Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikese lapsega ema õigused

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Väikese lapsega ema õigused

Postitas:

Juhtus nii, et läksin väikese lapse kõrvalt poole kohaga tööle. Sain tööandjaga igas mõttes kokkuleppele, st ta on väga vastutulelik ning korraldas mu töötamise graafiku selliselt, et saan – koolis – tunde anda ilma \”aukudeta\” ning arvestades päevi, mil lapsehoidja saab meile koju tulla. See selleks. Aga tahaksin igaks juhuks teada, kas mul on õigus keelduda mingitest kursustest, koolitustest või koosolekutest, tuues vabanduseks selle, et mul on nii väike laps? Ja kas on veel mingeid nn soodustusi, mida võiks teada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 15:02; 18.09 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.eesti.ee/est/teemad/kodanik/perekond/tootava_lapsevanema_oigused/muud_oigused_tootamisel

Naist, kes kasvatab alla 3-aastast last või lapsinvaliidi, võib saata töölähetusse vaid tema nõusolekul. Kõik ülal nimetatud õigused on ka last üksi kasvataval isal.

Emale, kes kasvatab kuni poolteistaastast last võimaldatakse lisaks üldisele vaheajale puhkamiseks ja einestamiseks töö juures lisavaheaeg lapse toitmiseks (minimaalselt 30 minutit lapse kohta). Vaheaega on õigus saada vähemalt iga kolme tunni järel.

Vaheaja võib liita ka teiste puhkepausidega või avaldada soovi varasemaks tööpäeva lõpetamiseks. Vaheajad lapse toitmiseks loetakse tööaja hulka ja nende eest säilitatakse keskmine palk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutad, et tööandja oli väga vastutulelik, tegi sulle soodsa graafiku jne. Kas sa ei karda, et kui hakkad nüüd veel kõikvõimalikke soodustusi taga ajama, hakab tööandja varsti kahetsema, et su üldse võttis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on sul ju üldtööaeg ka. St, et kui Sa lähed kohe peale tundide andmist koju ning parandad vihikuid näiteks kodus, siis juba see on soodustus, sest paljudes koolides peavad õpetajad näiteks kella neljani olema ja oma töö töökohas ära tegema.
Koolitused ja kursused on tihti vaheaegadel ning ka siis on Sul ette nähtud tööaeg, seega pead nendest osa võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kirjutad, et tööandja oli väga vastutulelik, tegi sulle soodsa graafiku jne. Kas sa ei karda, et kui hakkad nüüd veel kõikvõimalikke soodustusi taga ajama, hakab tööandja varsti kahetsema, et su üldse võttis?[/tsitaat]
Aitäh, aga ei karda 🙂 Ma ei otsigi kõikvõimalikke soodustusi, pigem õigusi. Kuna käin tööl poole kohaga, andes ära kõik oma tunnid kahel päeval, mis tähendab, et on kolm vaba päeva, siis mõtlesingi pigem seda, kas mul oleks õigus keelduda teisel päeval kui tööpäev minemast nt koolitusele. Ning tööandja on tõesti VÄGA vastutulelik ja mõistev, ent on kolleege, kellele see ette jääb. Ise olen ka vastutulelik, kuna nõustusin tööandja kutse peale oma lapsehoolduspuhkuselt oluliselt varem tööle tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 15:02; 18.09 13:22;
To report this post you need to login first.

Aga mismoodi su tööaeg lepingus kirjas on?
Alusta sellest. Kui seal on kirjas teisipäev ja neljapäev, siis sa kolmapäeval tööle minema ei pea.
Kui on lihtsalt tundide arv ja näiteks \”vastavalt tunniplaanile\”, siis kui sul on tunniplaanis täpselt nii palju tunde kui on sinu töötundide arv, siis ka ei pea väljaspool seda aega minema. Kui mingi hulk tunde jääb üle ehk on see nn üldtööaeg, siis vaata, kas selle kohta midagi kirjas on – et kus seda üldtööd tuleb teha vms.
Väike laps on kindlasti hea argument endale sobivate töötingimuste väljavõitlemiseks, eriti kuna sa näid olevat hinnatud töötaja, keda tööandjal on rohkem vaja kui sinul teda, aga kokkulepped tuleb teha konkreetselt ja kirjalikult. Näiteks kui sa ikka oled nõustunud ka mingit sorti koosolekutel osalema, siis peab olema ka kirjas, kui pikalt sellest koosolekust tuleb ette teatada, sest poole kohaga töötaja võib olla oma aja ju mujale ära planeerinud, isegi ilma väikese lapseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli eelmisel kooliaastal sama seis. Töötasin ühe pika koolipäeva (8.15- 15.55), e kolmandiku koormusega. Nende tundide ettevalmistamiseks kulub ikka üksjagu aega ja tegelikult seda nn üldtööaega küll üle ei jäänud. Minu õppealajuhataja ütles, kui oli selline koosolek, kus minu kohalolek oli väga vajalik, siis läksin kooli koos lapsega ( ei olnud võimalik lapsehoidjat üheks tunniks saada). Mõned koolitused olid nt koolivaheajal, seal olin kohal ja mõnele koolitusele väljaspool kooli püüdsin ka minna – just nendele, mis mulle tööalaselt väga vajalikud. Nt esimesel koolitusel käisin juba siis, kui olin veel lapsehoolduspuhkusel. Praegu töötan juba täiskohaga, aga siiski mõnikord ei osale mõnel üritusel, sest kogu pika päeva ei jaksa laps ka lapsehoidja juures olla. Aga lohutuseks: igas kollektiivis on keegi, kellele selline korraldus ei meeldi! See ei tarvitse olla õnneks ülemus, vaid lihtsalt mõni kade.
Sinu asemel vaataksin need koolitused ja kursused üle ja valikuliselt siiski võtaksin neist osa. Ei usu, et nad nüüd kõik mõttetud on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikese lapsega ema õigused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.