Esileht Tööelu, raha ja seadused. väikse firma juh liige ja töötukassalt ei saa midagi?????

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: väikse firma juh liige ja töötukassalt ei saa midagi?????

Postitas:

Olen väikse firma juhatuse liige ja palk on olnud ametlik. See juhatuse liikmeks olemine on olnud formaalne, teen põhiliselt ikka põhitööd seal firmas ja tööpäevad pikad. Hakkasin siis nüüd, kui tööd praktiliselt pole, uurima, kas saan koondamise korral ka töötukassast 50% palgast hüvitist, aga ei. Selgus, et kui juh liige, siis ei saagi midagi.

Uurisin ka raamatupidajalt, ütles, et olen kirjas juh liikmena ja minu pealt pole ta töötuskindlustusmaksu makstud????

Palgad ametlikud, makse maksame nii, et seda nägu ja mina ei saagi mingit abi. Mis mõttes? Me pole mingid oütajad.

Kas on võimalik, et raamatupidaja hakkab vähemalt järgmisest kuust minu pealt töötuskindlustusmaksu maksma või pean selleks ennast juhatusest ka maha võtma? Kas juhatuse liikme pealt ei võigi viis seda maksu maksta?

Olen vastuste eest väga tänulik!

+2
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 16:33; 04.04 02:26; 04.04 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saad juhatuse liikme tasu, siis on kõik õige ja võid suu puhtaks pühkida. Targem on maksuametist küsida või töötukassast. Otsi targem rp.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väikse firma juhatuse liige ja palk on olnud ametlik. See juhatuse liikmeks olemine on olnud formaalne, teen põhiliselt ikka põhitööd seal firmas ja tööpäevad pikad. H

oot-oot, mis on olnud ametlik? juhatuse liikmena töötamine? selle põhitöö tegijana oled ka ikka ametlikult kirjas olnud? kui ei ole, siis ei saa ju öelda, et kõik on olnud ametlik. juh liikme tasu pealt ei maksta töötuskindlustusmaksu ja miks sa peaksid siis nüüd hüvitist saama? minu meelest on kõik õiglane – kõigepealt optimeerisid sina ja nüüd saad riigilt sama mõõdupuu järgi tagasi.

+19
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 18:42; 04.04 13:54; 07.04 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väikse firma juhatuse liige ja palk on olnud ametlik. See juhatuse liikmeks olemine on olnud formaalne, teen põhiliselt ikka põhitööd seal firmas ja tööpäevad pikad. Hakkasin siis nüüd, kui tööd praktiliselt pole, uurima, kas saan koondamise korral ka töötukassast 50% palgast hüvitist, aga ei. Selgus, et kui juh liige, siis ei saagi midagi.

Uurisin ka raamatupidajalt, ütles, et olen kirjas juh liikmena ja minu pealt pole ta töötuskindlustusmaksu makstud????

Palgad ametlikud, makse maksame nii, et seda nägu ja mina ei saagi mingit abi. Mis mõttes? Me pole mingid oütajad.

Kas on võimalik, et raamatupidaja hakkab vähemalt järgmisest kuust minu pealt töötuskindlustusmaksu maksma või pean selleks ennast juhatusest ka maha võtma? Kas juhatuse liikme pealt ei võigi viis seda maksu maksta?

Olen vastuste eest väga tänulik!

Sina juhatuse liikmena ju ei ole öelnud raamatupidajale, et tahad, et sinu pealt makstakse töötuskindlustusmaksu .Sa pole ennast kindlustanud töötuse eest. Sinu raamatupidaja täidab neid korraldusi, mida sina juhatuse liikmena annad. Kui su raamatupidaja ei oska sellele küsimusele vastata, siis sul on väga kehvade teadmistega raamatupidaja, otsi uus.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirelt üks väike googeldamine:

Alates 1. jaanuarist 2018 taastati juhatuse liikmete võimalus võtta end töötuna arvele ning saada töötuskindlustushüvitist. Selleks peab juhatuse liige vastama kolmele tingimusele:

ta ei saa tasu juhatuse liikmeks olemise eest;
tal on töötuskindlustusstaaži vähemalt 12 kuud töötuna arvelevõtmisele eelnenud 36 kuu jooksul;
ta ei ole lahkunud viimasest töö- või teenistuskohast omal algatusel ega poolte kokkuleppel ega ole ise põhjustanud töö kaotust.

Ehk siis – et saada hüvitist pead 12kuud töötukindlustust maksma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See juhatuse liikmeks olemine on olnud formaalne, teen põhiliselt ikka põhitööd seal firmas ja tööpäevad pikad.

Siis oleksid end pidanud ka töölepingulise töötajana TÕRis vormistama ning saama töötasu (millelt makstakse ka TK makset), mitte ainult juhatuse liikme tasu. Töötasu ja juhatuse liikme tasu deklareeritakse erinevate koodidega MAle ning viimane ei anna õigust TK poolt pakutavateks hüvitisteks.
Ka juhatuse liikmel on võimalus end TÕRis registreerida töölepingulise töötajana, kui ta tõesti tööd teeb. See on tema enda asi nii omanike kui ka raamatupidajaga suhelda ja oma õigusi tunda.
Ka TL saab sõlmida iseendaga, kui oled firma ainuomanik.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 20:56; 04.04 13:53; 07.04 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See juhatuse liikmeks olemine on olnud formaalne, teen põhiliselt ikka põhitööd seal firmas ja tööpäevad pikad.

Siis oleksid end pidanud ka töölepingulise töötajana TÕRis vormistama ning saama töötasu (millelt makstakse ka TK makset), mitte ainult juhatuse liikme tasu. Töötasu ja juhatuse liikme tasu deklareeritakse erinevate koodidega MAle ning viimane ei anna õigust TK poolt pakutavateks hüvitisteks.

Ka juhatuse liikmel on võimalus end TÕRis registreerida töölepingulise töötajana, kui ta tõesti tööd teeb. See on tema enda asi nii omanike kui ka raamatupidajaga suhelda ja oma õigusi tunda.

Ka TL saab sõlmida iseendaga, kui oled firma ainuomanik.

Aga saan seda siis nüûd teha? Ütlen raamatupidajale, et palun mind lisaks ka TL alusel TÕR registreerida (lisaks juhatuse liikmena) ja lustada töötuskindlustuse makse maksmist järgmisest kuust.

Ma lihtsalt ei teadnud seda, et ta minu pealt töötuskindlustuse makset ei maksa. Pole olnud minu soov makse optimeerida.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 16:33; 04.04 02:26; 04.04 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga saan seda siis nüûd teha? Ütlen raamatupidajale, et palun mind lisaks ka TL alusel TÕR registreerida (lisaks juhatuse liikmena) ja lustada töötuskindlustuse makse maksmist järgmisest kuust.

Muidugi saad seda teha, aga praegu hüvitise saamiseks sellest enam kasu pole.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga saan seda siis nüûd teha? Ütlen raamatupidajale, et palun mind lisaks ka TL alusel TÕR registreerida (lisaks juhatuse liikmena) ja lustada töötuskindlustuse makse maksmist järgmisest kuust.

Muidugi saad seda teha, aga praegu hüvitise saamiseks sellest enam kasu pole.

Jah see õppetund on nüüd käes! Polnud õrna aimugi, et selline olukord võib tekkida. Aga nüüd siis targem ja kindlustaks siis vähemalt tulevikuks. Lasen siis raamatupidajal järgmisest palgast mind ümber tõsta ja maksta seda maksu. Ma ei tea ju ka, kas meie ettevõte päris kinni läheb selle korona tõttu. Võib-olla jääme kuidagiviisi ellu.

Kas raamatupidaja saab siis minu TöR – is tõsta mind ümber TL töötajaks ja saan samas jääda ka firmas juh liikmeks?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 16:33; 04.04 02:26; 04.04 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÕRis märgitakse TL alguse kuupäev, ametikoht, töö asukoht jms.
Muidugi võid edasi jääda juhatuse liikmeks. Lihtsalt edaspidi tuleb tasu deklareerida töötasuna ning kehtivad ka muud TLSi nõuded/kohustused.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 20:56; 04.04 13:53; 07.04 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei teadnud seda, et ta minu pealt töötuskindlustuse makset ei maksa. Pole olnud minu soov makse optimeerida.

Kas raamatupidaja saab siis minu TöR – is tõsta mind ümber TL töötajaks ja saan samas jääda ka firmas juh liikmeks?

kuule, mis firmajuht sa oled, kui sellistele küsimustele vastuseid ei tea ja iseseisvalt leida ka ei oska!?

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 18:42; 04.04 13:54; 07.04 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tekkis ka küsimus, et kes teil seda firmat seal juhib? raamatupidaja või?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tekkis ka küsimus, et kes teil seda firmat seal juhib? raamatupidaja või?

mul tekkis sama küsimus ;-P

siin ühes teises teemas oli arutlusel, et mis juhtuks, kui selline olukord kestaks pikka aega.
mulle isiklikult tundub, et kui see kestaks pikemalt, siis vabastab see kriis paljud väikeettevõtted oluliselt suurematest konkurentidest, kes enne pisifirmade peale ülalt alla vaatasid.
pisifirmas, kus omanik=juht=raamatupidaja=personalijuht jne on selles kriiisis oluliselt lihtsam ellu jääda, sest kõik otsused teeb omanik ise, mitte pole nii, et pead suurt punti inimesi palgal, kes sulle igal hetkel mingi käki kokku võivad keerata.

meie valdkonnas on meist kordades suuremate ettevõtete juhid praegu eelkõige need, kes erialaliitudes kisa ja lärmi löövad, et appi, ei tea millest elada, ei tea, mille eest kallite kontoriruumide renti või juhtkonna ametiautode liisingut maksta.
ei kisa aga väiksed tegijad, kes ongi harjunud sellega, et firma kontor asub omaniku koduköögis ja kui töötajatele on palk välja makstud, siis alles vaatame, kas omanikust firmajuht saab sel kuul 100€ või 200€ palgaks.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu klientidest ei võta keegi vaid juhatuse liikme tasu. Juba sellepärast, et kui miski jama rahaga tekib ja ei suuda juhatuse liikme tasu pealt palgamakse ära maksta, katkeb ravikindlustus. Pole mingit garantiid, et just sel ajal midagi tervisega ei juhtu. Vabalt võib auk rahavoogu tekkida – pisikene firma ja kui mingi suur töö tuleb ning klient õigel ajal ära ei maksa, siis pole mujalt ka tulemas ning ongi rahaga kööga ning jäävad maksud maksmata. Kõik ei ole ka surmkindlad, et nad iial töötuks jääda ei või – siis on ju hea, kui on korralik töötuskindlustusstaaž.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu klientidel samamoodi TL kõigil, üks noor ei soovinud, tahtis ikka juhatuse liikme tasu saada. Siis oli küll pahane kui isapuhkust ei saanud, see ka töölepingulistele ainult.
raamatupidaja

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 12:21; 07.04 11:34; 07.04 13:43;
To report this post you need to login first.

sama – ise olen TÖRis töölepinguga, juhatuse töö eest tasu ei saa, ja kõik kliendid samamoodi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 12:54; 07.04 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhatuse liikme tasu on seotud otseselt ettevõttejuhtimisega ja makstakse käsunduslepingu alusel, töötamine aga endale kuuluvas ettevõttes toimub töölepingu alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu klientidel samamoodi TL kõigil, üks noor ei soovinud, tahtis ikka juhatuse liikme tasu saada. Siis oli küll pahane kui isapuhkust ei saanud, see ka töölepingulistele ainult.

raamatupidaja

mõni siin arvab, et on ettevõtja või lausa raamatupidaja, aga ei ole elus vist ühtegi TSD-d ihusilmaga näinud:
(kallid “ettevõtjad”, logige id-kaardiga sisse e-maksuametisse, avage mõni oma oü varasem TSD ja kontrollige üle, kui ei usu.)

sotsiaalmaksu makstakse täpselt ühtmoodi nii töölepingu, töövõtulepingu kui ka juhatuse liikme tasu pealt, ikka 33% ja kui maksad sots.maksu, on õigus ka saada neid hüvesid, mida saavad need, kes seda maksavad.

töötuskindlustusmaksu makstakse nii töölepingu kui töövõtulepingu pealt, kuid EI maksta juhatuse liikme tasu pealt.

juhul kui omanik ei ole juhatuse liige või ei maksa omale palka ega juhatuse liikme tasu ja võtab lihtsalt raha oma ettevõttest välja ainult dividendidena, vaid sel juhul ei maksa ta ka sots.maksu.

ise: hetkel haiguslehel, töölepingut pole, on vaid juhatuse liikme leping ja töövõtuleping, mõlemalt läinud igal kuul riigile kopsakas summa sots.maksu, seega on õigus saada neid hüvesid, mida riik sots.maksustatud tulu saajatele pakub.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 10:00; 07.04 10:22;
To report this post you need to login first.

ise: hetkel haiguslehel, töölepingut pole, on vaid juhatuse liikme leping ja töövõtuleping, mõlemalt läinud igal kuul riigile kopsakas summa sots.maksu, seega on õigus saada neid hüvesid, mida riik sots.maksustatud tulu saajatele pakub.

loomulikult on nii, nagu sa kirjutad – lihtsalt täna on suur küsimus hüvedes, mida makstakse ainult neile, kes ka töötuskindlustusmakset tasunud. Juhatuse liikme leping seda maksu ei maksa.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 12:54; 07.04 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõni siin arvab, et on ettevõtja või lausa raamatupidaja, aga ei ole elus vist ühtegi TSD-d ihusilmaga näinud:
(kallid “ettevõtjad”, logige id-kaardiga sisse e-maksuametisse, avage mõni oma oü varasem TSD ja kontrollige üle, kui ei usu.)

sotsiaalmaksu makstakse täpselt ühtmoodi nii töölepingu, töövõtulepingu kui ka juhatuse liikme tasu pealt, ikka 33% ja kui maksad sots.maksu, on õigus ka saada neid hüvesid, mida saavad need, kes seda maksavad.

ma ei saa aru, kellele sa siin ninna hüppad praegu? kes see mõni on, kes on rääkinud siin sotsiaalmaksust?

töötuskindlustusmaksu makstakse nii töölepingu kui töövõtulepingu pealt, kuid EI maksta juhatuse liikme tasu pealt.

vat seda me olemegi üritanud siin mitme päeva jooksul selgeks teha. sa tuled nagu mingi uudisega välja.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 18:42; 04.04 13:54; 07.04 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, kellele sa siin ninna hüppad praegu? kes see mõni on, kes on rääkinud siin sotsiaalmaksust?

see oli mõeldud eelkõige sellele “raamatupidajale”, kes väitis, et juhatuse liikmel pole õigust isapuhkust saada.
sotsiaalkindlustusameti veebilehelt:
Isadel, kes tööl ei käi (sh ka FIE-d või nn vaba elukutse esindajad (nt notarid, kohtutäiturid, vandetõlgid, audiitorid, pankrotihaldurid) ning käsundus- ja töövõtulepingu vm võlaõigusliku lepingu alusel töötavad inimesed või juriidilise isiku juhtorgani liikmed), saavad samuti isa täiendavat vanemahüvitist 30 kalendripäeva eest. Seda saab kasutada endale sobival ajal alates 30 kalendripäevast enne lapse eeldatavat sünnitähtaega kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Isa saab ise otsustada, kas soovib hüvitist ühes osas või osade kaupa.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 10:00; 07.04 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, kellele sa siin ninna hüppad praegu? kes see mõni on, kes on rääkinud siin sotsiaalmaksust?

see oli mõeldud eelkõige sellele “raamatupidajale”, kes väitis, et juhatuse liikmel pole õigust isapuhkust saada.

sotsiaalkindlustusameti veebilehelt:

Isadel, kes tööl ei käi (sh ka FIE-d või nn vaba elukutse esindajad (nt notarid, kohtutäiturid, vandetõlgid, audiitorid, pankrotihaldurid) ning käsundus- ja töövõtulepingu vm võlaõigusliku lepingu alusel töötavad inimesed või juriidilise isiku juhtorgani liikmed), saavad samuti isa täiendavat vanemahüvitist 30 kalendripäeva eest. Seda saab kasutada endale sobival ajal alates 30 kalendripäevast enne lapse eeldatavat sünnitähtaega kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Isa saab ise otsustada, kas soovib hüvitist ühes osas või osade kaupa.

See on uue seaduse järgi. Aga kui kehtis 10 kalendripäeva isapuhkust ei saanud juhatuse liige.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 12:21; 07.04 11:34; 07.04 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu klientidel samamoodi TL kõigil, üks noor ei soovinud, tahtis ikka juhatuse liikme tasu saada. Siis oli küll pahane kui isapuhkust ei saanud, see ka töölepingulistele ainult.

raamatupidaja

mõni siin arvab, et on ettevõtja või lausa raamatupidaja, aga ei ole elus vist ühtegi TSD-d ihusilmaga näinud:

(kallid “ettevõtjad”, logige id-kaardiga sisse e-maksuametisse, avage mõni oma oü varasem TSD ja kontrollige üle, kui ei usu.)

sotsiaalmaksu makstakse täpselt ühtmoodi nii töölepingu, töövõtulepingu kui ka juhatuse liikme tasu pealt, ikka 33% ja kui maksad sots.maksu, on õigus ka saada neid hüvesid, mida saavad need, kes seda maksavad.

töötuskindlustusmaksu makstakse nii töölepingu kui töövõtulepingu pealt, kuid EI maksta juhatuse liikme tasu pealt.

juhul kui omanik ei ole juhatuse liige või ei maksa omale palka ega juhatuse liikme tasu ja võtab lihtsalt raha oma ettevõttest välja ainult dividendidena, vaid sel juhul ei maksa ta ka sots.maksu.

ise: hetkel haiguslehel, töölepingut pole, on vaid juhatuse liikme leping ja töövõtuleping, mõlemalt läinud igal kuul riigile kopsakas summa sots.maksu, seega on õigus saada neid hüvesid, mida riik sots.maksustatud tulu saajatele pakub.

Sina ole rahulikult haiguslehel. Mina täitsin eile mitmel firmal töötasu hüvitise taotlusi töötukassasse töölepingu alusel töötavate inimeste kohta.
raamatupidaja

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 12:21; 07.04 11:34; 07.04 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise: hetkel haiguslehel, töölepingut pole, on vaid juhatuse liikme leping ja töövõtuleping, mõlemalt läinud igal kuul riigile kopsakas summa sots.maksu, seega on õigus saada neid hüvesid, mida riik sots.maksustatud tulu saajatele pakub.

Siin teemas pole ju juttu haigushüvitisest ometi.
Seda eriolukorras TK poolt makstavat töötasu hüvitist sa ei saa. Vähemalt praegustel kinnitatud tingimustel mitte.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 20:56; 04.04 13:53; 07.04 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, mina asutasin ka oma firma, kus samamoodi olen ainus tegelik töötegija ja juhatuse liige, sellisel hetkel, kus olles juhatuse liige, siis vahet polnud, kas sa maksid seda töötuskindlustusmaksu või mitte, töötukassast polnud sul õigust mingile abile, juhuks, kui tööta peaksid jääma. Nii et ma ei näinud mingit mõtet maksta maksu, millest kasu pole. Et see seadus nüüd 2018 muutus, mina ka teadlik polnud, ei mäleta, et keegi kuskil sellest rääkinud oleks. Raamatupidajal on ka küllap minusuguseid väikefirmasid teenindada palju, ja ju siis ei tule selle peale, et igast seadusemuudatusest võiks teavitada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks koondada, taotlege parem firmale töötasu hüvitist.
https://www.tootukassa.ee/content/tootasu-huvitis
seda makstakse ka alles alanud töölepinguga inimesele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. väikse firma juh liige ja töötukassalt ei saa midagi?????