Esileht Hobinurk Väikeste lastega reisima

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Väikeste lastega reisima

Postitas:
Kägu

Soovime minna esimest korda lastega reisima. Oleme mõelnud paketireisile, sest 2-aastane pole väga koostööks valmis alati. Ei oska valida erinevate sihtkohtade vahel, sest pole varem kunagi sellisel reisil käinud. Kreeka, Türgi, Bulgaaria, Tuneesia? Kuhu minna juuni lõpus? Hind võiks olla soodsam 2 täiskasvanut + 2 last kuni 2900€ umbes. Võib soovitada ka head hotelli. Kas Kreeka 3* hotellid on okeid või peaks kindlasti valima 4-5*? Ise olen tegelikult olnud Kreekas 3* hotellid ja oli okei, aga see polnud puhkus kuurortis, vaid tööreis.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastega reisile minnes on Kreeka hea valik, sest seal on inimesed hästi lastesõbralikud. Meie käisime eelmine aasta aastase lapsega mai lõpp/juuni algus ja panime ise reisi kokku, mis polnud ka raske. Tellisime takso lennujaama vastu ja hiljem võtsime ise rendiauto. Ööbisime apartmendis ja hiljem butiikhotellis.
Mitmeid aastaid tagasi olime Kreeta saarel hotellis ja seal oli hotellil kohe tiim, kes lastega tegelesid ja korraldasid neile mänge. See oli äge. Oli Aldemar Cretan village vist.
Eks sa pead ise vaatama reisibüroode hinnapakkumisi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta tahate suurt hotelliala, kus on lastele lõbustused ja basseinid ja discod ja oletegi peamiselt sealt.

Või tahate rohkem ringi liikuda – siis valiks ka pigem apartment hotelli. Neis enamasti köök olemas kuid saab ka valida hommikusöögi maja poolt.

 

Kreeka-Kreeta on tõesti hea, lastesõbralik, väike ajavahe, lühike lend, inglise keelega saab kõikjal hakkama, hinnaklass sama, mis Eestis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti on kõige paremad ja lastesõbralikumad hotellid Türgis. Seal on suured territooriumid, veeliumäed päris väikesteke ja suurtele, miniklubi lastele, mõnes  hotellis miniloomaaed ja lõbustuspark. Kirjuta paari reisibüroosse mis eelarve, palju inimesi, kui vanad lapsed jne.
Oleme väikesye lastega 5 korda Tûrgis käinud. Igakord erinevas kohas. Kreekas ja Bulgaarias ei ole selliseid hotelle, kus lastel palju tegevust. Oleme seal ka väikeste lastega käinud, aga enda mugavuse seisukohalt eelistame alati Türgit.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata Novatoursi lehte. Seal saad valida riigi ja filtreerida omale sobivad parameetrid.
Väikeste lastega eelistaks kindlasti hotelli mis  on rannas. Siis hea liiva sees mängida. Ja peab vaatama, et lennujaamast väga kaugel pole ja kindlasti kõik hinnas.
Türgis meeldib mulle Kemer ja Side.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnapakkumisi olen juba võtnud igasuguseid. Tahtsingi kuulda pigem reaalseid kogemusi ja soovitusi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnapakkumisi olen juba võtnud igasuguseid. Tahtsingi kuulda pigem reaalseid kogemusi ja soovitusi.

Inimestele meeldivad erinevad asjad. Ma ise absoluutselt Türgit ei fänna, vastik venelasi täis koht.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks keset sune Eestist ära minna, kui siingi on soe ja kena? Me käime reisil novembri alguses, kui Küprosel ja Kreetal ja kaugemalgi on veel puhas soe, aga hooaeg lõppeb ja rahvast on vähem. AllInclusive, rannas (et poleks vantsimist ja sõitmist), normaalsete hinnangutega ja sihtkoht et oleks mõistlikul kaugusel, max 4 lennutundi nt, selleks ajaks on lapsel ja endal ka sellest lendavast tünnist villand ja võib olla raske last rahustada. Türgis on uhkemad veepargid, suuremad ja uhkemad hotellid sama hinna eest (aga palju 2aastasel vaja on, ei lähe tema ju suure veepargi torudest alla laskma).

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikeste lastega eelistaks kindlasti hotelli mis on rannas. Siis hea liiva sees mängida.

Ära siis unusta kuue kuusega randa minna.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks keset sune Eestist ära minna, kui siingi on soe ja kena?

On jah siingi soe ja kena. Igal ametikohal pole lihtsalt sellist luksust, et saaks puhata vabalt valitud ajal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juuni lõpus on väikelapsega Vahemere ääres juba päris kuum.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei läheks keset suve väikese lapsega lõunasse. Seal võib olla 40+ kraadi kuuma sel ajal, siis lapsega istuks päevad toas konditsioneeri all. Suvel oleks Eestis või sõidaks Baltimaades ringi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, olen ka ise mõelnud, et võib olla liiga palav. Seetõttu saigi küsitud sihtkohtade kohta. Bulgaaria ehk pole nii palav kui nt Türgi? Mõtlesime ka Horvaatiale, aga seal ei saaks paketireisi võtta, sest liiga kallis meie jaoks. Oleme olnud juulis Hispaanias ja mereäärses kuurortis oli 25-35 kraadi ehk täiesti mõnus. 40+ pigem ei sooviks.

4 lennutundi nt, selleks ajaks on lapsel ja endal ka sellest lendavast tünnist villand

Lapsed on harjunud turvatoolides 3,5h kinni olema ilma vahepeatusteta, kui sõidame maakoju, seega lennukis ilmselt saavad ka hakkama vajadusel ka poole pikema reisiga, sest seal ei pea ju kinni olema.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Türgi 4 või 5 tärni on väikelapsega kindla peale minek. Iseasi kas just sinna keset suve minna. Ma olen käinud aastase lapsega oktoobri alguses Türgis, siis ei olnud nii palav. Samuti kaaluks ka Kreeta saart, aga ka seal on suvel palav. Hispaania ja Portugal on suvel vähe leebemad ilma poolest, aga lend on veidi pikem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, olen ka ise mõelnud, et võib olla liiga palav. Seetõttu saigi küsitud sihtkohtade kohta. Bulgaaria ehk pole nii palav kui nt Türgi? Mõtlesime ka Horvaatiale, aga seal ei saaks paketireisi võtta, sest liiga kallis meie jaoks. Oleme olnud juulis Hispaanias ja mereäärses kuurortis oli 25-35 kraadi ehk täiesti mõnus. 40+ pigem ei sooviks.

4 lennutundi nt, selleks ajaks on lapsel ja endal ka sellest lendavast tünnist villand

Lapsed on harjunud turvatoolides 3,5h kinni olema ilma vahepeatusteta, kui sõidame maakoju, seega lennukis ilmselt saavad ka hakkama vajadusel ka poole pikema reisiga, sest seal ei pea ju kinni olema.

Lennukis ei istu su lapsed küll kinni kuskil.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnapakkumisi olen juba võtnud igasuguseid. Tahtsingi kuulda pigem reaalseid kogemusi ja soovitusi.

Ma isiklikult ei läheks ühtegi nendest kohtadest. Pole tore.

Toredad on ikka muud kohad:)

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lennukis ei istu su lapsed küll kinni kuskil.

Seda ta ju just ütleski. Nüüd ei saa inimesed juba lihtlausetest ka aru.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me käisime 6-kuusega Bulgaarias, väike 3* hotell oli, lend oli lühike (2,5h?) ja augusti lõpus. Väga mõnus.1,5-aastasega olime 2 nädalat Egituses, 5* hotellis,  jälle väga mõnus oli – aga seal siis märtsis. 3-aastasega sai Horvaatias käidud, augusti lõpus, võtsime kodumajutuse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prooviks sättida reisi päris juuni algusesse, kui sügis võimalik pole – kesksuvel on soojal maal ikka liiga kuum ja rahvarohke.
Muidu on Kreeka ja selle saared väikeste lastega reisimiseks mu meelest mõnus sihtkoht, me käisime hiliskevadel (mais) Rhodosel ja sai nii rannas peesitada, basseinides ja meres ujuda kui kõike muud suvega seonduvat nautida, õhutemperatuurid olid 22-25 kraadi ja merevesi ka selline karge, kuid absoluutselt supeldav. Boonuseks aga see, et rahvast oli veel kõikjal vähe ja loodus hästi ilus ja värske + endal pikast talvest eriti suur suveigatsus, mis muutis reisi täiesti muinasjutuliseks 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma isiklikult ei läheks ühtegi nendest kohtadest. Pole tore. Toredad on ikka muud kohad:)

Väikelastega reisiks on Bulgaaria vägagi ok. Ilmselt ei mindagi tohutut kultuurielamust otsima vaid randa mõnulema. Kuigi kultuuri seal jagub samuti. Natuke jahedam ka, kui mujal lõunas, lend ka lühike. Samuti suhteliselt odav, söögid head, toidukohad lastesõbralikud. Kuldsetel liivadel on hotelle igas hinnaklassis ja lastele tegevust jagub. Varna ka lähedal, saab tavalise liinibussiga. Ja asub looduse keskel erinevalt Päikeserannikust, mis on puhtalt tehislik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prooviks sättida reisi päris juuni algusesse, kui sügis võimalik pole – kesksuvel on soojal maal ikka liiga kuum ja rahvarohke.

Kirjutasin juba, et ei saa valida. Õpetajana ei saa juuni alguses kõige tihedamal tööajal, õppeaasta lõpetamise paiku, puhkust võtta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juuni keskel saaks juba õpetaja puhkuse võtta, nt 14-15ndast juunist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juuni keskel saaks juba õpetaja puhkuse võtta, nt 14-15ndast juunist.

TA oma küsimuses just juuni lõpu paiku küsibki ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte, et see praegu teemasse puutuks, aga nt oktoobri koolivaheajal olime Türgis ja Alanya piirkonnas oli tõeline rannailm, 26* oli vist madalaim temperatuur päeval. Nii et kui kunagi Türgit kaaluda, siis sügisvaheaeg on täitsa sobiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis läheks sügisesel vaheajal. Või hoopis aprillivaheajal.
(Olen ka õpetaja.)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Hobinurk Väikeste lastega reisima