Esileht Kodunurk väikesed mustad sipelgad toas :(

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: väikesed mustad sipelgad toas :(

Postitas:

Tere,kas keegi teab äkki mingit head ja ohutut nippi nende peletamiseks?Eile avastasni,et tulevad jälle kööki.Tulevad kusagilt välisukse alt,esikust läbi ja siis veel mitu meetrit köögini,nii,et päris pikk teekond.Eelmisel aastal tulid ka,proovisin soolaga-ei aidanud,lõpuks siis kasutasin mürki.Sel aastal ma mürki kasutada ei saa,kuna mul on aastane laps,kes veel ei kõnni.Roomab nii toas kui õues ja loomulikult topib ka kõike suhu(käed on pidevalt otsapidi suus).
Hoian pinnad puhtana.Täna võtsin ette ja nühkisin korralikult üle köögilaua,kaasa arvatud selle jalad ja ka toolid üleni(laua peale nad armastavad eriti minna).Ikka tulevad ja ukerdavad laua peal 🙁 Ma ei hoia midagi meelitavat nende jaoks kusagil väljas.Põrandat püüan ka üle päeva pesta,kuigi jah sealt võib ikka lapse poolt tekitatud pudisid ka leida,aga üritan ikka põranda puhta hoida.
Mida teha?Terve suvi alles ees,nii ebameeldiv,eriti veel mõte,et laps paterdab nendega koos ringi.
Või tuleks hoopis proovida tihendada ukse alust(makroflex?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu mälu ei peta on müügil sipelgalõkse või majakesi. Otsi üles ka koht kust nad sissepääsevad ja pane see kinni. On need ikka kindlasti mustad ja mitte need õudsed vaaraosipelgad. Nendest mingite lihtsate koduste vahenditega lahti ei saa, kui siis ehk maja mahapõletamine koos nendega. Siis otsi profiabi, mürke on erinevaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äädikaga üle veel kõik kohad lasta? ma pole kindel, et see sipelgatele aitab, aga proovida võib. veel võid nt selle sipelgamürgi, mis on puistatav, vees ära lahustada ja otsida ikkagi üles see algallikas ning seejärel selle sinna peale kupatada.
küll neist lahti saab, peab igasuguseid eri variante proovima lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane seda sipelgapulbrit näiteks välisukse taha alla äärde peenikese ribana, seal su laps vast ei käputa, küll sipelgad selle sööda üles leiavad ja pesasse kannavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 08:31; 21.05 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välisukse juurde äädikas või kaneel.Just selle sissetuleva raja peale. Need lõhnad neile ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogemus kaneeliga (tahtsin ka kõigepealt ohutud vahendid ära proovida) – tekitas küll alguses segadust sipelgate seas, aga öö jooksul oli sinna kaneeli sisse ilusti vaba rada sisse pühitud ja sagimine käis edasi.

Puistemürk veelahusena tundub teie puhul kõige mõistlikum ehk – mina puistasin ise pulbrit otse piki vundamendi äärt kitsa ribana liiva sisse, seal olid ka pesade asukohad ilusti näha. Aastase lapse liikumistel hoiad ju ikka silma peal, st sa ei jäta teda ju üksinda maja ümber liiva sisse ukerdama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

bauhofis ja k-rautas jms poodides on väiksed topsikesed, saksakeelsed kirjad ja sipelgad peal. teed 2 auku sisse, paned nende tee peale, sipelgad ronivad sealt läbi ja poole päevaga on nad kadunud. see on muidugi mürk (ei haise aga lapse peaks sellest kindlasti eemal hoidma) ja pole mingi ökovahend aga ma olen kaneelist jm leebetest vahenditest loobunud, ei aita lihtsalt. eks suve jooksul on meilgi tarvis mitu korda neid topse panna, sest tuleb uus pesakond. aga mõneks ajaks kaovad küll. sellel kevadel sai pandud ca kuu aega tagasi. kadusid ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, kas mõned liigid on nii targad või pole kõik söödad kõigi sipelgate jaoks ahvatlevad, aga ma panin majakese teibiga seina peale, täpselt sipelgate rajale – nad saadanad hakkasid ringiga käima. ei valinud uut teed, lihtsalt teevad jõnksu sisse, täpselt majakese äärest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sipelgad on erinevad jah. Ma paar viimast päeva just testinud. Mul on siin nii punaseid kui musti ja neid viimaseid ka ilmselt erinevat sorti, sest üks pesakond läks kiiresti ja suure rõõmuga sipelgageeli aluse pealt sööma, teised mustad ja punased aga kõndisid pea laiali otsas tilkadest mööda ja mingit huvi üles ei näidanud. Lõpuks panin sinna samasse veel pärmi-mee segu ka peale, et äkki see maitseb, ja tundus, et sellega läksid paremini \”liimile\”, ehk siis suures ahnuses sõid ka allpool oleva mürgi sisse. Saab näha, kas mõni pesakond hakkab ära ka kolima või sureb välja millalgi, igaljuhul jätkan nende söötmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 08:31; 21.05 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid karbikesi (sellised lamedad plekist u 7 cm läbimõõduga) ostsin viimati isegi Jyskist, kõigis ehitus- ja aiapoodides on ka olemas. Hind u 1.50-2 eurot. Ehituspoe müüja ütles, et idee järgi peaks sipelgad seda jama ka oma pessa vedama ja siis nad surevad ka seal. Mõjuvad juba poole tunniga.

Mulle meeldivad need karbikesed just seetõttu, et lapsed ja loomad ei pääse mürgile ligi. Just seetõttu olen igasugu pulbrid, geelid ja pihustid enda kodus välistanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk väikesed mustad sipelgad toas :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.