Esileht Väikelaps Väikese vanusevahega lapsed :)

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Väikese vanusevahega lapsed :)

Postitas:

Hei.
Meil sünnib aprillis beebi ja teine laps on selleks ajaks 1,10 k vanune.
Järsku on mind tabanud hirm.. Suurim hirm on see et beebi hakkab öösiti teist last ülesse ajama.. Kas teine laps saab siis piisavalt puhata või ongi siis mul ööd ta magamata? 🙁
Kuidas teil on olnud, kellel ka väikse vanusevahega lapsed? Äkki viitsite kogemusi jagada? Oleksin väga tänulik. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei seganud tita vääksumine 2-aastase lapse und üldse ja beebi ei nutnud ka väga palju egelikult, pigem röhkis ja niuksus, kui rinna otsa tahtis – kuna magas meie voodi kõrval kohe, siis käis see peagi üsna automaatselt läbi poolune, rullisin ta kaissu sööma ja mingiks suureks nutuks nagu väga ei läinudki.

Küll segas beebi varane ärkamine mudilase hommikuund ja mingil perioodil ka vastupidi, et beebi oleks edasi maganud, aga mudilane tuli kaissu “magama” ja tegelikult vadistas ja rahmeldas ka tite üles.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ette pole mõtet pabistada, küll loksub paika. Meil vanusevahe 1a11k, enne sündi läks suurem teise tuppa magma. Kõige raskem oli haiguste ajal, muidu saime hakkama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli vanusevahe 2 aastat. Suurema lapse harjutasin umbe 1,5aastaselt eraldi tuppa magama. Kui beebi nuttis öösel nii kõvasti, et kuulsin ka vanemat laps siplemas, siis tõmbasime uksed vahelt kinni. Samas maal magasime kõik ühes toas ja saime ikka hakkama, vajadusel mees lihtsalt rahustas siis suuremat last, et magagu edasi jne. Õnneks meil oli suurem hea unega kah. Aasta hiljem sai tehtud öine rinnast võõrutamine nutu saatel ja vanem laps ei teindu piiksugi.

Erineval tühest eelmisest kommenteerijast, segas meil hoopis suurema lapse varajane ärkamine beebi hommikuund 😮 Õigemini segas see, et mina ta kõrvalt ära kadusin. Siiamaani nii, et lapsed magavad täpselt niikaua, kui kaua magab suurem laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb ikka ainult lastest üldreeglit ei ole. Minul ja õel aasta vanuse vahe ja pole selliseid probleeme esinenud, mul endal kaksikud ja samuti ei ole selliseid probleeme kunagi olnud. Lapsed magasid supper hästi. Titade võimlemise tundidest ei saanud osa võtta kuna lapsed magasid hommikul kaua. Ära ette küll muretse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ühe paari vanusevahe 2a, teisel peaaegu 3a, ja mõlemal puhul oleme maganud neljakesi samas toas, pole lapsed teineteise und seganud (magamajäämist ehk mõnevõrra küll).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem laps harjub öiste häälitsemistega ära. Magavad nad vist siis mõlemad teie toas nagunii? Pole hullu, ainult tita soovitaks alguses rinna- ja kaisulapseks, siis peaks küll rahustamine kiire olema ja äine kisa mitte väga suureks paisuma, kui emme kõrval.

Olles kolme väga väikese vanusevahega laste ema- kaksikute vahe on 30sekundit ja noorem laps kaksikutest 2a1k noorem 🙂 – siis kusjuures kolmanda lapsega kaisus ja rinna otsas magades saan ma öelda, et kolmanda lapsega polnud mul ühtegi magamata ööd (kaksikutega muidugi olin magamatusest juba peast sassis nagunii) ja ammugi ei seganud tita vääksumine vanemaid lapsi. Magamajäämisega ja ületõusmisega võib vahepeal olla väikseid segadusi, eriti kui päevaplaanid ei klapi (nt tita uneaeg just siis kui vanem laps lõunaunest ärkab või vastupidi jne), aga ei midagi traagilist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanusevahe 1a6k. Suurem laps magab oma toas ja beebi nutt pole teda kunagi häirinud. Esimesed kuud magas beebi ka nii sügavalt, et suurem laps teda samuti ei häirinud. Nüüd on küll kahjuks nii, et suurem laps ärkab hommikuti ja siis on ka beebi üleval. Kui mees on kodus, siis võtab tema suurema ja õnnestub beebi veel natukeseks edasi magama saada. Praegu on pigem see probleem, et beebi on päeval halva unega ja suurema kõrvalt teda kohati raske magama saada. Aga lõppkokkuvõtteks oleneb ikkagi kõik konkreetsetest lastest ja ette muretseda pole mõtet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil väga seda ei juhtunud. Ûldjuhul kui beebi öösel rinnale sai, jäi ta kohe vagusaks. Kui mähkmeid vahetasin, panin luti suhu. Neil kordadel kui beebil mingi kõhuhäda oli, läksin beebiga teise tuppa ringi kõndima, mehel oli ka niikuinii vaja välja puhata, et tööl käia.

Ja kui siis juhtuski, et kaks korraga vahel harva nutsid, siis ma lihtsalt alustasin ühest otsast, rahustasin kõigepealt ühe maha panin rinna otsa ja teise käega võtsin teise lapse kaissu. Kõige hullemad olid okseviiruste ööd, siis magasin päeval koos lastega ja ei vavunud sassis tubade pärast muretsema.

Kui beebi linaga päeval kõhule sidusin, suutis ta ka seal magama jääda kui piisavalt ringi likusin või vaikselt hûplesin ja mina sain suuremaga tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on laste vanusevane 1,5 aastat. Kui noorem sündis, siis pooleteistaastane veel ei maganud öö otsa, ärkas iga paari tunni tagant, nii et tegelikult olid ööd niigi üks lõputu laste pärast ülevalolemine. Tita nutu peale ta ei ärganud, tal oli endal unega lihtsalt raskusi (vanem laps magas esimest korda öö otsa, kui oli u 3-aastane, siiani kerge unega ja passib tihti üleval). Raske aeg oli muidugi, aga nüüd õnneks meelest läinud. Sellega et ööd olid üks ärkamiste jada, olin ise juba harjunud, mis minu jaoks raske oli, oli päevauned. Üritasin ikka, et saaks suurema lõunaune ja väiksema ühe päevase uinaku ühele ajale, aga enamasti nägi see nii välja, et kui üks lõpuks magama jäi, siis teine juba ärkas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses kartsin ka, et suurem laps ei saa magada ja lahutasin pere – mina beebiga ühte tuppa, mees vanema lapsega (kuna vanem laps ei olnud nõus üksi magama) teise tuppa.

Mina kasutasin öösiti sama “nippi” nagu esimesena vastanud kägu – hoidsin beebit öösiti enda lähedal ja niikui läbi une beebi kahtlast nihelemist ja siplemist kuulsin – kohe püsti tõusmata rind suhu. Nii ei jõudnudki beebi karjuma hakata. Ööd olid mul imetamise tõttu hakitud unega, aga vähemasti sain kogu öö pikali olla ja vaikus oli majas. Kuna ööd olid üsna vaiksed, siis kolisid mees ja laps jälle meiega ühte tuppa tagasi.

Jätsin ka vanema lapse endaga koju, st. ei pannud vanemat last lasteaeda. Põhjusega, et teine on alles beebi ja tahaks beebile kohe igasugu haigusi. Teise lapse beebiaastal haigusi üldse polnud ning seega haiguste tõttu ka üksi öö rikutud ei saanud. (Hiljem , kui panin noorema lapse 3a täitudes 2 last korraga lasteaeda – siis igasugu viirushaigusi hakkas muidugi tulema).

Päevaund magas tita õues akna all vankris ja vanem laps toas voodis. Enne panin beebi õue magama. Vanem laps kartis küll üksi toas olla, aga aknast nägi, et ma olen teisel pool akent olemas ja siis sai kuidagi hakkama. Veendunud, et beebi magab, tulin tuppa vanemat last päevaunne panema. Vanem laps oli sedatüüpi laps, kes kindlasti vajas päevaund ja magas sügavalt – tema naljalt suvalisel ajal üles ei ärganud. Beebit jälgisin aknast, et kas ikka magab, nutu korral sai lipsata õue beebit uuesti magama kiigutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära põe, eriti veel nii pikalt ette! Sa ju alles jäid rasedaks 🙂
Võimalusel hakake last harjutama eraldi tuppa magama.
Igas peres kujuneb asi omamoodi, loksub paika.
Vähetõenäoline, et suurem laps beebi nutu pärast öösel üleval oleks. Meenuta – see ei segaks ennastki magamast, kui just poleks kohustust beebit rahustada 🙂
Magamine on kõige väiksem mure, suurema lapse jaoks muutub elu palju suuremal määral beebi tulekuga. Küllake ta hellusega üle nende kuude jooksul, rääkige tita tulekust, maalige lapsele pilt rõõmsast 2-lapselisest perest, kus tal on väike armas õde või vend.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 14:02; 16.09 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanusevahe lastel 2a3k. Vanem laps magas alguses oma toas, kuid lõpuks ta siiski ei leppinud sellega, et tema üksi ühes ja me teised teises toas. Magsma psnemused llid keerulised. Lõpuks kolisin vsnema lapse oma tuppa tagasi. Mingil perioodil magasime 4-kesi suures voodis. Vanem laps minu ja mehe vahel, beebi minu kõrval. Samamoodi, kui öösel süüa tahtis, panin rinna suhu. Magasime päris hästi. Üldiselt teise lapse nutt pole teist häirinud. Vaid kord, vist siis, kui nooremat rinnast võõrutasin, ärkas vanem laps nutu peale. Nooremal aeg ajalt öised nutuhood ja vanem ei kõssagi selle peale, kuigi magavad samas toas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…eelmise vastusega seoses meenus, et me sättisime teise (s.t. esimese 🙂 ) lapse tuppa ka endale aseme. Kui hakkas ka natuke seda eraldi olemise tunnet tal tulema, siis emb-kumb meist magas tema juures (kasvõi pool ööd)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 14:02; 16.09 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel on 1a6k vanusevahe. Pabistasin ka enne teise lapse sündi, et kuidas küll hakkama saan. Kõige rohkem praktilisi nõaundeid sain sõpradelt, kellel on kaksikud. Lugesin ka palju kaksikute foorumeid. Põhisõnum on, et peab olema kindel rutiin, millest tuleb kinni pidada. Lapsed peavad magama võimalikult ühel ajal, õues käid nt alati peale hommikusööki jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2a 5k ja 10k laps. Esimesed paar kuud olid rasked, sest endal ka uus päevakava, et millal süüa teha, millal välja minna, millal beebi magab/süûa tahab jne. Aga see loksub paika ja siis juba lãheb ainult lihtsamaks.
Mina suuremat last oma tuppa ei harjutanud, sest ei tahtnud, et tema peaks üksinda olema, kui me kolmekesi teises toas. Õhtul magama lähevad samal ajal. Suurem oma võrekas ja beebi meie voodis. See toimib hästi. Päevased uned on küll neil erinevatel aegadel, sest beebi magab 2 korda ja suurem 1 kord, kuidagi ei suuda väiksem lõunani ûleval olla ja teiseks uneks oleks liiga vara.
Kindlasti loksub teil kõik paika täpselt nii nagu teile sobib 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Väikese vanusevahega lapsed :)