Esileht Väikelaps väikelaste külmetushaigused

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: väikelaste külmetushaigused

Postitas:

Tahaksin võimalikult paljude inimeste arvamust kuulda lasteaeda alustavate laste pideva põdemise kohta. Kas see on praktiliselt kõigil nii, et lapsed esimesel paaril lasteaiaaastal on suurema osa ajast kodus haiged? Kas mõned lapsed haigestuvad lasteaias vähem ja mille poolest nad teistest erinevad? On õigeaegsena sündinud, söövad kuidagi teistmoodi, saavad päevakübarateed? 🙂

Üldiselt peetakse heaks, kui laps saab õrnas eas suure hulga viiruseid-baktereid tundma õppida, nii et immuunsüsteem muudkui täiustub. ja samuti aitavad ehtsad haigustekitajad mingil määral allergiate kujunemist ennetada.

Aga kes loeb ajaviiteks teadusuudiseid :), see teab, et viimasel ajal on populaarseks muutunud selline teooria, et lapseeas nakkushaiguste põdemine häirib aju arengut, nii et kognitiivsed võimed jäävad kokkuvõttes natuke kehvemaks. Iseenesest loogiline, sest nii aju areng kui ka haigusega võitlemine nõuavad palju energiat ja aineid ja mõlemaks ei pruugi korraga jätkuda. Seda kinnitavad kaudselt sellised tõigad, et ühe riigi piires on madalama IQ-ga inimesed lapsepõlves rohkem põdenud, ja maades, kus on rohkem nakkushaigusi, on ka keskmine IQ madalam. see pole muidugi mingi tõestus, aga korralikku tõestusmaterjali inimese puhul koguda ei saagi, poleks eetiline.

Niisiis, mis võiks olla lapse seisukohast optimaalne – kas lasta teda lastekollektiividesse ainult vahel, nii et ta ikka natuke haige ka oleks, aga suurema osa ajast hoida kodus? Enamiku inimeste jaoks pole see tõenäoliselt praktikas võimalik, kuna peab ju tööl käima. Aga kui niikuinii ollakse lasteaias käiva lapsega enamus aega kodus, kas siis poleks umbes sama odav talle aegajalt lapsehoidja palgata (oleneb muidugi töökohast, kas niimoodi saab)?

Vabandust segase jutu ja laialivalguvate küsimuste pärast…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 14:01; 19.02 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läks septembrist aeda (2a4kuud) siiani olnud 2x nädal nohuga kodus. Nüüd reedest tuli ka mingi tõsisem tõbi nähtavasti – palavik üleval. Ei ütleks, et ta eelmine aasta kodusena vähem tatine oleks olnud.
Vanem laps (praegu9) läks lasteaeda sama vanalt ja aastas pole siiani üle 2, 3 nädala kokku haige olnud, ka esimesel lasteaia aastal tuli vist kokku 3 nädalat ära.
Kumbki pole saanud antibiootikume siiani ja kõrvadesse pole nohu kordagi löönud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 14:22; 19.02 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sa toidad lapsi kuidagi eriti tervislikult? On nad suvel palju maal murul ja päikese käes? Perekeskkond rahulik ja õnnelik? Või on lihtsalt hästi välja kukkunud? 🙂
Hirmsasti tahaks teada, kas seda haigestumismaratoni saab kuidagi ise ära ka hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 14:01; 19.02 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see nii, et kõik lapsed põevad. On terve rida lapsi, kelle immuunsüsteem on nii tugev, et neil pole lasteaias käimisega mingit probleemi. Mingit seaduspära õigeaegse sünnituse ja muu taolisega on mõttetu otsida. Inimeste immuunsus on lihtsalt erinev. Ja mitte ainult lastel, täiskasvanutel ju samuti.

Sellesse, et väikelapsed justkui peakski viirushaigusi põdema, et sellega oma vastupanuvõimet treenida, ei usu absoluutselt. Pidev põdemine ei aita immuunsuse tugevnemisele kuidagi kaasa, vastupidi.

Minu arvates on optimaalne ja parim variant see, kui lasteaias käivad need lapsed, kes seal terved püsivad ning pidevad põdejad tugevdavad kodus oma immuunsüsteemi. See, et laps 3aastaselt kogu aeg lasteaias haigeks jääb, ei tähenda veel, et üldse lasteaeda ei sobi. Võib-olla sobib 4-aastaselt, võib-olla aga alles 6-aastaselt. Immuunsus kasvab lapse vanuse kasvades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli kodusena tihemini nohus kui nüüd, lasteaialapsena. Lasteaeda läks augustis. 2x on olnud nohus ja eelmisel nädalal sai mingi viiruse. varem oli talvel ikka korra kuus nohus.

laps on hea isuga ja sööb pea kõike, suvel maal murul päikese käes, pere terve ja õnnelik. sünnitus oli raske, napilt oleks juhutunud halvim, oline veel tükka aega haiglas aga ma ei usu, et see mingit pikka mõju avaldaks.

ah, igaks juhuks andsin sügisel yomi päevakübara närimistablette ka. D-vitamiini saab ka. Äsja sai 4-aastaseks. Ise pean oluliseks ka seda, et lapsele väga meeldib lasteaias, pole negatiivseid emotsioone ja see aitab ka tugevam olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tähelepanekute järgi on asi ikka suures osas pärilik. enamus nendel, kes olid ise lapsena pidevalt tõbised on ka oma lapsed tõbised ja vastupidi.
suures osas on see seotud just kõrvapõletikega. kelle on selline anatoomia, et on eelsoodumus igast nohust mingi jama tulema – need ongi pidevalt haiged.
meil näiteks kogu suguvõsa ei tea mis on kõrvavalu ja seetõttu ei ole ka laste puhul mingeid probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lasteaiast öeldi, et need kes sügisest käinud kogu aeg käivad ilma vahedeta, pole haiged eriti olnud. Samas eks nad tatised ikka ole ja võibolla osade emade jaoks ei ole nohu haigus. Minu laps sai 2,5 a rinda ja sinnani oli väga terve. No 1-2 korda väike nohu. Mina ise olin sel ajal aga kogu aeg haige, kuigi tavaliselt pole üldse haige. Nüüd lõpetasin sügisest ära ja laps on sellest ajast saadik ikka väga tihedalt nohus-köhas, ise olen jälle täiesti terver kogu aeg olnud kuigi laps kogu aeg haige. Ja hakkasid need haigused ammu enne kui lasteaeda läks. Seetõttu alles jaanuarist viisin ta lasteaeda kuni sinnani oli kogu aeg haige, sai ka antibiootikumi kuuri kuna see pikk nohu läks kõrva. Siis oli 3
ndl terve ja käis kenast lasteaias kuigi kõik ümberringi olid haiged, kõhuviirus möllas jne, tema oli terve. Nüüd kahjuks ikka hankis köha-nohu. Mul naabripoiss samas on kodune ja on iga aasta põhimõtteliselt kogu aeg haige. Isegi see aasta kui minu laps käib lasteaias ja tema kodune on ta tihedamini haige kui minu oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigusmaratoni vist ära hoida ikka ei saa, olgu su laps sünnipäraselt kui tahes hea tervisega. Kellel on parem immuunsüsteem, see lihtsalt põeb kiiremini ja kergemalt. Minu laps ei olnud enne lastehoidu minekut (2,5 a) praktiliselt üldse haige, aga nüüd on 1-2 korda kuus väike nohu või köhakene. Kuid terveks saab väga ruttu. Rinnapiima saamisest ta hea tervis kindlasti ei sõltu, oli suuremas osas pudelilaps. Aga D-vitamiini on küll pidevalt saanud, see on ka immuunsusele väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Sellesse, et väikelapsed justkui peakski viirushaigusi põdema, et sellega oma vastupanuvõimet treenida, ei usu absoluutselt. Pidev põdemine ei aita immuunsuse tugevnemisele kuidagi kaasa, vastupidi.
[/tsitaat]
Meie kogemus tõestab vastupidist. Meie poiss oli põhimõtteliselt kogu talve teise ja kolmanda eluaasta vahel nohus-köhas(midagi tõsisemat õnneks polnud). Nii kui üks viirushaigus lõppes, teine algas. Lasteaias siis laps ei käinud aga kramplikult kodus teda ka ei hoidnud, ikka tegime nii palju kui jõudsime. Kusagil aprillis lõppes viimane nohu ja sellest peale pole laps haige olnud. Nii et kahe järgneva aasta jooksul(praegu poiss viiene) pole olnud ka kõige pisematki haigust. Laps käib lasteaias.
Jah, võib olla on meil vedanud, võib olla sai immuunsüsteem tugevamaks kasvades aga isiklikult arvan küll, et see üks viirushaigusterikas talv muutis vastupanuvõime tugevaks ja tänu sellele laps enam ei haigestugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, et lapsed terved püsiksid on nad suve otsa maal mere ääres. Kona maakodu tõeliselt mere ääres – 100m, siis suve otsa nad enamuses ka vee ääres ja sees on. (Lapsevanemad tavaliselt kaldal). Toas käiaks tavaliselt vaid magamas.
Mingeid lisavitamiine pole seni andnud.
Pärilikkusega mingeid seoseid ei näe, ise olin olnud väiksena ikka üsna haige laps.
Mõlemale lapsele lasteaias väga meeldib (meeldis) ja võimalusel hoian päevad lühemad (järel 4, poool 5).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 14:22; 19.02 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on selline, et 2,5 a lasteaias oli ainult haige. Katkestasin lepingu. 3 kuuga käis kohal healjuhul 10-15 päeva.
Kuni järgmise sügiseni täiesti terve. Nüüd 3,5 a lasteaeda minnes peaaegu et terve, 6 kuu jooksul mõni nohu.

Seega laps haigusi eriliselt põdenud ei ole, välja arvatud väiksena 3 lasteaiakuud. Meie kogemus näitab, et aitab vanus. Ehk siis närvisüsteem üha küpsem.

Teemaalgatajale, kinldat reeglit ei ole. Võib anda vitamiine, suviläbi marjapõõsaste vahel vanaema juures paljajalu joosta. See ei pruugi aidata. Tean maalapsi, kes kordades haigemad, kui meie korterilapsed.
Küll aga vanuse kasv ja närvisüsteemi küpsus aitavad. See tähenad tabiilset kodu, lähedust ja võimalikult väikest stressi vanematel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 16:40; 19.02 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia koosolekul räägiti ka sellest, et alati ei ole viirused, mis lapse haigeks teevad…
lõik artiklist http://www.naine24.ee/555980/millal-viia-laps-lasteaeda/
Kui lastesõimes käimine on alla kolmeaastasele murettekitav, siis mõjutab see suuretõenäosusega ka tema kortisoolitaset: häiritud ja ärevuses olles eritab organism just seda hormooni. Uuringu järgi tõusvat kortisoolitase otsekohe, kui ema lapse esimesel ja ka järgmistel sõimepäevadel üksi sõime jätab. Ema lahkumisele järgnenud esimese tunni jooksul kerkis kortisoolitase peaaegu kahekordseks võrreldes kodus mõõdetud tasemega.Mõned kuud hiljem uuesti kortisoolitaset mõõtes ilmnes, et see oli küll langenud, ent oli ikka veel piisavalt kõrge. Seesama kortisool summutab ka inimese immuunsüsteemi, mis selgitab teada-tuntud tõsiasja, et lastesõimes käivad väikelapsed haigestuvad sagedamini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minul on kolm tervet last, kes ei põe/ei ole põdenud lasteaias. Täpset retsepti ei ole anda, aga ühte usun- STRESS on see, mis tõmbab immuunsüsteemi nulli. Seega harjutamisperioodil osaline koormus ja igal võimalikul juhul vabad päevad, samuti peab emal endal olema usaldus kasvatajate ja lasteaia vastu ja laps peab ennast tundma turvaliselt.

Meie retseptid- kihiline riietus, laste mitte sissepakkimine, suved maal, saunas käimine, basseinis käimine, suusatamine jne.

Mina seda oma lapsele ei teeks, et viiksin ta lasteaeda nö põdema, sest keegi kuskil arvas, et nii peab. On lapsi, kellele ei sobi lasteaed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu enneaegsed kaksikud olid esimese lasteaiapoolaasta enam-vähema pidevalt nohused. Kevad oli parem, suvel tegime 2-kuulise puhkuse, iga päev ujumine, palju paljajalu jne. Sel õppeaastal pole nad eriti haiged olnudki. Mingeid imenippe ei kasuta, õue isegi iga päeva paneelika korterist ei saa, magusat sööme kogu perega ohtralt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on selline keskmine, on haige, aga mitte oluliselt tihti.
Nt, viimati oli haige novembris- kolm nädalat, siis oli detsember, jaanuar, pool veebruari täiesti terve ja nüüd neljapäeval hakkas veits köhima ja nohu ka. Tänaseks aga ok, lasteaeda homme aga veel ei lähe.
Üldiselt ongi nii, et 2-3 kuud terve, siis 2-3 nädalat haige ja siis jälle terve, ühesõnaga selline rütm meil. Esimene aia aasta oli samamoodi.
Ei kurda, laps alles 3a8k vana ka, ehk teine lasteaia aasta, ehk järgmine aasta on juba 4 kuud järjest terve:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kes loeb ajaviiteks teadusuudiseid :), see teab, et viimasel ajal on populaarseks muutunud selline teooria, et lapseeas nakkushaiguste põdemine häirib aju arengut, nii et kognitiivsed võimed jäävad kokkuvõttes natuke kehvemaks. Iseenesest loogiline, sest nii aju areng kui ka haigusega võitlemine nõuavad palju energiat ja aineid ja mõlemaks ei pruugi korraga jätkuda. Seda kinnitavad kaudselt sellised tõigad, et ühe riigi piires on madalama IQ-ga inimesed lapsepõlves rohkem põdenud, ja maades, kus on rohkem nakkushaigusi, on ka keskmine IQ madalam. see pole muidugi mingi tõestus, aga korralikku tõestusmaterjali inimese puhul koguda ei saagi, poleks eetiline.
[/tsitaat]
Aga võib-olla on seos hoopis vastupidine – madalam IQ põhjustab rohkem haigestumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 10a laps, kes on 1x elus palavikus olnud. Ta oli toona 2,5 aastane ning sõitsin toona tõsises paanikas haiglasse. Tuulerõugeid põdes lasteaia viimases rühmas – mõned täpid. Kõik lasteaiakaaslased olid haiged varasematel aastatel. Kahtlustasin seekord maasikaallergiat – olime mitu päeva puginud välismaiseid maasikaid. Läksin perearstile \”maasikatäppe\” näitama ja sain teada, et hoopis tuulerõuged 🙂
Kõhuviirust on põdenud korra ja tookord kutsusime kiirabi. (Oksendamine viis kõhukrampideni.)
Küll aga tuleb tal hoolikalt hoiduda nohust – kuulmekäigud paistetavad kinni, kõrva koguneb vedelik. See tähendab mitut kuud kangeid ravimeid. Samas ei ole ta ka nohu mitu aastat põdenud, hoolimata sellest et aeg-ajalt käib laagris olles jääaugus ujumas…

Midagi erilist selle lapsega tehtud ei ole, vitamiine pole söönud. Tema esimesel eluaastal olid meil rasked elutingimused – titel oli kogu aeg toas seljas kevad-sügiskombekas. Ehk sai sealt karastuse, sest külma see laps tõesti ei karda. Talvel kannab sooja pesu, mille peale tõmbab õhukesed \”hingavad\” spordirõivad ning alles -15 ga nõustub fliisi vahele lisama. Sööb eranditult kõiki toiduaineid, eriliselt armastab juurvilju.

Pärilikkusse ma ei usu, kuigi ise olin samuti väga terve laps. Kaks teist meie pere last on nö \”tavalised\” ehk on sama sageli haiged kui teisedki samavanused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on nelja aastane-tal on olnud tuulerõuged,korra rotaviirus(9-kuuselt),korra mingi viirus täppidega-pole olnud kordagi nohu ega köha.Palavik on olnud kaks korda kaks päeva(mitte tuulerõugete ajal).Pole kordagi saanud antibiootikume.Lasteaias käib kõik viis päeva nädalas ja kolmandat aastat.Toituge tervsislikult,olge oma lastega vabal ajal koos,ärge tormake nendega mööda ringe ja trenne,siis on ka teie lapsed terved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mu laps on nelja aastane-tal on olnud tuulerõuged,korra rotaviirus(9-kuuselt),korra mingi viirus täppidega-pole olnud kordagi nohu ega köha.Palavik on olnud kaks korda kaks päeva(mitte tuulerõugete ajal).Pole kordagi saanud antibiootikume.Lasteaias käib kõik viis päeva nädalas ja kolmandat aastat.Toituge tervsislikult,olge oma lastega vabal ajal koos,ärge tormake nendega mööda ringe ja trenne,siis on ka teie lapsed terved.[/tsitaat]

Nõus. Võimalikult vähe huviringe ja trenne. Lasteaias saavad nad piisava koormuse. Kõik, mida lapsega teha tuleb, on koos. Koos suusatada, jalgrattaga sõita jne. Kõik muu lisa võib tehtud töö nullida.

Viia 4-5 aastane laps kahte-kolme trenni on liig. Ka täiskasvanu ei suudaks seda.

Siin ei ole palju keerulist, samad reeglid läbi aja. Esimesed 3a vajab laps kõige rohkem ema-isa ja koos olemist, sel ajal kujunevad välja iseloomu põhimarkerid. Peale seda vajab ta samamoodi ema isa, kuni koolini. Kõik muu on toetav. Kui laps läheb lasteadea enne 3…3,5a, on ta suure tõenäosusega palju haige. Seotud närvisüsteemi arenguga ja eelnevalt kirjutatud aine taseme suurenemisega.

On erandeid, kes naudivad lastesõime, on neid, kes ei peaks üldse lasteaias käima. Neid on vähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 16:40; 19.02 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.kliinik.ee/lastehaigused/id-5/noustamine/question-60259
Immuunsüsteem areneb välja 7 eluaastaks. Immuunsuse tõstmiseks tuleb palju värskes õhus viibida, last karastada, vältida antibakteriaalseid seepe, toituda mitmekülgselt ja tervislikult, korralikult magada jms ja natuke viirushaigusi ei tee ka paha immuunsuse tõstmisel:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps, kes läks augustis 3-aastaselt lasteaeda, on ka olnud üldiselt väga terve. Paaril korral on olnud natuke nohu ja siis muidugi tuulerõuged, mida põdes terve rühm. Midagi tõsist pole meil olnud. Aga meil on üldse üsna terve laps, juba beebieast peale. Vitamiine natuke saab – GNLD c-vitamiini ja lastevitamiini.
Aga neid igasugu teooriaid, mis otsivad seoseid küll õigeaegse sünnituse, rinnaga toitmise, küll pärilikkuse suhtes – no ei toimi need. Kui pärilikkust arvestada, siis meie laps peaks olema just väga palju haige, sest me mehega olime mõlemad lapsena haiged lapsed. (Ja see teooria haige olemise ja IQ-ga – see on natuke naljakas. Sellisel juhul ei tohiks meil kummalgi üle keskmist IQ-d olla).
Inimorganism on ikka nii keeruline, et ei ole võimalik haigestumist-mittehaigestumist mingi paari näitaja järgi ennustada.
Aga seda ma küll usun, et stress on asi, mis nõrgestab immuunsussüsteemi. Kui ikka lapsel ei ole hea lasteaias olla, siis ta ikka palju haige ka on. Aga seda ka ei saa ette prognoosida, kui heasse rühma laps juhtub sattuma, kui head või halvad kasvatajad seal on ning kui hästi või halvasti konkreetne laps suures kollektiivis olemist talub. Lasteaeda minek on nii ehk naa paras loterii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elus on alati nii, et igas asjas on hea valida kuldne kesktee, paar kokkupuudet viiruastega aastas on isegi hea aga pidev põdemine on halb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka esimene aasta lasteaias, tüdruk praegu 2a9k vana.
Läks septembrist, esimene nädal poolikud päevad, siis jäi juba magama. Esimest korda oli haige novembris, ca kolm nädalat, meeletu nohu ja lõpuks lõi bronhiidiks.Lasin tal kodus taastuda 1,5 nädalat, enne kui uuesti lasteaeda läks.
Siis detsember, jaanuar, ja veebruar- kuni eilseni oli terve: eile hakkas tatistama ja nüüdseks ka kurdab kõrvavalu, käisime hommikul arsti juures, sai AB peale (esimene AB:() Üldse ei tahaks anda, aga noh, mis teha. Palavikku õnneks ei ole, ei olnud ka bronhiidi ajal, vaid esimesel päeval oli 37,5.
Eks siis paistab kaua tal nüüd tervenemisega läheb, ilmselt veebruaris enam sõime ei jõua.

Siiski arvan, et ta on mul täitsa tubli ja need kaks haigust kuue kuu jooksul on väga hästi, kui lugeda siin jutte- nädal aias, kaks kodus; või kaks päeva aias, kaks nädalat kodus jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida väiksem on laps, seda suuremat kahju teevad talle haigused ja nende ravimine, selels pole mingit kahtlust. sageli esineb väärarusaama, et tuleb võimalikult vara palju põdeda. Kindlasti mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps väikelaste külmetushaigused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.