Esileht Väikelaps väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?

Postitas:
Kägu

Kes töötavad perega kodukontorist (ja päriselt töötavad 6-8h päevi ja kellast kellani), rääkige, millised on teie päevad lasteaiaealiste laste, pere, kodutööde ja töö-töö-ga.

Viimati käisin tööl enne koroonat, nüüd läheb laps sõime ja mina pean hakkama tööle kodukontorist. Mees töötab ka kodukontorist.  Tugigrupist igapäevast abi pole tulemas.

Praegu ma ausalt päev läbi koristan ja teen süüa, õhtud on vaba aeg.  Saame käia trennis korda mööda, koos külas, võtta külalisi vastu, lugeda jne. Saan aru, et sellest õhtusest ajast peab loobuma aga ka sellest tundub väheks jäävat. Kui kõik söögikorrad kodus süüa, kulub toitu palju. Teen kõik nullist, aedviljadest, see on ajakulukas aga maitsev ja tervislik. Peres on karvane koer, juba enne last oli vaja igapäevaselt põrandaid imeda ja ülepäeviti pesta, väike laps ja päev läbi kodus olemine on suurendanud vajadust – imen mitu korda päevas ja pesen iga päev. Lisaks pesu masinasse, kuivama, õigetesse tubadesse kokku lappida. Ostukorvi kokkupanek, nädalamenüü, koeraga trenn ja jooksuring.

Olen proovinud teha nädalavahetustel mitu korda süüa ja suuri koguseid – laupäeval ja pühapäeval 2x päevas  10l potiga (panen poole kohe sügavkülma) ja kolmapäeva õhtuks on jälle kõik otsas. Ette koristada ei saa. Trennist loobumine võtab eluisu ära. Hakata toiduks rohkem riisi ja makarone tegema? Neid ei pea pesema, koorima ja tükeldama, aga toidust rõõm jälle väheneb. Mees hakkab last aeda viima-tooma, see võtab vähemalt tunni päevas, õhtune koristus on ka tema peal sel ajal kui mina last magama panen (ennetamaks ludri mees kommentaare).

Hakkan hindama kontoris käimise mugavust, seal keegi teine koristas ja tegi süüa. Õhtul kodus toitu ei kulunud eriti ja kodus olev segadus segas ka vähem kui vähem aega kodus olla.

+6
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga suhtu nii, et töötad kontoris.

Hommikul viid lapse aeda, õhtul läheb keegi järgi. Siis teed õhtusõõgi,nagu enamus emasid Eesstis. Lõunaks sööd eelmise  päeva  sööke või käid 30 mintsa jooksul kuskil kohvikus, nagu kontori inimene. Kes kurat su elamise sassi ajabkui te teete tööd ja laps on hoius???

+43
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui sa  kontoris töötaks, siis koer karvu  ei ajaks?

Kontoris  on toit tasuta???

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt seda ma küsingi.

Kuidas ülejäänud kodukontoris töötavad Eesti väikelaste emad teevad. Palun rääkige millised on teie päevad.

Kontoris oli lihtne. Seal käib keegi teine päeva lõpus puhastamas ja saab kaks sooja toidukorda. Kui kontoris juua kohvi, süüa hommikust, lõunat ja õhtuoodet pole kodus üldse vaja kööki mustaks teha rohkem kui nädalavahetusel. Kui on koer kontoris kaasas, puhastab see keegi teine ka minu koerakarvad ära.

Ja vähemalt kaks aastat tagasi oli kontoris toit odav. Kordades odavam kui wolt ja bolt. Kodus pole ka toit tasuta + ajakulu.

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõustun, kodust töötades on palju miinuseid ja vähe plusse.

Teen kodust 8-17 päevi. Lapse viin hommikul aeda 7.30ks, selleks läheme välja kell 7. 17.30jõuan talle järgi. Ja peale seda oleme kas liiklusummikus, koju jõuame peale 18. Või oleme natuke naega koos mänguväljakul või ostukeskuses kuni liiklus leeveneb. Kui töötasin kontoris, olid lapse päevad palju lühemad. Autos arutame maailma asju, sööme tükeldatud puuvilja ja aedvilja, kuulame muusikat. See ongi meie kvaliteetaeg.

Nädalavahetusel meal preppin nagu sinagi. Proovin selle toiduga reedeni hakkama saada. Mõni päev teen õhtuks kalapulki ja pelmeene, nii kestab päris toit kauem. Tasub teha ka magustoit ette valmis. Mina teen tavaliselt müslipulkasid ja banaanikeeksi. Siis ei lähe mees supipoti kallale näksima vaid sööb midagi muud ka vahepeal. Meil ongi mees põhiline toiduhävitaja, kui teda pole, saab palju kauem hakkama toiduga.

Koera mul pole, aga koristan hommikul sellel ajal kui laps sööb ja ennast valmis paneb ja õhtul sel ajal kui mees last vannitab. Hommikuti pesu kuivama, eelmine kokku, õhtul põrandad. Kööki koristab mees. Mänguasju paneb laps ise kokku.

 

Kes pole pikemalt kodust töötanud ei tea, kuidas see kodudünaamikat muudab, las nad kiunuvad.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna andeks, aga sul on vist liiga hea elu olnud. Kuidas saab nii lihtsatest asjadest endale probleemi teha? Ole õnnelik, et saad kodukontoris olla kui sõimelaps haigeks jääb. Loodetavasti saad talle ka vabu päevi teha ja ei unusta teda lasteaeda kui kodukontoris süüa teed ja aina koristad. Anna andeks, et kibestunud olen, kuid kõik emad valmistavad toitu pea igapäevaselt, käivad tööl, kasvatavad lapsi, õpetavad lapsi, koristavad jne jne. Paljudel on neid lapsi mitu. Õpi oma aega planeerima, enda võimalustest ja vajadustest lähtuvalt. Kasvata paksem nahk ja võta elu vabamalt. Koristamine ja trenn ei tohiks olla elus prioriteedid nr 1 ja 2. Ja juurviljatoitude tegemine võib võtta sama kaua aega kui makaroni või riisiroog.

+30
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik, et sõimelapse aeda viimiseks kulub tund. Sõidate teise linna last viima või? Miks kodulähedasse ei pane? Mul on kahju su lapsest, kes nii väiksena nii pikki päevi peab tegema.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõimelaps on haige ei tule kodus töötamisest kindlasti midagi välja. Kas peaks tema ka business casual riietesse panema ja konverentskõnesse võtma või kliendikõnedesse sisse laskma kõrval nutvat last. See ei käi nii.

Ütleme et võtate kodulaenu ja laenuhalduri kõnest kostab kuidas telekast tulevad multikas ja laps karjub. Mis mulje see jätaks. Või kui jõuate oma koduostus notaritehinguni ja notar teile lepingu selgitamise asemel samal ajal nosibooga lapse nina puhastab, köhasiirupit annab ja pai teeb.

Või kui teil on rahvusvahelise kliendiga videokõne pikaajalise tellimise osas ja samal ajal on kleepuvate juustega, tuuker ninast rippumas, viril väikelaps terve aja pildis ja helis.

Kodukontor on nagu siin üks ütles nagu kontor ainult et kodus. See ei anna aega ega vabadust samal ajal lapsega tegeleda.

 

Võta koristaja kui rahakott kannatab. Saab küll ette koristada kui teha seda põhjalikult ja profivahenditega. Või anna järele puhtusevajaduses, paari aasta pärast on laps suurem ja hakkab ise abiks olema.

Tallinnas on kohti mis teevad sööklatoitu ja toovad suures koguses koju. Googelda, ei taha ühelegi kindlale reklaami teha.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on sõimes, oleks tabavam pealkiri koer+kodukontor+…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jääb arusaamatuks, miks sa siis ei lähe päris kontorisse, kui seal parem on. Kui laps sõime läheb, miks sa siis pead ilmtingimata kodust töötama?

Ja sorry, aga iga päev mitu korda päevas tolmu imeda… Mitte eluilmaski oleks ma nõus lemmiklooma nimel oma elukorraldust nii jaburaks muutma. Kodus peab mõnus olema, mitte inimene ei pea olema kodu ori.

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna andeks, aga sul on vist liiga hea elu olnud. Kuidas saab nii lihtsatest asjadest endale probleemi teha? Ole õnnelik, et saad kodukontoris olla kui sõimelaps haigeks jääb. Loodetavasti saad talle ka vabu päevi teha ja ei unusta teda lasteaeda kui kodukontoris süüa teed ja aina koristad. Anna andeks, et kibestunud olen, kuid kõik emad valmistavad toitu pea igapäevaselt, käivad tööl, kasvatavad lapsi, õpetavad lapsi, koristavad jne jne. Paljudel on neid lapsi mitu. Õpi oma aega planeerima, enda võimalustest ja vajadustest lähtuvalt. Kasvata paksem nahk ja võta elu vabamalt. Koristamine ja trenn ei tohiks olla elus prioriteedid nr 1 ja 2. Ja juurviljatoitude tegemine võib võtta sama kaua aega kui makaroni või riisiroog.

Ja mis seal siis on, kui kellelgi hea elu on ning ei soovi standardit alla lasta. Kadedus?

Väline abi on väikelasteeas täiesti tavaline ja normaalne. Koristaja, hoidja kes sõimest õhtul koju toob, ämm kes nädalavahetusel käib abis hoidmas ja kodutöödega järje peale aitab, tean inimest kellel käib 3x nädalat toidutegija. See on tavalisem kui Sa arvad. Sa ise ei suuda kõike, ära tee ennast katki.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ei korista ja ei tee süüa.Vaatad ja ignoreerid. On küll hull jah, näha segamini maja, max 5-10 minti hommikul tõmbad ja kõik. Tähtsam on saada töö tehtud ja mul on prioriteet ka saada trenn tehtud. Mul küll lapsed suuremad, 13a-ne teeb ise endale pasta/salati/wrapi ja 8a saab liiga tihti pelmeene ja friikaid aga mis teha. Juba see, et poest on vajalikud asjad kappi toodud on minu meelest piisav pingutus.  Hoian külmkapi alati värsket kraami ja puuvilja täis.

Ja kui on vaba aeg, siis lähme lastega rattaga sõitma või jalutama või mängime kaarte aga koristaminen on viimane. Ma muidgi külas käies näen kuidas rikkamatel ja edukamatel, ilmselt veel rohkem tööd tegevatel inimestel, on kodud korras, köögi tasapind läigib, vannituba särab…no mul mitte. Lihtsalt, ma ei jõua ja nii on.

No andke andeks või laske maha aga ei suuda olla ideaalne. Teismelise pärast on suurem mure, tal on veidi kaaluprobleem, noorem võib vabalt rämpsu peal ka elada.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee omale elu lihtsaks, kodu lagedaks ja masinad appi.

Robottolmuimeja. Taimeriga slowcooker. Pesukuivati. Pesumasin – kuivati koos oleks veel parem, poeks vaja ümber tõsta. Minimalism, pinnad puhtaks asjadest, kõik millele pole kohta, peab välja lendama. Toiduaineid telli epoest. Proovi leida keegi, kes aegajalt ikkagi last hoiaks. Ta hakkab tihti haige olema ja kui ka pole haige, on sul seda vaba tundi nädalas ikkagi vaja. Kui lapse sõimekoht on kodust kaugel, kontori järgi valitud, proovi järgmiseks aastaks kodule lähemale koht saada. Aiakohti on rohkem, hiljemalt siis.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Kui sõimelaps on haige ei tule kodus töötamisest kindlasti midagi välja. Kas peaks tema ka business casual riietesse panema ja konverentskõnesse võtma või kliendikõnedesse sisse laskma kõrval nutvat last. See ei käi nii.

    Ütleme et võtate kodulaenu ja laenuhalduri kõnest kostab kuidas telekast tulevad multikas ja laps karjub. Mis mulje see jätaks. Või kui jõuate oma koduostus notaritehinguni ja notar teile lepingu selgitamise asemel samal ajal nosibooga lapse nina puhastab, köhasiirupit annab ja pai teeb.

    Või kui teil on rahvusvahelise kliendiga videokõne pikaajalise tellimise osas ja samal ajal on kleepuvate juustega, tuuker ninast rippumas, viril väikelaps terve aja pildis ja helis.

    Kodukontor on nagu siin üks ütles nagu kontor ainult et kodus. See ei anna aega ega vabadust samal ajal lapsega tegeleda.

    Võta koristaja kui rahakott kannatab. Saab küll ette koristada kui teha seda põhjalikult ja profivahenditega. Või anna järele puhtusevajaduses, paari aasta pärast on laps suurem ja hakkab ise abiks olema.

    Tallinnas on kohti mis teevad sööklatoitu ja toovad suures koguses koju. Googelda, ei taha ühelegi kindlale reklaami teha.

    Suuruse hullustus. Kas olete ikka läbi mõelnud, enne kui lapse saite, milleks ja kellele?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vähemalt kaks aastat tagasi oli kontoris toit odav. Kordades odavam kui wolt ja bolt. Kodus pole ka toit tasuta + ajakulu.

Toit on ilmselgelt praeguseks kallimaks läinud. Ning kindlasti oli ka varem kodus ise kokkamine odavam +  saad süüa seda, mida tahad.

Miks sa pead üksinda kokkama ja koristama? Kui sa oled tööl ja mees on tööl, siis oleks aus kui te mõlemad ka nendega tegelete. Ja lõunaks vali toidud, mille valmistamine on kiirem. Ja ära arva, et seal odavas kohvikus pakutakse sulle nullist valmistatud toitu. Kui sulle kohvikus poolfabrikaadid sobivad, siis miks ei või sa neid ka kodus süüa?

Kui sõimelaps on haige ei tule kodus töötamisest kindlasti midagi välja. Kas peaks tema ka business casual riietesse panema ja konverentskõnesse võtma või kliendikõnedesse sisse laskma kõrval nutvat last. See ei käi nii. Ütleme et võtate kodulaenu ja laenuhalduri kõnest kostab kuidas telekast tulevad multikas ja laps karjub. Mis mulje see jätaks. Või kui jõuate oma koduostus notaritehinguni ja notar teile lepingu selgitamise asemel samal ajal nosibooga lapse nina puhastab, köhasiirupit annab ja pai teeb. Või kui teil on rahvusvahelise kliendiga videokõne pikaajalise tellimise osas ja samal ajal on kleepuvate juustega, tuuker ninast rippumas, viril väikelaps terve aja pildis ja helis. Kodukontor on nagu siin üks ütles nagu kontor ainult et kodus. See ei anna aega ega vabadust samal ajal lapsega tegeleda.

Kodukontoris (ja ka päris kontoris) tehakse väga palju erineva iseloomuga töid. Väga paljud neist annavad inimesele vabaduse oma aega planeerida ning ei nõua pidevaid klientidega (video)kõnesid. On töid, mida on võimalik ka haige lapse kõrvalt teha, eriti kui mõlemad kodusolevad lapsevanemad teevad sellist tüüpi tööd.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei tööta veel uuesti, sest koduse lapse kõrvalt ei jaksa ja ma ei taha, et lapsel oleks stressis kurnatud ärrituv ema, nagu ma oleksin, kui üritaksin oma unetundide arvelt unisena veel kodukontori tööd teha.

Aga ma ostsin pesemisfunktsiooniga robottolmuimeja, mis on parim ost ja hoiab mu aega ja energiat kokku. Sellel on märja lapi alla paneku võimalus ka, niiet karvad ja tolmu pühib kenasti ära. Mu roboti otsas ronis ja mängis ning sõitis sellega laps suht roomama hakkamise ajast peale ning imestan, et see robot elas kõik need lapse tagumised ja nuppude klõpsimised üle. Ning robot toimis lapsehoidjana ka 😉 lapsel oli tegevust sellega mängida töötamise ajal.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel pole käsi küljes? Las hakkab aga nüüdsest süüa tegema ja koristamisega aitama.
Ja aitab palju see, nagu ka keegi siin mainis, et tee kodu lagedaks. Minul, kui laps käputama hakkas, oli vaja ka reaalselt enamus asju ära panna. Ja nii hea, kui kodus on minimaalselt asju, tundub rohkem korras olevat ja ennast siis muu segadus ei häiri????

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööle nagunii lähed, siis kodukontor just säästab meeletult aega. Sõitmisele ei kulu, kui on kiire, siis lõuna sööd arvuti taga, selja sirutamise pauside ajal teed mõne kodutöö töökaaslastega lobisemise aseme jne. Näiteks paned pesumasina tööle, võtab mõne minuti aga tööpäeva jooksul saab mitu masinatait pestud jnejne.

Muidu tuleb teha jaotusi. Näiteks üks viib lapse lasteaeda, teine samal ajal tõmbab põrandad üle jms. Üks läheb lapsele järgi ja koju tulles käib mänguväljakult läbi, teine käib niikaua trennis.

Robottolmuimeja tasub kindlasti osta. Loomadega asendamatu.

Nädalavahetusel tasub teha järgmise nädal menüü ja kõik, mid vähegi kannatab, ära osta.

Lisaks tasub nädalavahetusel ka mehega maha istuda ja nt Google calendrisse nädala plaan paika panna. Kes last viib/toob, kellel trennid, kellel tööl mingid üliolulised asjad jne.

Muidugi ma eeldan, et peres on kaks võrdset täiskasvanut. Kui mees üldse kodu ja lapsega ei tegele, siis on jah keeruline.

Samuti saab lapse haigena kodus olemist paremini korraldada. Jah, sõimelapse kõrvalt on keeruline aga kui mõlemad vanemad kodus, siis saab koosoleku aegu ja töötegemise aegu jagada. Meil nt üks vanem ärkas kell 6 ja hakkas tööd tegema. Seega lõunaks oli tal enamus tööajast möödas, teine siis hakkas lõunast tööle ja kella 6-ks oli 6h tööd tehtud. Nö lapse ajal sai ainult asjadel silma peal hoitud, meile vastatud ja vajadusel peale lapse magama minekut veel tööd tehtud. Töötaval vanemal klapid peas ja uks kinni, et võimalikult produktiivne olla.

Kõige tähtsam on aga meeles pidada, et alati kõike ei jõua ja see ongi ok.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt, kodukontoris töötad nagu päris kontoris. Lõunapausi ajal jõuad ju kiire söögi endale valmistada (viskadki kana/ juurikad pannile – paar minutit, soojendad eelmise päeva toitu). Tolmu koristab robot, last pole ka päeval, kes segadust tekitaks, seetõttu on oluline, et õhtul oleks laokil asjad kokku pandud enne magamaminekut – laps võiks ka aidata koristada. Pesud ootavad õhtut või nädalavahetust. Trenn samuti, koeraga kiire pissitiir hommikul koos lapse viimisega/ õhtul toomisega nt. Igasuguseid külalisi oluliselt vähem ja pigem puhkuse ajal. Lugemise aeg on õhtul enne magamajäämist.

Keeruline on siis, kui laps haige – vot siis on küll suht õudukas. Pidevalt lülitatadki ümber töölt lapsega suhtlusele, kõik õhtud kuluvad päeva jooksul tekitatud mänguasjavirnade koristamiseks, sest tööajal sa ilmselgelt ei pane asju jooksvalt oma kohtadele, pole aega. Teed tööl ära minimaalse (sest keskendumine siiski katkendlik) ja mis seal salata, multikad, nutiseade ikka lapsele palju hoidjaks. Mida suurem laps seda lihtsam juba. Või siis võtad hoolduslehe ja kaotad rahas, kui mees ei saa võtta. Nii on.

Aga eks last tuleb ka varakult koolitada, et vot kui emme räägib telefoniga, siis oled tasakesi, sest see on tööjutt ja väga tähtis. Kui lased emmel tööd teha, siis on raha, et poest üllatusmuna (või misiganes muu meeldiv asi) osta. Koosolekud samamoodi.

Aga kodukontori pluss on minul just see, et lapsel tegelikult lühemad lasteaiapäevad. Lasteaed on ju lähedal, seega saan viia hiljem ja jõuan õigeks ajaks koju tööle ning tuua varem, peale tööpäeva lõppu on 2min järgi minna. Lisaks, minul töö iseloom selline, et annab ka pisut painutada. Kui olen lapsega haige olnud päeval, siis osa asju saan õhtul teha, kui mees tuleb või jaotada, kui ta parasjagu samuti kodukontoris on.

Aga jah, vōrreldes kodus olemise ajaga, kodutööd ja kõik muu on tagaplaanil. See on enese häälestamise küsimus. Nüüd on prioriteedid lihtsalt teised ja tulebki endale (minul mõnikord ka mehele 🙂 ) öelda, et ma ei ole enam koduperenaine.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saaksin aru, et küsimus oleks kuidas lapse kõrvalt kodukontorit teha, aga kui laps on lasteaias siis mis vahet on, kas see kontor on kodus või tööjuures. Sj kas keegi sunnib sind just kodukontorit tegema – kontorit üldse pole? tööandja kontorit ei paku? renditakse ka nö kontori kohti, kus ühiskasutuseks on koosoleku saalid ja printerid jne.

Kontoris on söök odavam vaid siis kui tööandja selle välja teeb. Samas läheb see ilmselt nö palgakulu sisse (tööandja peab selle pealt samuti töömaksud maksma). Täiskasvanud inimene ei suuda üksi omas kodus nii süüa teha, et pärast pole vaja kööki koristada? Sealjuures räägid veel eelmise päeva toidu soojendamisest… Ise teen endale tavaliselt putru või praen muna, kõrvale tomat/paprika vmt – sisuliselt määrin vaid poti/panni ja taldriku – mis otse nõudepesumasinasse. Võid alati osta ju valmistoitu ja seda soojendada, võid kodust välja sööma minna, võid koju süüa tellida (wolt ja bolt pakuvad päris palju tasuta transpordiga) – või tellid ette ja käid ise järgi.

Koerakarvad – no väga vahet pole, kas koer on kodus ööpäevas 24 tundi või 16 tundi (millest siis 8 tundi “kontoris” kus keegi teine karvu koristab) – karvade ja tekkiva mustuse suurusjärk on sama. Kui veel koera kontorisse kaasa võtad siis ajakulu koerale – kas käid temaga kontoris olles või kodus olles pissiringil on ka sama.

Kui käid tööl siis mis vahet on, kas töötad kodus või kontoris – ööpäevas on tunde sama palju ja kui töö lõppeb siis algab sinu vaba aeg, otseloomulikult koristatakse ja käiakse trennis peale tööd. KUID oleneb tööst ja tööandjast – mõni töö ongi nii paindlik, et peaasi, et töö tehtud – võid hommikul trennis käia ja alustada tunnike hiljem. Võimalik, et töökoormus ongi 8h asemel päevas ca 5h päris tööd ehk vahepeal tekibki passimis auke, kus saad end liigutada ja koristada. St päevas on ette määratud 30min lõuna ja vähemalt 2x15min liigutamispausid (tööaja sisse arvestatud) – selle ajaga peaks suutma ju enda järgi küll koristada.

Ma lihtsalt ei saa aru probleemi püstitustest, et kuidas kodukontori kõrvalt asjad tehtud saaks. Ma saaks aru kui küsimus oleks kuidas töö ja lapse kõrvalt asjad tehtud saite võrreldes enne 24h lapsega kodus olles.
Ning kui laps on nagunii lasteaias siis õhtune koristamine nt lapse järgi on ju täpselt sama, kas sa oled kodukontoris või kontoris – segadus tekib peale tööpäeva.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keeruline on siis, kui laps haige – vot siis on küll suht õudukas. Pidevalt lülitatadki ümber töölt lapsega suhtlusele, kõik õhtud kuluvad päeva jooksul tekitatud mänguasjavirnade koristamiseks, sest tööajal sa ilmselgelt ei pane asju jooksvalt oma kohtadele, pole aega. Teed tööl ära minimaalse (sest keskendumine siiski katkendlik) ja mis seal salata, multikad, nutiseade ikka lapsele palju hoidjaks. Mida suurem laps seda lihtsam juba. Või siis võtad hoolduslehe ja kaotad rahas, kui mees ei saa võtta. Nii on.

Kui laps on haige on kodukontoris oleval töötajal samasugune õigus hooldusleht võtta kui kontoris töötaval inimesel – mis vahet sellel on? Kui tööandja eelistab, et ei võetaks hoolduslehte vaid tehakse tööd (mis on töötaja vastutulek) siis arvestataksegi sel perioodil, et töötaja teeb vähem, suudab olulised asjad eristada ja ära teha ja vajadusel annab ülesandeid edasi (mida peaksid nagunii teised tegema kui oleks hoolduslehel).

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keeruline on siis, kui laps haige – vot siis on küll suht õudukas. Pidevalt lülitatadki ümber töölt lapsega suhtlusele, kõik õhtud kuluvad päeva jooksul tekitatud mänguasjavirnade koristamiseks, sest tööajal sa ilmselgelt ei pane asju jooksvalt oma kohtadele, pole aega. Teed tööl ära minimaalse (sest keskendumine siiski katkendlik) ja mis seal salata, multikad, nutiseade ikka lapsele palju hoidjaks. Mida suurem laps seda lihtsam juba. Või siis võtad hoolduslehe ja kaotad rahas, kui mees ei saa võtta. Nii on.

Kui laps on haige on kodukontoris oleval töötajal samasugune õigus hooldusleht võtta kui kontoris töötaval inimesel – mis vahet sellel on? Kui tööandja eelistab, et ei võetaks hoolduslehte vaid tehakse tööd (mis on töötaja vastutulek) siis arvestataksegi sel perioodil, et töötaja teeb vähem, suudab olulised asjad eristada ja ära teha ja vajadusel annab ülesandeid edasi (mida peaksid nagunii teised tegema kui oleks hoolduslehel).

Jah, nii on. Õigus on, aga reaalsus on see, et esimese aasta kaotad rahas ikka meeletult hoolduslehega. Ja mul konkreetselt on väga tore kollektiiv, seega püüangi vastu tulla (ning pigem teha tööd miinimumrezhiimiga, kui üldse mitte), ka teistel kolleegidel väikseid lapsi meil ja kõik võtavad minimaalselt hoolduslehti ning püüavad siiski kõrvalt töötada. Tublid inimesed kõik ja arvestavad ka teistega, saame jagatud. Kollektiivisisestel koosolekutel ei pane ka keegi pahaks ega vaata imelikult, kui mõnel kodukontori kolleegil mõni laps põrinaga ja lennukiga koosoleku ajal seljatagant mööda lendab näiteks. Aga arusaadav, et igal pool ei ole nii ning mõnes kohas ei huvita kedagi, et sul laps on – siis võtadki hoolduslehe ning tööülesanded jagatakse kõik teistele.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt seda ma küsingi.

Kuidas ülejäänud kodukontoris töötavad Eesti väikelaste emad teevad. Palun rääkige millised on teie päevad.

Kontoris oli lihtne. Seal käib keegi teine päeva lõpus puhastamas ja saab kaks sooja toidukorda. Kui kontoris juua kohvi, süüa hommikust, lõunat ja õhtuoodet pole kodus üldse vaja kööki mustaks teha rohkem kui nädalavahetusel. Kui on koer kontoris kaasas, puhastab see keegi teine ka minu koerakarvad ära.

Ja vähemalt kaks aastat tagasi oli kontoris toit odav. Kordades odavam kui wolt ja bolt. Kodus pole ka toit tasuta + ajakulu.

kontoris töötades peab õhtul perele ikka süüa tegema.  Ja käimegi kohvikus söömas. Kodukontorist saab ka kohvikusse minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma töötasin juba enne koroonat kodukontoris. Selleks on vaja eraldi tuba või oma nurka, seljaga seina poole, siis ei näe toas toimuvat ja see ei sega. Kohv hommikul termosesse valmis, snäkid lauanurgale, lõunaks eelmise päeva õhtusöök. Õhtusööki teen külmutatud aedviljadest, poefriikatest jne. Ma pole suurem asi kokk, peaasi et kõht on täis. Snäkid on hoopis ebatervislikud ????

Mis imetööd teevad inimesed kes teevad tööd vaid mõned tunnid päevas, miski neist ei sõltu, kellaajad pole tähtsad.. Miks peaks tööandja pidama töötajat, kelle tööst midagi ei sõltu ja kelle panust vaja pole. Samal ajal teenitakse eesti mõistes väga häid palkasid. Märjad unenäod lappavad mõnel.

Igatahes, olen ka lapsekal ja kardan samuti tööle naasmist. Meil polegi kontorit. On esindusruumid Tallinna kesklinnas, ülejäänud kolleegid töötavad kodust, rendikontorist, Hispaanias on suurim kollektiiv, neil on ka päris kontor. Kellaajad on tähtsad, töötame kõik samal ajal (eestlased lääne ajavööndi järgi). Päris suure osa ajast oleme video! kõnes kui koos mõne probleemi kallal töötame. Kindlasti on parem kui kas või natukene tööd tehtud saab vs mitte üldse aga kujutan ette, et kui laps hakkab sageli haige olema, survestatakse lahkuma või koormust vähendama ja selle asemele leitakse keegi teine. Töö peab tehtud saama, päevasel ajal, kolleegide töö sõltub üksteise panusest.

Mina olen koduse panuse osas järeleandmisi teinud. Laps ei söö ainult kodus tehtud öko mahe juurvilju ja meil käib koristaja. Praegu otsin hoidjat, kes hakkaks aiast koju tooma ja tegeleks õhtul paar tundi. Väga raske on leida, muuseas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis imetööd teevad inimesed kes teevad tööd vaid mõned tunnid päevas, miski neist ei sõltu, kellaajad pole tähtsad.. Miks peaks tööandja pidama töötajat, kelle tööst midagi ei sõltu ja kelle panust vaja pole. Samal ajal teenitakse eesti mõistes väga häid palkasid. Märjad unenäod lappavad mõnel.

Tellimused – veebipood. Kui postkastis meili või tellimust pole siis polegi miskit teha (noh muidugi annab pea alati otsida midagi, mida teha, aga alati pole vaja). Peale X kellaaega kui kullerid enam kaupa peale ei võta pole oluline, kas teha tellimus kell 16 või kell 19. Toimuma hakkab miski ikka alles järgmine päev. Või veebipoe haldamine – peaasi, et tehtud. Kui nt pole uusi tooteid, mida lisada siis pole.

Projektid – peavad olema tehtud X kuupäevaks. Pole oluline, kas teen hommikul 6-10ni või õhtul 17-20ni, peaasi et õigeks ajaks tehtud on. Suvisel perioodil juhtub vabalt, et ongi vaid üksikud ja mis lihtsad st saavad kiiresti tehtud või ajaaken nii pikk, et kiiret pole. Samas sisse toovad firmale hästi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnele kodukontor sobib ja mõnele mitte. Minule mitte. Praegu olen veel kodune, aga uuesti kodukontorisse ei taha. Ma ei suuda ignoreerida ümbritsevat piisaval määral. Kui kodus oleks eraldi kontorituba, võibolla siis.

Minu jaoks on mõistetamatu loomapidamine väikeste laste kõrvalt, kui aega ja energiat on niigi vähe.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väline abi on väikelasteeas täiesti tavaline ja normaalne. Koristaja, hoidja kes sõimest õhtul koju toob, ämm kes nädalavahetusel käib abis hoidmas ja kodutöödega järje peale aitab, tean inimest kellel käib 3x nädalat toidutegija. See on tavalisem kui Sa arvad. Sa ise ei suuda kõike, ära tee ennast katki.

Peres, kus on üks sõimeskäiv laps ja kaks vanemat? Ma ei usu, et see eriti tavaline on.

Aga kui mõlema vanema töö on pingeline ja samas tasuv, siis miks mitte palgalist välist abi koristaja, lapsehoidja ja kasvõi koka näol kasutada. Ämma ma sel juhul aga siiski enda juures kodutöid tegema ei rakendaks.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väline abi on väikelasteeas täiesti tavaline ja normaalne. Koristaja, hoidja kes sõimest õhtul koju toob, ämm kes nädalavahetusel käib abis hoidmas ja kodutöödega järje peale aitab, tean inimest kellel käib 3x nädalat toidutegija. See on tavalisem kui Sa arvad. Sa ise ei suuda kõike, ära tee ennast katki.

Peres, kus on üks sõimeskäiv laps ja kaks vanemat? Ma ei usu, et see eriti tavaline on.

Aga kui mõlema vanema töö on pingeline ja samas tasuv, siis miks mitte palgalist välist abi koristaja, lapsehoidja ja kasvõi koka näol kasutada. Ämma ma sel juhul aga siiski enda juures kodutöid tegema ei rakendaks.

Peres, kus on kaks last, pole koristaja jaoks raha 😀

Alates kolmandast lapsest tuleb rahaline võimekus tagasi, ja sealt edasi on jälle abilised tavalised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peres, kus on üks sõimeskäiv laps ja kaks vanemat? Ma ei usu, et see eriti tavaline on.

Aga kui mõlema vanema töö on pingeline ja samas tasuv, siis miks mitte palgalist välist abi koristaja, lapsehoidja ja kasvõi koka näol kasutada. Ämma ma sel juhul aga siiski enda juures kodutöid tegema ei rakendaks.

KUI PK käod päriseks ka nii palju teeniks, nagu nad räägivad, ei imestaks sa siin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, väline abi on ka kindlasti oluline. Meil käib päris paljudel tuttavatel 2x kuus või korra nädalas koristaja. Kui kaks vanemat normaalselt teenivad, siis see vaba aeg, mis sealt tuleb on oma hinda igati väärt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Väikelaps väikelaps+kodukontor+kodutööd+?elu?