Esileht Pereelu ja suhted vaime vägivald suhtes- teie lood

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 139 )

Teema: vaime vägivald suhtes- teie lood

Postitas:

Aga temale olid ju sina vaimselt vägivaldne, kui kaissu ei läinud. Mis suhe see selline on, et üks tahab kaissu ja siis teise jaoks on see hullult ahistav. Mina jällegi ei mõista, et milleks teile kaaslane, kui tahate tegelikult üksinda olla, magada, sõpradega väljas käia, veel mingite vastassoost sõpradega. Hea, et leidsin ahistava mehe ja olen ise ka ahistav, ahistame üksteist vastastikku ????

Kahjuks või õnneks nõustun sinuga.
Ja ma olin vaimselt vägivaldses suhtes, aga õppisin küll sellest midagi. Just seda, et sellises suhtes saavadki olla inimesed, kes end ohvriks teevad. Nagu siin teemaski väga selgelt välja joonistub. Vaene mina, 5 aastat elas mees seljas, toppis näppe. Mina ainult kannatasin, vaeseke. Teinud siis arusaadavalt selgeks, et sulle ei sobi see! Ja et kui ta aru ei saa, ei arvesta, tuleb lihtsalt lahku minna!

Mulle ongi füüsiline lähedus oluline ja ma mitte IIALGI ei peaks seda ahistavaks või veel enam VÄGIVALLAKS kui mees tahab mind kallistada ja öösel kaissu võtta. Nagu kammoon! Ma kardan, et kui mehed seda teemat loeksid, siis paljud tõesti ei julgeks enam midagi teha.
Sest nagu siit selgub on mõne naise meelest kõik juba vägivald. Mees tahab liiga palju kallistada – vägivald! Mees tahab öösel kaissu võtta, ehkki ise ei soovi – vägivald! Äkki mees hoolib sust nii väga, tahab nii väga su lähedust, et ei suuda eemale hoida? See ju ometi pähe ei mahu? Muidugi saab ainsaks põhjuseks olla, et on üks kiimas vägivaldur, kes tahab ainult seksi ja naist allutada.

Mulle meeldibki VÄGA kaisus magada ja väga meeldib, kui mees füüsilise lähedusega oma kiindumust väljendab. Minu meelest keeruline seda teha liiga palju. Aga ju ma ei kujuta ette meest, kes aastaid tahaks lausa seljas elada ja kodus igal sammul käest vms kinni hoiaks, näppe tuppe topiks iga päev. Ma usun, et see kägu siin liialdab päris korralikult. Mitte keegi poleks nii klammerduv, et reaalselt 24/7 teisel kuskilt kinni hoiaks.

Meestele meeldibki naisi käppida. Kui mulle see mingi hetk liiga palju või segav tundub, siis olen teada andnud ja seda on arvestatud. Normaalne ju. Aga küllalt juhtunud ,et tahetakse tissi käppida, kätt püksi toppida jms. Seda enam, kui näiteks seksiga pikem vahe. Ma ei ole kordagi mõelnud, et see on vägivald.

Aga jah, mina soovin ka sellist meest, kellega vaheldumisi üksteist “ahistada”, sest olen suure füüsilise läheduse vajadusega. Ja minu jaoks oleks see VÄGA KURB, kui minu kaaslane ei sooviks mind kaisus hoida ega kaisus magada. Vaid ütleks, et ahistan teda oma kiindumusavaldustega. Ei või suudelda, puudutada, kallistada, kaisutada ega isegi lilli, komme tuua. Et mis sa krt ahistad. Tõesti mul on kahju neist meestest. Kui ei taha meest ,siis anna vabaks. Las “ahistab” kedagi teist.

Kui meeldib olla omaette ja läheduseta, siis ongi mõistlik olla kas üksi või leida endale kaaslane, kellel on samuti väga väike lähedusesoov. Aga mitte teha teist õnnetuks.

+5
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.02 20:09; 06.02 20:15; 07.02 10:04; 09.02 00:12; 10.02 13:20; 10.02 14:46; 10.02 14:54; 10.02 19:55; 11.02 09:03; 11.02 23:05; 12.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meeldib olla omaette ja läheduseta, siis ongi mõistlik olla kas üksi või leida endale kaaslane, kellel on samuti väga väike lähedusesoov. Aga mitte teha teist õnnetuks.

Anna andeks, aga sa oled ikka päris rumal inimene.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 09:11; 06.02 10:25; 08.02 09:38; 10.02 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki mees hoolib sust nii väga, tahab nii väga su lähedust, et ei suuda eemale hoida? See ju ometi pähe ei mahu?

Me saime juba aru, et sulle meeldib olla kaisus öösel. Kui sul on selline mees, kellele meeldib sama, siis on ju tore. Aga kujutad ette, et kõik inimesed maailmas ei taha ja ei naudi samu asju, mis sina? Ei mahu pähe?

Minu keha kuulub mulle. See on minu oma ja mina otsustan, mida sellega tehakse. Minu õigus mitte olla öösel kaisus on alati üle kellegi teise vajadusest mind kaisus hoida öösiti, sest selleks on tal vaja minu keha.

Ja ma pean endiselt mainima, et sa oled igas postituses väga üleolev ohvrite suhtes, aga ise oled samuti endiselt ohvrirollis. Näe ikka enne palki enda silmas.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 06.02 01:35; 06.02 13:50; 06.02 14:28; 07.02 12:35; 07.02 13:00; 08.02 23:16; 09.02 20:48; 09.02 20:53; 09.02 23:10; 10.02 14:17; 10.02 17:28; 10.02 18:32; 11.02 22:58; 29.02 02:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki mees hoolib sust nii väga, tahab nii väga su lähedust, et ei suuda eemale hoida? See ju ometi pähe ei mahu?

Me saime juba aru, et sulle meeldib olla kaisus öösel. Kui sul on selline mees, kellele meeldib sama, siis on ju tore. Aga kujutad ette, et kõik inimesed maailmas ei taha ja ei naudi samu asju, mis sina? Ei mahu pähe?

Minu keha kuulub mulle. See on minu oma ja mina otsustan, mida sellega tehakse. Minu õigus mitte olla öösel kaisus on alati üle kellegi teise vajadusest mind kaisus hoida öösiti, sest selleks on tal vaja minu keha.

Ja ma pean endiselt mainima, et sa oled igas postituses väga üleolev ohvrite suhtes, aga ise oled samuti endiselt ohvrirollis. Näe ikka enne palki enda silmas.

Keegi teine.
Jah, aga see et sina ei taha kaisus magada, ei tähenda seda, et kaisus magada tahtev isik on vaimselt vägivaldne. Pigem on selline kaisusmagamise tõrjumine suhtes vägivald. Kas sa siis tahad oma kõige lähemale inimesele oma tõrjumisega haiget teha? Mina ei oska nii mõelda, et minu keha ja tahtmised on tähtsamad kui mu partneri lähedusevajadus, heaolu. Kui mu partner vajab kaissu, siis ma teen seda tema heaks, isegi kui ma parasjagu väga ei taha. Mulle teeb oma kaaslasele vastutulek head meelt näiteks. Ilmselgelt on sellistel üksiolemisvajadusega partneritel nende jaoks valed partnerid ja painuta ennast kuidas tahes, sellised “suhted” püsivadki paar kuni viis aastat.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.02 11:06; 07.02 12:48; 08.02 17:08; 09.02 06:32; 09.02 06:37; 09.02 12:39; 09.02 15:57; 09.02 22:48; 10.02 14:43; 22.02 21:40; 23.02 20:52; 25.02 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna andeks, aga sa oled ikka päris rumal inimene.

See on kogu “tarkus”, mis sul selle peale öelda on? Ilmselt rohkem mõtteid peas ei liigugi. Lihtsalt teisi lolliks sõimata. Minu point oli selles, et rumal on pigem see, kes tahtes vähe lähedust võtab endale kaaslase, kes soovib palju lähedust. Võta omasugune inimene või ole üldse üksi. Mitte ära tee teisi õnnetuks oma autismiga.

Aga kujutad ette, et kõik inimesed maailmas ei taha ja ei naudi samu asju, mis sina? Ei mahu pähe?

Kujutan vägagi ette, aga sina ilmselt ei kujuta. Seda ka mainisin ,et inimesed on erinevad, erinevate vajadustega. Aga see ju pähe ei mahu, et kui teine tahab sind kallistada ja kaisutada, siis see äkki, ÄKKI polegi vägivald? Lihtsalt sellepärast, et sulle selline tegevus ei meeldi. Tuleb leida endale kaaslane, kes tahab ja naudib sama asju, mis sina. Kuidas saavad õnnelikud olla inimesed, kellest üks ei talu kaisutamist ja teine tunneb sellest pidevat puudust? Tõrjub pidevalt oma meest. Arvate, et see mees on õnnelik selles suhtes?

Sinu keha ongi sinu oma. Sa ära ole siis mehega, kes sind kallistada ja kaisutada tahab. Nii lihtne siis ongi. Mehel on ju samamoodi õigus otsustada, kellega ta koos olla tahab.

Ja ma pean endiselt mainima, et sa oled igas postituses väga üleolev ohvrite suhtes, aga ise oled samuti endiselt ohvrirollis. Näe ikka enne palki enda silmas.

Mina olen ohvrirollis? Ja samas ma ei näe palki enda silmas? Kuidas need 2 asja kokku lähevad? Ma ei ole ohvrirollis. Tunnistan oma osa loos. Ohvrirollis on need, kes arvavad, et kõik teised on süüdi, aga nemad on täiesti kaitsetud ohvrid, kes on saatuse ja teise inimene meelevallas, omamata ise mingit tegutsemisvõimet. See on see ohvriroll.
Naine on 5 aastat abielus mehega, kelle pidevad lähenemiskatsed talle ei meeldi. Loomulikult tekib küsimus, KUIDAS on võimalik, et keegi saab teist igapäevaselt käpredada AASTATE viisi, kui see teisele ei meeldi ja ta on sellest teada andnud. Ju siis pole teada andnud.

Ma arvan, et ise oled samasugune ohvrirollis istuja.
Palki enda silmis ei näe need ohvrirollis istujad mitte mina. Igas suhtes on 2 poolt. Kui oled olnud sellises suhtes, siis võta vastutus ka selle eest, mida ise tegid ja tegemata jätsid. Pole olemas sellist asja, et üks on täiesti süütu ja teine teeb kõike valesti. Kui mees on vägivaldur, on võimalik lahkuda. Kui seda ei tee ega isegi ei anna teada, et miski ei sobi, siis on see “ohver” täiesti süütu või?

Oled 5 AASTAT suhtes, kus pidevalt koged “vägivalda” kallistamise, lillede toomise jms näol. Aga IKKA sa oled selles suhtes. Tõenäoliselt naine ei väljendanudki korralikult, et talle see “ahistamine” ei meeldi ja mees ei teadnuki varem, mil määral see naise jaoks probleem on.
Aga ikka on naine see 100% ohver.

Ja muide, ma olen ise ka naine. Aga selline naiste kaitsetuks ohvriks tegemine ning meeste igas tegevuses vägivalla nägemine ajab ikka iiveldama küll.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.02 20:09; 06.02 20:15; 07.02 10:04; 09.02 00:12; 10.02 13:20; 10.02 14:46; 10.02 14:54; 10.02 19:55; 11.02 09:03; 11.02 23:05; 12.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga see et sina ei taha kaisus magada, ei tähenda seda, et kaisus magada tahtev isik on vaimselt vägivaldne. Pigem on selline kaisusmagamise tõrjumine suhtes vägivald. Kas sa siis tahad oma kõige lähemale inimesele oma tõrjumisega haiget teha? Mina ei oska nii mõelda, et minu keha ja tahtmised on tähtsamad kui mu partneri lähedusevajadus, heaolu. Kui mu partner vajab kaissu, siis ma teen seda tema heaks, isegi kui ma parasjagu väga ei taha. Mulle teeb oma kaaslasele vastutulek head meelt näiteks.

Täpselt nii mõtlen ka ise. Kui mina olen üleolev, siis siin mõned eelkõnelejad kõlavad ikka väga enesekeskselt. “Minu keha kuulub mulle ja mina otsustan, mis sellega toimub”. Loomulikult, otsustadki!
Aga kui paindlikkus ja vastutulek teisele on 0%, siis ei pea ju suhtes olema. Kui arvad, et kõik peab olema TÄPSELT nii nagu sina tahad ja sina mitte ühtki asja ei tee, mis sulle vähegi vastumeelne tundub, siis see on päris isekas. Ja isekad peakski olema üksi. Suhe vajab kompromisse ja vastutulekut. Kui vahel partnerile vastutulek sellises lihtsas asjas nagu kaisus magamine, lihtsalt kaisus uinumine vms soov, mis teisel on, tundub ületamatu, siis ei peaks ju nii väga suhtesse pressima end?

Kui sa hoolid oma kaaslasest ja tema vajadustest, siis sa ei tõrju tema lähenemiskatseid julmalt ja ülbelt ära, isegi kui need sulle too hetk ei meeldi. Saab ka kenasti väljendada end ning kui kaaslase kallistus vms lähedus mingil hetkel on ikka talumatult vastumeelne, siis ma ei usu, et selle kaaslase lähedus ja juuresolek üldse väga soositud on su poolt.
Kaaslane näiteks tahab suudelda, aga sul pole parasjagu tuju. Siis hakkad rinnale taguma, et sinu keha ja sina otsustad, mis sellega tehakse? Mingit vastutulekut kunagi ei eksisteeri, et partneril oleks hea?

Kallistus, kaisutus on ületamatu vastutulek?
Vaesed mehed…
Tõrjutus on üks valusamaid asju, mida suhtes kogeda.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.02 20:09; 06.02 20:15; 07.02 10:04; 09.02 00:12; 10.02 13:20; 10.02 14:46; 10.02 14:54; 10.02 19:55; 11.02 09:03; 11.02 23:05; 12.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki mees hoolib sust nii väga, tahab nii väga su lähedust, et ei suuda eemale hoida? See ju ometi pähe ei mahu?

Me saime juba aru, et sulle meeldib olla kaisus öösel. Kui sul on selline mees, kellele meeldib sama, siis on ju tore. Aga kujutad ette, et kõik inimesed maailmas ei taha ja ei naudi samu asju, mis sina? Ei mahu pähe?

Minu keha kuulub mulle. See on minu oma ja mina otsustan, mida sellega tehakse. Minu õigus mitte olla öösel kaisus on alati üle kellegi teise vajadusest mind kaisus hoida öösiti, sest selleks on tal vaja minu keha.

Ja ma pean endiselt mainima, et sa oled igas postituses väga üleolev ohvrite suhtes, aga ise oled samuti endiselt ohvrirollis. Näe ikka enne palki enda silmas.

Keegi teine.

Jah, aga see et sina ei taha kaisus magada, ei tähenda seda, et kaisus magada tahtev isik on vaimselt vägivaldne. Pigem on selline kaisusmagamise tõrjumine suhtes vägivald. Kas sa siis tahad oma kõige lähemale inimesele oma tõrjumisega haiget teha? Mina ei oska nii mõelda, et minu keha ja tahtmised on tähtsamad kui mu partneri lähedusevajadus, heaolu. Kui mu partner vajab kaissu, siis ma teen seda tema heaks, isegi kui ma parasjagu väga ei taha. Mulle teeb oma kaaslasele vastutulek head meelt näiteks. Ilmselgelt on sellistel üksiolemisvajadusega partneritel nende jaoks valed partnerid ja painuta ennast kuidas tahes, sellised “suhted” püsivadki paar kuni viis aastat.

Nagu ma juba eelpool korra ütlesin, siis ma ei pidanudki kaisus magamise soovi vaimseks vägivallaks, mu noormees oli vaimselt vägivaldne, sest ta soovis mu elu ja tegemisi kontrollida. Ma tõin lihtsalt välja, et ta oli lisaks veel väga füüsiline ja et mulle kaisus magamine isiklikult ei meeldi.

Sellise suhtumisega, et sinu keha ja sinu tahtmised on vähem olulised kui partneri lähedusevajadus just satutaksegi vägivaldsetesse suhetesse. Väga kahju, et sa endast nii vähe lugu pead.

Minu toonane partner oligi minu jaoks vale ju, mis sa arvasid, et inimesed räägivad siin oma meeldivatest vaimse vägivalla kogemustest??

Praegu olen koos mehega, kes samuti ei soovi kaisus magada ja meil on kõik väga hästi.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 06.02 01:35; 06.02 13:50; 06.02 14:28; 07.02 12:35; 07.02 13:00; 08.02 23:16; 09.02 20:48; 09.02 20:53; 09.02 23:10; 10.02 14:17; 10.02 17:28; 10.02 18:32; 11.02 22:58; 29.02 02:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui paindlikkus ja vastutulek teisele on 0%, siis ei pea ju suhtes olema. Kui arvad, et kõik peab olema TÄPSELT nii nagu sina tahad ja sina mitte ühtki asja ei tee, mis sulle vähegi vastumeelne tundub, siis see on päris isekas. Ja isekad peakski olema üksi. Suhe vajab kompromisse ja vastutulekut. Kui vahel partnerile vastutulek sellises lihtsas asjas nagu kaisus magamine, lihtsalt kaisus uinumine vms soov, mis teisel on, tundub ületamatu, siis ei peaks ju nii väga suhtesse pressima end?

Kui sa hoolid oma kaaslasest ja tema vajadustest, siis sa ei tõrju tema lähenemiskatseid julmalt ja ülbelt ära, isegi kui need sulle too hetk ei meeldi. Saab ka kenasti väljendada end ning kui kaaslase kallistus vms lähedus mingil hetkel on ikka talumatult vastumeelne, siis ma ei usu, et selle kaaslase lähedus ja juuresolek üldse väga soositud on su poolt.

Kaaslane näiteks tahab suudelda, aga sul pole parasjagu tuju. Siis hakkad rinnale taguma, et sinu keha ja sina otsustad, mis sellega tehakse? Mingit vastutulekut kunagi ei eksisteeri, et partneril oleks hea?

Kallistus, kaisutus on ületamatu vastutulek?

Vaesed mehed…

Tõrjutus on üks valusamaid asju, mida suhtes kogeda.

Kuule, sa tead ikka väga hästi, mis teiste suhetes on toimunud, et pole oldud paindlikud ja vastutulek on 0%. Ma mainisin, et mulle ei meeldi kaisus magamine (ja selliseid inimesi on muide palju) ja sellest sai äkki see, et ma ei taha üldse mingit lähedust ja kogu aeg tõrjun oma meest julmalt ja ülbelt??

Ma ju räägin oma minevikus olnud ebameeldivast kogemusest, ma polegi ammu enam selle mehega koos ja lahkuminek toimus minu algatusel.

Ma saan aru, et teie armastuse keel ja lähedusvajadus ja isetus on teistsugune kui mõnel teisel siin, aga ärge tampige teisi inimesi teemas, kus inimesed räägivad oma vägivaldsetest kogemustest.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 06.02 01:35; 06.02 13:50; 06.02 14:28; 07.02 12:35; 07.02 13:00; 08.02 23:16; 09.02 20:48; 09.02 20:53; 09.02 23:10; 10.02 14:17; 10.02 17:28; 10.02 18:32; 11.02 22:58; 29.02 02:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et teie armastuse keel ja lähedusvajadus ja isetus on teistsugune kui mõnel teisel siin, aga ärge tampige teisi inimesi teemas, kus inimesed räägivad oma vägivaldsetest kogemustest.

Pole siin mina ainus tampija. Ja tegemist on Perekooliga. Ma isegi ei tambi, vaid üritan teha inimestele selgeks, et võtku ise ka vastutust oma tegude ja elu eest! Eriti kui asi juhtus kunagi aastaid tagasi, on ikka päris mage endiselt istuda ohvrirollis ja kiruda eksi. Justkui endal mingit vastutust poleks olnud.
Ma võiks siin teemas ka heietada, mida mul too emotsionaalselt nats vägivaldne mees kõik tegi ja ütles. Aga milleks? Meie vastastikune sünergia oli selline. Teistega ei pruugiks ta nii käituda. Minul oli selles ka oma osa, mitte ma polnud 100% süütu ohver. Mina kahetsengi kõige enam, et end maksma ei pannud ega varem lahkunud. Teised kurtjad võiks samamoodi realistlikult vaadata asja. Mitte et mees hoidis neid kuidagi poolvägisi suhtes kinni, vaid ju polnud endal ka seda tahet ja jaksu sealt lahkuda.

Kuule, sa tead ikka väga hästi, mis teiste suhetes on toimunud, et pole oldud paindlikud ja vastutulek on 0%. Ma mainisin, et mulle ei meeldi kaisus magamine (ja selliseid inimesi on muide palju) ja sellest sai äkki see, et ma ei taha üldse mingit lähedust ja kogu aeg tõrjun oma meest julmalt ja ülbelt??

Sinu sõnastus kõlas üsna kompromissitult ja ülbelt. Sealt ka järeldus. Kuidas sinu vajadused ja tahtmised on tähtsamad kui teise lähedusevajadus.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.02 20:09; 06.02 20:15; 07.02 10:04; 09.02 00:12; 10.02 13:20; 10.02 14:46; 10.02 14:54; 10.02 19:55; 11.02 09:03; 11.02 23:05; 12.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. Väärikuse puudumine, lodev elu. Ühiskond surub peale, et peaksid olema selline kerglaste kommetega, lõbujanuline ja kui sa seda ei ole, siis kohe on varmad tulema hinnangud: mingi aseksuaal, frigiidne, meil ikkagi 21 sajand ega me keskajal ei ela, mis sa pipardad, vanatüdruk jne. Ühes teises teemas kirjutas keegi naine järgmise kommentaari:

Kui sulle seks ei meeldi, siis nii ütlegi mehele, mitte ära hakka kättesaamatut printsessi mängima. Oled sa üldse nii väärt naine, kelle pärast peaks mees kuu aega nagu koer sul järel jooksma, enne kui oma “roosinupukese” juurde lased?

Ütlen ausalt, kui ma oleks mees, siis üle paari nädala ma naist taga ei viitsiks ajada, siis on juba selge, et sellest naisest tulevikus ka üks frigiidne pereema tuleb.

Mis ongi ju tegelikult vägivaldsesse suhtesse allutamine, a la sa pole mingi väärt naine, ära mängi mingit kättesaamatut printsessi jne, ole üldse õnnelik, et ma sulle tähelepanu pööran jne. Ja sellise suhtumisega on teisigi.. Aga mis mind kõige rohkem kummastas, oli see, et keegi küsis “Mida see naise austamine tähendab?”

Ehk siis kokkuvõtteks väärtusta iseennast, võta oma valikute ja elu ees vastutus!

Imelik jah, seda suhtumist kohtab väga palju. Nii perekoolis kui ka üldse. Eriti kurb, et see ei ole vaid meeste jutt, vaid et üks naine ütleb teisele naistele nii. Täiesti haige!

Perekoolist meenub kohe keegi kasutaja, kellel sellistes teemades on alati väga palju öelda. Tema lemmiksõna on puritaan. Naised kes “nii ja nii” ei tee, alati kepiks valmis ja mehele meele järgi ei ole ja kõike, mis mees ette paneb, teha ei soovi, on puritaanid.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 07:52; 24.04 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemas läks tõesti see vägivalla-mõiste lappama. Ka iseloomu ja vajaduste erisused kombineeritud kehva suhtlus- ja kehtestamisoskusega muutusid järsku vägivallaks. Ma saan aru, et inimesed tahtsid kõik omalt poolt panustada ja teemaalgatajat aidata – armas ju! Samas selline “kõik on vägivald” suhtumine on veidi ohtlik, sest nii ei võeta ka neid inimesi tõsiselt, kes ongi hädas, keda alandatakse, mõnitatakse, mutta tallatakse ja ei saa kuidagi oma vägivaldsest suhtest välja.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 23:48; 07.02 10:50; 08.02 12:15; 11.02 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis kokkuvõtteks väärtusta iseennast, võta oma valikute ja elu ees vastutus!

Täpselt seda ma üritasingi selgeks teha, mitte kedagi niisama mutta tampida.
Ma ei ole ohvrirollis (enam) kinni, sest edaspidi, kui tekiks taas sarnane olukord või märkaksin mehel ohtlikke käitumismustreid, siis ma kehtestaks end varakult või vajadusel jätaks selle suhte. Aga mitte ei istuks abitult paigal, ennast kehtestamata ja arvates, et “mis ma teha saan” nagu ma oleks mingi mehe omand.

Ennast tuleb väärtustada ja enda valikute, otsuste eest vastutab ikka igaüks ise. See ei ole ju alati nii, et naine on väikse lapsega kodune, puudub sissetulek ja pole võimeline materiaalselt, olmeliselt üksi hakkama saama. Tavaliselt on reaalsuses võimalus lahkuda küll, aga seda lihtsalt ei tehta. Abitu ohvrina tundmine ja vastutuse mitte võtmine on üks põhjustest sealjuures.

Kui sulle seks ei meeldi, siis nii ütlegi mehele, mitte ära hakka kättesaamatut printsessi mängima. Oled sa üldse nii väärt naine, kelle pärast peaks mees kuu aega nagu koer sul järel jooksma, enne kui oma “roosinupukese” juurde lased?
Ütlen ausalt, kui ma oleks mees, siis üle paari nädala ma naist taga ei viitsiks ajada, siis on juba selge, et sellest naisest tulevikus ka üks frigiidne pereema tuleb.

Julgen arvata, et see naine kõlab emotsionaalselt väga vägivaldselt.
Igaühel on seksuaalsuse osas omad tõekspidamised ja piirid. Eriliselt nõme on, kui naine teisi naisi selles osas hukka mõistma tuleb, kui too mehega kohe voodisse ei roni.

Vahet pole, mis sajandil me elame, aga iga ennast hindava ja väärika naise jaoks peaks olema see hoopis hea indikaator mehe tõsiseltvõetavuse ja motiivide kohta. Kui mees 2 nädalaga seksi ei saa ja selle peale huvi kaotades minema jookseb, siis KOHE KINDLASTI pole tegu väärt mehega. Ma olen vist vanamoeline siis, aga 2 nädalat on minu meelest väga lühike aeg kellegagi tutvumiseks. Kui mehel on tõsisemad eesmärgid, ei jookse ta niivõrd lühikese aja peale küll kuskile. Kui mees jookseb pärast mõnd kohtumist minema, sest “ikka veel” pole voodisse jõudnud, siis on ilmselgelt tema ainus eesmärk seks. Ja üks ennast väärtustav naine peaks hingama kergendatult, kui sellised ise minema jooksevad, mitte ajama ei pea 🙂

Mees, kes otsib endale “pereema” või lihtsalt püsivat pikaajalist kaaslast ja armastust, pigem suhtuks negatiivselt sellesse, kui naine temaga paari kohtumise järel voodisse ronida tahab. Sest siis tekib ju kohe mõte, et tõenäoliselt teeb ta seda iga mehega.
Need, kellelt nädala-kahe jooksul seksi eeldatakse, on ikka teise eesmärgiga leitud naised. Neis midagi tõsist ei nähtagi.

Küsimus pole, kas keegi on nii “väärt naine”, et mees peaks tema järel kuu aega jooksma enne kui “roosinupukese” juurde lastakse, vaid kas mees on üldse nii väärt mees, et teda sinna lasta. Ja selleks ongi vaja tutvuda ja tundma õppida. Ennast väärtustav naine peabki ennast ja oma “roosinupukest” piisavalt väärtuslikuks, et sinna igaüht mitte ligi lasta.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.02 20:09; 06.02 20:15; 07.02 10:04; 09.02 00:12; 10.02 13:20; 10.02 14:46; 10.02 14:54; 10.02 19:55; 11.02 09:03; 11.02 23:05; 12.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis kokkuvõtteks väärtusta iseennast, võta oma valikute ja elu ees vastutus!

Täpselt seda ma üritasingi selgeks teha, mitte kedagi niisama mutta tampida.

Ei

Sa üritasid oma tagantjärele tarkust serveerida nagu sa oleksid teistest parem.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 06.02 01:35; 06.02 13:50; 06.02 14:28; 07.02 12:35; 07.02 13:00; 08.02 23:16; 09.02 20:48; 09.02 20:53; 09.02 23:10; 10.02 14:17; 10.02 17:28; 10.02 18:32; 11.02 22:58; 29.02 02:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa üritasid oma tagantjärele tarkust serveerida nagu sa oleksid teistest parem.

Ei. Kui ma arvaks, et ma olen teistest parem või targem, siis ma poleks ju kunagi üldse ennastkahjustavasse suhtesse sattunud ja jäänud, või kuidas?
See, et end puudutatuna tunned – ei oska kommenteerida. Aga pole ennast paremaks pidanud ja minu jutu eesmärk polnud kuidagi ennast kiita. Enda kogemust mainisin selleks, et ei oleks mingit argumenti, kuidas ma pole ise samas olukorras olnud, et mida mina ka tean rääkida.

Ja tagantjärgi tarkus on parem kui üldse mitte mingit tarkust ning üha sama reha otsa astumist.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.02 20:09; 06.02 20:15; 07.02 10:04; 09.02 00:12; 10.02 13:20; 10.02 14:46; 10.02 14:54; 10.02 19:55; 11.02 09:03; 11.02 23:05; 12.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma arvaks, et ma olen teistest parem või targem, siis ma poleks ju kunagi üldse ennastkahjustavasse suhtesse sattunud ja jäänud, või kuidas?

Sa arvad Praegu, et oled targim. Või vähemalt püüad sellisena näida. Toon on kõrk ja üleolev, isegi kui tahtmatult. Kui tõesti oled selle tee ise läbi käinud, siis võiksid tooni valida – see “ise oled süüdi, et oled loll” ei aita mitte kedagi, kuigi jah, muidugi oleme ise süüdi, et oleme lollid, nõmedad või ennast täis.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.02 13:54; 05.02 23:40; 06.02 20:50; 09.02 18:26; 12.02 00:50; 21.02 18:20; 22.02 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toon tundubki kõrk ja üleolev neile, kes miskipärast end puudutatuna tunnevad. Ise enda elu eest ei vastuta, siis tundubki üleolev ja kõrk, kui keegi ütleb, et tegelikult oled ise ka oma kogemuste eest vastutav.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 06.02 20:09; 06.02 20:15; 07.02 10:04; 09.02 00:12; 10.02 13:20; 10.02 14:46; 10.02 14:54; 10.02 19:55; 11.02 09:03; 11.02 23:05; 12.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endine elukaaslane oli esimesed 3-4kuud tutvuses väga tore! Ta oli siiras, naljakas, hooliv. Pool aastat umbes peale tutvust hakkasin rohkem aega tema juures veetma ja lõpuks kolisin sisse. Kooselu algus oli ka tore. Mingi kuu vast. Ma olin niiii armunud ka eeldasin, et tema on ka…
Mingi aja möödudes hakkas armukadetsema. Ma ei tohtinud mitte kuhugi üksi minna, isegi ei saanud sõbrannadega suhelda, sest hiljem sain sõimata, et niikuinii räägin teda taga.
Alkohol oli ka talle meelepärane. Jõi mil jumal juhatas, kasvõi keset päeva ja kui magama jäi ja ma pidin nt poodi minema, siis tüli oli rohkem kui asja eest hiljem kui ta ärkas ja avastas, et mind pole. Lisaks pidin talle ka süüa tegema siis, kui ta tahtis. Kasvõi kell 3öösel kui ta suvatses koju tulla.
Töölt pidin ka alati otse koju tulema. Isegi kui jäin 2min hiljaks, siis helistas ja süüdistas mind ringi tõmbamises.
Takkatipuks lubas ta end ka mitu korda ära tappa, kui ma peaks ta juurest ära minema.
Trall kestis umbes aasta kuniks ma läksin. Kõik see põhjustas mulle ärevushäireid ja pidin pöörduma psühholoogi poole.
Umbes täpselt 8a hiljem mõjutab see kogemus mu suhet, mis mul hetkel on. Õnneks teadvustan endale, et mu praegune elukaaslane ei ole mu eksmees, aga vahel mõned väljaütlemised või käitumisviisid toovad mälestusi esile.
See teema on palju pikem kui siia jõudsin kirja panna. Ehk on abiks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vägivaldne mees (nt karjuv, sõimav, alandav), saab ise üldse aru, et ta midagi valedti teeb?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 18:24; 05.02 19:47; 05.02 23:03; 16.02 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest see jutt on liba, sest esineb vasturääkivusi. No esmalt see, et alguses enne abielu meeldis kõik väga ja pärast enam mitte. Pigem on jäänud mulje, et ega alguseski eriti ei meeldinud, aga kuna mees oli juba tervele suguvõsale nii võimsa mulje jätnud, küll lapsi hoidnud, sünnitusi vastu võtnud, aknaid pesnud, maad kaevanud jne, et seetõttu oli raskendatud suhte lõpetamine.

No aga mulje jätmise ajal toppis ka igapäevaselt oma näppe. Normaalne inimene ütleb EI ja kui veel kordub, saab viimase hoiatuse. Ma ei mõista, kuidas peale 5 aastat saab alles öelda, et mulle tegelikult see ei meeldinudki ???? Vaadates mehe lõpukäitumist, on ju selge, millise inimesega tegemist oli, aga üks eelolev kommenteerija peab sellist ahistavat elu ikka suureks armastuseks. Seda enam, et tuli ise vägivaldsest suhtest, kuid õppinud pole siiani midagi.

Ei, enne abielu ta ei teinud seda mitte kunagi. Jah, ta armastas mind kallistada, aga ma võisin vabalt minna omaette teise tugitooli. Ta ei arvanud, et tal on see õigus mind käppida (sry sõnakasutuse eest), kuna ma polnud ju tema naine (nagu ta pärast rääkis). Tema peas oli see nii suur õnn, et ma olin pulmadest alates “kallis naisuke, kellega me olema nagu üks”. Ma ei suuda seda selgitada ilmselt. Ta arvas, et kui me oleme abielus, siis järelikult nõustununa ma ei vaja minutitki omaette, sest “abieluinimesed tahavad ju koos olla”.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 15:42; 08.02 17:19; 16.02 16:06; 11.04 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin koos vägivaldse mehega viis aastat. Ta oli kohe algusest peale vägivaldne, aga vaimses mõttes. Keelas mul kohe teistega suhtlemise ja väljas käimise, mida mina ekslikult pidasin armastuseks. Ma ei tundnud ära seda omandihimu, millel ei ole mitte mingit pistmist romantiliste tunnetega.
Ajapikku kasvas see edasi ka füüsiliseks. Alguses olid lihtsalt pigistamised jasakutamised, siis juba tugevad tõukamised ja näpistamised, ning lõpuks tuli ka reaalne löömine.
Ma mäletan ühte seika, kui olime ta sõbra sünnipäeval ja ta ärritus millegi peale. Me istusime kõrvuti ja ta pigistas mu kintsu ning sositas mulle, et kui me koju lähme, siis ma alles saan. Ma istusin kivistunud näoga ja kuulasin teda, ise sisimas kartes ja lootes, et ta unustab selle.
Ta on ka sõitnud mantel 180-ga ja ähvardanud meid surnuks sõita jne.
Ta käskis ka mul juua, täpselt sama palju kui ta ise jõi. Alati olin mina täiesti täis ja siis ta seksis minuga.
Ta tegi igasuguseid kohutavaid asju minuga.
Õnneks on sellest suhtest palju möödas.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 10:44; 20.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin koos vägivaldse mehega viis aastat. Ta oli kohe algusest peale vägivaldne, aga vaimses mõttes. Keelas mul kohe teistega suhtlemise ja väljas käimise, mida mina ekslikult pidasin armastuseks. Ma ei tundnud ära seda omandihimu, millel ei ole mitte mingit pistmist romantiliste tunnetega.

Ajapikku kasvas see edasi ka füüsiliseks. Alguses olid lihtsalt pigistamised jasakutamised, siis juba tugevad tõukamised ja näpistamised, ning lõpuks tuli ka reaalne löömine.

Ma mäletan ühte seika, kui olime ta sõbra sünnipäeval ja ta ärritus millegi peale. Me istusime kõrvuti ja ta pigistas mu kintsu ning sositas mulle, et kui me koju lähme, siis ma alles saan. Ma istusin kivistunud näoga ja kuulasin teda, ise sisimas kartes ja lootes, et ta unustab selle.

Ta on ka sõitnud mantel 180-ga ja ähvardanud meid surnuks sõita jne.

Ta käskis ka mul juua, täpselt sama palju kui ta ise jõi. Alati olin mina täiesti täis ja siis ta seksis minuga.

Ta tegi igasuguseid kohutavaid asju minuga.

Õnneks on sellest suhtest palju möödas.

Aitah, jagamast. selliseid lugusid ma soovisingi kuulda. Et aru saada, kas olukord läheb hullemaks või mitte. Mind on ta ka pigistanud sinikateni, tõuganud, last käest ära rebinud. Aga see kõik on nii segamini igapäeva eluga, et ma ei saa nagu arugi või ei oskagi reageerida. Kõige hullem on selle juures, et ta ütleb, et ma ise tahan seda, et ta teeb.
Millal see olukord sinu elus hullemaks läks? Et kui reaalselt lööma hakkas? Ma saan aru, et teil olid laps/lapsed ka? Kas ta neid ka füüsiliselt karistas vms?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 05.02 11:55; 05.02 17:57; 05.02 18:01; 06.02 10:15; 07.02 23:29; 07.02 23:36; 07.02 23:42; 18.02 14:52; 20.02 22:49; 21.02 21:17; 21.02 21:24; 24.04 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin koos vägivaldse mehega viis aastat. Ta oli kohe algusest peale vägivaldne, aga vaimses mõttes. Keelas mul kohe teistega suhtlemise ja väljas käimise, mida mina ekslikult pidasin armastuseks. Ma ei tundnud ära seda omandihimu, millel ei ole mitte mingit pistmist romantiliste tunnetega.

Ajapikku kasvas see edasi ka füüsiliseks. Alguses olid lihtsalt pigistamised jasakutamised, siis juba tugevad tõukamised ja näpistamised, ning lõpuks tuli ka reaalne löömine.

Ma mäletan ühte seika, kui olime ta sõbra sünnipäeval ja ta ärritus millegi peale. Me istusime kõrvuti ja ta pigistas mu kintsu ning sositas mulle, et kui me koju lähme, siis ma alles saan. Ma istusin kivistunud näoga ja kuulasin teda, ise sisimas kartes ja lootes, et ta unustab selle.

Ta on ka sõitnud mantel 180-ga ja ähvardanud meid surnuks sõita jne.

Ta käskis ka mul juua, täpselt sama palju kui ta ise jõi. Alati olin mina täiesti täis ja siis ta seksis minuga.

Ta tegi igasuguseid kohutavaid asju minuga.

Õnneks on sellest suhtest palju möödas.

Aitah, jagamast. selliseid lugusid ma soovisingi kuulda. Et aru saada, kas olukord läheb hullemaks või mitte. Mind on ta ka pigistanud sinikateni, tõuganud, last käest ära rebinud. Aga see kõik on nii segamini igapäeva eluga, et ma ei saa nagu arugi või ei oskagi reageerida. Kõige hullem on selle juures, et ta ütleb, et ma ise tahan seda, et ta teeb.

Millal see olukord sinu elus hullemaks läks? Et kui reaalselt lööma hakkas? Ma saan aru, et teil olid laps/lapsed ka? Kas ta neid ka füüsiliselt karistas vms?

Ei, meil lapsi ei olnud ega tulnud. Aga ma olen 100 prossa kindl, et nemad oleks ka saanud samamoodi.
Hullemaks läks mul see äkki peale teist aastat? ausalt öeldes ma ei teagi, ma ei pannud ajaliselt tähele.
Aga kui ta juba praegu sinuga nii käitub, siis ega see ei muutu, kui muutub, siis ainult hullemaks.
Kas sa oled ka kodus justkui vangis?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 10:44; 20.02 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin koos vägivaldse mehega viis aastat. Ta oli kohe algusest peale vägivaldne, aga vaimses mõttes. Keelas mul kohe teistega suhtlemise ja väljas käimise, mida mina ekslikult pidasin armastuseks. Ma ei tundnud ära seda omandihimu, millel ei ole mitte mingit pistmist romantiliste tunnetega.

Ajapikku kasvas see edasi ka füüsiliseks. Alguses olid lihtsalt pigistamised jasakutamised, siis juba tugevad tõukamised ja näpistamised, ning lõpuks tuli ka reaalne löömine.

Ma mäletan ühte seika, kui olime ta sõbra sünnipäeval ja ta ärritus millegi peale. Me istusime kõrvuti ja ta pigistas mu kintsu ning sositas mulle, et kui me koju lähme, siis ma alles saan. Ma istusin kivistunud näoga ja kuulasin teda, ise sisimas kartes ja lootes, et ta unustab selle.

Ta on ka sõitnud mantel 180-ga ja ähvardanud meid surnuks sõita jne.

Ta käskis ka mul juua, täpselt sama palju kui ta ise jõi. Alati olin mina täiesti täis ja siis ta seksis minuga.

Ta tegi igasuguseid kohutavaid asju minuga.

Õnneks on sellest suhtest palju möödas.

Aitah, jagamast. selliseid lugusid ma soovisingi kuulda. Et aru saada, kas olukord läheb hullemaks või mitte. Mind on ta ka pigistanud sinikateni, tõuganud, last käest ära rebinud. Aga see kõik on nii segamini igapäeva eluga, et ma ei saa nagu arugi või ei oskagi reageerida. Kõige hullem on selle juures, et ta ütleb, et ma ise tahan seda, et ta teeb.

Millal see olukord sinu elus hullemaks läks? Et kui reaalselt lööma hakkas? Ma saan aru, et teil olid laps/lapsed ka? Kas ta neid ka füüsiliselt karistas vms?

Ei, meil lapsi ei olnud ega tulnud. Aga ma olen 100 prossa kindl, et nemad oleks ka saanud samamoodi.

Hullemaks läks mul see äkki peale teist aastat? ausalt öeldes ma ei teagi, ma ei pannud ajaliselt tähele.

Aga kui ta juba praegu sinuga nii käitub, siis ega see ei muutu, kui muutub, siis ainult hullemaks.

Kas sa oled ka kodus justkui vangis?

Kuidagi kontrolli alt on väljunud asjad küll. Et ei tunne end kodus vabalt enam ammu. aga ei,teda ei huvita, kus ma käin ja üldjuhul ta ei küsi, aga see on sellepärast ka, et ma ei saagi ju üksi kusagile minna, ikka koos lapsega.

Väga keeruline teema, aga ma olen hakanud asjadest paremini aru saama. Aitäh

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 05.02 11:55; 05.02 17:57; 05.02 18:01; 06.02 10:15; 07.02 23:29; 07.02 23:36; 07.02 23:42; 18.02 14:52; 20.02 22:49; 21.02 21:17; 21.02 21:24; 24.04 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, enne abielu ta ei teinud seda mitte kunagi. Jah, ta armastas mind kallistada, aga ma võisin vabalt minna omaette teise tugitooli. Ta ei arvanud, et tal on see õigus mind käppida (sry sõnakasutuse eest), kuna ma polnud ju tema naine (nagu ta pärast rääkis). Tema peas oli see nii suur õnn, et ma olin pulmadest alates “kallis naisuke, kellega me olema nagu üks”. Ma ei suuda seda selgitada ilmselt. Ta arvas, et kui me oleme abielus, siis järelikult nõustununa ma ei vaja minutitki omaette, sest “abieluinimesed tahavad ju koos olla”.

Sa ju ikka ütlesid talle, et sa ei taha seda ja et ta rohkem ei teeks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.02 14:52; 09.02 19:31; 09.02 23:29; 09.02 23:44; 21.02 11:22; 21.02 21:28; 25.02 13:00; 24.04 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinses ja mõnes teiseski teemas on mõned käod väga põlglikult küsinud, et “kuidas sa kohe aru ei saanud” või et “kuidas siis enne meeldis ja pärast mitte”… mille peale ma ütleksin, et sageli esimese armumisaasta vältel inimesed ei olegi “nemad ise” ning hiljem tulebki välja hulk asju, mida algul kas polnud või ei häirinud, sest need olid osa “armunud olekust”.
Mul on hästidokumenteeritud suhe (pean päevikut ning me partneriga kirjutasime teineteisele üsna intensiivselt, kuna kokkusaamisi ei olnud väga sageli, samuti olen ma meie skaibikõnelusi salvestanud (teise poole teadmisel). Hiljuti, paari tööks vajaliku infokillu otsinguil vaatasin läbi meie suhtluse esimese aasta – ja no ikka vaatavad sealt vastu teised inimesed! Ma ise olin teistsugune (kuigi minu soovid suhte osas olid algusest peale ühesugused ja ma ütlesin need ka välja), teine pool oli algul ikka uskumatult vastutulelik ja mõistev. Lugesin ja imestasin: kas tõesti samad inimesed?
Nii et pole põhjust ülbitseda, et “Kuidas te küll kohe…” või “kuidas sa küll kohe aru ei saanud…”

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.02 13:54; 05.02 23:40; 06.02 20:50; 09.02 18:26; 12.02 00:50; 21.02 18:20; 22.02 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mehega koos olnud 14 aastat- esimesed 1,5 olid ilusad, järgnevad 4 oli mehe poolset vaimset alandamist, mõnitamist ja maha tegemist palju. Ülejäänud 8,5 on ta hea kaaslane, toetav ja ei mingit vaimset vägivalda.

Algul kannatatasin (olin noor ja ebakindel). Lõpuks hakkasin julmalt tema käitumist peegeldama- hakkasin samamoodi käituma ja teda maha tegema ning alandama. Nt oli ta korduvalt kodust ära 2-3 päeva jutti (läks sõbraga välja ja tagasi tuli kolm päeva hiljem). Telefonile eii vastanud ja märku ei andnud. Ühel päeval läksin ka sõbrannaga välja ja olin mitu päeva ära. Siis sa aru, milline mure see teisele on ja enam kordagi niii ei ole käitunud.

Mees sai tänu peegeldamisele aru, kui nõme tema käitumine on ja teadis, et ma teen talle tagasi. Ja nii ta muutus. Nüüd oleme õnnelikud lapsevanemad ja teineteisele halvasti ei ütle ja ebaviisakalt ei käitu.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mehega koos olnud 14 aastat- esimesed 1,5 olid ilusad, järgnevad 4 oli mehe poolset vaimset alandamist, mõnitamist ja maha tegemist palju. Ülejäänud 8,5 on ta hea kaaslane, toetav ja ei mingit vaimset vägivalda.

Algul kannatatasin (olin noor ja ebakindel). Lõpuks hakkasin julmalt tema käitumist peegeldama- hakkasin samamoodi käituma ja teda maha tegema ning alandama. Nt oli ta korduvalt kodust ära 2-3 päeva jutti (läks sõbraga välja ja tagasi tuli kolm päeva hiljem). Telefonile eii vastanud ja märku ei andnud. Ühel päeval läksin ka sõbrannaga välja ja olin mitu päeva ära. Siis sa aru, milline mure see teisele on ja enam kordagi niii ei ole käitunud.

Mees sai tänu peegeldamisele aru, kui nõme tema käitumine on ja teadis, et ma teen talle tagasi. Ja nii ta muutus. Nüüd oleme õnnelikud lapsevanemad ja teineteisele halvasti ei ütle ja ebaviisakalt ei käitu.

Huvitav, et see Teie suhtes nii toimis. Äkki siis oli tema ka noor ja kogenematu ja esimene suhe? Et ei teadnudki, kuidas suhtes käituda ja olla ja läbi selle peegeldamise sai aru, mida ta ise suhtelt tahab ja mida Sina tahad.

Meie puhul tähendaks see sõimlevat ja vägivallatsevat perekonda. Ehk siis ta saab sellest hoogu juurde. Ja pigem siis peegeldab mulle mind hoopis ???? Kuigi algselt oli ju tema see, kes alustab. Aga muidu idee on hea.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 05.02 11:55; 05.02 17:57; 05.02 18:01; 06.02 10:15; 07.02 23:29; 07.02 23:36; 07.02 23:42; 18.02 14:52; 20.02 22:49; 21.02 21:17; 21.02 21:24; 24.04 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli mees mul just nii hooliv ja armas. Ma ütlesin talle palju, mis minu arvates on meil valesti- mingist probleemist lähtuvalt siis. Ta vabandas ilusti, räàkis, et ta ei taha, et ma end halvasti tunnen, kui vaja hoiab beebit, et ma saaksin kodust välja minna. Hoidis mu kätt ja vaatas silma. Oh, ma sulasin, mõtlesin, et kuidas ma saan mõelda, et ta tegelikult vägivallatseb minuga ja äkki kui ma kõik ära räägin, mis mind häirib meie suhte juures,siis ta lõpetab ta selle tegevuse ära. Aga ma ei tea.Kas ta siis on võimeline muutuma üleöö või tuleks mingi peiteperiood lihtsalt. Kas keegi sellistes suhetes on oma mehega sellest kõigest rääkinud ja mis siis saanud on?
Kui ma olen ûhe kaupa mingeid seike välja toonud, siis minu mees nagu eitab,või siis ûtleb, et see on see, mida mina ise ka tahan temalt- et ta oleks alfaisane.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 05.02 11:55; 05.02 17:57; 05.02 18:01; 06.02 10:15; 07.02 23:29; 07.02 23:36; 07.02 23:42; 18.02 14:52; 20.02 22:49; 21.02 21:17; 21.02 21:24; 24.04 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidagi kontrolli alt on väljunud asjad küll. Et ei tunne end kodus vabalt enam ammu. aga ei,teda ei huvita, kus ma käin ja üldjuhul ta ei küsi, aga see on sellepärast ka, et ma ei saagi ju üksi kusagile minna, ikka koos lapsega.

Kas laps saab rinnapiima või miks koos lapsega pead käima? Kas isa tegeleb lapsega pool aega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.02 14:52; 09.02 19:31; 09.02 23:29; 09.02 23:44; 21.02 11:22; 21.02 21:28; 25.02 13:00; 24.04 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigil vägivallatsejatel on see ülespidi kõver vahepeal- toovad lilli, vabandavad, teevad damage controli ja siis läheb hullemini edasi. Eks sa saad jälgida ja mustrit märgata. Siis tead, mis edasi saab.
Mul on üks tuttav vägivallatseja, meesterahvas, töötab nõustajana ja lastepsühholoogina, treenerina. See, mis tema kodus toimus, oli süstemaatiline psühholoogiline ja füüsiline “tapmine”, mis vaheldus teatriga sugulastele ja sõpradele, kuni ühel hetkel ei viitsitud enam isegi teatrit teha. Ja siis said juba teised sekkuda, sest kõik muutus nähtavaks. Aga selleks kulus …pane end valmis….aastakümneid. Mõtle nüüd sulle antud aastate peale ja kuidas sa tahad oma ainukest elu elada.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 19:59; 21.02 23:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 139 )


Esileht Pereelu ja suhted vaime vägivald suhtes- teie lood