Esileht Väikelaps Väikelapse hommikusöök

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Väikelapse hommikusöök

Postitas:

Mida annate 1a hommikusöögiks? Küsin sest ehk saan mõne hea idee ja laiendada variante.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 22:12; 22.10 23:52; 04.11 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hommikusöögiks ongi pudru, vahel pannkoogid. Pudrusid on väga erinevaid – kaerahelbed, riis, riisihelbed, tatar, hirsihelbed, manna jne. Putru peale läheb kodune moos, vahel ka tuubipüree.
Hetkel tuleb põhitoite + vahepalasid päeva jooksul kokku ca 6, seega olen jätnud hommikuks ikka pudru, muidu ei jõua ülejäänud päevaks toite välja mõelda 🙂 Meil on ta muidugi korraliku isuga ka, nt üks tuubipüree sobib ainult vahepalaks, põhieineks jääb sellest väheks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lapsed 3 a ja 5,5 a, mõlemad söövad meelsasti hommikuti putru. Umbes 2 korda kuus on vahest pudru asemel pannkoogid,võileib vmt. Muidu ikka erinevad pudrud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööb sama mis meie (1a4k). Umbes 3x nädalas puder moosi ja maapähklivõiga, 2x omlett köögiviljade ja peekoniga, 1x soojad võileivad (kõigi lemmik on tuunikala toorjuustu ning maitserohelisega) ja 1x (iga pühapäev) pannkoogid. Muidugi kui reisime, siis on natuke teine režiim, sest Eestist väljas on pudruga üldiselt kehvad lood. Olen võtnud tuubiputrisid kaasa hoopis snäkiks enne magama minekut.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hommikusöögiks ongi pudru, vahel pannkoogid. Pudrusid on väga erinevaid – kaerahelbed, riis, riisihelbed, tatar, hirsihelbed, manna jne. Putru peale läheb kodune moos, vahel ka tuubipüree.

Hetkel tuleb põhitoite + vahepalasid päeva jooksul kokku ca 6, seega olen jätnud hommikuks ikka pudru, muidu ei jõua ülejäänud päevaks toite välja mõelda ???? Meil on ta muidugi korraliku isuga ka, nt üks tuubipüree sobib ainult vahepalaks, põhieineks jääb sellest väheks.

See sõna on siiski puder.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riisiputru, tatraputru, hirsiputru, kaeraputru, odraputru, maisiputru, hommikusöögihelbeid. Järgmisel nädalal otsast peale. Kehtib tervele perele. 🙂

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 13:16; 14.10 15:25; 05.11 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu vanem laps oli selles vanuses, siis oli mul külmkapi peal nimekiri 14 toiduga – ma mäletan, et lisaks eelmises postituses nimetatutele olid seal veel nisupuder, rukkipuder, makaronisupp, võileivad, pannkoogid… rohkem ei mäleta, ehk oli veel müsli ka eraldi? Aga igatahes, see oli siis põhimõtteliselt nädala menüü väikelapse hommiku- ja õhtusöökideks – täpne päev ja toidukord polnud määratud, iga kord tegin linnukese, et see asi on sel nädalal juba olnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 13:16; 14.10 15:25; 05.11 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nö 1 a esimesed pooles olid veel erinevad pudrud või omlett. Umb 1,5 hakkasime maal ka vlileibu sööma (sest teised nagunii sõid). Harvem pannkoogid, sest ei viitsi hommikuti teha, need meil pigem õhtul. Kui hakkasid hoius käima, tulid ka müsli ja helbed – hoius sõid nagunii putru, aga et päris söömata ei läheks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahel putru ja vahel banaanipannkooke. Neid teen ma ühest munast ja ühest väiksemast banaanist, praen võis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sai laps aastaselt veel rinda. Aga muidugi andsin talle ka muid asjun näiteks:

Avokaadod, millele kergelt piserdatud astelpajuõli, pirni, kurgikange, kamapalle, väikseid lihapalle, mida tegin ise, hautatud kala meeldis talle, eriline lemmik oli hautatud brokoli, lillkapsas. tegin ka mitmeviljahelvestest putru, melon maitses talle, sai ka erinevaid tuubipüreesid, aga neid pigem jalutuskäikude ajal õues. Jogurtit sai, laktoosivaba. ostsin talle ka beebide riisiküpsiseid, mis talle meeldisid. Maasikaid, mustikaid sai suvel. Viinamarju andsin, koorisin ära ja lõikasin pooleks. Arbuus meeldis, banaan. Minipelmeenid, laste omad.

Pirnidega on see nipp, et kui ostad, siis pead laskma enne toatemperatuuril seista mõne päeva, muidu poest ostes on kõva ja puine. Aga kui seisab, siis järelküpseb kenasti parajaks ja pehmeks.

Kuna ma aastasega olin veel kodune, siis meie magasime kaua, hommikusöök toimus tegelikult millalgi keskpäeval alles ja siis tegingi, kuidas juhtub, ei vaadanud seda, et oleks kuidagi klassikalise hommikusöögi moodi a la puder. Muna ma ei saanud lapsele anda, see ajas ta punniliseks, pealegi mulle endale nagunii omlett üldse ei maitse. Kui nädalavahetusel pannkooke sai tehtud, siis andsime aastasele ka.

Üldiselt ma vaatasin selle järgi, et oleks pehme ja paras amps. Pistsin talle taldrikuga ette ja sealt ta ise noppis. Kui puder või jogurt oli, siis muidugi pidi söötma, kui ei tahtnud, et terve köök seda täis oleks.

Nüüd ei söö ta enam midagi, võib vaid und näha sellest, et ta tahaks kala või brokolit. Pudru ja pannkoogid on siiski veel okei, neid ta võiks süüa igal söögikorral (varsti saab 6-aastaseks).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 21:47; 23.10 22:32; 05.11 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed sõidki enamjaolt selles vanuses hommikuks putru. Tegin neile peaaegu igal hommikul erineva pudru.
Vahel purustasin natuke banaani ka pudrule peale või riivisin õuna vms.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa mul saab ka veel rinda aga vahel ongi nii, et no ei tea mida anda sest ega kõike ei sööda ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 22:12; 22.10 23:52; 04.11 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa mul saab ka veel rinda aga vahel ongi nii, et no ei tea mida anda sest ega kõike ei sööda ????

Üldiselt on aastase lapse puhul selline reegel (eriti kui veel rinda ka saab), et anna talle neid asju, mida sa tead, et ta sööb ja kui tahad midagi uut pakkuda, siis ükshaaval.

No et sa ei pakuks talle uue asjana korraga näiteks pirne, mustikaid ja pähklivõid, vaid valid ühe nendest, mida pakkuda. pähkleid ja seeni vist üldse ei soovitatagi enne 3 eluaastat pakkuda. Seened on raskesti seeditavad, pähkel allergeen. Ka paprika ja tomat on sellised, mis võivad näiteks allergiat tekitada. Uutest toitudest anna alati üks korraga, kui läheb punniliseks, siis on teada, et seda edaspidi ei anna. Mu laps läks punniliseks näiteks munavalge ja paprika peale. Nüüd mitu aastat hiljem enam ei lähe.

Ja anna talle neid asju eraldi. Näiteks kui sul on puder, siis ära pane mustikaid pudru sisse, vaid anna eraldi, kõrvale. Las tunnetab, uurib ja maitseb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 21:47; 23.10 22:32; 05.11 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa ma täiesti usun ja võtan nõuks! Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 22:12; 22.10 23:52; 04.11 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuemad uuringud ütlevad, et kui pole just avaldunuid allergiad või peres eelsoodumust, siis on soovitatav allergeene (pähklid jms) pigem varem tutvustada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie lapsed kõike väga tahket söövad?
Minu 1 aastane sööb endiselt väga peeneks püreestatud või purgitoite.
Mitmeid kordi olen andnud ntx küpsise või juustutüki näppu, et ise sööks ja pusiks. Tulemus on see et tuleb okserefleks ja päris okse samuti 🙁
Jube tüütu- tool, riided , keha kõik koos.
Annaks ka omletti, aga kujutan ette kuidas tükk kuskil kurgulaes või kurgus toppama jääb ja kogu maosisu välja tuleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie lapsed kõike väga tahket söövad?

Minu 1 aastane sööb endiselt väga peeneks püreestatud või purgitoite.

Mitmeid kordi olen andnud ntx küpsise või juustutüki näppu, et ise sööks ja pusiks. Tulemus on see et tuleb okserefleks ja päris okse samuti ????

Jube tüütu- tool, riided , keha kõik koos.

Annaks ka omletti, aga kujutan ette kuidas tükk kuskil kurgulaes või kurgus toppama jääb ja kogu maosisu välja tuleb.

Eks söövad nii, et hakkasid harjutama nooremana kui aastaselt – siis, kui see veel oluline polnud, et laps asja ära sööks, lihtsalt maitse ja tekstuuriga harjutamise mõttes.

Mul oli aastane lapse teises äärmuses – näputoidu peal kasvanuna ei võtnud ta mingeid kahtlaseid plögasid (hapukoor, jogurt jne) suu sissegi. Puder pidi ka kindlasti olema kruupidest, mitte jahust või mannast või kiirhelvestest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 13:16; 14.10 15:25; 05.11 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmeid kordi olen andnud ntx küpsise või juustutüki näppu, et ise sööks ja pusiks. Tulemus on see et tuleb okserefleks ja päris okse samuti ????

Proovi kurgiga, aurutatud brokoli näputoiduna või muu sellise “niiskema” asjaga asi käppa saada tal, juust ja küpsis võibki kurku kinni jääda, laps ei oska seda veel süljega piisavalt niiskeks teha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 12:12; 05.11 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hommikusöögiks ongi pudru, vahel pannkoogid. Pudrusid on väga erinevaid – kaerahelbed, riis, riisihelbed, tatar, hirsihelbed, manna jne. Putru peale läheb kodune moos, vahel ka tuubipüree.

Hetkel tuleb põhitoite + vahepalasid päeva jooksul kokku ca 6, seega olen jätnud hommikuks ikka pudru, muidu ei jõua ülejäänud päevaks toite välja mõelda ???? Meil on ta muidugi korraliku isuga ka, nt üks tuubipüree sobib ainult vahepalaks, põhieineks jääb sellest väheks.

Hommikusöögiks on PUDER
PUTRUSID on väga erinevaid
PUDRU peale läheb kodune moos

Joppenpuhh küll…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puder-puderi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 12:12; 05.11 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmeid kordi olen andnud ntx küpsise või juustutüki näppu, et ise sööks ja pusiks. Tulemus on see et tuleb okserefleks ja päris okse samuti ????

Supermarketites müüakse spets beebiküpsiseid, need sulavad kiiremini, mina andsin ikka selliseid beebikaid oma lapsele. Hippi beebiküpsised, riisivahlid mustikaga, väga head, sõin ise ka 😀

Ja kui kurki annad, siis koori ära. Porgandit ära päris toorena anna, auruta või keeda pehmemaks. Õuna võid pakkuda riivitult (toorest porgandit samuti riivituna, kohupiimapasta sisse näiteks, hea magus segu tuleb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 21:47; 23.10 22:32; 05.11 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti erinevad pudrud toormoosi v marjadega. Munatoitudest omlett v munavõi leiva ja maitserohelisega. Hiljuti lisandusid menüüsse ahju kohupiimasepikud, kuhu lisan ka palju punasõstraid, jõhvikaid v pohli enne ahju panekut.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka vahepeal teema, et a la kurki jne ei tahtnud süüa üldse, ajas kurku või siis nt keedetud porgandi tekstuur ajas lausa judinad talle peale ????????võdistas õlgu. Aga mul sai ükshetk kopp ette püreede tegemisest ja läksime kaheks nädalaks reisile, peale seda kui kuu aega tagasi sai aastaseks hakkas paremini sööma tükitoitu. Annan kõike nüüd mida vähegi anda võib, vahel kui viitsin teen püreed aga enam mitte nii tihti kui varem. Palju kergem siiski kui saad anda tavalist toitu näppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teie lapsed kõike väga tahket söövad?

Kuskil 5-kuusena kui hakkas lisatoitu saama siis umber poole sellest sai näputoiduna. Aurutatud või ahjus küpsetatud lillkapsa ja brokoliõisikud, porgandikangid, bataat, õunaviilud, banaan jne. Lutsis ja nätsutas neid. Päris siidsiledat püreed pole kunagi teinud. Seega harjus kohe eri toitude erinevate tekstuuridega. Kurku midagi ei läinud, ise sööma õppis varakult seega minu lapse puhul toimis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Väikelapse hommikusöök