Esileht Väikelaps Väikelaps taksos

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Väikelaps taksos

Postitas:

Kas vastab tõele, et väike laps (täpsemalt 4-aastane) ei tohi seaduse järgi taksos ilma turvatoolita sõita?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus võib ju selline olla, aga kui ma olen helistanud, et taksot tellida ja rõhutanud, et turvatooliga takso siis pole kordagi sellist võimalust antud. Mitu korda on öeldud, et kui laps ÜLE 1aasta siis seaduse järgi tohib sõita täiskasvanu süles taksos. Mis minu jaoks mula ja olen sõitmata jätnud . Kuna autot ei oma ja põhiline liikumine bussidega siis pole ostnud ka turvatooli. Aga nüüd mõtlen selle osa uuesti üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uue seaduse järgi EI TOHI sõiduautos last süles hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie hankisime sellisteks puhkudeks turvavöö suunaja(fest), lihtne kasutada ja kaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõitsime (ilma lapseta) hiljuti taksoga ja siis tuli juttu taksojuhiga sellest. Taksojuht ütles, et lastel peab olema turvavarustus ja kui olete lapsega siis taksot tellides tuleb öelda seda ja siis nad saavad kuskilt (kontorist vms) turvatooli võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sõitsime (ilma lapseta) hiljuti taksoga ja siis tuli juttu taksojuhiga sellest. Taksojuht ütles, et lastel peab olema turvavarustus ja kui olete lapsega siis taksot tellides tuleb öelda seda ja siis nad saavad kuskilt (kontorist vms) turvatooli võtta.[/tsitaat]

samas mulle tundub, et see toimib vaid teoorias või äkki kallimate firmade puhul (Tulika, Tallink)? mul oli ka kord vajadus lapsega taksos sõita, tulime traumapunktist, oli vaja linna teise otsa koju sõita ja ei tahtnud mitme transpordiga hakata last loksutama, autot hetkel mul ei olnud ning otsustasin takso võtta. helistasin mitu firmat läbi, esimestes saadeti pikalt, kui spetsiaalselt küsisin turvatooli. lõpuks ühes kohas öeldi, et turvatool olemas, kui auto kohale tuli polnud mingit turvatooli ja juht ei osanud kommenteerida, miks telefonis mulle tooli lubati, samas teda ei hoiatatud, et ma väikelapsega tahan sõita. mul on olemas üks kergem istumisalus lapsele, mida lihtne näppu võtta. tulevikus plaanis seda kasutada. aga seaduse järgi peab taksos laps turvatoolis olema ja see tundub ka loogiline, takso on ju ka auto.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 18:52; 24.01 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sõitsime (ilma lapseta) hiljuti taksoga ja siis tuli juttu taksojuhiga sellest. Taksojuht ütles, et lastel peab olema turvavarustus ja kui olete lapsega siis taksot tellides tuleb öelda seda ja siis nad saavad kuskilt (kontorist vms) turvatooli võtta.[/tsitaat]

samas mulle tundub, et see toimib vaid teoorias või äkki kallimate firmade puhul (Tulika, Tallink)? mul oli ka kord vajadus lapsega taksos sõita, tulime traumapunktist, oli vaja linna teise otsa koju sõita ja ei tahtnud mitme transpordiga hakata last loksutama, autot hetkel mul ei olnud ning otsustasin takso võtta. helistasin mitu firmat läbi, esimestes saadeti pikalt, kui spetsiaalselt küsisin turvatooli. lõpuks ühes kohas öeldi, et turvatool olemas, kui auto kohale tuli polnud mingit turvatooli ja juht ei osanud kommenteerida, miks telefonis mulle tooli lubati, samas teda ei hoiatatud, et ma väikelapsega tahan sõita. mul on olemas üks kergem istumisalus lapsele, mida lihtne näppu võtta. tulevikus plaanis seda kasutada. aga seaduse järgi peab taksos laps turvatoolis olema ja see tundub ka loogiline, takso on ju ka auto.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 18:52; 24.01 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen siia konkreetse info maanteeameti lehelt

Ühegi auto esiistmel ning sõiduauto tagaistmel ei tohi last süles sõidutada. Ainuke sõiduauto tagaistet puudutav erand on alla kolmeaastase lapse sõidutamine takso tagaistmel täiskasvanud sõitja süles tingimusel, et last süles hoidev sõitja on turvavööga nõuetekohaselt kinnitatud ja tema süles on üks laps. Vanemate laste sõidutamisel takso tagaistmel tuleb kasutada vähemalt ühte turvavöö patja ja täiskasvanu turvavööd või selle vöörihma. Täiskasvanu turvavöö vöörihma tuleb kasutada ka vähemalt kolmeaastase lapse sõidutamisel sõiduauto tagaistme keskmisel istekohal, kui kahe lapse turvaistmes sõidutamisel kolmas turvaseade sinna ei mahu. Samas tuleb arvestada, et selline lahendus pakub lapsele väiksemat kaitset kui nõuetekohane turvaseade. Seljaga sõidusuunas ei tohi last sõidutada ühegi auto sellisel istekohal, mis on varustatud rakendusvalmis esiturvapadjaga (airbag).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Takso ju samamoodi auto, millega võivad õnnetused juhtuda. Ja kui laps ilma turvatoolita, siis ma parem ei taha ette kujutagi mis temaga õnnetuses juhtuda võib.
Muidugi lapsel oleks kõige turvalisem turvatoolis. Kui selle olemasolu eest taksofirmad ei hoolitse, tuleb ise seda teha.
Meie kasutame kaasaskantavat turvapatja http://www.lastekaubad.ee/est/tooted/turvatoolid/grupp-iiiii15-36-kg/p/bubblebum-turvaiste-bbum
Käib mõnusalt väikeseks kokku ja hea kaasa võtta.
Seda Fest turvavöö suunajat mina ei julge küll kasutada. Ma eriti ei mõista, kuidas seda üldse eestis müüa lubatakse. See lubatud alates 9kg lapsele. Selline laps ei oska veel korralikult istudagi. Ma mingi aeg uurisin selle Festi kohta täpsemalt ja pani ikka imestama küll (täiesti JOKK toode). Alles hiljuti kuskilt just lugesin, et turvavöö suunajatel see häda, et ei suuna vööd vaaganale (lapse vaagen väga väike ja madalal), vaid vöö asetseb kõhul ning õnnetuse koral saab laps tugevaid kahjustusi kõhule.
Hoolige oma lapse turvalisusest ja ärge sõidutage neid autos ilma korraliku turvavaustuseta. Kui midagi peaks juhtuma, siis ei jõua hiljem ennast ära kiruda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Väikelaps taksos

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.