Esileht Pereelu ja suhted Vaimne petmine

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Vaimne petmine

Postitas:
Kägu

Mitte, et miski sinus on nii hea, et ma ei lähe kuhugi, vaid pigem olen sinuga harjunud, meil on lapsed, ühine kodu ja tundub mõttetu seda lõhkuda, isegi kui tundeid enam pole.

Aga see ju tähendabki, et miski on ikka hea selles suhtes. Kui suhe on halb, siis sa ei mõtle, et “ma ei taha lõhkuda”, vaid lähed esimesel võimalusel.

Seega mina küll sellega nõus pole, et teiste ihaldamine oma peas ei puutu kuidagi olemasolevasse suhtesse, midagi see kindlasti näitab.

Eks ta võib olla nii ja naa, võib tähendada rahulolematust mingi aspektiga (aga nagu öeldud, ideaalseid suhteid polegi, alati ollakse millegi suhtes rahulolematu), aga võib tähendada ka hoopis seda, et too ihaldaja ise pole kuigi püsiv tüüp ning vajab lihtsalt vaheldust.

Tagantjärele sain aru, et ma otsisingi selliseid asju, sest ma polnud oma suhtega rahul.

Tagantjärele leidsid sa omale lihtsalt vabanduse, miks suhte purustasid. Kes ei leiaks. Iga uus armumine tekitab ju tunde, et “huu, kuidas ma küll varem elasin, kuidas selle teisega olla sain”. Aga see läheb üldjuhul üle, kui end talitseda. See on ajukeemia, armumine, üks neuroose 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan sama. Kui juba ikka tekib huvi ja ihalemine teise inimese järele siis oma suhe on juba alatedvuses vähemalt ammendamatu hakanud.

Siis on lihtsalt armumise ja tulise armastuse periood läbi saanud ning edasi saavad mõistuslikud valikud suhte tulevikule oluliseks. Nii paljud inimesed ei saa aru, et suhe pole miski, mis tuleb kuskilt taevast ja on muutumatuna elu lõpuni või siis saab otsa. Tegelikult saabub hetk, millest alates tuleb mõistusega valida, mis suhtest saab, tunnete laineharjal enam sõita ei saa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kogemustega platooniliselt armuja, eelmises suhtes juhtus seda umbes kord aastas, et tekkis uus silmarõõm. Meil polnud lapsi, aga olime abielus. Esimesed juhtumid olid sellised, kus silmarõõm ise ei saanud midagi aru, mina aktiivselt suhtlust ei otsinud, lihtsalt vaatasin eemalt. Aga iga järgmise korraga läks asi natuke kaugemale, tekkisid võimalused ka füüsiliseks petmiseks. Kui jõudsin ühe silmarõõmuga suudlemiseni, siis läksime ka abikaasaga lahku. Tagantjärele sain aru, et ma otsisingi selliseid asju, sest ma polnud oma suhtega rahul.

Vaimsed petjad arvavad vist, et see on nagu rohkem lubatud. Mina usun, et seda tüüpi inimesed muutuvad oma kooselus mugavaks või tekib igavus. Siis ei jää muud üle, kui peavad otsima vaheldust ja põnevust mujalt. Kuna algul vahele ei jäänud, siis katsetatakse, kui kaugele saab minna. Oma partner võib kodus kasvõi kulmude peal käia, seks toimib jne. Mu eks tegi seda oma eksabikaasale, eelmisele tüdruksõbrale ja ka mulle. Tegelikult ei olnud probleem partnerites, kuigi ta püüdis seda tuliselt väita, vaid ta polnud rahul iseendaga. Ikka ja jälle otsis ta oma egole toitu ja tähelepanu kusagilt mujalt, kuni asi läks üle piiride. See, et ta samuti igal aastal korra-kaks armus (viimaks ka füüsiline petmine), sai meie suhtele saatuslikuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin enamus peavad vaimseks petmiseks midagi seksi või vastassooga seotut.

Minu jaoks aga on vaimne petmine see, kui tunned, et su partner sind ei hinda, eelistab alati teisi ja kuulab teiste arvamusi. Kui mingis sünnipäevalauas keegi ütleb mulle halvasti, siis ei kaitse mind, vaid halvemal juhul asub isegi ründaja poolele. Paneb mind tundma end üksinda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin enamus peavad vaimseks petmiseks midagi seksi või vastassooga seotut.

Minu jaoks aga on vaimne petmine see, kui tunned, et su partner sind ei hinda, eelistab alati teisi ja kuulab teiste arvamusi. Kui mingis sünnipäevalauas keegi ütleb mulle halvasti, siis ei kaitse mind, vaid halvemal juhul asub isegi ründaja poolele. Paneb mind tundma end üksinda.

seda saaks nimetada ka madalaks enesehinnanguks kui keegi peab koguaeg sinu poolt olema. teistpidi teise selline käitumine näitab, et sina ei ole talle tõesti oluline. kardan et seda ei saa muuta, oled teinud vale valiku elukaaslase puhul. sellised asjad tulevad tavaliselt kurameerimise käigus välja, aga neid ei taheta märgata, sest muus osas kandidaat on sobiv.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda saaks nimetada ka madalaks enesehinnanguks kui keegi peab koguaeg sinu poolt olema.

Eee … solvamise puhul võiks ehk abikaasa ikka solvatud abikaasa, mitte solvaja poolt olla, alati, eranditeta? Jutt pole ju viisakatest vaidlustest või maailmavaadete avaldamisest, jutt oli halvasti ütlemisest. Kuidas siin solvatu enesehinnang midagi muudab? Loomulikult on vaimne reetmine sama ränk või rängemgi kui füüsiline.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda saaks nimetada ka madalaks enesehinnanguks kui keegi peab koguaeg sinu poolt olema.

Eee … solvamise puhul võiks ehk abikaasa ikka solvatud abikaasa, mitte solvaja poolt olla, alati, eranditeta? Jutt pole ju viisakatest vaidlustest või maailmavaadete avaldamisest, jutt oli halvasti ütlemisest. Kuidas siin solvatu enesehinnang midagi muudab? Loomulikult on vaimne reetmine sama ränk või rängemgi kui füüsiline.

halvasti ütlemist on keeruline hinnata, mõnda solvab kõik. ei saa ju igas ütlemises mees minna oma naist kaitsma, sest naine lihtsalt solvub… see solvaks ju veel rohkem naist kui mees teda lohutama jookseb nagu ema last.

teil kõigil on siin kompleksid ja siis solvute kõiges, teid ei saa keegi aidata

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

halvasti ütlemist on keeruline hinnata, mõnda solvab kõik. ei saa ju igas ütlemises mees minna oma naist kaitsma, sest naine lihtsalt solvub… see solvaks ju veel rohkem naist kui mees teda lohutama jookseb nagu ema last.

teil kõigil on siin kompleksid ja siis solvute kõiges, teid ei saa keegi aidata

Keegi ei käsigi sul midagi hinnata. Ei ole vaja asju keeruliseks mõelda. Perekooli postituste üks nõmedamaid külgi on, kui hakatakse detaile teadmata kahtlema kellegi väidete adekvaatsuses. Kui inimene ütleb, et mees solvas, siis ta mõtlebki, et mees solvas, miks sina mõtled seepeale hoopis teistpidi, nagu tegu oleks sarisolvujaga? Ja mis lohutamisest sa räägid? Jutt on poole valimisest, solvaja poolele mitte asumisest.

Ja mina näiteks olen just väga vähene solvuja, su mõttekäigud on väga veidrad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda saaks nimetada ka madalaks enesehinnanguks kui keegi peab koguaeg sinu poolt olema.

Eee … solvamise puhul võiks ehk abikaasa ikka solvatud abikaasa, mitte solvaja poolt olla, alati, eranditeta? Jutt pole ju viisakatest vaidlustest või maailmavaadete avaldamisest, jutt oli halvasti ütlemisest. Kuidas siin solvatu enesehinnang midagi muudab? Loomulikult on vaimne reetmine sama ränk või rängemgi kui füüsiline.

halvasti ütlemist on keeruline hinnata, mõnda solvab kõik. ei saa ju igas ütlemises mees minna oma naist kaitsma, sest naine lihtsalt solvub… see solvaks ju veel rohkem naist kui mees teda lohutama jookseb nagu ema last.

teil kõigil on siin kompleksid ja siis solvute kõiges, teid ei saa keegi aidata

Minu meelest on see ka väga alandav (just naise jaoks), kui mees tormab naise kaitsele nagu läheks lasteaialaste tüli klaarima. Naine ise on nii saamatu, et ei suuda enda eest seista ja vahib, suu vett täis ja lôug värisemas, oma mehe otsa? Issi peab tulema õiglust jalule seadma?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see ka väga alandav (just naise jaoks), kui mees tormab naise kaitsele nagu läheks lasteaialaste tüli klaarima.

Sa ära kujutle kõik olukordi oma klišeede järgi. On ka teistmoodi võimalik kaitsta, ilma alandamata. Ja kust võtad, et naine ise vait on ja väriseb? Pealegi oli tolle ütleja mõte ilmselt rohkem selles, et mees ei asu ise seltskonnas solvajate poolele, ei ütle naisele halvasti – olgu neid põhjusi siis või mitte, aga musta pesu pestakse omavahel.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Vaimne petmine