Esileht Ilu ja tervis Väikelapsel kõht lahti ja kakas tumepunast verd

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Väikelapsel kõht lahti ja kakas tumepunast verd

Postitas:

Ehk siis polnud tegemist nn hemorroidide verega, vaid kuskilt seestpoolt. 2 ööpäeva kakas sellist pool vedelat-pool verd. Oksendanud ei ole. Nõrk palavik oli nädala jagu.
Proovid laboratooriumisse viidud, mingit bakterit välja ei kasvanud.
Arvati, et oli nii äge kõhuviirus, et mingi sooleveresoon läks katki. Teised pereliikmed terved. Sellele eelnevalt kellegi võõraga kontakte pole olnud. Seega – kust see viirus? Oleme kodus, kuid jälgimisel.
Siiski muretsen, sest selle 2 päeva vaatepilt oli üsna hirmutav. Ei tahaks enam kogeda. Usun, et tumepunase vere kakamine ei ole õige.
Ainus, mida ise oskan kahtlustada, on toores maapiim, mida laps tahab meeletutes kogustes. Äkki piimas midagi, mis lapse kõhule ei sobi?

Kas keegi veel sarnase probleemiga kokku puutunud, ja mis oli selle vere põhjuseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:48; 24.01 14:15; 24.01 14:29; 24.01 17:41; 24.01 22:45; 25.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vereproovi pole tehtud, põletikunäidu kontrollimiseks, et välistada midagi sellist?

http://www.inimene.ee/?disease=j&sisu=disease&did=270

Soole sopistus.

Endal suguvõsas vanainimesega just see asi, vaevles 2 nädalat, enne kui aru saadi, milles mure. Nüüd on haiglas. Algas sellest, et tekkisid gaasid, siis läks ka kõht lahti (verd temal õnneks ei olnud, aga võib esineda), palavik. Veres olid põletikunäitajad üle 100.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 13:03; 24.01 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi punast söönud pole. Kakaproovis olid põletikunäitajad olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:48; 24.01 14:15; 24.01 14:29; 24.01 17:41; 24.01 22:45; 25.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakaproov kakaprooviks, vereproovi tuleb vaadata. See ei ole üks ja sama:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 13:03; 24.01 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vereproov oli aga korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:48; 24.01 14:15; 24.01 14:29; 24.01 17:41; 24.01 22:45; 25.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi alla ei neeland mis õis soolt vigastada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu tegelikult. Algas suure kõhulahtisuse ja palavikuga, ca 3-4 p oli kõhulahtisus, siis ilmnes veri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:48; 24.01 14:15; 24.01 14:29; 24.01 17:41; 24.01 22:45; 25.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakorralises ammu käidud ja juba ka vastava ala spetsialisti juures, st sooltearsti juures. See veritsus oli kaks nädalat tagasi. Lihtsalt jäi painama, kuna meditsiinilist seletust sellele ei leitud. Laiutati nõutult käsi, et sellised vered võivad tulla minimaalselt 12-aastaselt ja on rohkem vanemaealistel. Mind see vastus eriti targemaks ei teinud, minu laps ei ole 12, vaid kolmene. Tahtsin teada, kas kellegil siinolijaist või tema lapsel on olnud verise kakaga kogemust ja rõhutan, just tumedama verega, mitte selle erepunase hemorroididest tingitud verega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:48; 24.01 14:15; 24.01 14:29; 24.01 17:41; 24.01 22:45; 25.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas see teadmine sind aitab, aga mul oli u 10-a. lapsena sama probleem: kõhulahtisus, palavik ja siis tume limane veri. Viibisin haiglas pikkadel ja tülikatel uuringutel ja lõpuks ei leitudki midagi. Kui lapsel on praegu parem, siis tasub lihtsalt jälgida ja mitte liialt muretseda. MInu tervist see hiljem kuidagi ei mõjutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei tulnud ühtegi nn tuntud bakterit sealt välja, ei salmonellat, rotat ega muud sellist. Mitu päeva kasvatati, kuid öeldi samas, et teatud juhtudel tulebki vastus valenegatiivne. kaka ise oli kohutava välimusega. Arst ütles ka, et ärge muretsege, kui lapsel juba parem. Aga kuidas ma siis ei muretse, lähisugulasel sarnane probleem, jämesool eriti hullus seisus, ilmselt tuleb op ja kotike kõhule. Mu laps on ju nii pisike ja juba sellised probleemid. Last muidugi pole nii põhjalikult uuritud kui seda sugulast, kes opile saadetakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:48; 24.01 14:15; 24.01 14:29; 24.01 17:41; 24.01 22:45; 25.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uskumatu, et Sa pole erakorralisse sõitnud, selle asemel istud perekooli :(. Marss arstile! See on ju Sinu laps![/tsitaat]

Ema tegi vereproovi kodus ise või? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sain aru, et sinu probleem on lahenenud, ainult jäi painama, et diagnoosi ei pandud.

Mul on kogemus verise kakaga nii minul kui õelapsel. Õelapsel oli vaid 1 päev ja ei hakatud uurimagi, sest läks ise korda.
Meil oli pikaajalise kõhulahtisuse ja soolepõletikuga seoses.
Sel ajal sain aru, et hästi oluline on milline see veri välja näeb ja kuipalju korraga jne. Selle järgi siis pannakse diagnoosi hüpotees mida edasi uuritakse.

Ahjaa, minu teisel tütrel oli ka korra veri kakas aga siis avastasin sealt ka pähklikoored :S
Nii et variante on palju.
Peaasi, et laps terveks sai 🙂
Väheusutav, et maapiimast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel avastati nii Crohni tõbi (krooniline sooltepõletik) – aga tal oli kõht lahti pikemat aega ja ka veri kuude kaupa. teil paistab olevat ikkagi mingi äge lühiaegne viirus ja loodan et laps juba terveneb jõudsalt. proovi värsket piima mingi aeg vältida ja selle asemel hapendatud piimatooteid pakkuda, eriti kus on lisatud baktereid – need aitavad soolestikul kiiremini paraneda, mis iganes seal ka toimus vahepeal. Jõudu ja tervist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Väikelapsel kõht lahti ja kakas tumepunast verd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.