Esileht Väikelaps väikese vanusevahega laste teema, mänguasjad

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: väikese vanusevahega laste teema, mänguasjad

Postitas:

Lapse don praegu 3a ja 1a1k.

tahaks 3-aastasele tütrele nukumaja. Mitte midagi üüratult suurt, kuna tegelikult m aju ette ei tea, kas ta mängiks. Vabalt võiksin kuidagi ka ise papist meisterdada algatuseks.

AGA – 1aastane lammutab selle lihtsalt laiali….

Mismoodi üldse nende mänguasjadega teha? Meil ootab ülespanemist jalgadel tahvel, ei saa üles panna,s est pisem hakkab seda mööda elamist lohistama….

Mingit kasutatud väikest plastikust nukumaja katsetuseks ei taha osta, sest suure tõenäosusega varem või hiljem kisub noorem selle tükkideks. Ei taha ka nii teha, et ainult siis annan suuremale tütrele nukumaja mängimiseks, kui ta parasjagu tõesti tegeleb sellega ja noorem laps siis mehega kuskil elutoas (tõenäolisemalt laamendab küll suurem alaps eukse taha, et tahab ka sisse…)

Vanem laps ei saa legodega üldse normaalselt mängida. Võin ju vahele istuda ja pisemale ise midagi ehitada, aga tal on vaja just seda lammutada, mida teine laps ehitab…. Absoluutselt kõikide mängudega ei saa ju köögi laua taha ka suunata. Mõnikord tahabki suurem laps, et me kogu perega mängiksime tema toas.

Masendav 🙁 Jõulukingitusi vaatan ka vanemale tüdrukule selle pilguga, et kudias noorem nendega siis toimetab, ei sa alihtsal tvanema huvidest lähtuda. Võisk kinkida mingi vahva ehete valmistamise komplekti, aga siis jälle väikeste detailide oht ja kogu age jälgi kulli pilguga, et midagi maha ei lendaks. Olen üritanud kasutada suure kingakarbi kaane süsteemi, et köögilaual nö kingakarbi kaane peal mängib suurem tüdruk, aga pisem ulatab seda laualt maha tõmbama :/ Üsk pidev kisa nagunii, kui ma üritan suuremaga lauamängu mängida näiteks…mees küll taandub siis nooremaga teise tuppa, aga kuna ta teab, et elutoas on miskit põnevat, siis üksnes karjub ja laamendab uksel…

mul on lihtsalt kahju….ei teagai kellest, iseendast, vanemast lapsest, nooremast lapsest….kasavaks ta ometi kiiremini 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 13:12; 06.12 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama teema meil. (Poisid mul 3a ja 1a). Sa pole üksi 🙂
Ahjaa, üks asi millega koos mõnusalt müratakse ja kuhu ka väiksem oma energiat suunab, on mängumatid: http://www.lastematid.com. Need ongi ühed lahedad asjad, mis lammutamiseks loodud 🙂 Juhuks, kui tahad nukumajaga veidi oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsta see nukumaja kuskile kõrgemale, kuhu väiksem ei pääse. Ei näe põhjust lapsele nukumaja mitte osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsed 4,5 ja 2 ja ohkan kergendatult, et see õudne aeg, kui kõik suhu rändab, on nüüdseks läbi. Aga minu väiksem on sellest hetkest alates, kui ise tooli peale ronima hakkas, mänginud ka pisikeste legodega (suurem sai esimese Juniors sarja lego 3,5-aastaselt, nüüd on meil ka City sari esindatud). Ja nii ongi, suuremal lapsel on oma kindel koht, kus ta oma pisikeste vidinatega mängib, kui lõpetab, lähevad kaanega karpi ja kõrgele riiulisse.

Aga nukumaja saab küll üsna robustse vaida, mida naljalt juppideks ei lammuta. Eelista sellist, kust esemeid saab välja võtta, siis ei anna neid lahti kangutades eriti lõhkuda (nt kisub seina küljest kappi ära ja pool kappi saab kätte, teine pool jääb maja külge) Ega ta neid mööblitükke jalgade all sodiks ei tambi ju, et peaks tohutult põdema. Meil oli mingi penoplastist meisterdamikomplekt, millest sai nukumaja kokku, ka pisem toimetas seal legomehikestega päris kenasti, alguses pidi lihtsalt selgitama, et see on jube õrn.

Näiteks selline tundub päris tugev tükk olema
http://www.hansashop.eu/et/lastemaailm/nukumajad/nukumoobel/puidust-nukumaja-moobel-nukud-39x37x26cm.html
Kaasas olevad vidinad paremini näha siin:
https://www.globo.it/en/many-tales-house

Ma ostaks paar lehte peenet liivapaberit ka, sest tundub, et lõppviimistlus jätab “pisut” soovida… Aga ma usun, et maja ja mööbel elavad ka 1-aastase üle; nukud tunduvad õrnakesed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsta see nukumaja kuskile kõrgemale, kuhu väiksem ei pääse. Ei näe põhjust lapsele nukumaja mitte osta.

Kuhu kõrgemale, ega see 3aastane ka nii palju pikem pole. Kui panen kummuti peale, siis on 3aastase peast kõrgemal, kui madalamale, siis noorem ulatab. Vanema lapse raamaturiiul on meil täpselt nii mõõdetud, et vanem ulatub ja noorem mitte ja on vanema lapse peast kõrgemal. Niimoodi nukkudega ei mängi ju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 13:12; 06.12 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Ainult et mina olen oma lastega veel üksi ka, ei ole võimalik teist last kuhugi mehega eraldada. Loodan, et varsti saab see aeg lihtsalt mööda ja väiksem muutub mõistlikumaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on esimesed lapsed väikese vahega ning kolmandaga nüüd pikem vahe. Omast kogemusest võin öelda, et väikese vahega laste puhul oli ikka palju lihtsam – ei ostnud väiksemale sobimatuid mänguasju lihtsalt. Nüüd kui kaks last on suuremad ja tahavad mängida legode, lauamängude jm pisividinatega on hoopis keerulisem. Ei saa ju 9 aastasele neid keelata ning pidevalt nad “unustavad” midagi kuskile käeulatusse. Kolmeaastane saab ilma nukumajata hakkama küll, ootab natuke ja varsti saavad seal ehk juba koos mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult pole asi nii hull. Meil on lastea vanusevahe 1,5 a. Kui noorem oli aastane, siis tundus ka, et ta on nagu tuulispask, kõike kisub, loobib laiali jne, et vanem laps ei saagi normaalselt mängida. Aga õnneks kestab see aeg väga lühikest aega, laps kasvab ja areneb. Mulle enda laste puhul tundus, et kuna suurema laps ees mängis natuke suuremate laste mänge, siis hakkas ka noorem palju varem oma eakaaslastest rollimänge jmt kaasa mängima. Isegi see lammutamise periood kestis tunduvalt lühemat aega, kui vanemal lapsel. Väikese vanusevahega lastel ongi see, et tegelikult kipub noorem väga kiiresti vanema lapse järgi kõike kaasa tegema ja sellised mänguasjade mured lahenevad teil peagi. Väikese vanusevahega laste mängud ühtlustuvad väga kiiresti, aasta pärast mängivad nad sul juba samade asjadega, ei pea midagi eristama.

Kui vanema lapse suur soovi on nukumaja, siis mina ikka ostaks selle talle jõuludeks ja püüaks leida sellele sellise koha, kus tal oleks võimalik sellega rahulikult mängida. Kui see on aga rohkem sinu soovunelm, et lapsel oleks nukumaja, siis võib ju vabalt selle ostmise edasi lükata ja kinkida kasvõi järgmiseks sünnipäevaks. Nukumaja on tore asi, aga meil seisab see kahjuks niisama (lastele nukumaja ostimine oligi rohkem vist minu ettekujutus ideaalsest lapsepõlvest, kuna mul endal lapsena poest ostetud nukumaja ei olnud, ise meisterdasin pappkarbist), lapsed eelistavad ise erinevaid tube ja maju muudesse kohtadesse ehitada (praegu on nad 6,5 ja 5 a).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin oli mõni aeg tagasi sarnane teema ja seal keegi ütles, et tal on ostetud narivoodi ning ülemine korrus on tehtud suuremale lapsele legode jm pisikeste asjadega mängimise kohaks. Tundus geniaalne, aga eeldab, et narivoodi redel on selline, kust väiksem üles ei suuda ronida. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka lapsed 3 ja 1 ja nukumaja on selline korralik ja tugev, laps võib seal ronida, katki ja ümber ei lähe. Pigem on see häda, et kolmene veel väga ei oska sellega mängida, võtab ilmaasjata ruumi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan isegi aru sellest tõrkest, et “lapse oma, aga mängimiseks tuleb luba küsida” (kui kõrgele on pandud), aga minu vanem laps aktsepteerib seda igati, sest ta ju ei saaks nagunii mängida, kui väiksem segab. Praegu, kui väiksem on üle pooleteise, on neid kõrgel olevaid asju päris vähe, naelamäng ja pisikeste jubinatega mosaiik peamiselt; suured pusled ja osad meisterdamisvahendid ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab tekitama kõrgemad pinnad, kuhu pisemal on keelatud minna, eelistatud on olukord, et ta ei saagi sinna. Kolmene mängib nukumajaga laua peal või nari ülalkorrusel või teises toas, kui mängu lõpetab, tõstad maja kapi otsa. Sama moodi legoga. Meil on kolmese kasutada paar riiulit, mis on nii kõrgel, et pisem sinna ei ulata, kolmene napilt ulatab. Nii väikestega oled ju ise ka kodune ja saad valvata, eraldada, pisema teise tegevuse juurde suunata. Meil oli õnneks nii suur laud, et sai pisema panna söögitooli teises laua otsas ja ehitasin ise papist nukumaja, millega ühene võis oma suva järgi lõhkuda ja laamendada. Kui suurem tegeles legoga, siis väiksem istus teises laua otsas ja ladus oma lego-duplosid, või õigemini laamendas nendega. Kasutasin väljendeid “EI TOHI”, “Liisu oma”, “Mia oma”, “Issi oma”, “Emme oma”. Nii sai ta teada, et emme ja issi raamatut ka ei tohi kiskuda. Tõstsin ta pahanduse juurest korduvalt ja korduvalt ära, meil olid näitesk suurema formaadiga raamatud lapse käeulatuses. Lihtsalt treenisin teda neid mitte puutuma. Samas tekitasin võimalikult palju olukordi, kus pisemal oli sarnane tegevus kui teistel. Kui viltisin, andsin ühesele ka tutsu villa ja tömbi pulga. Kolmesele andsin svammi ja katkise viltimisnõela, millega sai edukalt svammi sisse villa torkida. Kui lugesin, jagasin lastele ka raamatud, pisemale röhkisin ja mjaugusin vahepeal vastavalt pildile, suuremale tutvustasin sisu, seejärel jätsin nad pilte uurima ja lugesin ise ka. Eks pisem muidugi protestis aeg-ajalt, aga ma ei kuuletnud, suurem laps ei pea olema pisema terrori all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps väikese vanusevahega laste teema, mänguasjad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.