Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikese palgaga palju iga kuu kõrvale saate raha panna

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 142 )

Teema: Väikese palgaga palju iga kuu kõrvale saate raha panna

Postitas:
Kägu

Väikse palgaga kuidas te iga kuu saate  palgast kõrvale panna raha.Ma ka nagu üritan aga kuu lõpus ikka kasutan ära.Palka saan kätte 800 puhtalt,no ei saa midagi säästa.Peres neli inimest kaks last,mees ja mina,kass.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellisest palgast polegi võimalik midagi kõrvale panna. Töötasin ajutiselt samasuguse palganumbri eest. Iga kuu jäi 500- 1000 eurot puudu, et ära elada. Mees toetas, kusjuures meil pole lapsi ega koduloomi.

+12
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mees on ka väikese palgaga ja elate pealinnas või Tartus? Ega siis jah ei saagi suurt midagi kõrvale panna, aga pisut peaks siiski püüdma, kasvõi 5% palgast. Mu tuttavad vanemad inimesed Tallinnast, kel lapsi ülal pidada pole ja autot ka mitte, suudavad veel väiksemast palgast (mõlemil imetilluke sissetulek) pisut kõrvale panna. Kuidas neil see õnnestub, ma ei tea. Aga no riideid ostavad nad üliharva ja väljas söömas nad ei käi, alkoholi ja tubaka peale raha ei kuluta.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte palka, vaid mõistust oleks võinud omal ajal kõrvale panna, siis oleksid rumalad küsimused võib-olla suhteliselt välistatud.

Raha kogumine ja kokkuhoid on õpitavad asjad, põhjustes ja eesmärkides on küsimus.

+3
-31
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Harjumuse kujundamise mõttes tasuks kas või 10 eur kuus kõrvale panna, mida kuu lõpus ära ei kulutata.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oled peres ainus raha teenija, siis on sellest summast tõesti keeruline midagi kõrvale panna. Aga eeldatavasti teenib pere teine täiskasvanu ka midagi. Ja kui kulud on ausalt jagatud ning laene-liisinguid ei ole, siis saaks midagi ikka kõrvale panna.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees on täielikult ülalpeetav, miks?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikse palgaga kuidas te iga kuu saate  palgast kõrvale panna raha.Ma ka nagu üritan aga kuu lõpus ikka kasutan ära.Palka saan kätte 800 puhtalt,no ei saa midagi säästa.Peres neli inimest kaks last,mees ja mina,kass.

Õigel ajal oleks tulnud koolis käia, siis ei oleks selliseid probleeme.

+4
-31
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mees teenib ka ikka  pole ülalpeetav.Minu sissetulek ja mehe oma kokku 1800 .

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üürite lossi või kuhu see raha teil siis kaob?

+3
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellisest palgast polegi võimalik midagi kõrvale panna. Töötasin ajutiselt samasuguse palganumbri eest. Iga kuu jäi 500- 1000 eurot puudu, et ära elada. Mees toetas, kusjuures meil pole lapsi ega koduloomi.

Mees toetas? Mis see väljend tähendab? Aitas üüri, kommunaalide ja toidu ostmisega? Või aitas isiklikke kulutusi katta?

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees toetas? Mis see väljend tähendab? Aitas üüri, kommunaalide ja toidu ostmisega? Või aitas isiklikke kulutusi katta?

Mul jäi ka see fraas silma – see on mingi ratsionaalsetel kaalutlustel kujunenud eluasemekulude jagamine või abielu/kooselu? Mis mõttes mees toetas? Aga noh, hea et toetas, mitte ei andnud laenu…

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees teenib ka ikka pole ülalpeetav. Minu sissetulek ja mehe oma kokku 1800 .

1800+120 (lasteraha)= 1920 on sissetulek, siis mis on väljaminekud? Laenud? Kommunaalid?  Mina tegin eraldi arve ilma kaardita, et ei tekis poes soovi osta, selleks pean raha kandma teisele arvel, et saaks kaarti kasutada. Sinna läheb lasteraha, tuluka tagastus,  lasteriiete müügist saadud raha, sünnipäeva kingituseks saadud raha ehk siis kogu lisatulu v.a. palk.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene, kes kirjutab sellise kommentaari, ei ole ise ka kuigi palju koolis käinud.

+21
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene, kes kirjutab sellise kommentaari, ei ole ise ka kuigi palju koolis käinud.

Mida ta siis valesti kirjutas?

+3
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida ta siis valesti kirjutas?

Sest kõikidest ei saa areste, advokaate, ettevõtjaid. On ka inimesi, kes peavad tegema madalapalgalist tööd. Sellist juttu räägib väga piiratud silmaringiga inimene, kes arvab, et koolis käimine teeb inimese rikkaks. Aga kui tema vaimne võimekus ei  ole suur? Või on pärit vaesest perest?  Ma kahtlen väga, et sellise arvamuse esitaja harid(t)uses.

+27
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on selline tunne, et säästa pole võimalik sellepärast, et naine tüüpiliselt katab kõiki jooksvaid kulusid ja siis mees a la maksab auto eest ja tasub pangalaenu makse. Süüa ei osta, lastele riideid ei osta jms.

Selleks, et madala sissetuleku juures saaks säästa, peaks olema ühine arveldus ja ka säästukonto ühine. Panete oma rahad ühte patta ja siis majandate selle ühise rahaga, mitte nii, et kumbki midagi kuskile panustab ja siis ühel on kuu lõpus 25 eurot, teisel pole sedagi.

Kui kuus on umbes 500€ inimese kohta, siis ega see muidugi mingi selline suur summa pole, et hästi ära elaks, aga samas ka mitte nii väike, et iga inimese pealt näiteks 15€ kuus kõrvale panna. Pere peale siis 60€ kuus.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest kõikidest ei saa areste, advokaate, ettevõtjaid. On ka inimesi, kes peavad tegema madalapalgalist tööd. Sellist juttu räägib väga piiratud silmaringiga inimene, kes arvab, et koolis käimine teeb inimese rikkaks. Aga kui tema vaimne võimekus ei ole suur? Või on pärit vaesest perest? Ma kahtlen väga, et sellise arvamuse esitaja harid(t)uses.

Kõige hullem on see, et ei ole ka sellise keskmise, keskmiselt haritud inimese palk ju suur. Mina töötan ülikoolis, saan 1400 kätte. See on väike palk praeguste hindadega. Eks osta selle eest kodu, pea lapsed üleval jne. Olen õppinud ja vaeva näinud, ei ole vähevõimekas, mul on magistrikraad. Ma arvan, et paljud lihttööd tegevad inimesed teenivad minust rohkem, eriti mehed. Keskmise palgaga ei ela väga hästi ära, oled pigem vaesemapoolne. Raha mina ikka kogun, selline harjumus on juba lapsest peale. Tahan ikka mingisugustki turvatunnet. Sellist asja mul pole kunagi elus olnud, et polegi üldse raha.

+24
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina alustasin kunagi teadlikku säästmist 20 eurost. Eks see suuresti distsipliini küsimus on. Sina teenid 800, aga mees? Esmalt tuleb teha ülevaade pere tulyd vs välhaminekud. Säästmine ei toimi, kui peres puudub ühine eelarve, st ongi raske säästa, kui igaüks on oma rahakotiga ja kumbki ei tea, kas teisel kuu lõpus raha on.

Meie pere aitas eraldi majapidamisraha jaoks arve tegemine. Kuu algul paneme sinna mõlemad raha ja toidu-maj. asjad tuleb sellest rahast saada.

Lisaks üritame vältida järelmakse jmt. Lühiajaliselt tuleb järelmaks kallim kui nt aasta kogumine – inflatsioon ei ole nii suur. Järelmaks tasub ikka suuremate summadega ära või kui tõesti ei saa ostu edasi lükata.

Aga esmaneceesmörk on saada eelarve distsipliin paika ja kogumisharjumus kasvõi 10 eur kaupa.

Variant on ka niisama kogumise asemel kohe nt mingi kasvukonto vmt teha, sealt ehk nii kergekäeliselt toidu jaoks ei võta

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väike palk ei pruugi alati olla probleem, eriti juhul kui see on teadlikult valitud. Nt kui inimene on juba keskealine, tal on kõik olemas, on oma kinnisvara (eleasemelaen makstud), vaja tasuda vaid kommunaalteenuste ja toidu ning vältimatute kulude eest, ja valib peale suure ülekoormusega töötamist omale kas osakoormusega vaikse töö või teeb mingi kannapöörde, et läbipõlemisfaasist välja tulle. siis sel juhul tuleb ka väikese palgaga tegelikult välja.

Mina tegin elus kannapöörde, tegin oma ettevõtte, esimestel aastatel sain maksta omale vaid 750 bruto, uskuge või mitte, aga sellest oli võimalik mul ära elada ja natuke jäi isegi järgi. Praegu saan omale lubada juba 850€ brutopalka.
Tööd teen ca 15h nädalas, ülejäänud aja püüan tegeleda koduste asjadega, milleks täiskohaga tööl käies aega kuidagi ei jäänud.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väike palk ei pruugi alati olla probleem, eriti juhul kui see on teadlikult valitud. Nt kui inimene on juba keskealine, tal on kõik olemas, on oma kinnisvara (eleasemelaen makstud), vaja tasuda vaid kommunaalteenuste ja toidu ning vältimatute kulude eest, ja valib peale suure ülekoormusega töötamist omale kas osakoormusega vaikse töö või teeb mingi kannapöörde, et läbipõlemisfaasist välja tulle. siis sel juhul tuleb ka väikese palgaga tegelikult välja.

Mina tegin elus kannapöörde, tegin oma ettevõtte, esimestel aastatel sain maksta omale vaid 750 bruto, uskuge või mitte, aga sellest oli võimalik mul ära elada ja natuke jäi isegi järgi. Praegu saan omale lubada juba 850€ brutopalka.

Tööd teen ca 15h nädalas, ülejäänud aja püüan tegeleda koduste asjadega, milleks täiskohaga tööl käies aega kuidagi ei jäänud.

see sõltubki, mis elu tahad elada, tahaks ka kannapööret teha ja just reisima-matkama minna ja tegeleda mingite uute hobidega, mitte ainult koduste asjadega, lasped suured, ei pea koju jooksma kellaajaliselt ega arvestama teistega

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju 2 lapse eest lastetoetus on? Palk 800, mehel 1000 ja ei saa säästa. Ulme.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks viga, mis säästma hakates tehakse, on see, et püütakse kohe algul mingit suvalist summat kõrvale panema hakata ja mingit üldist ümmargust kuu eelarvet tekitada, teadmata kuhu raha kulub. Kulud ei ole tegelikult kümnetes või sadades eurodes, vaid mõne euro täpsusega ennustatavad.  Kui tegelikke kulusid aastat paar kirja panna, siis “ootamatusi” tuleb väga harva ette. Ema sünnipäev ja auto hooldus ei ole ootamatused. Isegi köögi uus sisustus ei ole ootamatus. Üsna kähku märkad, et mõnedel kuudel peaks raha üle jääma, et teistel kuudel kindlustusi maksta või rehve osta. Raha ei jagu säästmiseks, kui vähemate kulutuste kuudel on ülejääk ära lustitud või hea parema näol sisse söödud ning aasta-aastalt korduvad kulud on “ootamatused”. Ka harvem tehtavaid kulutusi on võimalik planeerida. Ka meil on neljane leibkond ning sissetulek suurusjärgus 1800+ lastetoetused. Kahepeale paneme igakuiselt kõrvale umbes kolmsada eurot, ilma et endile väga midagi keelaks. Elame Tartus, maksame eluasemelaenu, auto on väljaostetud.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga erinev ju, sõltuvalt kohustustest. Ma saan oma põhitöökohal 0,7 kohaga u 700 eurot kuus kätte. Lisaks töötan 8 kuud aastas käsunduslepinguga õpetajana, sealt tuleb teine 700 eurot kuus kätte. Ehk siis 8 kuud aastas on sissetulek 1400 eurot neto, ja 4 kuud aastas 700 eurot. Üüri ega laenumakseid praegu pole, elan veidi vastikust ja piinlikkust maha surudes mehe lapsepõlvekodus, kus on küll palju ruumi üle, aga paraku päris omaette olemist ja privaatsust ikka pole. Samas suur maja, mida on kuidagi vaja inimestega täita ja üleval pidada, justkui nagu tundub õige siin elada, mitte korterit üürida ja kellegi teise taskusse valada 5000-6000 eurot aastas. Autot pole. Lapsi pole. Peaaegu mitte mingeid püsivaid väljaminekuid pole peale telefoni ja interneti. Säästan võimalikult maksimaalselt, et kodulaenu sissemakse raha koguda. Ja näen väga selgelt, et kuudel, kus teenin 700 eurot jääb ülivähe säästmiseks üle. Parimal juhul suudan 100-200 kõrvale panna. Mis siis et ma peaaegu et ei ela mingit lõbuelu (koroona, elukoht väikelinnas), ei reisi (koroona, no lihtsalt ei kutsu unistamagi mingist kaugemale reisimisest kui nädalavahetus Lätis), kalleid hobisid pole, riideid ostan pea eranditult taaskasutusest. Ja ei, ei saa säästa sellisest palgast midagi märkimisväärset. Toit + kommunaalkulud, paar hädavajalikku riide-, mööbli- vm eset, ja läinud see raha ongi. Kuudel, kus teenin 1400 eurot, suudan panna kõrvale 700-800 eurot. Oleks lapsed, kodulaen või üür, auto, reisiks, käiks väljas söömas – ilmselt siis suudaks 1400st parimal juhul paarsada kõrvale panna. Hull lugu. Kunagi oli nii, et keskmine palk oli ikka pigem suur palk. Praegu tundub, et see asi on muutumas, sest hinnatõus on lihtsalt nii hull.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tàitsa pônev lugemine, kahju et nii palju halvustavaid kommentaare ja nii vähe kogemuste jagamist…

Ei ole küll väikse palga saaja, aga mind ka huvitab, kuidas paremini majandada ja kulusid kokku hoida. Olen teadlikult oma tarbimist jälginud ja no ei tule kuidagi alla 1k kuus 🙁 Aga tahaks! Kôik boltid/woltid ammu unustatud, laene pole, aga ikkagi kulub meeletult söögile, autole, riietele, lastele…

Samas minu vanatädi elab 500€ pensionist nii, et suudab ka kõrvale panna. Ma ei tea kuidas ta seda teeb! Ma täiesti imetlen seda tema oskust!

Iga kord kui käin külas proovin talle kasvõi toitu tuua (elab 5.korrusel) ja ikka ja jälle proovib mulle raha selle eest sokutada. Jah, autot pole, reisimas ei käi ja üüri ei pea maksma, aga ikka käib aeg ajalt kohvikus ja kôik vajalik alati olemas. Ja veel elab üksi kah…

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi sain kätte kaks keskmist palka. Igakuised kulutused olid ka suured – tegin hambad korda, autokool – aga laristasin ka korralikult. Midagi ei säästnud. Seejärel ettevõtte likvideeriti. Pidin õppima uut moodi majandama. Nüüd saan alla Eesti keskmise, aga säästan iga kuu korralikult. Kasutan seda nippi, et iga kuu kannan praktiliselt poil rahast teisele arvele. Peale maksude maksmist on nii kogu aeg tunne, et raha ei ole ja tarbin mõistlikumalt. Samas, kui lapsele on vaja uut jopet või koju uut pliiti on teiselt arvelt raha kokku võtta.

Nii juhtubki, et mõni kuu kasutan ära praktiliselt kogu raha ja rohkemgi veel, mis oli algselt kõrvale pandud. Mõni teine kuu, aga ei kasuta üldse. Aasta lõikes on näha, et minu puhul selline süsteem aitab sääste tekitada.

Paljud kasutavad ka nn automaatset rahakogumissüsteemi, et kui poes maksad nt 5 eurot, siis läheb kogumisarvele 10 senti. Nii sent sent haaval kogunebki korralik summa.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul jäi ka see fraas silma – see on mingi ratsionaalsetel kaalutlustel kujunenud eluasemekulude jagamine või abielu/kooselu? Mis mõttes mees toetas? Aga noh, hea et toetas, mitte ei andnud laenu…

Just toetas. Või lükkate teie oma enne kooselu võetud majalaenu ja autoliisingu sujuvalt mehe kaela, kellega koos elama hakkate? Meil kummalgi on oma kinnisvara ja isiklik auto ning nende eest tasub kumbki ise. Elame vastavalt vajadusele ja soovile ühes või teises kohas. Laenu muidugi teineteisele ei anna ja raha tagasi ei nõua.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikse palgaga kuidas te iga kuu saate palgast kõrvale panna raha.Ma ka nagu üritan aga kuu lõpus ikka kasutan ära.Palka saan kätte 800 puhtalt,no ei saa midagi säästa.Peres neli inimest kaks last,mees ja mina,kass.

10 eurot ka ei jää üle ? Teed pangas konto, kuhu kannad kohe selle summa, mida plaanid kokku hoida, näiteks 10 eurot. Jääb kuu lõpus rohkem kontole, kannad selle ka kogumis arvele, ei jää, siis nii ongi. Kui oled kulutaja, pead endale tegema raha kasutamise, mida tahad säästa, nii mitme liigutuse kaugusele, et suudaksid mitu korda järgi mõelda, et kas sul on seda raha ikkagi vaja. Oluline on tekitada endale harjumus ja summa alguses polegi oluline. Kuu alguses tõstad kohe selle kokku hoitava raha kogumise konto peale ja kui kuu lõpus on arvel veel raha, siis kannad selle ka kõik kogumisarvele. Olgu või 1 euro sul arvel, kannad selle üle. Ja nii hakkab kogunema. Kuidas sa suudad nii raha ära kulutada, et isegi 10 eurot ei jää järgi?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks võiks kogumiseks olla arve teises pangas, et igapäevaselt seal olevat raha tähele ei paneks.

Teiseks kanda raha kogumisarvele juba palgapäeval. Summa mis mõistlik on pead ise vaatama, aga mulle meeldib see protsenti arvestada, kannan iga kuu 10% palgast kõrvale ja olen summat muutnud vastavalt palgatõusule.

Enamasti kokku hoida on kõige lihtsam toidu pealt. Ja ma ei räägi koonerdamisest, vaid ostude planeerimisest nii, et toitu ära ei viska.

Väga palju infot on facebooki grupis kogumispäevik, tasub otsinguga vanu teemasid lugeda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

10 eurot ka ei jää üle ? T

See ehk jääb, aga olgem ausad, ega eriti ei aita ka ju. 120 eurot aasta peale on naeruväärne summa.

+10
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 142 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikese palgaga palju iga kuu kõrvale saate raha panna