Esileht Hobinurk Väikelastega Soome puhkama

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Väikelastega Soome puhkama

Postitas:

Tere,
Palun soovitage mõnda sellist tegevust, mis jätaks Soomest lastele kustumatu mulje. Lapsed on 5 ja 3 aastased tüdrukud. Oleme minemas nädalaks ajaks Helisingisse ja selle ümbrusesse. Ilmselt läheme Serena veeparki. Aga kas keegi oskab ja teab veel soovitada mõnda sellist kohta, mis kindlasti elamuse pakuks.
Ette tänades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Palun soovitage mõnda sellist tegevust, mis jätaks Soomest lastele kustumatu mulje. Lapsed on 5 ja 3 aastased tüdrukud. Oleme minemas nädalaks ajaks Helisingisse ja selle ümbrusesse. Ilmselt läheme Serena veeparki. Aga kas keegi oskab ja teab veel soovitada mõnda sellist kohta, mis kindlasti elamuse pakuks.
Ette tänades

Nii väikesed lapsed saavad elamuse lihtsast mänguväljakust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikesed lapsed saavad elamuse lihtsast mänguväljakust.

Kusjuures ei ole nii. Mina käisin oma 4a lapsega Egiptuses puhkamas siis, kui seal veel kõik rahulik oli.
Praegu on laps juba 7a ja väga hästi ja ülidetailselt mäletab kõike, mida me seal tegime ja nägime, tal on meeles ka sellised asjad, mis mul endal on ammu meelest läinud, samas näiteks ei suuda ta meenutada tavaliselt mis lasteaias söögiks oli vms igapäevast rutiini.

Et kui teha midagi huvitavat ja eripärast 3a ja 5a lapsega selle asemel et järjekordsele mänguväljakule minna, siis see kindlasti jääb neile hea mälestusena pikaks ajaks meelde 🙂

Teemalgataja vt seda teemat http://foorum.perekool.ee/teema/2-3-aastastega-helsinkis/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suomenlinna praamiga. See on saareke Helsingi külje all, kus on kindlus, söögikohad, palju jalutamist, ronimist, saab piknikku pidada, jäätist osta. Praamid lähevad iga natukese aja tagant, on piisavalt lühike sõit, et mitte ära tüüdata. Kuna seal autosid peaaegu pole, on hea pingevaba, ei pea kahe lapse pärast pablama, saavad vabalt joosta. See on koht kuhu võib mõnusaks hängimiseks kasvõi terveks päevaks minna.
Luomus – loodusmuuseum, palju huvitavaid topiseid, dinosauruste skeletid, meie lastele pakkus palju huvi.
Sealife – kalad ja muud mereelukad suurtes akvaariumites. See asub Linnanmäki lõbustuspargis, aga lõbustusparki ennast ma nii väikestega koos minnes ei soovita. Kindlasti on mulle palju vastuvaidlejaid, kellele on seal lõbus olnud, aga meil oli 3- ja 5-aastasega seal raske – pidev jonn, et ei saanud soovitud atraktsiooni peale või olid nad liiga lühikesed teiste atraktsioonide jaoks või olid järjekorrad liiga pikad. Või lõppes karusellisõit liiga ruttu jne. Suur melu ja palju stressi. Ehk 6-7 aastasega on seal juba lahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sealife saab siseneda ka nii, et lõbustusparki ei märka, mul õnnestus seal nii käia isegi seitsmeaastasega.

Ma lisaksin nimekirja ka loomaaia, seda on siin küll kirutud, aga meile meeldis väga eelmisel nädalal. Mõnus kompaktne. Nägime pigem neid loomi, kes Tallinnas alati peidus on (tiiger, lumeleopard jne). Sinna saab ka lühikese laevasõiduga.

Kui lapsed metroos pole käinud, siis see võib ka huvitav olla.

Superpark kehva ilmaga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheksin ikkagi Muumimaale, mis siis, et pole Helsingis. Selles vanuses on nad eriti teemas sees ja kindlasti pakub palju sealkäik ja jääb kauaks meelde. Käisime siis kui tütar oli veidi alla 3, aga räägib siiani, kui hakkab kohe 8 saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei ole nõus sellega, et 3- ja 5-aastasele on lõbus vaid mänguväljak ja muudes kohtades käimine on mõttetu. Nt eelmisel suvel, kui laps oli 3,5-aastane, käisime Saaremaal ja Hiiumaal. Sel suvel mäletab laps täpselt, kuidas Kuressaare lossis käisime ,Muhus jaanalinde ja sebradsid vaatasime. Samuti käisime eelmisel sügisel Riia loomaaias ja kui nüüd sel suvel jälle Riias olime, siis küsis esimese asjana, kas loomaaeda ka läheme ja rääkis, kui lahedad olid seal kaelkirjakud ja kuidas talle sealne suur kilpkonn meeldis. Samuti meenutas, et sealne troopikamaja oli pime ja natuke õudne aga samas põnev. Seega annavad need käigus ikkagi lastele minu meelest palju emotsioone ja mälestusi.
Mina läheks kindlasti Suomenlinna ja Sealife’i. Serena on tõesti ka tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuhamaa on ka sellistele väikestele päris huvitav. Ei asu kükk ka Helsinkis, aga umbes 1-1,5h sõidu kaugusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Väikelastega Soome puhkama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.