Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Väikelastega sõbrannad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Väikelastega sõbrannad

Postitas:

Kas väikelastega sõbrannad on teie kodudesse teretulnud? pean silmas siseruume

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult, kui ei oleks, ei oleks nad mu sõbrannad. Kuid koerte kaasavõtmine ajaks mind marru.

0
0
Please wait...
Postitas:

On, kui nad neid väikelapsi kaasa ei võta.

0
0
Please wait...
Postitas:

Absoluutselt!

0
0
Please wait...
Postitas:

On ikka, kuid ilma lasteta. Ma ise ka ei roni teiste juurde oma titega.

0
0
Please wait...
Postitas:

ühtpidi ma saan ju aru, et laps peab ka tulema koos sõbrannaga. teisalt, ma ei viitsi pärast koristada seda mida ta kõike vaatanud on ja laiali vedanud ja maha pudistnud ja rasvaseks teinud.
sõbranna on tore ja laps on tore, aga pärast on endast hale seda kaost koristades. kuigi mul endal on ka lapsed, siis üks väikelaps suudab korraldada uskumatu segaduse.
aga kas see on siis külalislahkus, kui ma muudkui ütlen et ära seda puutu, ära toda puutu, istu laua taga süües. oh ta on ikka söögiga kõndima läinud ja hakkab nüüd kisama, kui talt see ära võtta käes. ema närvis, laps kisab. no ei ole tore külaskäik emale ju ka. samas mulle ka nagu pole kui nii lastakse lagastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 19:41; 22.05 19:06; 22.05 22:31; 24.05 07:41;
Postitas:

Ütlen ausalt, et korterisse ei oleks, ma armastan valget, helehalli (ja kontrastiks punast + rohelised taimed), aga kuna on maja, siis esik-köök on ehitatud \”koerakindlaks\” e lihtsasti koristatavaks, nii et päris väikeste lastega sealt liht edasi ei saa, aga pole viga, sealgi hubane.
No ja praegu läheb käiku muidugi aed ja välinurk, seal tundku end vabalt.

0
0
Please wait...
Postitas:

On ikka oodatud. Mul on väga \”trööbatav\” elamine. Kui see välja arvata, et on palju-palju-palju raamaturiiuleid, mille kallale hõlpsasti kiskuma pääseb. Aga noh, üht ala suudab ju ometi hallata. 😀

Koerte tuppa kaasatassijaid ei kannata.

0
0
Please wait...
Postitas:

Jah, vägagi teretulnud. Ja mina oma kahe väikese lapsega käin omakorda neil külas. Meil on kirjutamata reeglid, et laste tubades tekib tahes-tahtmata segadus ja et elutuba on täis koogipurusid aga see on täiesti lubatud. Oma sõbrannade juures võin ma ennast vabalt tunda ja lapsed ka(ja nemad ennast minu kodus). See ei tähenda loomulikult asjade lõhkumist ega kaklemist. Arvan, et ilma selliste sõbrannadeta oleksin juba ammu hulluks läinud(nemad arvatavasti oma lastega ka). Kohvikus ja avalikes kahtades käime ka aga see on ikkagi stressirohkem kui koduses õhkkonnas mängimine-kohvitamine.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul on sõbrannal minisiga, kes temaga kaasas käib. Selle vastu ei ole mul küll midagi, magab rahulikult nurgas, nii et selle võin ka tuppa lasta. Laps on tal aga eas, kus ta võib emale väljakutsuva näoga otsa vaadata ja ¨okolaadised käed vastu tapeeti vajutada. MINU tapeeti! Nii et see konkreetne väike põrsas enam minu juurde tuppa ei saa, enne kui on suuremaks ja mõistlikumaks kasvanud või ta ema teda \”rihma otsas\”, st enda läheduses hoiab (mida ta nagunii ei tee, ta on suht hipi).

Nii et lähtun eelkõige koera, sea, kassi, lapse, viirpapagoi jne iseloomust ja hindan sellest lähtuvalt, kui suur on tõenäosus, et nad mind närvi ajama või nurka sittuma hakkavad.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma ei julge oma sõbrannadele seda öelda, aga tegelikult tahaks väga, et nad vahel tuleks külla ilma lasteta. Isegi mitte määrimine ei häiri mind, aga ei ole ju võimalik suhelda, kui sõbranna kogu aeg jookseb oma lapse järel. Mis mõte sellisel külaskäigul on? Kas siis tõesti ei võiks mõnel õhtul isa lapse järele vaadata, et ema saaks oma sõbrannaga rahus juttu rääkida?

0
0
Please wait...
Postitas:

Huvitav. Mul endal ka väikelapsed. Kui ma lähen lastetule sõbrannale külla, jätan lapsed koju (et saaks lobiseda ja veini juua), kui on lastega sõbranna, siis võtan lapsed kaasa, mängivad omavahel ja täiskasvanud saavad lobiseda.
Vast sõltub inimesest, mina emana eelistan päris tihti käia ilma lasteta. Ehk olen siis rongaema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 22:30; 23.05 15:42; 23.05 23:02;
Postitas:

See, kes mainis, et pigem minisiga kui kahejalgne pôrsas, siis ma olen ka täitsa seda meelt. Koer tômbab ennast ju laua all kerra ja pôônab seal seni kuniks peremehel jutt otsa saab. Mis pahandust üks koer teha saab?

Lastetu koera omanik.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Lastetu koera omanik.[/tsitaat]

Aitäh, tegid mu tuju heaks:))
Mul tuli silme ette pilt ühest õnnetust koerast, kellel pole lapsi…
Ära võta seda norimisena, tõesti naljakas oli.

Pisikesi mökerdajaid ma endale külla pigem ei tahaks, koolieelikute vastu pole mul midagi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mis emad need on kes küllaminnes lasevad teise inimese elamise sassi ajada? Need kes teise inimese asjadest ja kodu korrashoiust lugu ei pea?

Minu juurde on emmed lastega oodatud niikaua kuni ema oma last kantseldab. Olen pidand paarkorda sõbrannale ütlema ka, et ta ju lõhub selle ära??? Et kas sa ei ütlegi midagi? Minu arvates on iseenesest mõistetav, et kui kellegile külla läheme siis laps mängib kohas kus lubatud ja asjadega mis lubatud. Laps on 1,5 aastane ja sööb ka laua ääres, kui söödud teen ikka lapse puhtaks enne kui ta laua äärest minema lasen. Küpsisepuru pärast ma pahaseks ei saaks- pole ju raske pärast tolmuimejaga üle käia.

0
0
Please wait...
Postitas:

No mina ka ei saa aru, milles probleem. Kui ma külla lähen lastega, siis jälgin neid kullipilguga. Too kodu peab sama tiptop olema, kui oli, peale meie lahkumist. Pealegi saame me söbrannadega nii hästi läbi, et kutsume üksteise lapsi korrale, mitte ei pöörita silmi hambaid krigistades, kui lap banaaniga aeleb valgel diivanil 😀

Lapsed ja loomad on minu kodus alati teretulnud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu juurde on kindlasti oodatud, aga mul endal ka väike kratt kodus, nii et vahet pole, kas üks või mitu. Kõik niigi suht lapsekindel, lägastatud on kõik nagunii ammu. Enne 5 aastat pole remonti plaanis, siis tuleb kohe pähjalik (lootuses, et lapsest vähegi inimene selleks ajaks saanud on). 😀

0
0
Please wait...
Postitas:

Loomulikult. Ma ei ole inimene, kes teistele kaltsuga järgi käib.

Ise olen korra käinud külas, kus peremehes paanikat tekitas õues keeksi pudistavad lapsed. Vat sinna külla ei tahtnud ei mina minna ega perenaise teised sõbrad.

0
0
Please wait...
Postitas:

loomulikult. Endal on väiksed lapsed ja kodu on lastekindel, seinad värvitud, lilled välja vistud, pistikud teibitud. Eriti vahet pole, kas seal on korraga 2 või 4 väikest last, sama palju peab koristama.
Koera üle oma koduukse ei lase. Haisevad ja ajavad karvu. Koeraomanikud muidugi kõik kiunatavad, et \”minu koer ei haise\”, aga haisevad ikka kõik koerad. No ei salli seda haisu lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 12:11; 22.05 16:27; 22.05 23:07;
Postitas:

[tsitaat]loomulikult. Endal on väiksed lapsed ja kodu on lastekindel, seinad värvitud, lilled välja vistud, pistikud teibitud. Eriti vahet pole, kas seal on korraga 2 või 4 väikest last, sama palju peab koristama.
Koera üle oma koduukse ei lase. Haisevad ja ajavad karvu. Koeraomanikud muidugi kõik kiunatavad, et \”minu koer ei haise\”, aga haisevad ikka kõik koerad. No ei salli seda haisu lihtsalt.[/tsitaat]

Ma olen nõus, et koerahais võib häiriv olla (kuigi, nagu olen varemgi öelnud, on see tõuspetsiifiline, näiteks puudel üldiselt ei haise, chiahual on ka teistsugune karv jne), aga samasugune fakt on ju see, et väikestel lastel (st ca 1.5-2 aastat) on neile omane hais. No ei ole see enamasti lõhn, sest see on mingi selline rinnapiima, puudri ja ei tea mille segu, mis minu jaoks küll kuidagi meeldiv ei ole. Oma ema jaoks kindlasti on, tekib vastav keemiline reaktsioon, aga võõraste jaoks mitte. Aga sellest hoolimata ei kujuta ma ette, et ma ütleksin mõnele sõbrannale põhjenduseks, miks ta last kaasa ei tohi võtta, et ta laps haiseb. Pealegi on mõlemal seda lõhna tunda ainult siis, kui teda sülle võtta, nii et kui sugulane oma yorkshire terjeriga tuleb, siis ma küll ei palu teda aeda jätta (kuigi ausalt öeldes pole ma sellel koeral tõesti mingit spetsiifilist lõhna tähendanud, vahepeal ainult ¨ampooni oma, aga see on üsna meeldiv).

0
0
Please wait...
Postitas:

Lapsed on igati teretulnud koos oma vanematega, seni, kuni mina ei pea neile lapsehoidjat mängima.

Pole ju seegi normaalne, et lapsuke teeb pahandust, kisub minu asju, ja tema vanemad lösutavad samal ajal õndsa näoga minu aiatoolides.

0
0
Please wait...

Kui sõbrannal lapsi ei ole, siis lastega külla ei lähe. Aga enda juurde on küll sõbrannad koos lastega oodatud, sest meil endal ka 2 last ja mänguasju palju. Enda lapsed ju ka mängides ajavad asjad laiali ja kristalli-klaasi-portselani niikuinii kuskil haardekõrguses ei ole. Lihtsalt ütlen alati konkreetselt, et süüakse laua taga ja kedagi ¨okolaadiste kätega või üldse mingi söögiga laua tagant ära ei lase. Ei ole kunagi probleemi olnud. Aa, ükskord üks väike laps pissis vaibale :). Aga see oli mängutoas kaltsuvaip, nii et polnud ka hullu.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma olen nõus, et koerahais võib häiriv olla (kuigi, nagu olen varemgi öelnud, on see tõuspetsiifiline, näiteks puudel üldiselt ei haise, chiahual on ka teistsugune karv jne), aga samasugune fakt on ju see, et väikestel lastel (st ca 1.5-2 aastat) on neile omane hais. No ei ole see enamasti lõhn, sest see on mingi selline rinnapiima, puudri ja ei tea mille segu, mis minu jaoks küll kuidagi meeldiv ei ole. Oma ema jaoks kindlasti on, tekib vastav keemiline reaktsioon, aga võõraste jaoks mitte. Aga sellest hoolimata ei kujuta ma ette, et ma ütleksin mõnele sõbrannale põhjenduseks, miks ta last kaasa ei tohi võtta, et ta laps haiseb. Pealegi on mõlemal seda lõhna tunda ainult siis, kui teda sülle võtta, nii et kui sugulane oma yorkshire terjeriga tuleb, siis ma küll ei palu teda aeda jätta (kuigi ausalt öeldes pole ma sellel koeral tõesti mingit spetsiifilist lõhna tähendanud, vahepeal ainult ¨ampooni oma, aga see on üsna meeldiv).[/tsitaat]
sa vist pole küll ihusilmaga kahe aastast last näinud 🙂 ei tea misasja kahesel on rinnapiima ja puudriga? See on ikka päris tittede teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 12:11; 22.05 16:27; 22.05 23:07;

omal lapsed suured (elavad eraldi), ja tahaks tegelikult ka, et sõbrad käiks külas vahel ilma lasteta.
Tahaks mõnusat täiskasvanute õhtusööki nautida, parimad nõud, ilusad linad, uhked toidud. Aga lastega ei tule sellest midagi välja – õrna portselani panna ei julge, eksootilisi toite nad ei söö, lina on puhas 5 minutit max…

Rääkimata sellest, et lastel on arusaadavalt igav, ja siis käib – emme, tule vaata, issi, lähme sinna tuppa, millal me koju lähme jne jne.

0
0
Please wait...
Postitas:

Jah, loomulikult on teretulnud. Kuna ka endal on väikesed lapsed, siis on kodu esiteks võrdlemisi lastekindel. Teiseks on meie tutvusringkonnas ainult 2 last, kes mingilgi määral siin kujutatud kraakade mõõdu välja annavad, aga nemad satuvad meile harva ja vanemad hoiavad neid siiski täiesti rahuldavalt ohjes. Valdav enamik on aga väga hästi kasvatatud ja 10 aasta jooksul, mil sõprusringkonda lapsed on siginenud (ja meil külas käinud), on meil täpselt 1 kord mahlaklaas diivanile ümber läinud, ühtegi muud \”kahju\” pole nad tekitaund. Süüakse laua ääres, toiduga ringi ei kõnnita, lauast ei tõusta, enne kui käed puhtad jne. Ja üleüldse on meil kuidagi kujunenud selline \”kord\”, et lapsed kaovad peaaegu kohe elu-ja söögitoa kõrval asuvasse lastetuppa ning askeldavad seal. Kui põnne rohkem, siis on täiskasvanud ühekaupa vahetustega neil seal silma peal hoidmas ja kõik saavad mõnusasti ka \”täiskasvanuaega\” veeta. Ja enne lahkumist koristavad koos vanemate abiga enne lahkumist lastetoas asjad ilusti ära.

Kui mul oleks tuttavad, kes lubavad lastel lagastada ja lapsed nagu metslased käituksid, hiljem ka koristamisest miskit kuulda ei taha ning iga kord ka mingi varalise kahju tekitaksid, siis ilmselt tõesti ei hooliks eriti nende külaskäikudest. Kuigi ausalt, ma ei suuda küll päris täpselt ette kujutada, mis inimestel küll sellised lapsed on (kui mitte silmas pidada igasuguseid diagnoosidega tegelasi, keda siiski õnneks meie tuttavatel pole ja kui palju neid ühes sõpruskonna lasete hulgas ikka oleks?).

Lisaks korraldame loomulikult vahel ka täiesti lastevabasid üritusi.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on sõbrannal minisiga, kes temaga kaasas käib. Selle vastu ei ole mul küll midagi, magab rahulikult nurgas, nii et selle võin ka tuppa lasta. Laps on tal aga eas, kus ta võib emale väljakutsuva näoga otsa vaadata ja ¨okolaadised käed vastu tapeeti vajutada. MINU tapeeti! Nii et see konkreetne väike põrsas enam minu juurde tuppa ei saa, enne kui on suuremaks ja mõistlikumaks kasvanud või ta ema teda \”rihma otsas\”, st enda läheduses hoiab (mida ta nagunii ei tee, ta on suht hipi).

Nii et lähtun eelkõige koera, sea, kassi, lapse, viirpapagoi jne iseloomust ja hindan sellest lähtuvalt, kui suur on tõenäosus, et nad mind närvi ajama või nurka sittuma hakkavad.[/tsitaat]’

No ja mis su tapeedikesega juhtub siis? Tõmbad lapiga üle, ja kui ei tule maha, ei ole nüüd ka teab mis tragöödia.

St. mu enda laps ei ole minu teada teiste juures midagi püsivalt rikkunud, aga ma ei saa aru inimestest, kellele asjad on tähtsamad kui inimsuhted. Ehk sellepärast am ei teegi kallist remonti- tapeeti, mille rull oli 19 krooni, ei ole ju kahju maha kiskuda ja uuega asendada paari aasta tagant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 18:36; 23.05 12:04; 23.05 22:31; 23.05 23:12;
Postitas:

sa vist pole küll ihusilmaga kahe aastast last näinud 🙂 ei tea misasja kahesel on rinnapiima ja puudriga? See on ikka päris tittede teema.
[/tsitaat]

No põhikomponent on selles lõhnas rinnapiimal ja kuna tean peret, kus kõik lapsed on üle kahe aasta rinda saanud, siis neil oli tõesti ka ca kaheselt see lõhn juures. Enamasti muidugi mitte nii kaua.

No ja mis su tapeedikesega juhtub siis? Tõmbad lapiga üle, ja kui ei tule maha, ei ole nüüd ka teab mis tragöödia.[/tsitaat]

Asi on suhtumises lihtsalt. Arvan, et võiks ka teistega arvestada ja oma lapsi valvata.

0
0
Please wait...
Postitas:

no mis su taspeediga juhtub? :O
kuidas on nii võimalik suhtuda üldse. kui ma oleks tite ema, ma küll ei julgeks nii arvata. äkki on teisele inimesele oluline ta sisekujundus, ta elamise väljanägemine. äkki oli see mingi kallis tapeet.
ei ole nii et tappedilt tõmbad maha. värvitud seinalt saad mustuse maha.
ei saa mõelda nii, et kui sulle pole see oluline, milline elamine on, siis teistele ka pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 19:41; 22.05 19:06; 22.05 22:31; 24.05 07:41;
Postitas:

[tsitaat] [small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

No ja mis su tapeedikesega juhtub siis? Tõmbad lapiga üle, ja kui ei tule maha, ei ole nüüd ka teab mis tragöödia.

St. mu enda laps ei ole minu teada teiste juures midagi püsivalt rikkunud, aga ma ei saa aru inimestest, kellele asjad on tähtsamad kui inimsuhted. Ehk sellepärast am ei teegi kallist remonti- tapeeti, mille rull oli 19 krooni, ei ole ju kahju maha kiskuda ja uuega asendada paari aasta tagant.[/tsitaat]

Minule ei meeldi absoluutselt sellise suhtumisega inimesed, õnneks oma tutvusringkonnas nagu polegi. Kui oleks, siis neid külla ei kutsuks mitte kunagi.

Endal on kolm väikest last, nii et loomulikult on lastega külalised meile oodatud. Kuigi mitte kogu aeg ja mitte liiga sageli, sest kolm oma last võtab täiega võhmale.

Ise käin külas nii, nagu juhtub. Lastega ja lasteta. Üldiselt mitte kolme lapsega, isegi kahe lapsega harva. Isegi siis, kui pererahval on ka lapsed. Just sellepärast, et külla minnes ei tahaks tegelda ainult oma lapsega, sest see pole pererahva suhtes kuigi viisakas. Ja kui on kohtumine sõbrannaga, siis tahaks niisama lobiseda, mitte last valvata.

Aga jah, inimesed, kes imestavad pahameele üle rikutud tapeedi pärast (sest ema lihtsalt ei viitsi valvata last), on automaatselt väga antipaatsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 19:20; 23.05 15:24; 23.05 23:52;
Postitas:

[tsitaat]See, kes mainis, et pigem minisiga kui kahejalgne pôrsas, siis ma olen ka täitsa seda meelt. Koer tômbab ennast ju laua all kerra ja pôônab seal seni kuniks peremehel jutt otsa saab. Mis pahandust üks koer teha saab?

Lastetu koera omanik.[/tsitaat]

Vaene koer!

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Esileht Pereelu ja suhted Väikelastega sõbrannad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.