Esileht Väikelaps Väikelapse sooidentiteet

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Väikelapse sooidentiteet

Postitas:

Lugesin eile artiklit, kus UK’s elaval perel on kolm bioloogilist last, kellest noorem olevat 7-aastaselt soovinud olla hoopis tüdruk. Vanemad algatasidki lisaks poisi riietamisele tüdruku riietesse ka juriidiliselt soovahetuse protsessi, taotledes koheselt lapsele uut passi uue identiteediga.
Paar adopteeris lisaks oma bioloogilistele lastele imikueas poisslapse, kes olevat 3-aastasena samuti soovinud olla tüdruk ning vanemad hakkasid tedagi tüdruku riietesse riietama. Neil oli mingil ajaperioodil veel üks adopteeritud laps, kellel olevat samuti sooidentiteediga küsimusi olnud. Kohalikud sotsiaaltöötajad olevat olnud mures, kas vanemad mitte tahtlikult lapsi ei mõjuta sooidentiteedi osas. Asi jõudis ka kõrgema kohtuastmeni, kus kohtunik leidis, et vanemad hoolitsevad väga enda laste eest ja pole põhjust muretseda, case closed. Samas vanemad olevat kategooriliselt vastu sellele, kui tulevikus peaks üks lastest soovima enda sünnijärgset sugu tagasi, ehk uuesti ümber muuta. Nende 7-aastaselt sugu vahetanud laps olevat nüüd 13-aastane ja koolis ühele õpetajale tunnistanud, et tal pole mingit mõtet enam üldse elada.
Artiklit saab lugeda siit: https://www.sunnewsonline.com/incredible-3-year-old-uk-boy-changes-gender-becomes-girl/

Ise arvan, et täiskasvanud on hulluks läinud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline jama peaks keelatud olema, aga tänapäeva maailm on mõne koha pealt hullumaja. Ma oma vana aja mõtlemisega kujutan ette, et võiks ikka oodata vähemalt põhikooli lõpuni, enne kui sugu vahetama tormata. Ei saa valimistel osaleda- ei saa sugu vahetada- võiks olla põhimõte. Ma ei ole muidugi kunagi tundnud vales kehas elamise piinu, aga laps võiks saada olla laps. Lapse meel on muutlik ja mõjutatav, ta ei oska veel kõiki tagajärgi ette näha. Samuti on arusaamatu, miks nendest progressiivsetest vanematest siis äkki tagurlased said, kui enne olid lapse soomuutusega nõus, miks siis enam pole. Pealegi sugu on ikka rohkem kui täht ja number passis ja riietus, suguelund ja kromosooom määrab soo mu arust, need on looduslikud eripärad, mis tõeliselt üht sugu teisest eristavad. Kui keegi tunneb, et ta vajab tõesti püsivalt teistsugust suguelundit, kui loodus on talle andnud, alles siis saab üldse rääkida sellest, et inimene tahab olla teisest soost. Kui tahad meessoost isikuna lihtsalt kleiti ja juukseklambreid kanda, nukkudega mängida, siis see pole veel mingi põhjus sugu vahetada ju.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Child abuse kõrgemal tasemel mu meelest. Mul on kaks poega ja nad on mõlemad tahtnud 3-4aastaselt kleite selga proovida ja neid kodus kandnud, keerutanud ja itsitanud. Enam ammu ei paku see neile pinget ja mõlemad on kogu aeg teadnud, et on ikka poisid. Väga silmakirjalik, et ema ainult 1x sugu muuta laseb. Laps võiks ju ikka iga hommik otsustada, mis soost ta olla tahab. Kui ema annab nii väikeste laste kapriisile järgi, siis miks mitte suuremate omale?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahtsin ka poiss olla, kuna mul on oli 2 venda ja majas ainult poisid. Käisingi vendade riietega, sünnipäevaks tahtsin autosid jne. Esimene sõbranna tuli alles koolis. Vanemad lasid mul omasoodu toimetada, kleidi panin selga vaid pidulikel puhkudel. Koolis sain poistega alati paremini läbi, aga kuskil 14-15 hakkasin muutuma tütarlapselikumaks ja tegelikult oli pikk periood, kus käisin väga naiselikult, hoolitsetult ringi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

The Sun pole just kvaliteetajakirjandus… seal kõrval on “Tourists find alligator in pool” jne

Minu meelest tekitavad täiskasvanud lastele probleeme kogu eluks juurde.
Mul on kodus neljane, kes on juba mitu aastat parema meelega poiss, kõik vanema venna pluusid röövib endale, vanema õe kleidid võin ma ise kanda. Isegi sokid peavad “poiste omad!” olema, lemmikvärv oli tumesinine jne. Üleüldse on poisid ja nendega kaasaskäiv palju ägedam.
Nüüd on äkitselt talle taas kleidid meeldima hakanud. Nii ta iga hommik otsustabki, kas ta tahab täna poiste riideid või tüdrukute omi (sh ka sokid! ei sa ju käia autode sokkide ja kleidiga, see ei kõlba, seda saab isegi pooleviiene aru!) 😀 Ja vanem õde on ülepäeva haldjas ja suurem vend hobune, täiesti tõsimeelselt ja terve päeva!
Mis ma oleksin pidanud KOLMEAASTASE juttu eluksajaks siduvaks pidama ja temale uue poisidentiteedi tegema või??? Õnneks pole see muidugi Eestis võimalik. Ja õnneks ei ole me siin nii ogarad.Saab täisealiseks ja otsustab ise! Ma arvan, et selleks ajaks ei mäletagi ta oma kolmeaastase poisimänge. Aga võibolla UK kohtus oleksin mina halb lapsevanem, kes sildistab ja piirab oma lapse identiteeti, kui kolmesele mainin aeg-ajalt, et ta on ikka tüdruk…

Kusagil pole öeldud, aga ega nad ometi lapsi lõikama ei hakanud?!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav on see, et minu meelest 3 aastaselt ongi lastel tihti periood kus nad tetavad, et nad on vastas soost – see on minumeelest pigem seotud sellega, et alles sellises vanuses hakkavad nad aru saama midagigi sugudest ja siis katsetavad erinevaid sõnu ja piire jms.
Mina ise olen selline poislikum tüdruk sellegipoolest mulle meeldib naine olla ja ennast üles lüüa.

Mu üks tüdrukutest on sünnipäraselt selline väga tüdrukulik, roosa ja printsessilik ja täiesti tütarlaps.
Teine väiksem tüdruk on aga täielik kaak – kes ükspäev taha roosat kanda ja printsessi mängida teinepäev tetab, et tema on metsamees ja ma pean talle traksipüksid jalga panema ja sinise särgi selga. Seejuures kui talle hakkasime nö. sugusi tutvustama siis ta pikalt käis ringi jutuga, et tema on poiss. Samas ta on ka kass 😀 ja seda juba viimased poolaastat vb peaks hoopis kassiks ta riietama ja viimasel ajal on tulnud juurde ka see, et ta on lendav hobune…., nali naljaks tegelikult miumeelest tegu lihtsalt elava kujutlusvõimega lapsega.

Minu meelest 3 aastane ei saa küll veel mingit sooidentideeti kriisi omada kuidas??? Keegi peab teda mõjutama sest tema ei tea ise veel sugudest ööd ega mütsi ja vavalt ta ennast ka identifitseerida oskab. Küll aga kui ta teatab vahest et ta on poiss ja vanemad nt. terve aasta seda juttu kaasa räägivad siis ta jääbki uskuma, et ta on poiss sest sellises vanuses lapsed usuvad kõike mida nende vanemad rääivad…

Soovahetusel ja identiteedi määramisel peaks olema ikkagi mingi vanuse piir 10 + mitte väiksemad sest et laste kujutlusvõime on piiritu ja laste mõjutatavus on suur mida väiksem laps on. See selline hell teema aga see peak ikkagi häirekellad lööma panema kui ühes peres on mitu nö. valesoolist last.

Kusjuures olen sattunud lugema ka mingit artiklit kus lapseeas sugu muutnud inimesed teismeeas siiski avastavad et nad on ikka need kellena sündisid ja langevad samuti depresiooni jne…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tahtis kolmeselt Spidermaniks saada….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Väikelapse sooidentiteet

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.