat, mina arvan, et isegi seda on veidi palju aga no kui on mingi pikem multikas nt Lotte või Autod, siis saavad ikka lõpuni vaadata, ei pane ju poole lause pealt kinni. 2a ei jaksagi eriti üle 30 min telekat vaadata, suurem siis vaatab. aga olen tähele pannud, et kui laps (nt vanaema pool) on saanud kauem vaadata telerit, siis on ta palju närvilisem ja jonnakam. Mulle tundub, et liigne telerivaatamine tekitab mingi ülestimulatsiooni, mis ei saa ka kasulik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise filoloog ning kakskeelne, seega teemaga pisut enam tegelenud. Ei pea õigeks väikelaste võõrkeeleõpinguid enne, kui oma emakeel korralikult selge on. (See ei puuduta kakskeelset peret.)

Kõige parem, kui lapsel oleks olemas tugev emakeelne alusbaas, millele võib siis hakata ehitama võõraste keelte süsteeme.

Oma lapse panin inglise keele tundidesse möödunud sügisel, viieaastaselt. Enne seda ei lubanud tal üldse võõrkeeltega kokku puutuda; telerist kanaleid ta ei vaadanud ning multikad tulid ainult dvd pealt ja eestikeelsena. Laps hakkas ruttu ja kergelt teist keelt omandama, õpetaja sõnutsi jõudsid mitte kunagi inglise keelt õppinud lapsed paari kuuga järele neile, kellele vanemad imikust peale pingsalt inglise keelt õpetanud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Väikelaps ja inglise keel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.