Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Väikelastega sõbrannad

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Väikelastega sõbrannad

Postitas:

Issand jummmmal….
Ma lugesin neid vastuseid ja suu vajus lahti….ma pole iial kohanud selliseid inimesi kes nii lastest arvavad,mis metslased teil kull külas käivad ? Mul on vaga palju vaikelastega sõbrannasid ja kodus on värske remont ja mul on omal ka väikesed lapsed,kuid ära ei ole siin keegi midagi lõhkunud. Ja kui tulebki paar plekki mu seinale w tapeedile,siis pesem maha…so what?! Külalised on mulle siiski kallid ja lähedased inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie jutu peale kannan end üksikemana maha, mul polegi last kellegi hoida jätta ja kui siis sõbrannede juurde ka ei saa minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 22:17; 23.05 22:57;
Postitas:

muidugi on lapsega raske külas käia. ta pole ju huvitatud paigal olemisest. mina nt ei käinudki kuskil. mind ajas närvi see lapse tagaajamine mööda teise elamist, tema lõbustamist, tema tähelepanu kõrvalejuhtimist. rääkida nagu ei saanudki sõbrannaga. mul oli palju mugavam, kui mulle tuldi külla. nagu eelpool öeldud, et elamine ongi lapsele kohandatud. ohutu. ja ma ei pea tõmblema, kas ta läheb ja tõmbab midagi maha, kas ta läheb ja topib midagi arvutikasti külas. mul on kodus juba sellele mõeldud. mul on lapselukud, trepikaitsmed, lilled lae all, iluvidinad ka seal. mul on kodus palju mugavam olla lapsega, kui külas. eriti, kui külas pole samavanu lapsi, kelle ohutuse tagamise peale on mõeldud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 19:41; 22.05 19:06; 22.05 22:31; 24.05 07:41;
Postitas:

Tõesti, väikelapsega vanuses kuni noh… 3-4 on õudselt ebamugav käia külas neil, kel endil ses vanuses lapsi pole ja nt diivanilaua all pesitsevad nõela-naela karbid jms ohtlik stuff.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No põhikomponent on selles lõhnas rinnapiimal ja kuna tean peret, kus kõik lapsed on üle kahe aasta rinda saanud, siis neil oli tõesti ka ca kaheselt see lõhn juures. Enamasti muidugi mitte nii kaua.

[small]Kägu kirjutas:[/small]

Asi on suhtumises lihtsalt. Arvan, et võiks ka teistega arvestada ja oma lapsi valvata.[/tsitaat]
minu arust on sinu suhtumine lastesse sama masendav. Ma isiklikult ei suhtleks inimesega, kes peab siga paremaks kui mu last.
RebaseMaie aktsiad kukkusid mu silmis kolinal praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 12:11; 22.05 16:27; 22.05 23:07;
Postitas:

minu arust on sinu suhtumine lastesse sama masendav. Ma isiklikult ei suhtleks inimesega, kes peab siga paremaks kui mu last.
RebaseMaie aktsiad kukkusid mu silmis kolinal praegu. [/tsitaat]

Mul on muidugi väga kahju, et mu aktsiad sinu silmis oma väärtuse kaotasid, aga kardan, et ega sul neid siin foorumis müüa poleks nagunii õnnestunud.

Samuti tuletaksin tagasihoidlikult meelde, et ma pole väitnud, et \”sead on paremad kui lapsed\”, vaid ma ütlesin, et \”see konkreetne siga on parem kui see konkreetne laps\” – ja sedagi ainult kodus kohvitamise osas ja praeguses ajahetkes, mitte mingil üldisel väärtusskaalal. Ehk siis rõhutasin seda, et see, keda ma tuppa lasen, sõltub konkreetselt külalise iseloomust ja käitumisest, mitte soost, vanusest või liigist. Ega ma näiteks selle sõbrannaga siis lapse pärast suhtlemist lõpetanud pole, käime lihtsalt koos tema ja ta lapsega näiteks mänguväljakul ja pargis ja sõidame metsa või mere äärde ja teeme muid selliseid asju. Sellest, et kohvikusse minna ei saa, saab sõbranna ise ka aru, sest tegu pole tüüpilise Eesti tagasihoidliku lapsega, vaid ta üritab kohvikus ka võõraste inimeste juurde \”end proovile panema\” minna.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina käin peaagu igal pool oma lastega (kolm last) ja võtan ka heameelega vastu lastega peresid. Minu lapsed on osa minust ja seni, kuni nad veel tahavad, võtan nad igale poole kaasa. Mulle lausa meeldib, kui teised ka oma lapsed kaasa võtavad, ja kui ongi rohkem koristada, siis see pole ju probleem, mille pärast rõõm sõbrannast olemata jääb. Ja veel suurem on rõõm, kui lastel ka on lõbus. Muidugi pean ma külas olles jälgima, mida mu lapsed teevad ja korrale kutsuma, see kuulub emaks olemise juurde. Ja loomulikult ei saa ma seetõttu 100 % ajast sõbrannale pühenduda aga see aeg, mil lapsed on nii väikesed läheb kiirelt mööda ja üks hea sõbranna (ka lastetu sõbranna) kannatab selle ära. See paar aastakest lärmakamaid külaskäike on terve eluea kõrval ikka köömes ja üks korralik sõprus kestab üle aegade.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]no mis su taspeediga juhtub? :O
kuidas on nii võimalik suhtuda üldse. kui ma oleks tite ema, ma küll ei julgeks nii arvata. äkki on teisele inimesele oluline ta sisekujundus, ta elamise väljanägemine. äkki oli see mingi kallis tapeet.
ei ole nii et tappedilt tõmbad maha. värvitud seinalt saad mustuse maha.
ei saa mõelda nii, et kui sulle pole see oluline, milline elamine on, siis teistele ka pole.
[/tsitaat]

Minu laps ei olegi teiste juures midagi rikkunud, aga ma ei saagi aru inimestest, kelle kodu sisustus on nii kallis, et see on tähtsam inimsuhetest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 18:36; 23.05 12:04; 23.05 22:31; 23.05 23:12;
Postitas:

Minu laps ei olegi teiste juures midagi rikkunud, aga ma ei saagi aru inimestest, kelle kodu sisustus on nii kallis, et see on tähtsam inimsuhetest. [/tsitaat]

See on demagoogia. Aga kui sellele vastata, siis mida on väärt inimene, kes laseb oma lapsel südamerahus teise inimese tapeedile shokolaadi määrida? Asi pole siin ju isegi tapeedis, vaid austuse puudumises, egoismis, ilmselt ka laiskuses (las määrib, suhted on ikka rohkem väärt – mida see siinkohal üldse tähendab?).

Head suhted on alati väärtuslikud. Teistsuguseid suhteid pole vaja säilitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 19:20; 23.05 15:24; 23.05 23:52;
Postitas:

Kahe lapse emana ei mõista ka päris seda, et \”mis see tapeet siis nüüd ka ära ei ole, lapsed on ju kõige tähtsamad\”. Kodus ka ei tohi tapeeti ära mökerdada, ammugi siis külas. Samas, et käituma õppida, oleks siiski vajalik ka vehl kodust väljas käia KUID siiski nii, et võõrustaja ei peaks pärast kapitaalremonti tegema ja sisustust välja vahetama. Ükskord äsja mähkmevabaks saanud laps pissis külas vaibale. No megapiinlik oli minul küll. Kuigi minu koju on teretulnud nii lapsed kui loomad, eeldan ma siiski, et kellegi järeltulev põlv midagi tahtlikult ei lõhu ega määri.
Miks ma ise võimalusel lastetutesse kodudesse lapsi kaasa ei võta (lisaks vabalt vestlemise võimalusele) on see, et reeglina pole sellistes kodudes ka midagi, millega lastel oleks huvitav tegeleda. Siis hakatakse kiskuma asju, mida ei tohi. Ebanormaalne on ju ka mingilt 2-3-aastaselt oodata, et see 2-3h rahulikult istuks ja kuulaks, mida emme tädiga pläkutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 22:30; 23.05 15:42; 23.05 23:02;
Postitas:

MEELEGA ei tohi muidugi ka kodus tapeeti mäkerdada kuid kogemata juhtumise eest ei kujuta küll ette, et pahandaksin, olgu tegu oma või võõra lapsega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 18:36; 23.05 12:04; 23.05 22:31; 23.05 23:12;
Postitas:

teemaväline küsimus, kui msi vanusest mis vanuseni see õudne uudishimutsemise periood lastel kestab? Teisi sõnul, mis vanused on rasked käia? kusjuures siiras huvi, mul esimene beebi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 22:17; 23.05 22:57;
Postitas:

[tsitaat]teemaväline küsimus, kui msi vanusest mis vanuseni see õudne uudishimutsemise periood lastel kestab? Teisi sõnul, mis vanused on rasked käia? kusjuures siiras huvi, mul esimene beebi [/tsitaat]

Noorem laps on 2,5a, ütleks, et hakkab looma aga 100% kindel ei saa olla. 4-aastane on küll mõistlik. Usun, et umbes kolmeaastasele saab ilusti seletatud mida ei tohi ja miks ei tohi. Noorematel sõltub vist lapse temperamendist, vanem laps oli 2,5-lt täiesti asjalik ja kuulekas, teine on veidi teisest puust. Aga külas olles peab olema lapsel eakohast tegevust, kui tal on igav, siis ta paremal juhul kõlgub su küljes ja küsib, millal ometi koju saab. Milleks neid piinata, parem mängigu kodus.
Ja mis veel tapeeti puutub, siis tapeedi rikutuse seisukohalt polegi nagu oluline, kas see rikuti meelega või kogemata. Minu, kui lapsevanema kohus on külas jälgida, et seda ei juhtuks. Kahjuks on see tüütu nii mulle kui võõrustajale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 22:30; 23.05 15:42; 23.05 23:02;
Postitas:

Ütlen ka nii, et 4a on juba asjalik 😉

No MINUL on küll vahet, kas kogemata või meelega(just võõrustajana). Teistel võib muidugi teine arvamus olla.

0
0
Please wait...
Postitas:

kuna mul on endal väike piiga siis on tore kui sõbrannad lastega tulevad. kui tuleb mõni lasteu sõbranna siis on laps seniks issiga kui me jutustame. paljud ilma lasteta ja vanemad sõbrannad tahavad et ma lapse kaasa võtan kui külla lähen. kui kutsutakse mind üksi siis jääb issiga koju ja lähengi. ei ole mingit probleemi. kui omal veel last polnud siis tegi närviliseks küll kui mõni tuli oma jõmmiga ja too hakkas kõike laiali pilduma ja mäkerdama, sellep. mõistan täiesti neid kellel lapsi pole, ei taha külastust koos lastega.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]MEELEGA ei tohi muidugi ka kodus tapeeti mäkerdada kuid kogemata juhtumise eest ei kujuta küll ette, et pahandaksin, olgu tegu oma või võõra lapsega.[/tsitaat]

Mul on kolm väikest last ja vat ei ole nad tapeeti mäkerdanud ei meelega ega kogemata. Süüakse meil laua taga, kui söövad kätega, pesen neil käed kohe ära. Üksinda värvidega plätserdama ei jäta. Mismoodi peaks kogemata tapeeti rikutama üldse? Kogemata kalleid nõusid lõhutama? Või kogemata midagi muud, mis toob kaasa märgatavamat materiaalset kahju. Ma ei ole raha peale vihane, et tahta tuba üle tapetseerida paar korda aastas lihtsalt sellepärast, et mul on lapsed. Ja ometi on mul neid tervelt kolm. Järeldan sellest, et on küll võimalik kodus sisse seada selline kord, et laps saab maailma avastada, aga sisustus jääb ka terveks ja raskesti asendatavaid asju ei määrita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 19:20; 23.05 15:24; 23.05 23:52;
Postitas:

Minu laps ei olegi teiste juures midagi rikkunud, aga ma ei saagi aru inimestest, kelle kodu sisustus on nii kallis, et see on tähtsam inimsuhetest. [/tsitaat]
rikkal inimesel on kallis tapeet. vaesel inimesel odavam. aga ühtmoodi on sein rikutud, kui ta on rikutud.
mina nt ostsin toolid kasutatult. tegin ise katted peale, lõigete järgi. isegi riide ostsin odava. ja siis joonistas sõbranna laps neile peale.
mis siis et ma sain need tugitoolid odavalt ja kate on odav, on see ikkagi rikutud ja mul on sellest kahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 19:41; 22.05 19:06; 22.05 22:31; 24.05 07:41;
Postitas:

Põnnid on alati teretulnud. Eeldusel, et lapsevanem neil silma peal hoiab & minul on alati õigus neile meelde tuletada minu kodu reegleid. (No & siis, et yx hyperaktiivse poja isa pidi tunniajase kylaskäigu jooxul ligi 100 korda ytlema: xxxx, ära topi näppe ventilaatorisse!;) )

Loomadega on keerulisem . . . emase rotiga mulle kylla tulla ei tasu, siin on viis potentsiaalset peigmeest & neil käib sigitamine paari sekundiga. Muude loomade puhul tasub enne läbi rääkida, kas ikka on okei.

& tõtt-öelda on tutvuskonnas ka paar täiskasvanut, keda ma enda kodus näha ei taha — kyll suudavad nad sujuvalt palju asju katki teha, kyll teisi kylalisi solvama kukkuda.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]
& tõtt-öelda on tutvuskonnas ka paar täiskasvanut, keda ma enda kodus näha ei taha — kyll suudavad nad sujuvalt palju asju katki teha, kyll teisi kylalisi solvama kukkuda.[/tsitaat]

Haha, täiskasvanud oskavad tavaliselt üksteise \”väikeste eripäradega\” juba arvestada. Meenub kohe kord, kui minu köögis oli väike istumine, kaks tüüpi läksid omavahel vaidlema ja üks ülirahulik mees (st selline, kes kunagi häält ei tõsta ja alati väga rahulikult käitub), kummardus vaikselt ette, võttis laualt noa ja pani sujuva liigutusega selja taha sahtlisse. Minu küsiva pilgu peale vastas sama rahulikult kui alati:\”Minimeerime riske.\” Eks ta õige ole, selline lähenemine jätab paljud probleemid juba eos olemata. 😀

0
0
Please wait...
Postitas:

mul on sellised s6brannad, kelle juurde olen mina teretulnud ja kes minu juurde teretulnud yksi ja ka koos oma lastega. Minuarust on n6me, et kui on lasteta s6branna, siis tema juurde lapsi kaasa ei v6i v6tta? mitte kunagi? ma ei viitsiks m6elda sellist elukorraldust, et sinna lapsega, sinna ainult yksi.. no jah ainult veini6htud on natuke erinev asi.

0
0
Please wait...

[tsitaat]Teie jutu peale kannan end üksikemana maha, mul polegi last kellegi hoida jätta ja kui siis sõbrannede juurde ka ei saa minna.[/tsitaat]
Tuttav tunne- kui istud lapsega kodus, oled mõttetu kana, samas on tõesti tuttavaid, kelle juurde pole lapsega oodatud, või oleks seal väga ebamugav ( hinnalised õrnad nipsasjad, valged vaibad jne jne jne). Ega need ei saagi aru, kellel endal lapsehoidjaid iga kell võtta.

0
0
Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Esileht Pereelu ja suhted Väikelastega sõbrannad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.