Esileht Väikelaps Väikelapse hügieen

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Väikelapse hügieen

Postitas:

Mul on aastane laps, keda olen siiani vannitanud vaid kord nädalas (näo, käte ja pepu pesu on meil muidugi igapäevane), sest pole vajadust rohkem näinud, kuskil poris püherdamas ei käi 🙂 Kui tihti te oma lapsi pesete? Meil on endiselt beebivann kasutusel, sest kodus vaid dushinurk. Kuna ta alles kõndima õppinud, siis ei ole dushi alla teda veel pannud. Paraku on ka meil talvisel ajal vannituba külm ja kütteta.
Teine küsimus puudutab hambapesu. Kuidas õpetada laps hambaid pesema ja millal hambapastat võiks juba kasutada? Alates esimestest hammastest olen kasutanud nii silikoonist näpuharja, hiljem ka laste hambaharja ja seda seni lihtsalt veega. Vahel võtab ka enda kätte ja lutsutab, ega talle see minu kohustuslikus korras mõnikümmend sekundit “nühkimist” väga ei meeldi, seega oleme vaid hommikuti seda teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii kaua, kuni kannatas laste peput pesta kraani alla (st mahtus, jaksasin tõsta jne) ja na dei osanud dušši nurgas paigal püsida, pesin peput nagunii kranai all ja ka eraldi duššiga last ei pesnud, 2x nädalas käis vannis.

Ei mäleta, mis vanuses hakkasin lapsi duššinurgas pesema. Eks ikka siis, kui juba kõndisid jne Siis jäi vann kord nädalas, kus neil siis tore koos sulistada ning igal õhtul loputasin veega kogu kere üle. Siis oli ka kindel, et kui kuskile kraevahele on toitu sattunud jne, et sai ikka kõik puhtaks.

Mainin ka juurde, et pisemana oli lastel kergelt atoopiline nahk ning siis külmemal aastajal pesime üle kere ainult 2x nädalas, muul ajal ka nabast ülespoole vett ei lasknud. Aga suurem kasvas 3 a välja ja noorem oli juba 2 a välja kasvanud murest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka vannituba kütmata, aga ma panen lapse vannisoleku ajaks ukse peale soojapuhuri. Ka teised teevad talvisel ajal enne duši alla minekut soojapuhuriga enne vannitoa soojaks ja põrandal on lapsel vanniskäimise ajal vannimatt. laps 5-aastane, käib endiselt beebivannis, sest talle meeldib seal mänguasjadega mängida ja solistada. Talveperioodil käib vannis harilikult kaks korda nädalas, suvel sagedamini, sest siis on rohkem palavust ja erinevaid määrdumisi 🙂

Kui sa suudad hambaid pesta vaid kord päevas, siis pigem tee seda ikka õhtul, sest päeva jooksul ta sööb, siis enne und vähemalt on kikud puhtad. Ja hambaid pead sa lapsel siiski ise pesema, veel õige mitu aastat, isegi kui ta ise mingil ajal harjutama hakkab. Võite teha sellise süsteemi, et õhtul pesed sina hambad korralikult puhtaks ja hommikuti ta harjutab ise pesemist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lapsed beebist peale käinud dushinurgas nö. vannis: paneme korgi ette, dushinurga alusele laseme vett ja laps sulistab seal sees. Väiksemana (kui oli veel kraani all pepu pesemine käis) sai üks kord nädalas nii vannitatud.

Suuremana aga käivad iga päev, sest nad mingipärast kardavad dushist vee laskmist, dushiga pesemist.

Hambapesuga pole aga midagi hullu olnud (va. tahtmine tervet tuubitäit hambapastat enda kätte rabada ja ära süüa alguses). Esialgu pesin ainult õhtuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesin oma last niikaua beebivannis, kuni sinna mahtus, pärast seda tavalises suures vannis. Vannis käib siiani 1x ndl, sest tal kipub nahk kuivapoolsem olema ja liigne pesemine teeb halba. Kasutan võimalikult vähe pesuvahendeid, pigem lödistab veega vannis.

Igal õhtul peseme peput, jalgu ja hambaid ning nägu. Hambapesu käis meil igavese tralli saatel väga pikalt, nüüd on ka pidev ving, et “mulle ei meeldi hambaid pesta”. Algul, kui ta tilluke oli, siis ka tegin talle nägusid ja laulsin ja mässasin, et saaks ikka hambad kuidagi pestud. Eks püsivus viis sihile. Lihtsalt peab ja kõik.

Hambapastadest soovitan Oxygenoli. Seal vanused peal. Pastat pannakse ikka suht vähe, pole mõtet tervet harja pastaga kokku mökerdada. Ja hea pehme pisike hambahari peab olema, et lapsel poleks valus igemetel, kui pesta, ja et hambahari ikka tillukeses suus mahuks igale poole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambapesust:
https://minuperspektiiv.com/2019/03/28/vaikelapse-piimahammaste-eest-hoolitsemine/
https://suukool.ee/et/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vannis käib laps sulistamas korra nädalas, duši all loputan teda üle päeva kui just tõesti räpane ei ole. Ja hambaid olen tal pesnud õhtul ja hommikul esimestest piimahammastest saadik. Lapsele see küll ei meeldi aga tuleb ära kannatada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Duši all hakkas käima peaaegu kohe, kui istuma õppis, igal õhtul. Istus oma vannis ja dušist vesi jooksis, keegi täiskasvanu hoidis voolikut. Umbes 2-selt hakkas käima ise dušinurgas istumas, hoidis ise dušši ja õiendas oma mänguasjadega. Varsti hakkab 4 saama, mõni üksik õhtu vist on vahele jäänud dušitamisega. Saunas istub kas kausis või titevannis ja solberdab niisama ringi.
Seebiga on alati pestud pepu, jalad ja käed, suviti tihti ka kogu keha, oleneb, kui paljalt ta õues on ringi lidunud. Saunas teeme põhjalikuma pesu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme kausis või kraanikausis pesnud last, kui hakkasid istuma, hakkasime ka dushi all pesema neid igapäevaselt. Vahel saavad suures kausis/beebivannis mängida. Meil ka vannituba kütteta.
Hambaid hakkasime kohe esimese hamba tulekust pesema beebihambaharjaga, mitte silikonist näpuharjaga. U 1.5-2 aastaselt võtsime kasutusele fluoriidita lastehambapasta (0-2a) ja pesime pastaga kord nädalas, ülejäänud aja veega; alates 3ndast eluaastast kord päevas pastaga, teine hambapesu on veega. Hambaarsti on laps külastanud 1.5a jooksul kolm korda (3a laps), arst on ütelnud, et hambad on ilusti korras ja puhtad ning hetkel ei näe ta vajadust tihedamini pastaga pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 2.5-aastaseni oli range režiim, et vann vaid kord nädalas(pepu- nägu-käed iga päev kraani all), kuna muidu läks atoopiline dermatiit käest ära.
Õnneks vaikselt kasvas välja ja siis käis mingi periood peaaegu iga päev vannis. Just nö aega viitmas. Nahk veel karedapoolsem sügis/talv oli aga punase-laiguliseks õnneks enam ei läinud.
Nüüd on poiss viiene ja vann enam väga huvi ei paku. Kuigi suvel küll rohkem. Ülepäeva käib dušši all. Vanni ikka “sunnin” kord nädalas. Alguses ei saa vedama ja pärast pidama(vannist välja) 😀
Nägu-käe-jalad-pepu iga päev kergelt üle. Meil on see käsidušš ka.
Hambaid pidin vanuses 2-3 vägisi pesema aga nüüdseks on sellega korras ja läheb ilma sundimata ise. Peseme hommikul ja õhtul.
Kolmeselt sai elektrilise hambaharja ja see innustas ja meeldis rohkem.
Hambapasta on fluoriga olnud alates 2-aastasest peale. Ei ela Eestis ja siin väga soositakse seda. Samuti ksülitooli pastille. Neid saab lasteaias.
Kord aastas pannakse hammastele fluorigeeli/lakki vms.
Nüüd viimases kontrollis oli kaks ise peatunud augualget. Senimaani 4a oli kõik ok. Ilmselt ikka peab ise hoolsamini üle pesema. Meil laps ise tahabki, et ma iga päev üle pesen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni koolini 2x nädalas. Oleks ehk trennid olnud, aga ujumise puhul pesi korralikult ujulas.
Puhas vesi, keha paar x kuus neutraalse ph-ga vahend ja juukseid 1-2 x kuus.
Liigne pesemine on moodne haigus, sestap ka palju nahaprobleeme. Nahaarstid on ammu julgustanud, et üldielt piisab puhtast veest, kui just rasket füüsilist tööd ei teha.
Ise ka nahaprobleemidega, sestap eriti ettevaatlik.
Nüüd, kui üks koolilaps, siis puhta veega koolis. 2- 3x nädalas dušš kodus, pesuvahend ja juuksed max 2x nädalas.

Väikelapse vannis sulistamine, isegi natuke mänguajaks või ajatäiteks, suvi ja bassein, on teised teemad. Aga pesta ja nühkida pole palju vaja. Ära lase end häirida, et kogu maailma meelest oled räpakoll, kui end 2x ööpäevas korralikult sisse ei seebita ja kreemita 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a ja 4a. Meil on kord nädalas saun ja mingi korra nädalas käivad tavaliselt veel duši all. Mingit vahendit ei kasuta (va kui just tõesti mustad on). Hambapesu 2x päevas laste hambapastaga (vanemad pesevad). Öeldakse, et kuni koolini tuleb ikka ise vähemalt üle pesta, eks ta õpib vaatluse käigus ja eeskuju järgi ning vähe vanemale saab seletada ka, mida ja kuidas pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss, kohe saab 3a – käib vannis iga päev, on käinud nii alates 1,5a. Tegelikult poleks üle keha ilmselt nii tihti vaja pesta, vast ülepäeviti oleks ok, aga ma lihtsalt ei suuda teda veest eemale hoida. Nahaprobleeme tal ka pole ja kui jätan ta õhtul vannitamata, siis sellest tuleb ülemõistuse draama lihtsalt. Viimati jäi vahele sellepärast vann, et ta oli palavikus ja tõbine ning siis me istusimegi koos vannitoa põrandal ja nutsime, et vanni ei saa 🙂 Seega, tavatingimustes, mis ma tast ikka kiusan…..las sulistab terviseks. Me oleme muidugi sünnist saati käinud ka ujumas, seega kasvabki pisike veeloom mul kodus. Karastub ka!

Hambapesu ainult näpuharjaga algas meil neljandast elukuust, sest siis tulid hambad. ROCS hambapasta võtsime kasutusele pisut enne aastat, sest lapsel oli selleks ajaks väga palju hambaid juba suus. 2. eluaastaks olid kõik hambad suus. Fluoriga hambapastale läksime üle mõned kuud tagasi, sest oskab nüüd välja sülitada. Hambapesu ei ole minu jaoks valikuline küsimus. 2x päevas peseme, sest peab ja mina pesen üle peale seda, kui laps on ise “puhtaks pesnud”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Väikelapse hügieen