Esileht Pereelu ja suhted Väikelapse kõrvalt esimest aastat õpetajana tööle

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Väikelapse kõrvalt esimest aastat õpetajana tööle

Postitas:

Enne lapsega koju jäämist lõpetasin õpetajakoolituse aga tööle asun alles nüüd. Töö hakkab olema täiskohaga, aga mul pole aimugi, et kuidas see olema hakkab, kui 6-7 tundi koolis tunde anda ja siis veel ettevalmistamine ka.
Kas sellise töö kõrvalt on võimalik olla 3-aastase lapse täisväärtuslik ema ja elukaaslane oma mehele?
Millega peaksin kindlasti arvestama? (haiguste ajal lubas mees, et oleme korda-mööda lapsega kodus)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 12:06; 16.08 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööaeg oleneb paljuski tööandjast ja nädalakoormusest (mis ainet õpetad?). Tunde saab ka kodus ettevalmistada, kui tööandja on sellega nõus. Mul oli küll reegel, et mina tööd koju ei vii – valmistasin järgmise päeva tunnid koolis ette. Siis saab koju jõudes ikka perele keskenduda. Tavaliselt olin (praegu olen kodune) koolis kuni kella neljani ja siis läksin lapsele lasteaeda järgi.
Tunde annaks ehk sättida ka nii, et mõni päev on lühem. Oleneb tunniplaanist.
Kui sa tööst ikka rõõmu tunned, siis ei takista küll miski end täisväärtuslikuna tundmast. Mees ja laps saavad ka eneseteostusrõõmust osa. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb ka mis aine õpetaja oled. Lapsega võib vabalt minna nii et 1 nädal haigust, siis 1 nädal lasteaias, siis uus haigus. Raskemad juhud 3-4 nädalat haiguslehte. Olete selleks valmis ? Õpetamisega ju nii et kui sa oled lapsega haiguslehel, siis võivad jääda suured augud lastele. Lapsed ilmselt muidugi rõõmsad kui õpetaja puudub, aga pikemas plaanis õppimises lüngad küll kasuks ei tule. Nii et mõelge läbi ka see, et kas mees on nõus tulema töölt ära ja jääma lapsega koju kui selgub et laps on koguaeg haige ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidke lapsehoidja, kes hoiab last, kui ta haige. Minule see ei sobiks, kui minu lapse õpetaja kogu aeg haigluslehel istuks, kuna ta võsuke haige on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aga koolides on ka vahel tööl niisugused asendusõpetajad, nii et võib-olla on teie hirmutamine üleliigne. Ja kes ütleb, et teemaalgataja laps kindlasti haigeks jääb? Äkki on terve laps?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis on 90 % õpetajatest noored ja haiguslehel on neist olnud mõni üksik ja sedagi korraks ja siis on alati asendusõpetaja tunde andnud ja ära need jäänud ei ole. Kust te võtate seda, et väiksed lapsed alati ja koguaeg haiged on? Nii võib juhtuda, aga enamus lapsed siiski koguaeg haiged ei ole…. Mul on omal kolm last ja tööle olen tagasi läinud kõigi laste puhul, siis kui nad on kahe aastased. Haiguslehel olen lastega 12 aasta jooksul olnud 2 korda ja ülejäänud hetkelised nohud või ühepäevase palavikud oleme saanud hakkama, kas vanaemade/vanaisade või vajadusel hoidjaga.

Kui laps on juba 3-ne, siis on ju täiesti loomulik tööle minna ja kindlasti on võimalik õpetaja ameti kõrvalt täisväärtuslik ema ja elukaaslane olla. Me kõik (ok, enamus) saame sellega ju vägagi hästi hakkama, miks sa arvad, et sina ei saa? :))))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Leidke lapsehoidja, kes hoiab last, kui ta haige. Minule see ei sobiks, kui minu lapse õpetaja kogu aeg haigluslehel istuks, kuna ta võsuke haige on.[/tsitaat]

Sinule ei sobi? Aga õpetajale sobib lapsehoidjale suuremat palka maksta, kui ise saab?
Aga nüüd asjalikult ka: suurem osa lapsi siiski on paar esimest aastat pidevalt haiged. Mu kaksikud läksid aeda kolmeselt, kolmandal veerandil olid 3 päeva mõlemad lasteaias. Kui vähegi võimalik, võta esimesel aastal vähem koormust. Kas mehe ja sugulaste tööaeg on 8-16? Mu abikaasa õnneks saab tööaega nihutada. Ma andsin hommikul tunnid ära, siis lõunast jooksis mees tööle ja oli ööni. Mõlemad vanaemad olid ka rakendatud.
Meil on suur kool ja ma sain anda asendustunde, kui lapsed olid terved, seega niimoodi lisa teenida. Haigusleht pole ju kellelegi kasulik – ei koolile, õpilastele ega sulle endale. Haigusraha on ju esimsel aastal peale LHP-d miinimum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 15:32; 16.08 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et nii, et üldse ise ei pea kodus haige lapsega olema, ei ole ka päris võimalik, kui ta pidevalt hakkab haige olema, aga eks näis kuidas on.
Töötunde hakkab olema 32 tundi nädalas- niiet ikka päris korralik koormus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 12:06; 16.08 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Leidke lapsehoidja, kes hoiab last, kui ta haige. Minule see ei sobiks, kui minu lapse õpetaja kogu aeg haigluslehel istuks, kuna ta võsuke haige on.[/tsitaat]

Mis suhtumine?! Õpetajal on samasugune õigus olla haiguslehel kui kellelgi teisel. Ikka oma lapsed on kõige tähtsamad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma arvan, et nii, et üldse ise ei pea kodus haige lapsega olema, ei ole ka päris võimalik, kui ta pidevalt hakkab haige olema, aga eks näis kuidas on.
Töötunde hakkab olema 32 tundi nädalas- niiet ikka päris korralik koormus.[/tsitaat]

Antavaid tunde? Millises koolis on selline normkoormus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 15:32; 16.08 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, kui inimene midagi väga tahab, siis alati leidub võimalus. Ka siis, kui laps haige või tööd palju. Õpetajatöö on selline, mida peabki väga tahtma, sest muidu on masendus kerge tulema. Palju sõltub ka ainest – näiteks kehaline kasvatus ja emakeel on ikka hoopis erineva töökoormusega alad. Mina algaja emakeeleõpetajana käisin koolis praktikal ja kaks kuud olid tööpäevad ikka 18 tundi pikad. Algajana ju ei osanud alguses veel nii hästi iga teemat, pidi kõik ise eelnevalt detailselt selgeks õppima. Lisaks koostama kavad, kuidas sama asi õpilastele selgeks teha ning siis tundi läbi viies ka distsipliiniprobleeme lahendama. Edasi kodus jälle hakkama tunde ja ülesandeid ette valmistama ning töid parandama. Oli ikka paras hullumaja 🙂 Õnneks lapsi veel polnud, kuid neile poleks küll aega jäänud. Samas ma arvan, et kui see oleks mu kutsumus olnud, siis oleksin igal juhul hakkama saanud, sest ajapikku läheb ju paremaks – umbes kolmandal aastal oled juba piisavalt kompetentne, nii et palju asju teed jooksvalt ära, töökavad ja materjalid ka olemas ning ei pea iga pisiasja ette valmistama. Ja muidugi on ka inimeste ettevalmistustase erinev – ma ise küll iga grammatikareeglit peast ei tea ja kindlasti alati õigesti kirjutada ei oska, mistõttu läheb suur osa auru selle peale, et endale asi selgeks teha. Õnneks aga leidsingi praktika käigus, et õpetajatöö pole ikka minu jaoks. Siiski imeteln oma kursakaaslasi, kes on lausa uhkuseks oma ametile ja üldse ei kurda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Leidke lapsehoidja, kes hoiab last, kui ta haige. Minule see ei sobiks, kui minu lapse õpetaja kogu aeg haigluslehel istuks, kuna ta võsuke haige on.[/tsitaat]
Sinul on \”laps\” ja õpetajal on \”võsuke\”, miks selline varjund õpetaja lapse kohta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Väikelapse kõrvalt esimest aastat õpetajana tööle

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.