Esileht Pereelu ja suhted Vaimne petmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Vaimne petmine

Postitas:

Mis on teie jaoks vaimne petmine?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega saab väga liiale minna. No nt vaatad filmi, kus on seksikad mehed ja siis võtad selles ülesköetuna oma õllekõhuga kiilaspäise hurmuri kirglikku embusse, aga kui nüüd teda magatades mõtled nende seksikate meeste peale, siis oled vaimselt petnud. Mõne jaoks on seal vahe. Et kui mõtled temaga seksides Hollywoodi staaride peale, siis pole hullu, sest nad on nii kättesaamatud, aga kui naabrimehe peale, siis on jama majas. Ja kui jagad mingeid saladusi vastassoost inimesega või ajad romantiliste kalduvustega juttu või  kurdad vastassoost isikule  oma kurva pereelu üle. Juba otsesemalt on vaimne petmine muidugi kui flirdid ja  kui lähed vastassoost kaaslasega tantsima, peole, jalutama, restorani, aga oma mehele sellest ei räägi enne ja oma mehega neid asju enam ei tee. Mõni ütleb, et isegi kui masturbeerid kellestki teisest mõeldes, siis see on ka juba petmine, aga see on mu arust juba üledramatiseerimine kindlasti. Bi-del on muidugi eriti raske veel see teema, sest mõni sõber või sõbranna ju ikka on, kellele tahaks kurta vahel oma kurba pereelu, aga nendel oleks nagu ainult siis lähisugulased selleks turvaliseks ventiiliks, muidu võib selline vaimse petmise osas tundlik kaaslane kohe draama üles tõmmata.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaimne petmine on see kui teine on armunud kellegisse kolmandasse ja mõtleb ainult talle. füüsilist petmist ei peagi olema, aga vaimselt on ta temaga, mitte sinuga, sina oled lihtsalt sõber, aga sulle seda muidugi ei öelda

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian, et inimesel on oma vaimus (mõttes) õigus teha just seda, mida ta tahab. Kui ta suudab oma kujutlused ja reaalse elu lahus hoida ja üks teist negatiivselt mõjutama ei hakka, siis see pole kellegi teise asi.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti individuaalne, aga minu jaoks on suhtel vaimne ja füüsiline pool. Füüsiline on seks, vaimne kõik muu. Vaimne petmine seega – teha oma partneri kõrvalt kellegi teisega asju, mis käivad suhte juurde – pikad jutuajamised, unistamised, südamest-südamesse jutud, õhtusöögid, võibolla armastuse avaldus..
Ainult kellestki unistamine ei ole minu jaoks vaimne petmine, aga jah – paarisuhte seksivälise osa viljelemine kellegi teisega.
p.s. Kuna see on individuaalne, siis lisaks definitsioonile on minu jaoks petmise eelduseks, et paar on omavahel selgesõnaliselt välja öelnud, mis on ja mis ei ole kummagi jaoks OK. Eeldamine on jama.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:25; 16.08 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian, et inimesel on oma vaimus (mõttes) õigus teha just seda, mida ta tahab. Kui ta suudab oma kujutlused ja reaalse elu lahus hoida ja üks teist negatiivselt mõjutama ei hakka, siis see pole kellegi teise asi.

Nõustun selle postitusega.

Pagan võtku, igapäevases elus on niigi palju stressi ja jamasid, kui peaks oma mõtteid ka kontrollima ning fantaasiaid piirama hakkama, siis läheks päris hulluks. Sümpaatsete inimeste märkamine ei ole mingi kuritegu. Kui mõtted jäävad oma pea piiresse, ametlik suhe ei kannata, silmarõõmu suunas ei pilluta märke ega tehta mingeid samme, siis probleem puudub.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian, et inimesel on oma vaimus (mõttes) õigus teha just seda, mida ta tahab. Kui ta suudab oma kujutlused ja reaalse elu lahus hoida ja üks teist negatiivselt mõjutama ei hakka, siis see pole kellegi teise asi.

Nõustun selle postitusega.

Pagan võtku, igapäevases elus on niigi palju stressi ja jamasid, kui peaks oma mõtteid ka kontrollima ning fantaasiaid piirama hakkama, siis läheks päris hulluks. Sümpaatsete inimeste märkamine ei ole mingi kuritegu. Kui mõtted jäävad oma pea piiresse, ametlik suhe ei kannata, silmarõõmu suunas ei pilluta märke ega tehta mingeid samme, siis probleem puudub.

Küsimus oli siiski, mitte mis *ei ole* vaimne petmine, vaid mis on.
Mis siis on?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:25; 16.08 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaimne petmine seega – teha oma partneri kõrvalt kellegi teisega asju, mis käivad suhte juurde – pikad jutuajamised, unistamised, südamest-südamesse jutud,

Aga kui su oma mees lihtsalt jälestab pikki jutuajamisi, unistustest heietamist ja südamest-südamesse heietamist? On selline vaikne, praktiline inimene? Kas siis kellegi teiega, olgu see mees või naine ei või ilma seksuaalse alatoonita pikalt jutustada, unistustest vestelda jne?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu 3e8557cf27d5

Võõrast peenisest unistamine, s.t. mitte enda mehe omast:)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu 0caf0a98377b

Et kui oma mees pole eriline lobiseja, siis ainus variant saada lobiseda, on selleks mõni teine mees

Minu jaoks on teised naised-mehed mõlemad ebaseksuaalsed olendid. Lihtsalt jutt voolab mõne inimesega tunduvalt paremini ja kui oled selle hea jutukaaslase leidnud, siis on veider ta kõrvale jätta lihtsalt asjaolu pärast, et ta on mees. Käekottidest ma ei oska midagi rääkida. Samas mina olen selline introvert, kes enamasti ongi hea meelega üksi ja nokitseb oma asjade kallal. Ja siis paar korda aastas satun kusagil lõkke ääres pikalt poole hommikuni väga heade sõpradega (kellest mõni on naine, mõni mees) elust ja inimestest avameelselt (pahatahtlikkuseta) vestlema, vägagi usalduslikel teemadel. Samas oma meest ei sarja ma ei meestele ega naistele, sest see oleks täielik usalduse kuritarvitamine minu arvates.

 

Ma arvan, et pikk usalduslik jutuajamine muutub vaimseks petmiseks pigem siis, kui oma kaasale enam aega ei jäägi ja see “sõber” muutubki su elus tähtsamaks kui su kaasa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu 00f7e3b2d0a7

Et kui oma mees pole eriline lobiseja, siis ainus variant saada lobiseda, on selleks mõni teine mees

Minu jaoks on teised naised-mehed mõlemad ebaseksuaalsed olendid. Lihtsalt jutt voolab mõne inimesega tunduvalt paremini ja kui oled selle hea jutukaaslase leidnud, siis on veider ta kõrvale jätta lihtsalt asjaolu pärast, et ta on mees. Käekottidest ma ei oska midagi rääkida. Samas mina olen selline introvert, kes enamasti ongi hea meelega üksi ja nokitseb oma asjade kallal. Ja siis paar korda aastas satun kusagil lõkke ääres pikalt poole hommikuni väga heade sõpradega (kellest mõni on naine, mõni mees) elust ja inimestest avameelselt (pahatahtlikkuseta) vestlema, vägagi usalduslikel teemadel. Samas oma meest ei sarja ma ei meestele ega naistele, sest see oleks täielik usalduse kuritarvitamine minu arvates.

Ma arvan, et pikk usalduslik jutuajamine muutub vaimseks petmiseks pigem siis, kui oma kaasale enam aega ei jäägi ja see “sõber” muutubki su elus tähtsamaks kui su kaasa.

Käekoti jutt oli ju näide, kahest äärmusest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu 992119fff4e0

Mina leian, et inimesel on oma vaimus (mõttes) õigus teha just seda, mida ta tahab. Kui ta suudab oma kujutlused ja reaalse elu lahus hoida ja üks teist negatiivselt mõjutama ei hakka, siis see pole kellegi teise asi.

jutt ongi vaimsest petmisest, sest ka füüsiliselt saab petta nii et teine ei saagi mitte kunagi teada ja kui ta ei saa, siis pole ka kellegi teise asi, eks?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaimne petmine on see kui teine on armunud kellegisse kolmandasse ja mõtleb ainult talle. füüsilist petmist ei peagi olema, aga vaimselt on ta temaga, mitte sinuga, sina oled lihtsalt sõber, aga sulle seda muidugi ei öelda

Mul on sõbra mõistest küll hoopis teistsugune arusaamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on teie jaoks vaimne petmine?

Kui inimene räägib teistest valet. Ehk siis oma juttudega moonutab juba toimunud sündmuste käigust rääkides ettekujutust, mis siis tegelikult toimus. Enesepettus on ka vaimne petmine, aga siis petetakse ennast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimne petmine on ka see, kui kaaslane minust halvasti kuskil räägib, mind mõnitab, halvustab, irvitab minu üle – sõprade, kolleegide, sugulaste ees, soost hoolimata. See on minu jaoks kõige hullem petmise vorm üldse. Teistest unistamine pole üldse mingi petmine, inimese mõtted on inimese omad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaimne petmine on ka see, kui kaaslane minust halvasti kuskil räägib, mind mõnitab, halvustab, irvitab minu üle – sõprade, kolleegide, sugulaste ees, soost hoolimata. See on minu jaoks kõige hullem petmise vorm üldse. Teistest unistamine pole üldse mingi petmine, inimese mõtted on inimese omad.

Teistest unistamine ja ihaldamine, ehk vbl pole küll petmine aga samas näitab partneri suhtumist-Parema puudumisel lepin sinuga…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on vaimne petmine see kui suhte mittefüüsiline pool (nt oma soovidest ja unistustest rääkimine, tulevikuplaanidest rääkimine, salasoovidest rääkimine jne) toimub kellegi teisega, mitte oma partneriga. Muidugivõibneid teemasid niisama arutada ka sõpradega vms aga kui partneri asemel valitakse keegi teine siis minu jaoks on see vaimne petmine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on vaimne petmine see kui suhte mittefüüsiline pool (nt oma soovidest ja unistustest rääkimine, tulevikuplaanidest rääkimine, salasoovidest rääkimine jne) toimub kellegi teisega, mitte oma partneriga. … kui partneri asemel valitakse keegi teine siis minu jaoks on see vaimne petmine.

Aga mis siis, kui partnerit lihtsalt ei huvita tulevikuplaanidest või salasoovidest rääkimine, vaid see isegi ärritab teda? Muus mõttes tore inimene, aga vot see rääkimine… Aga kellegagi ju tahaks vahel.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kellegagi ju tahaks vahel.

Sa ei saanud ju enne juba pigta, aga proovib uuesti – siis vseal *vahel* räägitaksegi oma partneriga eelkõige. Need on ju siin vaid näited, konkreetne tegevus sõltub inimesest, point on selles, et inkmene eelistab seda oma partneri asemel kellegi teisega teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saanud ju enne juba pihta, aga proovib uuesti – siis seal *vahel* räägitaksegi oma partneriga eelkõige.

Ja mina jälle ütlesin, et kui rääkimine on partnerile ärritav, mida siis teha?! Ärritada või?! Või leiad kellegi teise? Partner peaks siis ju õnnelik olema, et teda sellega ei tüüdata.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mina jälle ütlesin, et kui rääkimine on partnerile ärritav, mida siis teha?! Ärritada või?! Või leiad kellegi teise? Partner peaks siis ju õnnelik olema, et teda sellega ei tüüdata.

Jummel, siis ei räägi neist oma partneriga. Petmine on siis, kui teed asju, mida sinu partner *tahaks* sinuga teha, kellegi teisega. Kui ta *ei taha*, milles siis üldse küsimus? Siis ta ilmselt seda siis ei võta petmisena, kui sa teistega pikalt oma unistusi jutustad. Mis see siia teemasse puutub? Oma partner ongi siis õnnelik, just nii!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teistest unistamine ja ihaldamine, ehk vbl pole küll petmine aga samas näitab partneri suhtumist-Parema puudumisel lepin sinuga…

Ei nõustu. See näitab, et ihaldusväärsus võib küll aastatega muutuda, aga miski muu on sinus ikka nii hea, et ma ei lähe kuhugi, ei taha minna. Oluline on ju siiski plusside kogusumma – mitte keegi pole meist hea kõiges. Vähem ihaldusväärne, aga see-eest väga hea partner kõiges muus – sellise suhtumise tulevik on helge.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et vaimne petmine on minu vastu pöördumine. Näiteks alguses käitub sõbralikult ja hiljem lööb kuidagi noa selga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(Pikas) suhtes kellestki teisest fantaseerimine, isegi platooniline armumine – ei ole minu jaoks vaimne petmine.
Aga vaimne petmine on, kui eelistatakse kedagi teist oma kaaslasele.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(Pikas) suhtes kellestki teisest fantaseerimine, isegi platooniline armumine – ei ole minu jaoks vaimne petmine.

Aga vaimne petmine on, kui eelistatakse kedagi teist oma kaaslasele.

Kuidas ületada hingevalu, kui keskeakriisis abikaasa on platooniliselt armunud ja ihaldab teist naist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina leian, et inimesel on oma vaimus (mõttes) õigus teha just seda, mida ta tahab. Kui ta suudab oma kujutlused ja reaalse elu lahus hoida ja üks teist negatiivselt mõjutama ei hakka, siis see pole kellegi teise asi.

Minu meelest mõtted pole sugugi vähem olulised. Mõtlemine on ka reaalne, juhitav ja inimese tahtele alluv tegevus. Mõtetest saab kõik, nii hea kui halb, alguse. Näiteks, kui inimene fantaseerib vabal ajal laste pilastamisest,  massimõrvadest või loomade piinamisest.  Oletame, et ta kunagi ei tee ühtegi neist  asjust, sest ta on ikkagi korralik inimene ja see on tema jaoks selline tore lõõgastav mõttemäng. Aga midagi see selle inimeses ju reaalselt muudab. Inimesel on vabadus mõelda, millest ja kellest  ta tahab, aga siis ei  maksa pärast  loota, et abielus pikemas perspektiivis midagi paremaks läheb, kui pooled mõtted tegelevad partneri petmisega. Ei ole olemas ju  kahte inimest- üks kes mõtleb mingeid mõtteid ja teine – see, kes tegutseb. See on ikka seesama inimene.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole olemas ju  kahte inimest- üks kes mõtleb mingeid mõtteid ja teine – see, kes tegutseb. See on ikka seesama inimene.

Nii ja naa. On inimesi, kelle fantaasiad võivad olla üsna rõlged – nad ei taha neid iial reaalselt kogeda, aga fantaseerimine vabastab neid teatud mõttetabudest. Ja ongi nii, et on reaalne inimene, kes elab ja tegutseb, ja siis see inimene, kes fantaseerib näiteks sellest, et ta kunagine kallim talle suhu s—b (näide elust enesest).

Inimene on üks kummaline loom: mõnikord mahub sinna ühte kehasse mitu olendit ja nad väga üksteisega kokku ei puutu.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teistest unistamine ja ihaldamine, ehk vbl pole küll petmine aga samas näitab partneri suhtumist-Parema puudumisel lepin sinuga…

Ei nõustu. See näitab, et ihaldusväärsus võib küll aastatega muutuda, aga miski muu on sinus ikka nii hea, et ma ei lähe kuhugi, ei taha minna. Oluline on ju siiski plusside kogusumma – mitte keegi pole meist hea kõiges. Vähem ihaldusväärne, aga see-eest väga hea partner kõiges muus – sellise suhtumise tulevik on helge.

Mitte, et miski sinus on nii hea, et ma ei lähe kuhugi, vaid pigem olen sinuga harjunud, meil on lapsed, ühine kodu ja tundub mõttetu seda lõhkuda, isegi kui tundeid enam pole.

Ma olen kogemustega platooniliselt armuja, eelmises suhtes juhtus seda umbes kord aastas, et tekkis uus silmarõõm. Meil polnud lapsi, aga olime abielus. Esimesed juhtumid olid sellised, kus silmarõõm ise ei saanud midagi aru, mina aktiivselt suhtlust ei otsinud, lihtsalt vaatasin eemalt. Aga iga järgmise korraga läks asi natuke kaugemale, tekkisid võimalused ka füüsiliseks petmiseks. Kui jõudsin ühe silmarõõmuga suudlemiseni, siis läksime ka abikaasaga lahku. Tagantjärele sain aru, et ma otsisingi selliseid asju, sest ma polnud oma suhtega rahul. Seega mina küll sellega nõus pole, et teiste ihaldamine oma peas ei puutu kuidagi olemasolevasse suhtesse, midagi see kindlasti näitab.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teistest unistamine ja ihaldamine, ehk vbl pole küll petmine aga samas näitab partneri suhtumist-Parema puudumisel lepin sinuga…

Ei nõustu. See näitab, et ihaldusväärsus võib küll aastatega muutuda, aga miski muu on sinus ikka nii hea, et ma ei lähe kuhugi, ei taha minna. Oluline on ju siiski plusside kogusumma – mitte keegi pole meist hea kõiges. Vähem ihaldusväärne, aga see-eest väga hea partner kõiges muus – sellise suhtumise tulevik on helge.

Mitte, et miski sinus on nii hea, et ma ei lähe kuhugi, vaid pigem olen sinuga harjunud, meil on lapsed, ühine kodu ja tundub mõttetu seda lõhkuda, isegi kui tundeid enam pole.

Ma olen kogemustega platooniliselt armuja, eelmises suhtes juhtus seda umbes kord aastas, et tekkis uus silmarõõm. Meil polnud lapsi, aga olime abielus. Esimesed juhtumid olid sellised, kus silmarõõm ise ei saanud midagi aru, mina aktiivselt suhtlust ei otsinud, lihtsalt vaatasin eemalt. Aga iga järgmise korraga läks asi natuke kaugemale, tekkisid võimalused ka füüsiliseks petmiseks. Kui jõudsin ühe silmarõõmuga suudlemiseni, siis läksime ka abikaasaga lahku. Tagantjärele sain aru, et ma otsisingi selliseid asju, sest ma polnud oma suhtega rahul. Seega mina küll sellega nõus pole, et teiste ihaldamine oma peas ei puutu kuidagi olemasolevasse suhtesse, midagi see kindlasti näitab.

Arvan sama. Kui juba ikka tekib huvi ja ihalemine teise inimese järele siis oma suhe on juba alatedvuses vähemalt ammendamatu hakanud.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ollakse teisesse armunud ning käitutakse selle ajel. Nt suheldakse pidevalt armumisobjektiga. Või siis tehakse mõttes teisega plaane, nt plaanitakse füüsilist petmist, unistatakse abielust vms. Või näiteks saadetakse armastuskiri noorepõlve armastusele. Minu jaoks kõik see kvalifitseerub vaimse petmise alla.

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Vaimne petmine