Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikese palgaga palju iga kuu kõrvale saate raha panna

Näitan 22 postitust - vahemik 121 kuni 142 (kokku 142 )

Teema: Väikese palgaga palju iga kuu kõrvale saate raha panna

Postitas:
Kägu

Minu arvates ei ole ilus kedagi nimetada sõnaga pannikoguja.

Minu arust on päris naljakas. Kuigi ega enda arust pole muidugi ületarbija mitte keegi. Minu mees on suure jalaga ja tal on trauma teismeliseeast, kui ta ei saanud endale ühtki jalatsit osta. Käis mingite sõjaväesaabastega nr 47 ja need olidki tema ainsad jalatsid iga ilmaga ja sündmusega. Nüüd on siis igasuguseid jalatseid saada ja tal on ka raha neid osta. Ja tema ostab neid ikka väga palju kokku, terve kapp on täis. Ma olen rääkinud, et äkki mõned vanemad müüks eest maha, sest ruumi võtavad, minu ja laste jalatsid üldse enam kuskile ei mahu, meil on kõigil umbes 5-7 paari jalatseid. Lastel vähem kui mul, sest kui väikseks jäävad, müün kohe maha ja neid ei kogune niimoodi. Aga mehel on ikka mitukümmend, samas maha ei luba ühtki müüa, sest tal on neid kõiki VAJA.

Ja, kui inimesel ei ole traumat, vaid tal ongi vaja mingit asja mitu tükki ja ta reaalselt kasutab neid asju, ja kasutab/kannab need lõpuni, mis siis? Ikka on ületarbija?

Olgem ausad, ega sul endal ka ei ole vaja ju 5-7 paari jalanõusid. Piisab ju ühed suvekingad ja ühed talvejalatsid. Milleks need ülejäänud 5 paari?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, ega sul endal ka ei ole vaja ju 5-7 paari jalanõusid. Piisab ju ühed suvekingad ja ühed talvejalatsid. Milleks need ülejäänud 5 paari?

Ei piisa. Mul on vaja spordijalanõusid, tööl käimise kingi ja vabajakingi. Ma ei saa ju igal pool ja igal aastaajal samade jalanõudega käia. Ega talvesaapaid suvel ei pane ju jalga ega rannaplätusid talvel. Teatrisse ja koera jalutama ka samade jalanõudega minna ei saa.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, kui inimesel ei ole traumat

Vanemal põlvkonnal on küll trauma. Nõukaajal ei saanud midagi osta ja kõik oli nii kallis. Ei olnud ilusaid riideid, meiki, jalanõusid, autosid, mitte midagi. Nüüd see vanem põlvkond peab asju palju tähtsamaks kui kuskil heaoluriigis sündinud inimesed, keda näiteks riided huvitavad poole vähem.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, ega sul endal ka ei ole vaja ju 5-7 paari jalanõusid. Piisab ju ühed suvekingad ja ühed talvejalatsid. Milleks need ülejäänud 5 paari?

Ei piisa. Mul on vaja spordijalanõusid, tööl käimise kingi ja vabajakingi. Ma ei saa ju igal pool ja igal aastaajal samade jalanõudega käia. Ega talvesaapaid suvel ei pane ju jalga ega rannaplätusid talvel. Teatrisse ja koera jalutama ka samade jalanõudega minna ei saa.

Miks sa siis selle üle otsustad, kui palju potte ühel suurperel vaja on? Ma ju ka ei saa 3-liitrise potiga süüa teha, kui laua taga on ühel päeval 7 inimest, teisel päeval 3 inimest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, ega sul endal ka ei ole vaja ju 5-7 paari jalanõusid. Piisab ju ühed suvekingad ja ühed talvejalatsid. Milleks need ülejäänud 5 paari?

Ei piisa. Mul on vaja spordijalanõusid, tööl käimise kingi ja vabajakingi. Ma ei saa ju igal pool ja igal aastaajal samade jalanõudega käia. Ega talvesaapaid suvel ei pane ju jalga ega rannaplätusid talvel. Teatrisse ja koera jalutama ka samade jalanõudega minna ei saa.

Sa nüüd ikka ise ka saad aru, kuidas sa oma ületarbimist laitvale kommentaarile vastu räägid?

Saab küll valida mingid universaalsed jalanõud, mis sobivad nii teatrisse minekuks kui ka koeraga jalutamiseks.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll valida mingid universaalsed jalanõud, mis sobivad nii teatrisse minekuks kui ka koeraga jalutamiseks.

No minu fantaasia nii palju ei võta. No eks saab ka kartulikotis ja kalossides igal pool ringi käia, aga ma ekstreemsused jätaks välja.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll valida mingid universaalsed jalanõud, mis sobivad nii teatrisse minekuks kui ka koeraga jalutamiseks.

No minu fantaasia nii palju ei võta. No eks saab ka kartulikotis ja kalossides igal pool ringi käia, aga ma ekstreemsused jätaks välja.

Just, aga siis ära halvusta teisi ületarbimise teemal!

Ise hakkasid ju praegu täpselt samamoodi põhjendama, miks sul on ühe paari asemel seitse  paari jalanõusid vaja. Vaheta nüüd teise inimese kommentaaris sõnad pott ja pann sõna jalanõude vastu ja tulemus on täpselt sama!

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, ega sul endal ka ei ole vaja ju 5-7 paari jalanõusid. Piisab ju ühed suvekingad ja ühed talvejalatsid. Milleks need ülejäänud 5 paari?

Ma ei teadnudki, et keegi nii väheste jalatsitega läbi suudab ajada. Mul on korralikke talvesaapaid juba 7 paari, trennijalatseid 5 paari ning kingasid 12 paari. Üle ei ole midagi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, aga siis ära halvusta teisi ületarbimise teemal! Ise hakkasid ju praegu täpselt samamoodi põhjendama, miks sul on ühe paari asemel seitse paari jalanõusid vaja. Vaheta nüüd teise inimese kommentaaris sõnad pott ja pann sõna jalanõude vastu ja tulemus on täpselt sama!

Ma saan aru, et siin on raske vahet teha, kes mida räägib, aga mina pole halvustanud. Mina just kirjutasingi, et ega keegi ise ei arva, et ta üle midagi tarbib. Temal on neid asju tarvis. Lihtsalt kogumise pärast ostavad asju vähesed kokku. Minu mehel on üle 50 paari jalatseid ja tal on kõiki neid väga hädasti tarvis. Ta ei arva, et midagi oleks üle, pigem puudu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, ega sul endal ka ei ole vaja ju 5-7 paari jalanõusid. Piisab ju ühed suvekingad ja ühed talvejalatsid. Milleks need ülejäänud 5 paari?

Ma ei teadnudki, et keegi nii väheste jalatsitega läbi suudab ajada. Mul on korralikke talvesaapaid juba 7 paari, trennijalatseid 5 paari ning kingasid 12 paari. Üle ei ole midagi.

Samamoodi võib imestada, kuidas keegi saab hakkama ühe potiga.

Mina ka ei saa ühe paari jalanõudega hakkama, aga keegi siin laidab usinasti ületarbimist, leides, et kui sul on kodus rohkem kui üks pott, siis oled ületarbija.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris huvitav on lugeda, et inimesed, kes teenivad 1500+ kätte peavad ennast vaeseks. Ma leian, et mul on täitsa okei elu.

Vahe on selles, et sul on see 1200€ neto ainult enda peale kulutada. Ma olen see, kes saab 1600, aga mul on ka laps ülal pidada, see teeb ühe inimese kohta väiksema summa kui sul üksinda.

Ja ära tule rääkima, et lapse olemasolu ei pane rahaliselt justkui tähelegi või et lambi paned toas ikka põlema ja paljukest see laps siis ikka sööb, riided nagunii kaltsukast…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, ega sul endal ka ei ole vaja ju 5-7 paari jalanõusid. Piisab ju ühed suvekingad ja ühed talvejalatsid. Milleks need ülejäänud 5 paari?

Ma ei teadnudki, et keegi nii väheste jalatsitega läbi suudab ajada. Mul on korralikke talvesaapaid juba 7 paari, trennijalatseid 5 paari ning kingasid 12 paari. Üle ei ole midagi.

Ja kas kõigil teistel pereliikmetel on neid ka sama palju? Kuhu te need kõik mahutate?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, aga siis ära halvusta teisi ületarbimise teemal! Ise hakkasid ju praegu täpselt samamoodi põhjendama, miks sul on ühe paari asemel seitse paari jalanõusid vaja. Vaheta nüüd teise inimese kommentaaris sõnad pott ja pann sõna jalanõude vastu ja tulemus on täpselt sama!

Ma saan aru, et siin on raske vahet teha, kes mida räägib, aga mina pole halvustanud. Mina just kirjutasingi, et ega keegi ise ei arva, et ta üle midagi tarbib. Temal on neid asju tarvis. Lihtsalt kogumise pärast ostavad asju vähesed kokku. Minu mehel on üle 50 paari jalatseid ja tal on kõiki neid väga hädasti tarvis. Ta ei arva, et midagi oleks üle, pigem puudu.

Küll ja veel ostetakse asju ka lihtsalt ostmise pärast, omamata vähimatki aimu, mida sellega peale hakata. See oli küll juba aastaid tagasi, kui oli teema, mille sisuks oli, et: “Ostsin lapsele sooja voodriga vesti, kuid ei tea, millal seda talle selga panna. Paksem jope on olemas, õhem ka. Millal siis vesti kanda?”

Täiesti kindlalt pole see mitte unikaalne juhtum.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pean ületarbimiseks seda, kui su kodu on täis asju, mida sa reaalselt ei kasuta. Ja siis soetad asju muudkui veel lisaks. Kui asi on regulaarses tarbimises ja need asjad kasutatakse kuni nende elu lõpuni, siis ei ole see ületarbimine.

Alkohoolik ka tarbib alkoholi regulaarselt ja lõpuni ära, aga ikka nimetatakse seda ületarbimiseks. Ma ei ütleks, et alkoholism vms on täiesti teine teema, sest igasuguseid õnnelikuks eluks mitte nii vajalikke vajadusi saab igaüks meist endale välja mõelda ja siis selle baasil öelda, et ei tarbi üle.

Nagu öeldud, siis esimesed asjad saime minu või mehe vanematelt. Mul on seni alles kaks 5-liitrist emaileeritud vene potti. Siiani on need täiesti töökorras ja kasutuses. Lisaks on veel kolm 5-liitrist kaasaegset potti. Üks 8-liitrine kiirkeetja. Kaks 3-liitritst potti. Kaks 2-liitrist potti. Kaks 1,5-liitrist potti. Mul on kolm 28 diameetriga panni. Üks neist on sügav haudepann. Kaks 24 diameetrist panni ja üks väike ühemuna pann.

Aga midagi sellist ma mõtlesingi. Mina kasvasin 6-liikmelises peres ja meil oli umbes neli potti ja kaks panni, süüa tegime ka iga päev ja üldjuhul 2-3 korda päevas. Pole eluski selle peale tulnud, et neid potte ja panne oli meil vähe, ei tundnud pottidest-pannidest puudust, aga sinu jaoks oli meil neid väga vähe, nagu vaesed oleks olnud. Nii sina kui ka mina saame siin foorumis öelda, et ei tarbi üle, aga tegelikult on meie tarbimise erinevus ju lausa kolmekordne (ja kuna ma tõin näiteks oma 6-liikmelise nn päritolupere, siis väga ei usu, et meie perede vahe on ka kolmekordne). Potid on siinkohal lihtsalt näide, selline asi võib käia ka jalanõude, mantlite, vestide, autode ja mille iganes kohta. On kaks inimest, kes arvavad, et ei tarbi üle, aga tegelikult on nende tarbimise vahe mitmekordne (ja ma ei räägi siin sellistest äärmustest, et üks toidab 10-liikmelise pere ühe potiga ära vms).

Siin on põhierinevus ehk selles, et ühel perel on nõudepesumasin. Sinna need potid kõik kaovadki. Meil soojendatakse supitilka nõuka-aegsetes emailkaussides.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on põhierinevus ehk selles, et ühel perel on nõudepesumasin. Sinna need potid kõik kaovadki. Meil soojendatakse supitilka nõuka-aegsetes emailkaussides.

Tänan, et selle välja tõid! Täpselt nii see ongi!

Hetkel on mul nii, et kaks 5-liitrist potti on täis. Ühes supp, teises puder. Külmikus on üks pott, kus sees eilsest järele jäänud keedukartulid. Nõudepesumasinas on kaks potti. Ja ongi mitu potti korraga kasutuses. Paar puhast potti on ka kapis ootel, millest üks läheb lähitundidel käiku, sest sellega soojendame suppi, mis hilisõhtuks on juba jahtunud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka mõtlen millest selline järeldus. Ma ka olen kaltsukast kotitäiega tulnud välja. Mul 3 suurt poega, mees ja eakad vanemad. Nt kevadel ostsin kotitäie riideid maakodusse kandmiseks. Palaval suvel on nt hea olla sportrinnahoidja või spordipluusiga aiamaal, jahedaks suveõhtuks on kogu perel soojad vestid.jne. Ei hakka mina neid ostma uuelt või kaltsukast täishinnaga. Vaid ikka siis kui soodsalt saab. Või kasutuses olevad omadega läbi on. Minu igakuine sissetulek on 1500+

Sinust ju siis see tem räägibki ju. Sul on madal palk. Ja peadki kotitäite kaupa kaltsukariideid ostma.

Peres on teine palgasaaja veel , veidi suurema sissetulekuga ja 1 ülalpeetav. Osa lapsi on juba oma elu peal. Ok tõesti me oleme vaesed madalapalgalised. Tänan et teavitasid. Tuleb supisappa minna.

No vabandust. Kui sina teenid 1500+ ja teine palgasaaja ‘veidi rohkem’, siis jh, olete madalapalgalised. Ja mis ühest ülalpeetavast sa nüüd räägid, kui kaltsukatuuril käies loetled üles pool suguvõsa, kellele riideid osta? Miks need kaks mitteülalpeetavat poega ja mees ja eakad vanemad ise endale riideid ei osta? Päris poest ei osta terve suguvõsa mitte midagi, kui kotitäite kaupa tuleb kasutatud riideid osta.

Ma rääkisin et olen kaltsuka 1 euro päeval ostnud nii mõnelgi korral kotitäie riideid. Mitte seda, et teen seda kogu aeg. Ja ma mujalt riideid ei osta. Loomulikult ostavad minu vanemad ja täiskasvanud lapsed ise endale igapäevariided selga.

Siin oli juttu sellest, et kotitäisi 1 -euro päevadel ostavad vaid madalapalgalised.

Ma siiani pidasin madalapalgalisteks neid kes teenivad alla mediaanpalga…

Nüüd tuleb välja, et 1500 neto on madal palk, isegi kui peres on mitu selle palga saajat.

 

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on korralikke talvesaapaid juba 7 paari, trennijalatseid 5 paari ning kingasid 12 paari. Üle ei ole midagi. Ja kas kõigil teistel pereliikmetel on neid ka sama palju?

 

Kuhu te need kõik mahutate?

Annab jumal jalatsid, annab ka riiulid/kapid/vaba nurga nende hoidmiseks:)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka mõtlen millest selline järeldus. Ma ka olen kaltsukast kotitäiega tulnud välja. Mul 3 suurt poega, mees ja eakad vanemad. Nt kevadel ostsin kotitäie riideid maakodusse kandmiseks. Palaval suvel on nt hea olla sportrinnahoidja või spordipluusiga aiamaal, jahedaks suveõhtuks on kogu perel soojad vestid.jne. Ei hakka mina neid ostma uuelt või kaltsukast täishinnaga. Vaid ikka siis kui soodsalt saab. Või kasutuses olevad omadega läbi on. Minu igakuine sissetulek on 1500+

Sinust ju siis see tem räägibki ju. Sul on madal palk. Ja peadki kotitäite kaupa kaltsukariideid ostma.

Peres on teine palgasaaja veel , veidi suurema sissetulekuga ja 1 ülalpeetav. Osa lapsi on juba oma elu peal. Ok tõesti me oleme vaesed madalapalgalised. Tänan et teavitasid. Tuleb supisappa minna.

No vabandust. Kui sina teenid 1500+ ja teine palgasaaja ‘veidi rohkem’, siis jh, olete madalapalgalised. Ja mis ühest ülalpeetavast sa nüüd räägid, kui kaltsukatuuril käies loetled üles pool suguvõsa, kellele riideid osta? Miks need kaks mitteülalpeetavat poega ja mees ja eakad vanemad ise endale riideid ei osta? Päris poest ei osta terve suguvõsa mitte midagi, kui kotitäite kaupa tuleb kasutatud riideid osta.

Ma rääkisin et olen kaltsuka 1 euro päeval ostnud nii mõnelgi korral kotitäie riideid. Mitte seda, et teen seda kogu aeg. Ja ma mujalt riideid ei osta. Loomulikult ostavad minu vanemad ja täiskasvanud lapsed ise endale igapäevariided selga.

Siin oli juttu sellest, et kotitäisi 1 -euro päevadel ostavad vaid madalapalgalised.

Ma siiani pidasin madalapalgalisteks neid kes teenivad alla mediaanpalga…

Nüüd tuleb välja, et 1500 neto on madal palk, isegi kui peres on mitu selle palga saajat.

Ära vasta talle! Ilmselgelt tahab inimene sind kiusata ja alaväärsust tekitada. Kõik, kes tahtsid, said aru, miks sa kaltsukast teatud riideid ostad.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on korralikke talvesaapaid juba 7 paari, trennijalatseid 5 paari ning kingasid 12 paari. Üle ei ole midagi. Ja kas kõigil teistel pereliikmetel on neid ka sama palju?

Kuhu te need kõik mahutate?

Annab jumal jalatsid, annab ka riiulid/kapid/vaba nurga nende hoidmiseks:)

Kahjuks ei kehti raamatute puhul (kontrollitud).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annab jumal jalatsid, annab ka riiulid/kapid/vaba nurga nende hoidmiseks:)

Mul on riidekapp 4,5 m X 2,8 m.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu siin on juba eelnevalt öeldud, selleks et  teaks, mille pealt annaks kokku hoida, et raha hakkaks üle jääma, on kõigepealt vaja teada, mille peale raha üldse kulub. Ja see info peab olema mustvalgelt silme ees, kas siis exceli tabelis, panga rahapäevikus, mõnes äpis või kasvõi paberil.

Meil on majapidamiskulude jaoks eraldi arve, sinna kanname mehega iga kuu võrdse summa (palgad on meil suhteliselt samad) ning sealt maksame kõik kodukulud, laste kulud, toidu jms. Distsiplineerib üsna hästi, kui olete otsustanud, et selle rahaga peategi hakkama saama. Me pole madalapalgalised ning see summa pole ka selline, millega peaks närutama, aga meie kasutame seda selleks, et kulud oleks kontrolli all, sest ilma mõtlemata raha kulutamine tähendab üldjuhul seda, et kulud paisuvad ebamõistlikult suureks ja sõltumata sissetulekute suurusest ei ole see lihtsalt mõistlik.

Ma olen neid mõtteid jaganud ka mõne teise teema all ja iga kord on üks kägu hüüatanud, et mis excel, mis eelarve, kas teil on perekond või äriettevõte?! No kui osade jaoks tähendab pereelu elamine seda, et kogu raha tuleb laiaks lüüa, siis olgu nii. Üks kägu arvas ühes teemas ka, et säästud on mõttetud, sest nemad kogusid pikalt sääste ja siis juhtus korraga nii palju erinevaid asju, et neid sääste läks vaja!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastan pealkirjas esitatud küsimusele:

Ametlik palk netos veidi alla 700 euro. Sellele lisanduvad toetused ja igakuiselt kindel summa mehelt. Kokku ca 1400-1500 eurot, millest maksan mina kõik arved (sh kodulaen), ostan kogu pere söögid ning endale ja lastele vajaliku. Kõrvale panen kuni 300 eurot.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 121 kuni 142 (kokku 142 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väikese palgaga palju iga kuu kõrvale saate raha panna