Esileht Väikelaps Väikelapse hing!

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Väikelapse hing!

Postitas:

Kas Sinul austatud foorumi kasutaja on lapsena kogemusi olnud või paned tähele oma väikelapse käitumise juures asjaolusid, mis võivad viidata tema hinge juuresolekule?

0
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Wtf?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps jookseb, mängib, hingab, sööb, laulab.. Hing on sees. Kui ei oleks, siis ta neid asju ei teeks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps jookseb, mängib, hingab, sööb, laulab.. Hing on sees. Kui ei oleks, siis ta neid asju ei teeks.

Kui neid asju ei tee, siis võib olla küll hing juures. See tähendab, et mitte sees, aga kuskil… juures.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esitan väikese lõigu jutumärkides kui olin 9-nädalane:

“Äkki tekib mõtetes “selginemine” ning alustan emaga kõnelust. Häälitsuste ja häälikute abil, sest ma ei oska veel keeleliselt arusaadavalt väljendada. Seletan, kuidas ta peaks elama, milliseid karisid elu jooksul vältima ehk üldistatult, et ta käituks-toimetaks võimalikult õigesti ning suhtuks oma saatusesse suure tõsiduse ja pühendumisega. Palju sõltub temast, et elulisel teerajal komistamised ei oleks väga valusad.”

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasju tarbitakse kallil reedõhtul?? Loomulikult on väikelapsel ” samuti hing”. See, et ta meile ennast veel nii sügavamõtteliselt arusaadavaks teha ei oska, on tähtsusetu detail.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, vaevarikas oli, aga ma dešifreerisin ära selle esoteerilise üllitise. Ta tahab küsida, et kas keegi on täheldanud oma lapsel sellist käitumist, mis nagu viitaks, et laps ei olegi mitte laps, vaid mingi vana hing lapse kehas. Umbes et beebi tegelikult teab ja tajub kõike nagu täiskasvanu ja räägib ka vanainimese juttu, aga kuna ta keha on alles tite oma, siis ei ole ta füüsilselt võimeline end arusaadavaks tegema. Sina kuuled väääuuuuu ja mõtled, et ta tahab süüa, aga tegelikult tema nt selgitab sulle Jaques Derrida filosoofiat.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahah. Tänan viimast. Küll vanainimest pole märganud 3 lapsega.

Aga teise laosega mäekasin väga varakult (1,5-2k) armukadedat pilku, kui 2aastane mul süles oli ja beebi lamamistoolis. Hiljem, ca 7-8kuuselt – kui võtsin lapsed kummalegi põlvele korraga, üritaski beebi suuremat alati ära lükata ???? Nägin palju vaeva ja nüpd on ta 5a ja ei ole enam armukade – õnneks ka mitte 5kuuse beebi peale ????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Sinul austatud foorumi kasutaja on lapsena kogemusi olnud või paned tähele oma väikelapse käitumise juures asjaolusid, mis võivad viidata tema hinge juuresolekule?

????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teise laosega mäekasin väga varakult (1,5-2k) armukadedat pilku, kui 2aastane mul süles oli ja beebi lamamistoolis. Hiljem, ca 7-8kuuselt – kui võtsin lapsed kummalegi põlvele korraga, üritaski beebi suuremat alati ära lükata ???? Nägin palju vaeva ja nüpd on ta 5a ja ei ole enam armukade – õnneks ka mitte 5kuuse beebi peale ????

Mis sellel antud teemaga pistmist peaks olema? Täiesti tavaline reageering ja konkurents järeltulijate vahel, kes peavad võitlema piiratud ressursi pärast. Hinge või esoteeriaga pole sel mingit pistmist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teema see on!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Hing” või selle puudumine ja sellele tähenduse juurde leiutamine on vaatajal kahe kõrva vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te ei võiks esoteerika, astroloogia ja muu muinasjutulise seletuse asemel lastepsühholoogia raamatuid lugeda, oleks nagu päris teaduse moodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kogemusi. Minu laps oli 1,5 aastane ja äsja rääkima õppinud, kui ta kirjeldas, kuidas ta tapeti. Kodus me ei räägi selliseid jutte ja ei vaata filme, nii et ma ei oska selgitada, kuidas nii väike laps teadis sõnu nagu “revolver” ja “saan”.

Kolmeaastasena ta rääkis ära vanaema talu ajaloo. Näitas, kus varem paiknes elumaja, kus oli saun, ait ja laut  ning kes selles talus enne elasid. Näitas elumaja paiknemiskohal isegi seda, kus asus köök, kus tuba, kus oli voodi ja kus ahi.

Vana taluplaani pealt võis näha, et hoonete asetust laps näitas õigesti ja isegi seda, kus asusid tuba, köök ja välisuks.

Kindlasti on sellel kõigel mingi ratsionaalne ja teaduspõhine seletus, aga ma kahjuks ei ole seda leidnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 2 aastane ja natuke peale. Esitan lõigu jutumärkides:

“…paljudel väikelastel esineb imetabane võime üksteist mõista, olenemata, millist keelt kumbki räägib. Tegemist on tajuliigiga, mis on tulnud kaasa immateriaalsest maailmast ning mõistmine toimub sealhulgas vaimsel tasandil. Telepaatia, mis vanuse lisandudes aegapidi unustusse vajub.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 2 aastane ja natuke peale. Esitan lõigu jutumärkides:

“…paljudel väikelastel esineb imetabane võime üksteist mõista, olenemata, millist keelt kumbki räägib. Tegemist on tajuliigiga, mis on tulnud kaasa immateriaalsest maailmast ning mõistmine toimub sealhulgas vaimsel tasandil. Telepaatia, mis vanuse lisandudes aegapidi unustusse vajub.”

Ma olen 32 a ja saan ka klienditeenindajana pea ükskõik, mis võõrkeelt rääkivast inimesest aru, kuigi me teineteise keelt ei oska. Kui ikka 2 inimeset tahavad käte, keha, näoilmete ja pilkudega teineteisega ühisele keelele jõuda, siis ka jõuame. Ning eestlastest – mu kogemuse põhjal mõned inimesed saavad poolest mõttest õigesti aru, mida sa mõtled/òelda tahad ja teine äärmus inimesi ei saa siis ka aru, kui neile otse välja öelda ja seletada, sest saavad vaid seda aru, mida nemad teavad, mitte mida teine òelda tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 2 aastane ja natuke peale. Esitan lõigu jutumärkides:

“…paljudel väikelastel esineb imetabane võime üksteist mõista, olenemata, millist keelt kumbki räägib. Tegemist on tajuliigiga, mis on tulnud kaasa immateriaalsest maailmast ning mõistmine toimub sealhulgas vaimsel tasandil. Telepaatia, mis vanuse lisandudes aegapidi unustusse vajub.”

Ma olen 32 a ja saan ka klienditeenindajana pea ükskõik, mis võõrkeelt rääkivast inimesest aru, kuigi me teineteise keelt ei oska. Kui ikka 2 inimeset tahavad käte, keha, näoilmete ja pilkudega teineteisega ühisele keelele jõuda, siis ka jõuame. Ning eestlastest – mu kogemuse põhjal mõned inimesed saavad poolest mõttest õigesti aru, mida sa mõtled/òelda tahad ja teine äärmus inimesi ei saa siis ka aru, kui neile otse välja öelda ja seletada, sest saavad vaid seda aru, mida nemad teavad, mitte mida teine òelda tahab.

Klienditeenindaja märkabki väga paljut, sest sa töötad igapäevaselt inimestega, näed nende kehakeelt ja tahtmatult jääb midagi külge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Väikelapse hing!