Esileht Erivajadustega laps Väikeste autistide emad, kuidas käituksite?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Väikeste autistide emad, kuidas käituksite?

Postitas:

Kujutleme situatsiooni, kus käite oma väikese (3-4a.) autistliku (kõnetu, kindlad stereotüübid) lapsega mingis vajalikus teraapias. Teraapia algus (3-4x) on lapsele raske olnud – kohanemine, segadus, palju nuttu, kohati hüsteerika, terapeudi ja ema löömine, kuid ka mõned helged hetked, kus lapsele meeldib (naeratab, huvitub millestki).

Kuidas käituksite edasi?
Kas lükkaksite teraapias käimist edasi, kui lapse vanem (kohanemine kergem vm)? või jätkaksite harjutamist? (ehk kas on lootust, et vanemana stereotüübid leevenevad vm).
Kas soovitaksite käia ühe kindla terapeudi juures, kellega hakkaks harjuma või just erinevate juures, et harjuks erinevate inimestega?

Kuidas hindate, kas on liiga vara peale 3-4 teraapia korda mingeid otsuseid teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti tuleks tegeleda nuud ja kohe.kui lased oige aja mooda ei sa elus last jarje peale.minu arust ikka uhed ja kindlad spetsialistid!Ise kuulen kull esimest korda ,et saab uhe juurest teise juurde huppata.minu lapsel on aastaid kindel kava.Spetsialistide juures kaima 2korda nadalas ja 4korda nadalas on logopeed.Tegutseda tuleb nuud ja kohe,edasi lukkamisega teed lapse arengule karu teene,sest ma naen enda tutava pealt kui raske neil lapsega on,sest ei tunnistanud lapse puuet aastaid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 21:09; 15.11 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti tuleks tegeleda nuud ja kohe.kui lased oige aja mooda ei sa elus last jarje peale.minu arust ikka uhed ja kindlad spetsialistid!Ise kuulen kull esimest korda ,et saab uhe juurest teise juurde huppata.minu lapsel on aastaid kindel kava.Spetsialistide juures kaima 2korda nadalas ja 4korda nadalas on logopeed.Tegutseda tuleb nuud ja kohe,edasi lukkamisega teed lapse arengule karu teene,sest ma naen enda tutava pealt kui raske neil lapsega on,sest ei tunnistanud lapse puuet aastaid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 21:09; 15.11 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps pole küll autist, kuid kohanemisraskuseid esineb temalgi. Oma lapse kogemusi arvestades prooviksin sama inimesega ikkagi veel vähemalt sama palju kordi. Ilmselt olukord ikkagi paraneb vähehaaval. Samas, kui sulle jääb tunne, et võiks paremini (ma tean, eriti raske on seda hinnata, kui teisi kogemusi pole), siis otsi ikkagi uus spetsialist. Kõige olulisem on inimeste omavaheline sobivus, siis on teraapiast ka kasu.

Selles osas on eelmisel käol õigus, et tegutsema peab kohe ja ikka edasi, kuid üldiselt pole ta vist teemaalgataja murele pihta saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohanemine ongi üks teraapia osa- laps saab öppida seda spetsialisti juures ilma, et tema peale viltu vaadatakse ja keegi ennast ebamugavalt tunneks. Autistidele suureks probleemiks ongi kohanemine, uute inimestega kohtumine ja käskude täitmine.
Terapeut on harjunud hammustavate ja löövate lastega, kuna tema juures käivadki sellised lapsed, kes abi vajavad. Kui aga terapeut vaatab asjale imestunult ja kurjalt, siis ta ei ole öige inimene oma ametikohal.

Minu poeg oli 3,5-aastaselt samasugune, kes proovis lüüa ja hammustada terapeuti. Tundsin ka mina piinlikust ja nutsin samal ajal. Terapeut aga lohutas mind, et sellepärast me ju siin olemegi ja tema on selleks, kes meid aitab ja öpetab.

Teemaalgatajale: ei tohi edasi lükata teraapias käimist. Kui teil on hea terapeut ning järgite reegleid ka kodus, siis 3-4 kuu pärast ei tunne sa oma last ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi lükkasin terapeudil käimise edasi.
Mu poeg oli 3-4 aastaselt väga agressiivne ja teinud ühtegi tegevust kaasa.
5aastaselt viisin uuesti terapeudile ja siis oli hoopis parem. Laps ei olnud enam agresiivne ja tegi toiminguid kaasa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 23:17; 28.01 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Alguses oli sama mure – nelja-aastane jooksis ringi, jonnis, tegi tsirkust. Ca neljandal korral läksin ise ukse taha. Terapeudi soovitusel. Ruumist kostus hirmsat kisa – mis aga lõppes nii 50 sekundi pärast /lubasin, et loen mõttes 60ni ja siis sekkun). Nüüd käib laps ise (tema autismispekter avaldub kõnepuudena) kenasti üksinda terapeudi juures ja teeb väga hästi asju kaasa, paremini kui minu juuresolekul . Mina istun tunda ega ukse taga ja igavlen 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsetaksin teisi spetsialiste. Kuidas on suhe loomadega. Prooviksin hobuteraapiat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkaksin, ikka 3-4 korda veel. Kui ta seal üksi, siis ootaksin 15 minutit ja kuulataksin, kas kisa jätkub. Emmega tehakse trikke ja kisa rohkem, kui üksi. Minu kogemus selline siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei saanudki teraapias käia, kuna laps oli väga agressiivne ja lõi ja hammustas ja karjus.
Meile kirjutas psühhiaater ravimid välja, nüüd saame teraapiates käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 23:17; 28.01 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti sama terapeudi juures. Kui minu laps läks lasteaeda, siis ta ka algul käitus halvasti, aga kui ma jätsin ta sinna ja läksin ära ise, siis oli nagu teine inimene. Proovi jätta laps terapeudiga kahekesi ja oota ise ukse taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige aeg on ainult siis, kui ema süda on rahul. Kui tunned, et võiks veel proovida siis jõudu, kui tunned, et peaks, sest ühiskond ootab seda sinult aga pole nagu päris õige, jäta poolelei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Erivajadustega laps Väikeste autistide emad, kuidas käituksite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.