Esileht Väikelaps Väikelaps ja lennu talumine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Väikelaps ja lennu talumine

Postitas:
Kägu

Kaheaastase lapsega ees esimene lennureis (ei ole puhkus, kui keegi tahab juba ette öelda, et ära parem lenda). Olen ikka kuulnud, et mõnel lähevad lennu ajal (maandudes, tõustes) kõrvad väga valusaks, mõni oksendab jne. Kas seda annab ka kuidagi prognoosida? Et kui autosõitu kannatab probleemideta, on tõenäosus, et ka lend ok?
No pabistan pisut, et äkki on minu laps see, kes kogu lennu röögib…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole väga võimalik ennustada. See sõltub hoopis sellest, kuhu lendad ja kui äss piloot on. Mina lendan oma lapsega mitu korda aastas Tallinna ja Frankfurdi vahet. Tln maandumine on ääretult vastik. Ma ei tea, kas igast suunast tulles, aga vott Saksamaa poolt küll. Maandumine on pikk ja veniv, jõnksudega, mul endal võtab ka vahel kõhus keerama, kuigi ma talun hästi muidu lendamist. Frankfurti maandumine on sujuv, kiire ja supsti valmis. Tln maandudes on mu laps paar suutäit välja oksendanud küll ja me oleme mehega iga kord hüppevalmis, ühel on kott käes ja teine jälgib lapse näoilmeid, mingi rätiku oleme riiete kaitseks kaasa võtnud ka. Nüüd on ta juba 3 ja viimastel kordadel on vedanud ptüi 3x.
Kõrvade lukku minemise eeldused on mu lapsel ka, aga siiani on ta ainult paar korda kõrvu katsunud, röökinud ei ole. Üldiselt on maandumine kehvem kui õhkutõus. Oskan soovitada selliseid asju: vett osta kaasa lennujaama R-kioskist, seal on müügil mingid elevandi pildiga pudelid, neil on selline kork, kust tuleb joomiseks lutsida või nagu imeda. See teeb kõrvad paremini lahti kui tavaline topsist või pudelist lonksamine. Üldiselt aga lapsed ei viitsi niimoodi teadlikult terve aja kogu aeg lürpida, no ta ei taha kogu aeg juua kui janu pole, ainult kõrvade pärast. Seepärast on vanajumal loonud kõigi lastega lendajate õnnistuseks geniaalse leiutise. Selle nimi on KUMMIKOMM. Eriti hästi läheb kaubaks nende laste puhul, kes muidu kodus magusat ei saa jne. Kummikommi peab nätsutama ja lutsutama, suu käib kogu aeg ja kõrvad ei lähegi lukku. Ma ei tea, kuidas teiste lennufirmadega on, aga Lufthansa annab lastele lennukisse tulles nänni. Ükskord mu laps sai pisikese paki kummikomme, tegin temaga diili, et kui lennuk lendama hakkab, teeme lahti ja no parim asi. Nüüd ma ostan ise salaja kaasa neid, lennukis toon lagedale ja oh seda õnne.
Veel on abiks ninaspreid, need mis nohuga kasutatakse. Muidu neid paljud ei kasuta lastel, aga see paar korda ei tee limaskestale midagi. Need löövad nina lahti, õhk käib vabamalt läbi ja ei lähe kõrvad lukku nii kergesti. Kui lapsel kasvõi mingi väike nohupoeg tundub olevat, pane kindlasti enne õhkutõusu.
Muidu minu suurim hirm ja õudusunenägu on, kui peaks kunagi juhtuma nii, et tuleb kõrvavalu ja iiveldus korraga. Siis ei saa süüa-juua ka midagi. Vott siis ma tõesti ei tea, mis saaks.
Muidu veel, ikka võta käsipagasisse 2-3 komplekti varuriideid. Ma olen nüüd veel nii teinud, et on spets lennupusa kaasas. Mu laps tavaliselt magab lennu ajal minu otsas ja läheb higiseks. Enne õhkutõusu vahetan tal niuhti selle selga, pärast üles ärkamist jälle kuivad riided tagasi.
Julgelt lendama!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ütlesin lapsele ei hoia tõustes ja maandudes suu lahti, siis ei lähe kõrvad lukku. Korra jõi ka vett samal ajal, siis ka neelab, ei lähe lukku. EI läinud kõrvad eriti valusaks.

Oksekotid on kohe olemas, korra läks süda veidi pahaks, raskem maandumine oli, aga ei miskit.

Ostsin kõiksugu tegevust Aliexpressi kaudu lapsele lennuks, pisikesi kokkupandavaid asju, kleepsuvihikuid, tegelustegevusi, pisikesi mänguasjakesi, laste ajakiri mõni jne jne, raamat kaasa. Järkjärgult võtsin kotist välja, mitte kohe, ja nii ta ei tajunudki, et mitu tundi möödas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kummikommid või karamellid-imemiskommid-kurgukommid, mida lutsutama peab, natuke vett.
Kui iiveldama hakkab, siis õpeta laps sügavalt hingama, oksekotid on ju igas lennukis valmis. Tavaliselt on meil kaasas raamat, mõni nuputamisvihik, iPadis uus mäng (mida siis saab lennureziimis kasutada). Väiksemale jah uusi mänguasju, värvimisvihik, natuke näksi (banaani, õunalõigud, võileib, isegi kui on lennukis söök, siis mõnikord nad seda ei taha jne).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kummikommid või karamellid-imemiskommid-kurgukommid, mida lutsutama peab, natuke vett.

Kui iiveldama hakkab, siis õpeta laps sügavalt hingama, oksekotid on ju igas lennukis valmis. Tavaliselt on meil kaasas raamat, mõni nuputamisvihik, iPadis uus mäng (mida siis saab lennureziimis kasutada). Väiksemale jah uusi mänguasju, värvimisvihik, natuke näksi (banaani, õunalõigud, võileib, isegi kui on lennukis söök, siis mõnikord nad seda ei taha jne).

Iivelduse vastu pidid piparmündi lutsukad head olema. Validool on selline mahedam variant. Aitab ka iivelduse vastu, kuna sisaldab mentooli.
Ise proovinud ei ole piparmündi karamelle, sest süda mul pahaks ei lähe ja piisab vee joomisest. Kõrvad lähevad vaid lukku ja kurk kuivaks, köhima ajab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühel lennul, kus väiksem laps oli ärkvel, läks maandumine hästi, lasin lutsutada ja neelata ja nätsutada. Aga teisel lennul jäi ta magama ja magas maandumise ajal ja siis äkki ärkas hullu valu peale, ei saanud aru, milles asi, hakkas hullusti röökima, tükk aega rahustasin teda.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Väikelaps Väikelaps ja lennu talumine