Esileht Väikelaps Väikelastele eraldi toad või magamistuba+mängutuba?

Tuletame meelde, et kõikidele kommentaatoritele kehtivad Eesti Vabariigi seadused. Perekool.ee'l on kohustus esitada õigusorganitele kasutajate kohta käivaid andmeid, kui meile esitatakse vastav nõue.

Head vana aasta lõppu!

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Väikelastele eraldi toad või magamistuba+mängutuba?

Postitas:
Kägu

Soovin nõu. Kuidas lahendaksite kahe lasteaia-ealise laste tubade küsimuse?

Seoses kolimisega kaalume praegu kahte varianti:
1) Lastele (poiss ja tüdruk) eraldi toad.
Plussid on minu arvates: mugavus (saab mingil määral odavamalt, saab tülide korral lapsi mugavalt eraldada, lapsed ei aja üksteist öösel üles, sest noorem kipub öösiti rahutult magama ning hilja uinuma), privaatsus – väikelapsele pole vast oluline, aga samas üks lastest on rahulik ja vaikse loomuga, armastab tegevustesse (nt joonistamine, voolimine, raamatute vaatamine) süveneda, kuid noorem kipub segama.

2) Magamistuba+mängutuba variant
Plussid: lapsed on harjunud ühes toas magama, võib-olla on julgem; hea ja mugav lastel külalistega mängida (enamasti samuti lasteaia-ealised), ei tekiks ilmselt kellegi kõrvalejätmist; mänguasjad oleksid kompaktselt ühes toas ning ei oleks ka hullu, kui see tuba aeg-ajalt segamini juhtub olema (kahe eraldi lastetoa puhul ajaks pidev segadus ilmselt närvi), võimalik, et lähedasemad suhted laste vahel?

Kumba varianti eelistaksite ja miks? Saan aru, et ca 2-4 aasta pärast tuleks lapsed ilmselt ikkagi eraldi kolida, aga ehk on praegu veel vara?

Please wait...


Postitas:
Kägu

Minu lapsed mängisid pisikesena kogu aeg koos aga nad elasid ka koos. Ma arvan, et mingit vahet ei ole, kui vaid selles osas, et üksi pimedas toas magada on ehk hirmsam kui mitmekesi. Eks nad eraldi tubade korral siis mängiksid üksteise toas, või veaksid kõik mänguasjad ikka kokku elutuppa, kus ema-isa lähedal on.

Please wait...


Postitas:
Kägu

Alguses mängutuba+magamistuba, meil ollakse kogu aeg ninaidi koos ja nii see süsteem põhimõtteliselt ongi. Teismelisena tõstaks eraldi tubadesse.

Please wait...


Postitas:
Kägu

Meil olid samad valikud ning otsustasime mängutuba+magamistuba variandi kasuks. Pole kordagi kahetsenud, hästi mugav, et mänguasjad on koos ja lastel mõnus mängida.

Mängutoas on ka diivan, kui üks haige vms, siis saame teise sinna magama panna. Muidu on kasutusel ka külaliste voodina.

Please wait...


Postitas:
Kägu

Meil on tüdruk ja poiss 2a vahega, lisaks aegajakt kükaskäiv mehe 9a poeg.

Kui pisemad üksteise und ei sega, siis algul magavad ühes toas kuni tüdruku kooliminekuni. Teine tuba on sinnamaani hoopis mehe poja tuba/kabinet. Hiljem hakkavad poisid tuba jagama.

Please wait...


Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Väikelastele eraldi toad või magamistuba+mängutuba?